TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 01:08:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: mali problemčić  (Pročitano 14297 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #48 poslato: Mart 24, 2009, 11:52:25 pre podne »

meni je uglavnom dosadno da radim sat vremena kardio sa laganim pulsom.... pa biram intentzivnije kardio treninge sa intervalima kao npr spinning... od pola sata, 45 min, sat vremena....
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #47 poslato: Mart 24, 2009, 09:37:15 pre podne »

:) važno je da se radi.. sve zvuči ok...
Sačuvana
FITNES ČIKA
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 245

doĂ°i sebi dok još imaš kome...

« Odgovor #46 poslato: Mart 24, 2009, 12:35:40 pre podne »

nastavicu ja ovako kao do sad pa cemo videti kad zapne i shodno situaciji nesto menjati  ;) a i na pocetku kao i sada trudim se da mi puls ne prelazi 140 znaci drzim ga oko 120-130 samo sto sam primetio da se manje znojim to je jedina promena i da sad mi je malo lakse da odradim 40 minuta  ;D
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #45 poslato: Mart 23, 2009, 06:29:11 posle podne »

Sto se tice treniranja na ergometru i tredmilu (t.j. u zatvorenom - teretani, kuci...) normalno je sasvim da se jako puno znojite ukoliko se bas ne "vozikate" ili "trckarate"...
Tako da svakako povecaj malo intezitet, jer ako si se pre znojio to je znak da sada lagano radis... (Da se pre nisi znojio onda je to druga prica jer ima ljudi sto se bas teze znoje, sto ne valja svakako...)
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #44 poslato: Mart 23, 2009, 05:53:57 posle podne »

Скитуљко, мораш сам открити (или платити чика доци да открије) садашњи ниво и на основу тога да радиш тренинге, јер нпр. ја такав тренинг не убрајам у озбиљне тренинге, док је некоме тај тренинг одличан, а неко богами хоће и душу да испусти после таквог тренинга!  ;)

То што се мање знојиш би требало да значи да си адаптирао организам на постојећи тренажни процес, те да би требало прогресивно да повећаваш интензитет. Тако да се немој нервирати, то је добар знак, а на теби је шта ћеш даље!  ;)
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
FITNES ČIKA
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 245

doĂ°i sebi dok još imaš kome...

« Odgovor #43 poslato: Mart 23, 2009, 05:43:27 posle podne »

sve mi diraj misic ne!  :) da ja ne bi testirao tu teoriju na sebi ja cu da poslusam tebe i lagano da verglam pedale ;)
a da vas pitam posto pretpostavljam da ste svi u dobroj formi,jel se dobro oznojite prilikom kardia uz lagan tempo,ja kad sam krenuo sa defkom lijo sam ko nenormalan sad bas bas slabije nego u pocetku pa me to sad nervira jer kad se onako dobrr oznojijm imam osecaj da je trening bio bas dobar...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #42 poslato: Mart 23, 2009, 04:38:53 posle podne »

ja sam primetila da ako forsiram tempo (dakle dobar deo treninga sam preko 160/min) onda gubim mišić...
dakle teorija je dokazana i praksom :)
Sačuvana
FITNES ČIKA
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 245

doĂ°i sebi dok još imaš kome...

« Odgovor #41 poslato: Mart 23, 2009, 01:45:25 posle podne »

ok opet ste me odgovorili od hiit-a :Dnastavljam ovako pa kako bude.samo da vas pitam sta mislite o Pedjinoj varijanti intervala on u brzim deonicanma drzi puls u granicama od 130-140 a u sporim oko 85-90 tako da je stalno u aerobiji?
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #40 poslato: Mart 23, 2009, 07:30:49 pre podne »

Ako si mesec dana na tome ja ti preporucujem da dokle god SPORIM tempom IMAS REZULTATE...da se toga drzis...ako ubacis to sokiraces telo,pretrenirati a onda znash sta se desava...batali hiit zasad...
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #39 poslato: Mart 23, 2009, 02:12:43 pre podne »

@ Тоза - да ли си икада био на пулсу од 190+?! И нпр. зашто бих ја гледао на ком пулсу ми се троше масти, када немам потребу за тиме?

@ Скитуљко - немој ме погрешно схватити али кардио на бајсу и може да прође, али радити ХИИТ на бајсу је смешно... Стиже лепше време, сигурно имаш неки део где можеш радити прави кардио, али и ХИИТ тренинг (а онда ћеш и схватити зашто сам ти рекао да га се клониш док не дођеш на ниво да га радиш  ;)).

П.С. Ово што ти наводиш као ХИИТ тренинг, НИЈЕ ХИИТ већ тзв. "темпо", који има доста варијација, док ХИИТ има веома мало, јер сам назив тачно прецизира о каквом тренингу је реч!
« Poslednja izmena: Mart 23, 2009, 02:18:53 pre podne od strane DHEA » Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
FITNES ČIKA
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 245

doĂ°i sebi dok još imaš kome...

« Odgovor #38 poslato: Mart 22, 2009, 11:41:22 posle podne »

sad sam dosta poboljsao formu posto sam otprilike mesec dana na defki(svega se maximalno pridrzavam i bas se trudim)tako da su i prvi rezultati tu ;)pa sam mislio da ubacim umesto 4 klasicna kardia od po 40min.2 "klasicna" kardia i 2 hiit-a na bajsu recimo(npr.2-3min. lagan tempo i 40sec.pun gas)sta mislite da uradim to ili da nastavim ovako,kontam da bi prijalo malo promeniti nacin treninga ili makar malo promeniti-osveziti da se telo ne navikne na neki ustaljeni rezim?
Sačuvana
tozaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 516

« Odgovor #37 poslato: Mart 22, 2009, 09:58:02 posle podne »

cemu ta zelja za maximalnim pulsom,ako se zna da kod vecine ljudi masti najbolje saborevaju na pulsu od 120-145 bpm ???
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #36 poslato: Mart 08, 2009, 10:26:45 posle podne »

kaže u stranim knjigama - ako možete da pričate dok trčite znači da ste u aerobiji ;)
ali iskustvo isto dobro dodje ;)
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #35 poslato: Mart 08, 2009, 12:29:50 pre podne »

zato Dhea nesmes da demantujes, samo u tom slucaju kada nisu poznate vrednosti sam rekao da je bolje ici na osecaj :)...

Огњене, то "потврђујем и демантујем" је са једног видео клипа, али небитно...   ;)  ;D
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #34 poslato: Mart 07, 2009, 11:21:09 posle podne »

Dakle... Pulsmetar na bajsu je DEAD :D  Nikada nije pokazivao preko 155...A danas sam rucno izmerio vise :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 17 upita.