TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 02:57:29 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Savet strucnjaka?  (Pročitano 22581 puta)
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #99 poslato: Septembar 11, 2009, 08:50:12 pre podne »

Ok....Ubedila si me...ali i dalje cu trcati na prazan stomak kada radim definiciju...:)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #98 poslato: Septembar 11, 2009, 08:33:42 pre podne »

Pa nemoj mi samo reci da ces izgubiti misice jer trcis na prazan stomak uz 10 g glutamina i malo bcaa. . . Ja sam zivi dokaz tvrdnje koju sam izneo!

Da, izgubices misicnumasu.

Malo je to aminokiselina da zastiti misic...  trcanje je generalno katabolicka aktivnost...
Sačuvana
PrestigeHD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #97 poslato: Septembar 10, 2009, 09:05:42 posle podne »

OK, posto sam sa jutarnjim trcanjem na prazan stomak uspeo da izgubim 11kg. Ostalo mi je jos 6kg viska i resio sam da se prebacim na tegove uz trcanje ponekad pa da vidimo sta bude.
Naravno, nastavljam sa AC a na trening idem "punog" stomaka. Korekcija ishrane se podrazumeva.

E sad sta me jos interesuje, posto se ustajem oko 10h a na trening idem oko 11:30h sta mi preporucujete da pojedem pre treninga? Nisam siguran sta bi bilo dobro, bojim se da ne pojedem nesto "tesko" pa da mi smeta a sa druge strane juce i prekjuce sam pojeo samo neke gluposti pre treninga a posto su treninzi ozbiljno zestoki i iscrpljujuci samo sto nisam pao u nesvest. Jednostavno nisam imao energije, osecaj je bio takav da imam snage u misicima ali je problem bio u iscrpljenosti i vrtoglavici.
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #96 poslato: Septembar 10, 2009, 07:11:23 posle podne »

Pa nemoj mi samo reci da ces izgubiti misice jer trcis na prazan stomak uz 10 g glutamina i malo bcaa. . . Ja sam zivi dokaz tvrdnje koju sam izneo!
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #95 poslato: Septembar 10, 2009, 06:42:34 posle podne »

Опа... опет се отворила Пандорина кутија!  :D   

Пошто се тема не налази у подфоруму ББ-а, бићу слободан и рећи да је кардио на празан стомак једна од већих лудости које човек може себи приуштити...




x 2
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #94 poslato: Septembar 10, 2009, 06:40:44 posle podne »

Опа... опет се отворила Пандорина кутија!  :D   

Пошто се тема не налази у подфоруму ББ-а, бићу слободан и рећи да је кардио на празан стомак једна од већих лудости које човек може себи приуштити...

Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #93 poslato: Septembar 10, 2009, 01:47:29 posle podne »

Hteo bih da iznesem svoje misljenje....Kardio ujutru na prazan stomak sagoreva najvise masti...To je ja mislim cinjenica...Protiv razgradnje moze se uzeti ujutru pre trcanja bcaa i gutamin...Za definiciju je to idealno....Po mom misljenju....
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #92 poslato: Septembar 10, 2009, 01:00:40 posle podne »

bas to,muka je dok ih nateras ali kada krenu rezultati zahvaalne budu beskonacno ;) 
Sačuvana
Be Happy!!!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #91 poslato: Septembar 10, 2009, 12:49:32 posle podne »

sada radim bas sa jednom devojkom, pisem joj program redovno, i jedva sam je naterala da radi sa tegovima a sada da vidite samo kako se preoblikovala.. i skinula je 7 kg a pri tom je izbacila sve proste secere, testa, sokove itd. iz ishrane
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #90 poslato: Septembar 10, 2009, 12:44:29 posle podne »

Slazm se sa Monikom...Dobar trening sa tegovima moze prilicno da ti pomogne u korekciji tezine...Uostalom vise misica-manje sala ;)
Kada sam prvi pout krenula sa teretanom,u glavnom radila na spravama i tegovima,za neka 3-4 meseca sam sa blazom korekcijom ishrane skinula 15kg...Sada mi je zao sto nisam bila i vise disciplinovana sa ishranom,rezultati bi bili jos i bolji
Sačuvana
Be Happy!!!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #89 poslato: Septembar 10, 2009, 10:46:07 pre podne »

Sto se tice nacina treniranja tu verovatno nema gresaka jel treniram sa pravim profesionalcima.
Mene vise brine hocu li sa ovim nacinom treniranja koji se dosta razlikuje od onoga sto sam radio ranije (sto mi je donelo dobre rezultate) usporiti proces skidanja tezine?
Daleko od toga da ne zelim da radim i tegove ali za sada mi je na prvom mestu da skinem masti.


Ja upravo govorim o tome da su tegovi najidealniji nacin da sagoris masti.   Koliko god to izgledalo nelogicno.

Dijeta je najbitinija, kardio je dodatak.
Sačuvana
PrestigeHD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #88 poslato: Septembar 10, 2009, 10:16:42 pre podne »

Sto se tice nacina treniranja tu verovatno nema gresaka jel treniram sa pravim profesionalcima.
Mene vise brine hocu li sa ovim nacinom treniranja koji se dosta razlikuje od onoga sto sam radio ranije (sto mi je donelo dobre rezultate) usporiti proces skidanja tezine?
Daleko od toga da ne zelim da radim i tegove ali za sada mi je na prvom mestu da skinem masti.

Sto se tice kardija posle tegova, oni rade rvanje a ja nemam snage, jednostavno ne mogu da stojim na nogama.
Znaci kardio ide sam 2 puta nedeljno ali komplet trening.

Naravno uz sve ovo ide korigovana ishrana i AC, sa razlikom sto sada ne vezbam na prazan stomak kao pre.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #87 poslato: Septembar 10, 2009, 08:14:01 pre podne »

Razumela sam...  i sam si uvideo da nije nimalo lako odradti dobar trening sa opterecenjem.

U redu je tako kao sto radis, dakle zagrevanje 10ak minuta da se prokrve misici i zagrevanje zglobova, zatim rad sa opterecenjem  i taj deo ne bi trebalo da traje vise od 45 minuta, ali treba da bude jak intenzitet. Sto se trbusnjaka tice nemoj preterivati, ne znam kako radis trbusnjake ali znam da jako puno ljudi radi nepravilno, forsira sto veci broj ponavljanja, opterecuje donji deo ledja i mogu ozbiljne povrede da nastanu. Dakle ponavljanja moraju da budu sa jakom kontrakcijom, koncentrisana i tih par ponavljanja mnogo vise vrede nego 1000 nekih drugih... 
E sad, ako nakon toga ides i na kardio, sto je super da kardio bude nakon treninga sa tegovima jer su tad vec rezerve glikogena prazne - predlazem da popijes bar 2 supene kasike nekih tecnih aminokiselina jer vec upadas u fazu kada moze da dodje do katabolizma tj. razgradnje misica.  Pola sata kardiia nakon treninga sa tegovima ce biti dosta, to je generalno, ali zavisi koliko si utreniran...
Trcanje 2 puta nedeljno,  tj iskljucivo kardio je sasvim dovoljno.
Dakle, izbaci iz glave da ces se "napumpati" od treninga sa tegovima i da je to manje efikasno od kardia...


Uz ovakav trening, ako ishrana bude bila kvalitetna sigurno ce biti rezultata
Sačuvana
PrestigeHD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #86 poslato: Septembar 09, 2009, 01:17:21 posle podne »

Upravo sam to hteo da vas pitam.
Krenuo sam na treninge sa prijateljima koji se bave rvanjem i njihovi treninzi se dosta razlikuju od onoga sto sam do sada radio.
Moji treninzi su do sada bili ujutru na prazan stomak uz AC, 80% trcanje i trbusnjaci trbusnjaka i 20% vezbe snage na spravama (bez tegova).
Sada uz njih radim sledeci progrem, 10min biciklo (zagrejavanje), posle toga vezbe snage samo sa tegovima sto ja nisam navikao (svaki dan 2 grupe misica, svaka vezba 4 serije po 10 ponavljanja) pa radim sa manjim tezinama od njih, nakon tgova radimo trbusnjake ali dosta teze varijante od onoga sto sam navikao, posle toga idemo u salu na rvanje (tu vec riknem i skoro da ne ucestvujem).

Znaci totalno razlicito od onoga sto sam do sada radio i sto mi je donelo zadovoljavajuce rezultate, pored toga vise ne mogu da treniram na prazan stomak jel su vezbe snage mnogo teze pa ne mogu da izdrzim.

Sta misite da li da nastavim da treniram sa njima ovakve treninge a da ubacim moje standardno trcanje 2 puta nedeljo? Prvi cilj mi je da korigujem tezinu pa tek onda "pumpanje".
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #85 poslato: Septembar 09, 2009, 10:34:34 pre podne »

ako sam dobro razumela, 6-7 kg je realan cilj za 3 meseca, uz pravilnu dijetu...

sto se tih par kila tice, ja mogu 3 kg da se "ugojim" za dan dva  kad sva "buknem" od vode, tako da se ne bih sekirala...

verovatno malo vise ugljenih hidrata i slabijih treninga, ali nista strasno...

p.s. mozes vec sad da se posvetis misicnoj masi u smislu tezinskih treninga koji ce drasticno ubrzati metabolizam
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 18 upita.