TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 07:32:52 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Savet strucnjaka?  (Pročitano 22583 puta)
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #114 poslato: Septembar 14, 2009, 07:27:31 posle podne »

@ Моника - не могу ни ја да нађем где беше та расправа, али се добро сећам закључка...  :)  Е то што кажеш КАРДИО - прво људи крену са правим кардио тренингом и након недељу две појачају темпо, а то већ нема везе са кардиом! Па онда, радиш кардио на "празан" стомак, који је у суштини пун амино-киселина, протеина, итд. И на крају, твоје питање- "зашто на празан стомак"?! Ок, ако си загризао у ББ или си на дефиницији, али ако имаш 110 кг и желиш да смршаш или си окренут рекреативно-кондиционом тренингу, сматрам да заиста нема потребе мучити се толико (извучено из 2-годишњег искуства као кондициони тренер).

@ bojanjolie -
Ja sam licno probao ovo i topio sam pola kg nedeljno vise nego na obicnom trcanju ili nekom drugom aerobnom programu koji sam upraznjavao....

Е видиш, ту ти је грешка...  ;)  И то што причаш за дефку, погледај спринтере - мислиш ли да и они раде кардио на празан стомак?! Само немој да ти разлог буде како су цви они на ААС, ово оно...  :)


@ Markoni - прочитао на сајту и заинтересовало ме, па ако имаш књигу на зајам, частим те протеин-баром!  ;D
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #113 poslato: Septembar 12, 2009, 12:44:08 posle podne »

Hvala na savetu. Ja sam endomorf i zato se trudim da sto vise pojacam defku...A masa mi nikada ne zaostaje.....Hvala jos jednom!!!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #112 poslato: Septembar 12, 2009, 12:36:37 posle podne »

Probao sam ovaj nacin "defke" kako ti kazes na prazan stomak.Sa gomilom preparata (bcaa,glutamin,whey,amino itd...) i opet moram reci da sam malo tonus misica izgubio i pored sve te zastite.Defka je bila ok ali cena toga je gubljenje tonusa sto se meni licno bas i nije dopalo pa sam sistem promenuo.Druga bi varijanta verovano bila da sam u tim trenutcima bio na aas,tada mogucnost razgradnje ne bi bila moguca.Pa opet ako tebi odgovara i zdovoljan si time onda ja ne vidim razlog zato da odustanes.Nastavi tako sve dokle si ti zadovoljan.
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #111 poslato: Septembar 12, 2009, 11:28:42 pre podne »

Ja sam na mnogo mesta procitao da je dokazano da trcanje na prazan stomak topi vise masti nego klasicno trcanje....Doduse i katabolizam je veci ali onome kome je cilj da se sto vise "isece" to je ipak extra resenje...A sto se katabolizma tice moze se sve to nadoknaditi pravilnom ishranom posle trcanja i u toku dana....Jos jednom kazem to treba da rade oni koji su na kasicnoj defki ne oni koji zele da nabace misice!!! A ja gasam za defku!!!!:)))) Voleo bih da cujem jos necije misjenje povodom ovoga....Ja sam licno probao ovo i topio sam pola kg nedeljno vise nego na obicnom trcanju ili nekom drugom aerobnom programu koji sam upraznjavao....Voleo bih da ljudi sa vecim znanjem od mene iskomentarisu ovo...Unapred hvala!
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #110 poslato: Septembar 12, 2009, 10:47:49 pre podne »

procitate adrenal fatigue od  Wilsona i izvucete zakljucak :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #109 poslato: Septembar 12, 2009, 07:58:51 pre podne »

DHEA, secam se zestoke polemike ali ne i zakljucka :D

sasa 037. aerobne aktivnosti preporucujem svima radi zdravlja, kao sto sama rec kaze CARDIO, ali su ljudi skloni preterivanju po cenu rezultata i drugo zasto na prazan stomak...
Sačuvana
sasa037
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 350


« Odgovor #108 poslato: Septembar 11, 2009, 02:38:56 posle podne »

3 bambija za tebe idemo dalje  :D
Sačuvana
bebac
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 934


« Odgovor #107 poslato: Septembar 11, 2009, 02:28:57 posle podne »

Ovde kad se dele saveti mora da se ima u vidu da od trenutno 6566 clanova na forumu bar 5000 ne vole ili ne zele ili ne mogu da vare kardio i jos jutarnji.Znaci njima treba da se izadje u susret i da se pomogne shodno njihovim mogucnostima a ne npr ustani u 7 ujutru i istrci 3 km minimum.Jak intezivan trening po MOGUCSTVU uz bar jedan kardio nedeljno i sredjenu ishranu i mora da dodje da rezultata.Ako ne moze ni taj jedan kardio nedeljno i ne mora jer mnoga istrazivanja novije generacije tvrde da kardio nije toliko "preporucljiv",ako neko ne veruje neka izgugla sad se google razvukao po celom ekranu pa ne moze da omane.

Ja sam od onih 1566, ustajem u 4:40h, treniram od 5:20-30, 6 x nedeljno kardio od po minimum 50minuta (danas 75minuta) :)
Evo za 11 dana sam ispišao 7kg i idemo dalje :)
Sačuvana
Pain is temporary, Pride is forever
sasa037
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 350


« Odgovor #106 poslato: Septembar 11, 2009, 02:07:47 posle podne »

Ovde kad se dele saveti mora da se ima u vidu da od trenutno 6566 clanova na forumu bar 5000 ne vole ili ne zele ili ne mogu da vare kardio i jos jutarnji.Znaci njima treba da se izadje u susret i da se pomogne shodno njihovim mogucnostima a ne npr ustani u 7 ujutru i istrci 3 km minimum.Jak intezivan trening po MOGUCSTVU uz bar jedan kardio nedeljno i sredjenu ishranu i mora da dodje da rezultata.Ako ne moze ni taj jedan kardio nedeljno i ne mora jer mnoga istrazivanja novije generacije tvrde da kardio nije toliko "preporucljiv",ako neko ne veruje neka izgugla sad se google razvukao po celom ekranu pa ne moze da omane.
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #105 poslato: Septembar 11, 2009, 01:39:36 posle podne »

@ bojanjolie -
ali i dalje cu trcati na prazan stomak kada radim definiciju...
ајде опет прочитај мој пост...

@ Zoltan Kozma - пази, рецепт јесте добар, али овде се не ради о ББ-у, па бих га препоручио једино ономе ко може то да "свари"...

@ PrestigeHD - Моника је предложила одличан и желудачно прихватљив доручак ( ;)), ако пробаш, јави утиске... 

@ Monika - да ли мислиш на ону тему где смо на крају закључили да - људи којима је теретана примарна, углавном форсирају тај "јутарњи кардио"?!  :)
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #104 poslato: Septembar 11, 2009, 12:18:08 posle podne »

Mozes i tako kao sto je Monika napisala a mozes i moj nacin a to je da skuvas 10 belanaca i to pomesas sa ovsenim pahuljama bez dodataka uopste.Jeste bljutavo ali je veoma dobro u fazama defke.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #103 poslato: Septembar 11, 2009, 09:22:19 pre podne »

hocu :)

ja bih ti savetovala kajganu od belanaca i ovsenih pahuljica...

dakle stavis na tiganj malo maslinovog ulja, dodas par umucenih belanaca (moze i po koje zumance) i kao da pravis kajganu i kroz par minuta dodas solju ovsenih i nastavis da mesas.
Ja volim da je dekorisem i maslinama, ali da pri tom ne solim prethodno

Uz to obicno uzmem i paradajz i krastavce i popijem 1 scitec daily vita min i 2 kapsule omega 3 ribljeg ulja.
Sačuvana
PrestigeHD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #102 poslato: Septembar 11, 2009, 09:17:05 pre podne »

Oce li mi neko odgovoriti na moje pitanje?  :'(
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #101 poslato: Septembar 11, 2009, 09:02:19 pre podne »

Tu si potpuno u pravu! Ja sam bio jedno 10-tak dana na off diet i jeo sam bukvalno sve....Svinjetinu, picu, palacinke.....ma sve...I nisam pazio tako puno na kalorije a nisam dodao ni gram masti.....Srecom od juce sam ponovo na dijeti....A uzimam 15. i proteine i glutamin.....sreca,sreca radost!!!:)))
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #100 poslato: Septembar 11, 2009, 08:57:38 pre podne »

svakako, uvek postoji mogucnost izbora, i ja sam trcala pre par godina na prazan stomak, i to bas intenzivno i u duzem periodu- da li sam smrsala, naravno da jesam, stanjila sam se kao glista

samo da iskopam tu temu gde smo pricali o ovoj vrsti cardia.

a posle kako sam pocela da radim na sebi ozbiljnije i da treniram druge, uvidela sam da je osnova svake dijete ubrzati metabolizam na sve moguce nacine...  a ne potrosnja kalorija, pogtovo ne iz misicnog proteina

jer kada telo dovedes do tog nivoa da je tvoj bazalni metabolizam skocio ti ces moci da uneses tonu kalorija a da se ne gojis, a onda si " na konju"
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 17 upita.