TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 06:51:01 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: problem sa kolenom  (Pročitano 20049 puta)
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #47 poslato: Mart 30, 2009, 03:40:02 posle podne »

Тренутно Animal Flex, после тога - Ultimate Glucosamine & Chondroitin & MSM.  Иначе, мене су и ортопед и 2 физиотерапеута (сви пријатељи), саветовали да не радим ништа док ми се не опорави колено! Наравно, то не долази у обзир... него, ускоро ми стиже ново помагало http://www.ortopedija-novizivot.co.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=68  број 822.
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #46 poslato: Mart 26, 2009, 03:27:16 posle podne »

To je super, ti možeš i na trening i na trčanje. Meni je fizioterapeut zabranio bilo koji vid treninga koji opterećuje koleno dok traju terapije, ali još 2 dana i gotovo, krećem punom parom da treniram dok ne završim opet sa oblozima od leda na kolenu  ;D .
Dhea, šta koristiš od suplemenata za taj problem sa kolenom?
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #45 poslato: Mart 26, 2009, 12:44:37 posle podne »

Пази, нису улошци криви већ моје седење тј. неактивност... улошци имају своју улогу и могу рећи да стварно раде свој посао (а како и не би, прављени су по наруџбини), али су лигаменти са стране попустили и ето проблема.

Иначе доктор, тачније физиотерапеут, ми је ставио тајпер (чини и се да се тако зову те траке) као привремено решење, ускоро ће пасти и стезник, са све оним прстеном за чашицу и да "уживам" док суплементација и тренинг не одраде своје...  :)

П.С. Можда изгледа катастрофа, али заиста не осећам претеране болове... једино што ми дуже шетње не пријају (верујем да је због бетона/асфалта), док приликом трчања по ателетској (тартан) стази немам проблема...
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #44 poslato: Mart 26, 2009, 12:51:33 pre podne »

Ovo mora da dobro boli  :o . Ne mogu da verujem da ulošci za stopala mogu ovako nešto da naprave.
Šta ti kaže doca za sve ovo, koju terapiju ti je dao?
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #43 poslato: Mart 26, 2009, 12:29:24 pre podne »

Искрено не знам, али претпостављам - 5 месеци, свакодневно седео по 10 сати како на факултету, тако и код куће, без имало времена да радим нешто озбиљније ( јбг, мушко - или радим или не радим тренинг), па су, верујем од тога попустили лигаменти, а уједно, због мало деформисаних стопала, носим улошке, који су подигли свод истог и тако је верујем дошло до овога на слици...  :-\
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #42 poslato: Mart 26, 2009, 12:06:47 pre podne »

Kako si ovo uspeo da napraviš ?
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #41 poslato: Mart 26, 2009, 12:03:18 pre podne »

Искрено, не бих скроз запустио било какву вежбу за те лигаменте са стране... ја јесам и... мислим да слика све говори...  :-\



П.С. Колено снимљено 23.02 ове године и то због бојазни да нисам заломио кост, сва срећа нисам, али сам зато умало прекинуо чашични лигамент! Место погођено, али не довољно јако! :)
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #40 poslato: Mart 25, 2009, 11:34:30 posle podne »

Sto se tice kolena, kada se oporavis... Gledaj da radis cucnjeve do pola.. Znaci ne duboko..
U mom slucaju to pomaze, a opet kvadriceps kvalitetno odradim
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #39 poslato: Mart 11, 2009, 01:54:42 posle podne »

Kao sto Marko kaze, svakako da je odmor najbolji lek i treba to ispostovati barem u nekom prihvatljivom periodu, u suprotnom mozes vuci povredu... Dobra stvar je sto imas jos dosta "prostora" za vezbanje, t.j. mozes raditi sve osim nogu...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #38 poslato: Mart 11, 2009, 10:24:56 pre podne »

Upravo zato i sluzi kruzni trening,radis svaku vezbu sa minimalnom tezinom,povecanim brojem ponavljanja,bez pauza izmedju serija.Efekat je slican kao kod tezinskog treninga,stim sto u ovom slucaju osim bolje kondicije uz adekvatnu ishranu dobijas bolje misicne separacije.
Preguraj tih 10 dana bez treninga za noge i llagno uz te terapije vrati se treningu.
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #37 poslato: Mart 11, 2009, 02:12:10 pre podne »

Nema na cemu, ako ti treba bilo kakava pomoc, tu sam, znam dobro kako je to kada su noge u pitanju. Da sam ih bar povredio na treningu, manje bi mi bilo krivo  ;)
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #36 poslato: Mart 11, 2009, 02:02:38 pre podne »

Hvala na podršci i savetima   :)
Mnogo znači kada možeš da podeliš svoja iskustva sa drugima  ;)
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #35 poslato: Mart 11, 2009, 01:57:45 pre podne »

Nemoj da se nerviras, narocito ako je tako genetski. Polako i videces kako ce da ti bude a bice ti sigurno bolje.
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #34 poslato: Mart 11, 2009, 01:55:44 pre podne »

Samo sam rekreativac, ali volim da treniram i još plus toga sam veliki perfekcionista kada je moje telo u pitanju, a ova ograničenja sa vežbama uopšte ne idu u prilog tome   >:(
Ali šta da radim, šta je tu je.
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #33 poslato: Mart 11, 2009, 01:33:36 pre podne »

Pazi, necu da te plasim zato sto nase povrede nisu istog tipa. Ja sam tu povredio imao odavno, pre jedno 4 godine, prvih godinu ipo dana je bilo uzas, setanje najvise pola sata, bicikla 5 minuta, traka misaona imenica. Vezbao sam, pokusavao da vezbam, nocu se budio i istezao. Nije to neki bol ali je bila potreba za istezanjem. Nervi mi nisu bili dobro i to sam otkrio kada sam isao u KG kod nekog coveka koji ima neki aparat za vracanje nerava tamo gde treba da budu. Jedno 15 puta sam bio kod njega i sada nemam nikakvih problema sa tim cudnim osecajem u nogama i mogu da hodam neograniceno, samo ne da stojim, moram da se krecem.
Kolena su mi stradala i radim takozvano sutiranje, i vezbe koje sam ti vec napisao. Iskorak sam radio pre par dana i jedva sam uradio po 6 ponavljanja i to bez tezina, samo sipka. Nadam se da cu vremenom da ojacam te tetive ali mi je najbitnije da mogu da hodam, da trcim i normalno da funkcionisem. Mazem konjsku mast posle treninga i tusiranja, koristim glukozamin iz Strong nature s vremena na vreme.
Iz licnog iskustva ti kazem da se ne nerviras oko toga, jedino ako se bavis ili planiras profesionalno da se bavis fitnesom, da ides na takmicenja ili nesto slicno. Kreni polako, sa vezbama koje smes i posle polako dodaj i vezbe koje nisu preporucljive ali sa izuzetno malim tezinama ili bez tezina. Vidi kako ce noge da ti odreaguju... Samo bez zurbe...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.132 sekundi sa 17 upita.