TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 03:46:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Savet strucnjaka?  (Pročitano 22582 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Januar 30, 2009, 12:43:49 posle podne »

Pozdrav,

ja primecujem jednu veliku gresku koja moze biti dvostruko kontraproduktivna a to je premali unos hrane, tacnije unosis jako malu kolicinu kalorija u toku dana i mozes, ukoliko nastavis to da praktikujes, da izgubis misicnu masu, volju, raspolozenje, i pre svega metabolizam ce se DRASTICNO usporiti i nigde neces stici, znaci kao prvo moras da imas 7-8 manjih obroka u toku dana, sacinjenih uglavnom od proteinske hrane sa svezim ili barenim povrcem, od proteina to su belance jajeta, od mesa piletina belo meso, curetina, riba, najvise oslic od ribe... povrce u neograniceenim kolicinama...  voce je umereno OK, ali ne treba preterivati...  mozes malo pirinca integralnog u toku dana i ovsenih pahuljica ujutru...  ubaci i kasiku maslinovog ulja, bademe, a mlecne proizvode umereno, sa sto manje masti... izbaci sve ono sto si naveo...

Suplementacija- Animal Cuts je odlican i sasvim je dovoljna jedna kesica na dan, predlazem da ubacis cist protein, kao recimo Elite Whey ili jos bolje Dymatize Mega Shake koji moze i da ti zameni jedan obrok u toku dana... uz to vitaminsko mineralni kompleks i omega3 masne kiseline iz riblje ulja..
Sačuvana
PrestigeHD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #8 poslato: Januar 30, 2009, 01:36:15 pre podne »

Prvi cilj mi je iskljucivo gubljenje masti pa tome i prilagodjavam kompletan tretman.
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #7 poslato: Januar 29, 2009, 11:36:05 posle podne »

I ja kad krenem da vozim bajk,uvek vizim na prazan stomak.

Mesa,bolje reci proteina,ti treba vise u ishrani,kako nebi katabolirao,tj,
kako pored masti nebi gubio i puno misicne mase,jer onda i nisi uradio nesto pametno.
Poenta je da izgubis samo masti,ako gubis i masti i misicnu masu,ti onda samo postajes
laksi,i tvoj ukupni procenat masti u telu se ne smanjuje mnogo.
Kokice ne,najbolje recimo neka salatica i recimo ella sir
Sačuvana
   
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Januar 29, 2009, 11:32:46 posle podne »

Pa tesko da ti jedno parce mesa moze biti dovoljno.Opet to zavisi i od tvog cilja,ali iskreno da ti kazem sa tom ishranom slabe ces rezultate imati.
A sto izbegavas veceru???
Ne treba je izbegavati vec jesti pravilno i onda nece biti problema.
Kokice - totalno beskorisne.
Sačuvana
PrestigeHD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #5 poslato: Januar 29, 2009, 11:26:34 posle podne »

Pa namerno idem na trening praznog stomaka jel sam cuo a i ovde procitao da je to OK za skidanje kila. Prvo idem na trcanje zato sto se moj trening ustvari svodi samo na aerobno vezbanje (radim samo 4-5 serija sa tegovima i to cisto da se ne zapustim), trcanje - trbusnjaci - tegovi - biciklo.

Sto se tice mesa, ja sam mislio da je dovoljno jedno parce mesa za rucak.
Veceru namerno izbegavam maksimalno.

Jos jedno pitnje, sta mislite o kokicama za veceru?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Januar 29, 2009, 11:26:04 posle podne »

Ja sam jedan od onih koji su jako dugo uzimali animal cuts i to isto po dve kesice.Medjutim nisam imao nikakve posledice.Ali opet dolazimo do toga da nismo mi svi isti i na svakog od nas drugacije suplementi reaguju.Na tebe animal cuts ne eluje bas dobro i moj ti je savet da ga promenis sa nekim drugim sagorevacem koji ti nece praviti problema.
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #3 poslato: Januar 29, 2009, 11:18:35 posle podne »

Treba ti vise mesa u ishrani,belanaca,ella sira,
trening je po meni ok,posto ti je glavni cilj pre svega
skidanje tezine.
Nisam do sada cuo da je neko imao takav problem sa Animal Cut-om,
tako da neverujem da je od njega,ali nemo to da 100% tvrdim.
Ako sumnjas na Animal Cut,mozda da probas sa Lipo-6,isto odlican
sagorevac.Mozes o njemu da pogledas
ovde: www.pansport.rs/new/catalog/index.php?id=NX446

I da,uz uvako kvalitetne sagorevace kao sto su ova dva,L-Carnitine je suvisan

Sačuvana
   
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: Januar 29, 2009, 10:24:11 posle podne »

ima tu dosta grešaka.. verujem da će se momci već javiti...
ono što meni upada u oči je tračnje pre tegova - svakako treba obrnuto, prvo teogvi pa onda trčanje
nemoj ići pranzog stomaka na trening - popij proteinski šejk bar..
voće ti nadoknaĂ°uje samo glikogen iz jetre ali ne i iz mišića - trebi ti maltodekstrin npr posle treninga
treba ti više proteina iz mesa i jaja i ribe za večeru

može da se desi ponovo osip - ako se dogodi uzmi Pressing 1x1 i prestani da piješ AC

ne treba ti L karnitin uz AC

Sačuvana
PrestigeHD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #1 poslato: Januar 29, 2009, 04:27:30 posle podne »

Nedavno sam saznao za ovaj forum pa sam novi ovde, pregledao sam teme koje su me interesovale i dosta toga naucio sto nisam znao ali posto svako od nas ima neke svoje specificnosti tako i mene interesuje savet od nekog strucnog konkretno za moj slucaj.
Imam 25 god, do dvadesete sam se aktivno bavio rukometom, posle toga su usledili problemi sa tezinom. Trenutno imam 101kg (visina 1,86m) a treniram aktivno vec mesec ipo dana (bez ikakvih dodataka uz regulisanu ishranu) i za to vreme sam skinuo 4kg. Potpuno sam zdrav.
Posto sam vec usao u kondiciju a ocu da izgubim jos kila resio sam da uzmem nesto da malo poguram ceo proces. Vec sam pre 2 god imao iskustva sa Animal Cut-om i bio sam zadovoljan pa sam ga i sad kupio.
Od skoro imam sledeci raspored - Ustajem oko 10h i odma na prazan stomak uzimam jednu kesicu AC i posle pola sata idem na trening (na prazan stomak), trening odprilike izgleda ovako: zagrevanje, tracnje 4/5km, oko 100 trbusnjaka, 4/5 serija sa tegovima, biciklo 15min, sauna 15min (trening traje oko 1:30h), treniram 5 puta nedeljno. Pola sata posle treninga pijem sejk od raznog voca (dorucak) a sat vremena posle treninga rucam (supa, kuvano povrce i jedno parce kuvanog mesa), veceram oko 19h malo povrca i jogurt. Iz ishrane sam potpuno izbacio sve slatkse, hleb, sokove, masno.....

Mene interesuje sledece:
- Kao prvo jel gresim u necemu (ishrana, trening, raspored...)?
- Pre kad sam koristio AC, pred kraj "drila" sam se ceo osuo i svrbelo me po celom telu (pio sam 2 kesice dnevno) pa se sad plasim da se ne ponovi isti efekat (sad pijem samo jednu kesicu dnevno) i moze li imati moj problem sa AC?
- Jel predlazete da pored svega dodam L-karnitin?

Inace cilj mi je da sa sadasnjih 101kg (vec sam skinuo 4kg) dodjem do minimum 90kg a vreme mi nije puno bitno ali naravno da kad vec ulazem puno truda da zelim rezultate sto pre.
« Poslednja izmena: Januar 29, 2009, 04:30:48 posle podne od strane PrestigeHD » Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 17 upita.