TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395292 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 01, 2024, 12:38:23 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 24 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: KETOGENA DIJETA  (Pročitano 105984 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #203 poslato: Februar 09, 2010, 04:48:13 posle podne »

Trenutno u dane kad ne treniram UH uzimam samo ujutru 30-50g ovsenih sa malo mleka i kasicicom malteksa. U dane treninga ovsene ujutru, posle treninga 30g brzi secer, u obroku posle treninga 100gUH (integralna testenina obicno), ponekad i pre treninga uz obrok maznem malo uh tipa krompir, pirinac. Ovo sto sam napisala odnosi se samo na UH, da ne mislite da samo to jedem :) . Jednom nedeljno povecam unos UH (musaka, lazanje, pica, rizoto), tu bude jedno 250-300g UH rasporedjeno na ceo dan, a proteine smanjim. Povrce jedem svaki dan i njega ne racunam u unos.

Probaj da izbacis taj prosti secer nakon treninga i da tu ubacis tu kasiku meda ili malteksa...
krompir, pirinac, testenine, meni je ovo sve super....
povrce isto...
a ovaj jedan dan u nedelji mozda da probas kao sto ti Marko kaze....

Proteine jedem oko 150g rasporedjeno u 5 obroka.
Imam 65 kg i 163cm. Mase imam dosta jer na svakom treningu radim vezbe za velike grupe misica sa jakim intenzitetom, a ubacim i assistance vezbe sa vecim brojem ponavljanja. Tri puta nedeljno radim treninge sa tegovima i posle treninga 25-30min kardio.

Za proteine - odlicno.
Treninzi, odlicno, opet povecavaj malo kardio iz treninga u trening, u zavisnosti od tvoje forme....


Sa ovakvim treningom i ishranom masa stvarno brzo napreduje (i snaga), ali salo kao sto sam vec rekla dodje do odredjene granice i stagnira. Cini mi se da mi je previse ovih 100g UH u obroku posle treninga, ranije sam unosila manje, a isto sam dobijala na masi. Razmisljala sam da probam da idem najvise do 80g UH u dane treninga, a u dane kad ne treniram samo ovsene ujutru.

ti sve jako lepo radis, jesi nezadovoljna napretkom u smislu gubljenja kilaze ili ne vidis na sebi rezultate?

Pitam jer se i meni desava da kad se lepo i sredjeno hranim, ne gubim na kilazi ali gubim na mastima sto se vidi u ogledalu....
A to moze biti jer radimo obe sa tegovima dosta.


P.S.  Ako se ovako lepo hranis, ja bih samo povecala kardio.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #202 poslato: Februar 09, 2010, 12:31:38 posle podne »

...i 25 min cardia nije dovoljno...45 min idi
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #201 poslato: Februar 09, 2010, 12:31:01 posle podne »

Izbaci te proste secere posle treninga,kao i lazanje,pice,musake...a jednom nedeljno povecaj unos hidrata,ali slozenih hidrata
Sačuvana
snatch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #200 poslato: Februar 09, 2010, 11:00:01 pre podne »

a možda da napišeš kako se tačno hraniš, mislim da će biti najvidljivije?
Trenutno u dane kad ne treniram UH uzimam samo ujutru 30-50g ovsenih sa malo mleka i kasicicom malteksa. U dane treninga ovsene ujutru, posle treninga 30g brzi secer, u obroku posle treninga 100gUH (integralna testenina obicno), ponekad i pre treninga uz obrok maznem malo uh tipa krompir, pirinac. Ovo sto sam napisala odnosi se samo na UH, da ne mislite da samo to jedem :) . Jednom nedeljno povecam unos UH (musaka, lazanje, pica, rizoto), tu bude jedno 250-300g UH rasporedjeno na ceo dan, a proteine smanjim. Povrce jedem svaki dan i njega ne racunam u unos.

Proteine jedem oko 150g rasporedjeno u 5 obroka.

Imam 65 kg i 163cm. Mase imam dosta jer na svakom treningu radim vezbe za velike grupe misica sa jakim intenzitetom, a ubacim i assistance vezbe sa vecim brojem ponavljanja. Tri puta nedeljno radim treninge sa tegovima i posle treninga 25-30min kardio.

Sa ovakvim treningom i ishranom masa stvarno brzo napreduje (i snaga), ali salo kao sto sam vec rekla dodje do odredjene granice i stagnira. Cini mi se da mi je previse ovih 100g UH u obroku posle treninga, ranije sam unosila manje, a isto sam dobijala na masi. Razmisljala sam da probam da idem najvise do 80g UH u dane treninga, a u dane kad ne treniram samo ovsene ujutru.
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #199 poslato: Februar 08, 2010, 09:39:35 posle podne »

Obavezno pratiti kg na vagi da se ne gubi kojim slucajem vise od PLAFON 1 kg nedeljno, mada je idealno od 500-700gr...  ;)
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #198 poslato: Februar 08, 2010, 09:35:53 posle podne »

Glavna greska kod vecine koji se odluce za neku dijetu je sto prave nagle rezove u ishrani...sve treba ici postepeno,cak u pocetku ne izbacivati ni sve lose kalorije.Postepeno unositi slozene hidrate i vremenom ih smanjivati,jednom nedeljno smanjiti skroz proteine ,dici dosta hidrate i taj dan ne trenirati.narednog dana uraditi obratno....pratiti formu i vidljive rezultate ocekujte nakon 5 nedelje,ali ne pratiti kg na vagi vec ogledalo.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #197 poslato: Februar 08, 2010, 04:28:30 posle podne »

kao što Marko kaže, paralelno moraš povećavati proteine kako smanjuješ ugljene hidrate... deluje mi da ti se usporio metabolizam? ako stagniraš i pored niskog unosa UH?

a možda da napišeš kako se tačno hraniš, mislim da će biti najvidljivije?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #196 poslato: Februar 08, 2010, 04:18:04 posle podne »

treba da unosiš kvalitetne UH i u pravo vreme - to je ključ uspeha
Sačuvana
snatch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #195 poslato: Februar 08, 2010, 01:20:19 posle podne »

Ja sam mislila da idem na keto zato sto koliko god da smanjim UH, dobijam na masi, a salo se smanji do odredjene granice i stane. Poslusacu vas, jedino mi preostaje da pojacam kardio pa da vidim sta ce da bude.
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #194 poslato: Februar 08, 2010, 11:05:28 pre podne »

Ma bez bar minimum uh kao energije dobar dan katabolizmu
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #193 poslato: Februar 07, 2010, 10:30:26 posle podne »

tako je..
a da ne kažem da nije ni zdravo živeti samo na proteinima...
ekstremna ishrana je za ekstremne sportiste a ne za to da ozgledamo bolje.. za dobar izgled i velike mišiće sasvim je dovoljno kontrolisati količinu UH
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #192 poslato: Februar 07, 2010, 10:41:33 pre podne »

Sve sam to na sebi probao i ja licno bez hidrata ne mogu,prvenstveno jer i u toku dijete imam jake treninge,dobijam na misicnoj masi...a i mozak ne funkcionise bas najboje bez hidrata tako da keto ne bih preporucio nekome ko nije dugo u ovome.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #191 poslato: Februar 06, 2010, 05:12:47 posle podne »

i ja se slažem.. hvala Marko na ovom glasu razuma
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #190 poslato: Februar 05, 2010, 12:10:04 posle podne »

Slazem se
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #189 poslato: Februar 05, 2010, 12:32:01 pre podne »

Za manje iskusne ipak se treba drzati hidrata.Ja bas nisam pristalica keto dijete i mnogo bolja opcija je ici i duzu dijetu sa postepenim smanjivanjem i variranjem hidrata.Rezultat je ocuvanje i povecanje misicne mase u toku dijete.Kod keto lako mozete doci u katabolizam.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 24 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 18 upita.