TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 06:37:42 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: mali problemčić  (Pročitano 14294 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #63 poslato: Mart 25, 2009, 12:05:17 pre podne »

Spinning je odlicna stvar, radim ga vec vise od godinu dana i nema nikavog povredjivanja ukoliko su bajsevi kvalitetni (jedan kosta oko 1500 evra inace) i ako naucite pravilno da podesite bajs i ukoliko je instruktor dobar.

Ali da ne kvarimo temu, postoji tema o spinningu
http://forum.pansport.rs/index.php?topic=4071.0
Sačuvana
FITNES ČIKA
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 245

doĂ°i sebi dok još imaš kome...

« Odgovor #62 poslato: Mart 24, 2009, 11:53:19 posle podne »

pa to si u pravu ne znam bas koji bi bio idealan polozaj ali ovako mi bas odgovara i primetio sam mnogo manji pritisak na kolena od kako sam poceo da podesavam visinu sica ili udaljenost sica u odnosu na pedale,par puta sam samo seo i krenuo da verglam i posle bukvalno 5 minuta se javilo ovo levo koleno s kojim imam problema,ali sad jesve ok  ;)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #61 poslato: Mart 24, 2009, 09:12:59 posle podne »

Znam, ali otkud znas da si dobro podesio :)... Kontas sta pricas (doduse to dvojka mi nista ne znaci), ali razumem, ides na vecu frekvencu sto je super
Sačuvana
FITNES ČIKA
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 245

doĂ°i sebi dok još imaš kome...

« Odgovor #60 poslato: Mart 24, 2009, 08:42:48 posle podne »

@dhea-izvini stvarno nisam skontao za odgovor,a trcanje se podrazumeva cim se ovo vreme malo unormali.
@Ognjen-mislio sam na polozaj u kome sedim na bajsu(znaci udaljenost sica od pedala)upravo ono o cemu si ti pricao,a otpor uvek drzim na dvojci i udarim fin tempo,kontas na sta mislim?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #59 poslato: Mart 24, 2009, 08:21:03 posle podne »

Skituljko ne budi siguran da odradis to dobro  ;), ne znam kako mozes osetiti otpor podesavanjem sica ali ajd. Uglavnom nikako potpuno ispruzena noga ne sme da ti bude kada sednes i je u najnizi polozaj. Mora postojati znacajniji (vidljiv) ugao izmedju butine i donjeg dela noge... ovako grubo sam ti sad preporucio, to mora uzivo da se odradi...

Sto se tice intervala na bike-u, to je prekratko, nista ne postizes, trebao bi da radis intervale po najmanje 10 min jace sa pauzom od recimo 5 lagano (velikom frekvencom, malo opterecenje(, takav se trening se vec odrazuje t.j. ima efekta
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #58 poslato: Mart 24, 2009, 06:28:04 posle podne »

Није ми јасно како некоме може седење на, углавном, неугодном сицу и окретање педала у затвореном простору може бити занимљивије од трчања напољу?!  ::)

Скитуљко, други пут питаш и други пут ћу ти исто одговорити - нема сврхе радити такав тренинг на бајсу, па чак ни на кростренажеру, јер ћеш добити лажну "повратну информацију"!   ;)
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
FITNES ČIKA
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 245

doĂ°i sebi dok još imaš kome...

« Odgovor #57 poslato: Mart 24, 2009, 06:18:29 posle podne »

a sta mislite o Pedjinom nacinu intervalnog treninga koji sam opisao pae postova nize?
Sačuvana
FITNES ČIKA
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 245

doĂ°i sebi dok još imaš kome...

« Odgovor #56 poslato: Mart 24, 2009, 06:17:23 posle podne »

prvi put od kad sam na ovom forumu da je neko postovao nesto i da se to nesto u potpunosti podudaralo sa mojim nacinom treninga  :D ja obavezno pre spininga  :) podesim sebi sic i udaljenost sica od pedala jer imam manjih problema sa desnim kolenom i uvek gledam da mi je otpor mali ali da je tempo dobar.bravo ja  ;D
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #55 poslato: Mart 24, 2009, 03:42:51 posle podne »

Spining se obicno radi u grupnim treninzima tako da je kontrola pomenutih stvari nemoguca i dolazi do povreda.Ali uz savete strucnjaka koji se razume u sve to kao sto si ti naveo verovatno dolazi do zelenih rezultata.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #54 poslato: Mart 24, 2009, 03:18:58 posle podne »

Da nazalost... I jos veoma bitna stvar! Treba obratiti paznju na kadencu (t.j. frekvencu obrtanja pedala). Treba se truditi da bude sto veca, tu mnogi prave greske, okrecu veoma sporo misleci da postizu vise jer im je teze. Mnogo efikasnije (i fizicki), a takodje i mnogo bolje za tetive i hrskavice jer je manje opterecenje na njima, je okretati vecom frekvencom cime se povecava sposobnost za duzi trening jer dolazi do mnogo manje stvaranja laktata, stoga je u svakom slucaju bolje "brze" okretati. Preporucio bih, barem okvirno, svakako da rekreativci ne treba striktno da se drze ovog, ali kao sto rekoh preporucio bih najmanje 85-90 okretaja u minuti (izmeriti broj na intervalu od 15 sekudni recimo i onda samo x 4, meri se samo ceo obrtaj jedne noge), s tim sto bi oko 100 i vise bilo izvrsno, ali neka oko 90 bude minimum...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #53 poslato: Mart 24, 2009, 03:12:17 posle podne »

Lepo si to objasnijo,ali mislim da na to niko ne obraca paznju i dolazi do povreda
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #52 poslato: Mart 24, 2009, 03:09:46 posle podne »

Da, ukoliko se pozicija ne namesti odgovarjuce, veoma bitno i cesto zanemareno... A veoma je tesko i komplikovano podesvati ih stalno u slucajevima kada se u teretanama trenira jer je na njima x razlicitih ljudi, a trebalo bi kako i sic, tako i korman podesiti, i uz to duzina do kormana t.j. velicina rama igra veliku ulogu a na to cesto ne moze da se utice... ali sta da se radi...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #51 poslato: Mart 24, 2009, 03:04:24 posle podne »

idealna stvar da upropastis liga mente na kolenima ;D
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #50 poslato: Mart 24, 2009, 03:04:18 posle podne »

Fancy izraz za okretanje pedala  :)

Svakako da nakon nekog vremena treba ubacivati neke slabije ili jace intervale sa povecanim intezitetom i pauzom (aktivni oprovak je sasvim o.k.). Super se razvija aerobija i respiratorne sposobnosti
Sačuvana
FITNES ČIKA
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 245

doĂ°i sebi dok još imaš kome...

« Odgovor #49 poslato: Mart 24, 2009, 01:48:25 posle podne »

sta je spining?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.428 sekundi sa 17 upita.