TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395292 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 01, 2024, 05:55:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 24 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: KETOGENA DIJETA  (Pročitano 106007 puta)
tozaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 516

« Odgovor #143 poslato: Februar 10, 2009, 01:33:21 pre podne »

e a samo me zanima odakle je tih 800gr UH dnevno,,,,sta ti jedes covece,,100grama cokolade,pola vekne hleba ,,200 grama krompira dnevno....cak i ovo sto sam naveo nema 800 gr UH u sebi.....pa cak i da pojedek kilu hleba to i dalje nije 800 grama Uh ??!!!
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #142 poslato: Februar 10, 2009, 01:29:53 pre podne »

dada kako da ne,ako oces zrtve,idi na ketogenu em je efikasnija em manje dolazi do katabolizma,a ovo i jeste tema o keto dijeti.
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
tozaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 516

« Odgovor #141 poslato: Februar 10, 2009, 01:22:51 pre podne »

Brate za savrsenu liniju moras da napravis zrtve,,,a i to je za ljude koji po ceo dan oglavnom dzabalebare,,oni koji sede u foteljama......  8) 8) 8)
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #140 poslato: Februar 10, 2009, 01:20:11 pre podne »

vazi,javi rezultate :D

jes ti lud,normalan narod po tebi da unosi 120gr UH? sta lupas coveche,prosecan srbin unese 300-800 UH :D
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
tozaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 516

« Odgovor #139 poslato: Februar 10, 2009, 01:16:58 pre podne »

Atkinsova dijeta je tako osmisljena da je treba drzati oko 6 meseca,,a tada preci na naki normalan nacin ishrane ali sa smanjenim nivoom unosa UH,,oko 120 gr dnevno,,za normalan svet je to sasvim OK.Dok kod BBildera moze dolaziti ko faza punjenja itd.Ako hih zeleo da smrsam bez neke velike fizicke aktivnosti moj izbor bi bio svakako Atkins diet program.Tako da nebi doslo do nikakvih hormaonalnih poremecaja....
« Poslednja izmena: Septembar 15, 2009, 03:46:13 posle podne od strane tozaNS » Sačuvana
Zabotija
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 884

« Odgovor #138 poslato: Februar 10, 2009, 12:48:54 pre podne »

ovo sve stoji. No ono sto je problem kod tako dugotrajnog lisavanja tela ugljenih hidrata je hormonalna slika prvenstveno uticaj na leptin. Ketogena dijeta za razliku od Atkinsonove predviĂ°a punjenje  hidratima svakih 6 do 7 dana kako bi se izvršio "reset" metabolizma i popunili glikogenski depoi, a simim tim sacuvali misici.

No čak i ovo nije optimalno (iako je hidrati nisu esencijalan makronutrijent). Ja nisam pristalica dugotrajnog držanja ketogene dijete, već za neki sistem rotacija low carb i keto. . .
Sačuvana
I find it utterly absurd that artificially increasing Testosterone to build bigger muscles on men is unacceptable while artificially increasing estrogen to grow fake boobs on women is not only acceptable, but totally out of control.
tozaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 516

« Odgovor #137 poslato: Februar 09, 2009, 10:49:31 posle podne »

kod nas svi praktikuju Atkinsovu dijetu (a nazivaju je Katogena,sto ona i jeste),,,u toj dijeti se kaze da prve dve nedelje treba drzati ugljene hidrate  ispod 20 gr dvevno,onda svake sledece nedelje treba dodavati po 5 gr UH,,sve dok se gubitak tezine oseca,kada dodjete do kolicine UH koja vam je previse,vracate se za 5 gr manje.Tako da bi trebao ovaj proces povecavanja da vas dovede do nekig 55-65 gr UH dnevno.Tek posle prve dve nedelje mozete koristiti kostive i semenke (npr.kikiriki,lesnik....).Jos da napomenem kada dostignete max koicinu UH koja vam omogucava sagorevanje trebate ostati na tom rezimu UH bar jos 3 nedelje.Znaci posle 2 meseca,mozete poceti konzumirati voce kao sto su jagode,kupine,maline,jer iako one imaju znacajan procenat UH u sebi,,imaju nizak glikemicki indeks,a to znaci da posle njihove konzumacije vas secer u krvi sporo raste.Tada prelazite na PRE-Meintenance deo dijete.On vas uvodi u stanje blagog sagorevanja masti i trebao bi da potraje ono 2-3 meseca....pa posle toga LIFE-TIME meintenance......i tako dalje dijeta je mnogo kompleksnija nego sto se misli,a vecina misli da trebaju UH drzati ispod 20 gr dnevno,,,koga zanima vise o ovome moze da skine E-book ili da kupi knjigu u knjizari,,,vredi procitati......  :) :) :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #136 poslato: Februar 09, 2009, 09:42:29 pre podne »

U pocetku dijete je normalno da se gubi oko 2kg nedeljno... ali to je uglavnom voda..kasnije kad se kolicina vode u telu smanji lakse je kontrolisati nedeljni gubitak na kilazi, a da bi se sprecio katabolizam u velikoj meri...jednostavno jedite na svaka 3 sata proteinsku hranu i uz nju unositi dovoljnu kolicinu dobrih masti za energiju...i katabolizam je sveden na minimum.

e upravo tako, bravo!
Sačuvana
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #135 poslato: Februar 08, 2009, 08:24:45 posle podne »

U pocetku dijete je normalno da se gubi oko 2kg nedeljno... ali to je uglavnom voda..kasnije kad se kolicina vode u telu smanji lakse je kontrolisati nedeljni gubitak na kilazi, a da bi se sprecio katabolizam u velikoj meri...jednostavno jedite na svaka 3 sata proteinsku hranu i uz nju unositi dovoljnu kolicinu dobrih masti za energiju...i katabolizam je sveden na minimum.
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #134 poslato: Februar 08, 2009, 08:14:01 posle podne »

zato sam i rekla da je 2kg nedeljno preeeviše.. to može biti samo voda i mišić i tek po malo sala.. ustvari zavisi od vrste ishrane i treninga.. ali ajde da kažemo da je neko vanprosečan ali ne savršen (kao većina ovde).. dakle u svakom slučaju se gubi mišić a to niko ne želi
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #133 poslato: Februar 07, 2009, 12:27:53 pre podne »

Pola kile sala nedeljno je maksimalni ucinak koji se moze ocekivati, a cak tih pola kile sala nedeljno ce dovesti do odreĂ°enog stepena katabolizma čak i ako se ispoštuju svi paramatri dijete i suplementacije.

No, da neko ne pomisli da je to malo, 2 kg cistog sala za mesec dana je vrhunski rezultat. To ne znaci da je to 2kg manje na vagi, vec da je to 2kg masnog tkiva. Vaga nikako nije objektivan parametar jer u pricu ulaze i glikogenski depoi, voda, GI trakt, da prostite "kolicina otpada" u debelom crevu. . .

Manite se vage, to nista ne znaci. Tek kad zavrsisis sa dijetom mozes videti realan ucinak.

Ljudi se cesto uplase kad dodju do druge-trece nedelje dijete. Glikogen im je u tom momentu ispraznjen, misici im u ogledalo deluju prazno, kao da se suse, a salo jos nije pocelo znacajnije opadati. Bitno je istrajati s celom pricom do kraja.


@ Nitro - kazes da si odustao od keto jer je jako tesko. E pa to je zato sto nemas pojma koji je smisao ketoze i kako u nju uci. Ti si napravio restrikciju UH i takodje se ogranicio unos masti. Ne daj boze jesti masti, jel tako. Upravo je poenta naviknuti telo na masti kao izvor energije. UH izbaciti potpuno, prot drzati na 2g po kg i ostalo uzimati iz masti. Cak je prve nedelje preporucljivo ici malo u kcla suficit cisto da se telo navikne na novi izvor energije i onda lagano rezati kalorije iz masti dok se ne dodje u deficit.

Ali ne, ljudi hoce sve od jednom. Unos 1700 kcal i 10 kardio treninga odma. CNS burn.

covek ja kad sam to radio radio sam do kraja a unos masti nisam isto smanjio nisko nego sam smanjio u ODNOSU na bulking period??o cemu ti pricas..nisam ja rekao da nisam mogao da izdrzim..nego sam to radio 2 ipo meseca dok nisam saznao sta se u stvari desavalo..tad nisam imao pojma ,i sto je ironija i sreca radio sam pravilno ali PREDUGO...a da je CNS burn o i te kako ali jbg na greskama se uci...a sto se ketoze i tih stvari tice i o mom trenutnom znanju o istoj bolje da ne krecemo,jer se varas .
Sačuvana
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #132 poslato: Februar 06, 2009, 09:46:21 posle podne »

Sto se tice CarbUp-a ovako planiram... Icicu oko 350UH, to mu dodje oko 4g/kg...

ujutru cu prvo uneti UH iz voca sa malo vecim GI... mislim da cu odabrati banane za ovaj put (iz nikakvog specijalnog razloga...nego jednostavno jedu mi se banane ;D ) oko 300g banana, tj 60uh iz njih.
Posle jedno 3 sata slede komlexni UH. Kombinovacu int.pirinac, ovsene i crveni pasulj...oko 200UH iz njih... to cu podeliti u dva obroka.
i na kraju oko 4-5 popodne slede prosti UH... oko 100UH iz cornflexa, malo meda i suvog grozdja.

Unos masti ce biti sto nizi...tj samo iz belog mesa.

Unos proteina ostaje isti 2g/kg
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
Spartak
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 651


« Odgovor #131 poslato: Februar 06, 2009, 09:09:46 posle podne »

jedan dobar carb up sedmicno odradi posao...heheh
Sačuvana
two more...no matter what...!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #130 poslato: Februar 06, 2009, 07:35:16 posle podne »

Da, to je odličan posao - probati naviknuti telo da "uzima energiju" iz masti.

Pogotovo je to teže u sportovima izdržljivosti jer smo mi naviknuti na velik unos UH, tako da npr. konkretno kod mene u triatlonu "trening" za to bio bio ne jesti uh ceo dan, samo prot. i masti, i onda i ujutru ništa ne jesti a zatim odraditi duži ili teži trening.

Naravno ovde u ovoj dijeti je sigurno teže jer je mnogo duži period u pitanju...
Sačuvana
Zabotija
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 884

« Odgovor #129 poslato: Februar 06, 2009, 07:10:49 posle podne »

Pola kile sala nedeljno je maksimalni ucinak koji se moze ocekivati, a cak tih pola kile sala nedeljno ce dovesti do određenog stepena katabolizma čak i ako se ispoštuju svi paramatri dijete i suplementacije.

No, da neko ne pomisli da je to malo, 2 kg cistog sala za mesec dana je vrhunski rezultat. To ne znaci da je to 2kg manje na vagi, vec da je to 2kg masnog tkiva. Vaga nikako nije objektivan parametar jer u pricu ulaze i glikogenski depoi, voda, GI trakt, da prostite "kolicina otpada" u debelom crevu. . .

Manite se vage, to nista ne znaci. Tek kad zavrsisis sa dijetom mozes videti realan ucinak.

Ljudi se cesto uplase kad dodju do druge-trece nedelje dijete. Glikogen im je u tom momentu ispraznjen, misici im u ogledalo deluju prazno, kao da se suse, a salo jos nije pocelo znacajnije opadati. Bitno je istrajati s celom pricom do kraja.


@ Nitro - kazes da si odustao od keto jer je jako tesko. E pa to je zato sto nemas pojma koji je smisao ketoze i kako u nju uci. Ti si napravio restrikciju UH i takodje se ogranicio unos masti. Ne daj boze jesti masti, jel tako. Upravo je poenta naviknuti telo na masti kao izvor energije. UH izbaciti potpuno, prot drzati na 2g po kg i ostalo uzimati iz masti. Cak je prve nedelje preporucljivo ici malo u kcla suficit cisto da se telo navikne na novi izvor energije i onda lagano rezati kalorije iz masti dok se ne dodje u deficit.

Ali ne, ljudi hoce sve od jednom. Unos 1700 kcal i 10 kardio treninga odma. CNS burn.
« Poslednja izmena: Februar 06, 2009, 07:12:31 posle podne od strane Zabotija » Sačuvana
I find it utterly absurd that artificially increasing Testosterone to build bigger muscles on men is unacceptable while artificially increasing estrogen to grow fake boobs on women is not only acceptable, but totally out of control.
Stranice: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 24 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 18 upita.