TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 12:05:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: problem sa kolenom  (Pročitano 20046 puta)
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #32 poslato: Mart 11, 2009, 01:20:36 pre podne »

Honda, ti si skoro imao tu povredu i zato ne možeš sve da radiš ili za ceo život imaš ograničenja što se tiče vežbanja?
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #31 poslato: Mart 11, 2009, 01:14:56 pre podne »

Taj novi doktor je u pravu. Kada mi se to desilo sa kolenima doktor je prvo noge pomerao levo-desno, imao sam lufta i bolelo je :).

Ja radim samo listove, radim na mini steperu koliko mogu i radim kardio na traci sa nagibom isto koliko mogu. Izbegavaj da stojis u mestu, to znam da su mi rekli doktori i stvarno imam tada bolove...
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #30 poslato: Mart 11, 2009, 01:03:25 pre podne »

Moja konačna dijagnoza nije istegnuće ligamenta (ligamenti su ok), nego slabija hrskavica (nazalost to je kriva majka priroda). 10 dana mirovanja, 10 terapija ( a ne 30 koliko je hteo da uvali prethodni doca), 1 mesec pijem preparate sa kolagenom, a posle toga preparate sa glukozaminom.

Inače, konstultovala sam se sa više stručnjaka iz te oblasti u vezi dijagnostikovanja ove povrede i svi trvde da povreda ligamenata ne moze da se očita pregledom ultra zvukom, jako, jako teško. Druga stvar, kada je povredjen ligament, pregledom kolena tjs.pri uvrtanju noge u stranu, što naravno radi doktor, javlja se bol, što kod mene nije slučaj.

Možda će ovo moje iskustvo biti od pomoći nekome ko ima sličnih problema.

Ono što je meni najstrašnije je to da mi se savetuje da izbegavam čučnjeve i iskorak kako ne bih isuviše opterećivala kolena. Dve najefikasnije vežbe za noge i gluteus, ja moram da izbegavam   >:(. Teško  :(
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #29 poslato: Mart 08, 2009, 10:34:13 posle podne »

UZje dovoljan da bi se dg poreda ligamenta - pre laparoskopije to je i jedini način
Sačuvana
Mića09
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #28 poslato: Mart 08, 2009, 04:37:07 posle podne »

Honda hvala ti puno, ali iz Novog Sada sam.
Najviše bih volela da to pregleda neko ko je stvarno stručan za takve povrede iz razloga što ne želim da posle zbog bilo kakvih komplikacija imam ograničenja što se tiče rada u teretani.
Da li je neko od vas upoznat sa tim da li je dovoljan samo pregled ulra zvukom da bi se konstatovala povreda ligamenata?

  U principu, ako je dobar lekar - jeste.. E sad, pitanje je kako ga ocita s' obzirom da se javljaju razlicite 'mrlje' na mestu povrede... A razliciti lekari ih razlicito tumace - od upale, do pucanja.. :))
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #27 poslato: Mart 08, 2009, 04:29:53 posle podne »

Sorry, nisam citao :). Da svakako, ultrazvuk kao pregled je odlican, bukvalno sve se vidi pogotovo kod komplikovanijih povreda koje je tesko ustanoviti...

Moj predlog ti je da ne ides na struje nikako, samo ces se sprziti za dzabe a ni 1% poboljsanja neces osetiti... A sto se lasera tice (ili zepter lampe) to je O.K....
Sačuvana
Mića09
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #26 poslato: Mart 08, 2009, 04:23:11 posle podne »

Mića09: Pa i napisao sam da postoje ali su toliko grubo uopsteni jer postoji 150 razlicitih povreda a oni sve svrstavaju pod jednu tipa "... koleno, ... lakat" i td...

Ultrazvuk ne bih preporucivao za koleno jer je potpuno beskorisan, ali potpuno... Kao ni struje...

O.K. videh ono 'gluposti' na kraju, pa reko.. :) :)
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #25 poslato: Mart 08, 2009, 04:18:03 posle podne »

Radio sam magnetima terapije kada sam kidao ligamente na stopalu, i to je bilo tada 500 dinara, imao 10 tretmana i to mislim da nije 300 evra :).

Da, odmah sam radio vezbe, taj misic je trebao da se poveze, taj sto je bio pokidan, kako su meni objasnili, ali sam ja koristio dosta alternativnu medicinu. Ne smem da stojim duze, samo da setam, imam problema sa iskorakom jer ga nisam duze vremena radio pa sada kada ga radim nema trake 2 dana :).

Na ultrazvuku se lepo vide ligamenti, samo opet bih ti savetovao da to vidis sa nekim ko je strucan, i ko je imao takve slucajeve u svom radu. Mislim da tih 300 evra nisu problem ako je zdravlje u pitanju ali ne znam da li je to neophodno.
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #24 poslato: Mart 08, 2009, 04:06:12 posle podne »

Ognjene, mislila sam na pregled ultra zvukom (snimak) posle čega mi je konstatovao povredu.
A što se tiče terapija on predlaže terapije laser i  struja. Ne znam da li mi je to uopšte potrebno.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #23 poslato: Mart 08, 2009, 04:01:37 posle podne »

Mića09: Pa i napisao sam da postoje ali su toliko grubo uopsteni jer postoji 150 razlicitih povreda a oni sve svrstavaju pod jednu tipa "... koleno, ... lakat" i td...

Ultrazvuk ne bih preporucivao za koleno jer je potpuno beskorisan, ali potpuno... Kao ni struje...
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #22 poslato: Mart 08, 2009, 03:53:10 posle podne »

Ultra zvuk mi je radjen odmah.
Ako sam dobro shvatila, ti si sa takvom povredom odmah počeo da radiš lagane vežbe za noge, a meni je rečeno 5 nedelja mirovanje, nikakve vežbe  >:(
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #21 poslato: Mart 08, 2009, 03:42:08 posle podne »

Bas kao sto i Marko kaze, neko strucan bi to trebalo da vidi. Ja sam radio ultrazvuk, i odmah poceo sa laganim vezbama za noge. Morao sam i da mi nameste neke koske posto sam imao bolove dok sam radio cucanj, nisam mogao da cucnem bez tezina, ali to kod tebe nije problem...

A koristio sam oloju iz Forever Living Products, sa glukozamin sulfatom, i dobro se pokazao protiv recimo ukocenosti, stvarno za 3 dana bolovi prestaju, to bi mozda i moglo malo da ti smanji bolove. Ultra zvuk bi trebalo da uradis.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #20 poslato: Mart 08, 2009, 03:31:47 posle podne »

Za to treba samo neki sportski lekar koji radi recimo sa fudbalerima i koji ima iskustva.
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #19 poslato: Mart 08, 2009, 03:15:21 posle podne »

Honda hvala ti puno, ali iz Novog Sada sam.
Najviše bih volela da to pregleda neko ko je stvarno stručan za takve povrede iz razloga što ne želim da posle zbog bilo kakvih komplikacija imam ograničenja što se tiče rada u teretani.
Da li je neko od vas upoznat sa tim da li je dovoljan samo pregled ulra zvukom da bi se konstatovala povreda ligamenata?
Sačuvana
Mića09
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #18 poslato: Mart 08, 2009, 03:07:41 posle podne »

Aloe Vera Gel je super za koleno! http://www.pansport.co.yu/new/catalog/index.php?id=NF513

...A jeftina je jako (1170 din) litra... Pi u vecim kolicinama u pocetku pa vidi, mozda super odreaguje...

A sto se tice tih termina sto nasi doktori koriste to verovatno i postoji ali je vise nego prastaro, i meni su govorili za trkacko koleno, pa ima teniski lakat, pa evo sad i bildersko koleno... gluposti  :D

    'Skakacko koleno' (Sinding-Larsenov sindrom) postoji kao patologija i radi se o entenziticnim(reaktino zapaljenje tetivnog pripoja) promenama na gornjem i donjem polu patella-e. 'Teniski lakat' je entenzitis tetive m. extensor carpi radialis brevis i m. extensor digitorum longus a locira se na spoljasnjem epikondilusu humerusa. Na unutrasnjem epikondilusu slicna povreda je nazvana 'Kopljaski lakat'.
      Dakle, ovi termini u medicini postoje (ne samo kod nas) i vezani su za pokrete u odredjenim sportovima u kojima se te povrede najcesce dogadjaju. To ne znaci da se ne javljaju u ostalim sportovima, nego da su karakteristika gore navedenih. Konkretno, 'teniski' i 'kopljaski' lakat se mogu javiti u bb kao posledica preopterecenja french press-om i biceps pregibom ravnom sipkom usled nepovoljnog polozaja podlaktice...
      Za razliku od njih, 'Bildersko koleno' nije zavedeno kao patologija nigde u medicini...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 17 upita.