TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 04:26:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: problem sa kolenom  (Pročitano 20047 puta)
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #17 poslato: Mart 08, 2009, 02:54:08 posle podne »

a tvoja povreda je nastala ne od treninga u teretani...

Ovo što je Marko rekao me je navelo na razmišljanje i setila sam se da sam letos imala prilično jak udarac u to isto koleno (udarac je bio u metal koji nisam videla), bol je bio takav da sam sve zvezde videla, posle toga otok vrlo mali i taj dan nogu nisam mogla da savijem pod pravim uglom od bola. Sve to sam potpuno zanemarila iz razloga što sam bila na moru (poslovno), ceo dan obaveze, frka, trčanje, a i za dva dana bol je potpuno nestala. Tako da ne znam da li je moguće da tu povredu vučem još od onda i sada sa kompleksnijim treninzima je to iziritirano još više.
Sve ove dane mi je bilo vrlo čudno da sam ligament istegla prilikom rada u teretani, a da u tom momentu istegnuća nisam osetila ama baš nikakvu bol.

Što se tiče toga da su suplementi štetni, u to niko ne može da me ubedi iz razloga što raznorazne dodatke ishrani koristim dugi niz godina, a analiza krvi ne može biti bolja,imunitet fantastičan i raznorazne gripe, virusi me zaobilaze u širokom luku.  :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #16 poslato: Mart 08, 2009, 02:35:53 posle podne »

Aloe Vera Gel je super za koleno! http://www.pansport.co.yu/new/catalog/index.php?id=NF513

...A jeftina je jako (1170 din) litra... Pi u vecim kolicinama u pocetku pa vidi, mozda super odreaguje...

A sto se tice tih termina sto nasi doktori koriste to verovatno i postoji ali je vise nego prastaro, i meni su govorili za trkacko koleno, pa ima teniski lakat, pa evo sad i bildersko koleno... gluposti  :D
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #15 poslato: Mart 08, 2009, 02:25:35 posle podne »

Znam kako ti je, ja sam imao istegnuca ligemanata na obe noge i pokidan misic na levoj nozi. Seo sam sa svojih 120 kg na obe noge, stolica nije bila pravljena za mene :).

Vukao sam povredu godinu ipo dana, jos uvek imam posledice, nisam mogao da hodam vise od pola sata a nocu sam se budio da bih istezao noge. Moja preporuka da nadjes doktora koji se malo vise razume u ono cime se bavimo, licno meni je pomogao doktor sa sportske medicine u Jagodini, on drzi teretanu i mislim da bi ti pomogao...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Mart 08, 2009, 01:16:15 posle podne »

pazi sto se povrede tice niko od nas sa sigurnoscu ne moze da ti kaze "ma batali to i nastavi da vezbas" - tu ipak treba imati u vidu rec strucnjaka, da se ne bi problem zakomplikovao i da posle imas jako puno problema oko toga...  mozda da posetis i nekog drugog lekara, pod uslovom da nije 300evra ???  uyas...
Animal flex smatram da ce ti biti od velike pomoci i da je to najbolje sto mozes da uzmes, mislim da ni u apoteci ne postoji bolji preparat...

A za unistavanje jetre od surutke i vitamina i minerala?? boze sacuvaj...  evo bas sam nedavno radila analize izmedju ostalog i za jetru, pijem puno vitamina i minerala u dodatku jer puno trenram, cist protein iz surutke pijem 5 godina, i naravno da mi nista nije... pa nije to doping pobogu...  drugo ako se koristi u preporucenim dozama ne moze i ne sme da se desi neko ostecenje ako je osoba zdrava...
prosto ne mogu da verujem sta ljudi pricaju...
Sačuvana
Mića09
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #13 poslato: Mart 08, 2009, 12:04:37 posle podne »

Pa nije mnogo skup,ipak on je strucnjak za bilderska kolena ;D

:) :) :) :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #12 poslato: Mart 08, 2009, 09:25:39 pre podne »

Pa nije mnogo skup,ipak on je strucnjak za bilderska kolena ;D
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #11 poslato: Mart 08, 2009, 12:39:20 pre podne »

I meni je bilo čudno što mi je rekao da nikakve vežbe ne smem da radim, a još čudnije mi je bilo što me je nagrdio što vežbam 5 puta nedeljno i što mi trening traje jedan ipo sat, po njegovom ne trebam da vežbam više od 3 puta nedeljno. Nagrdio me je što pijem protein i multivitamin-minerale tipa to uništava jetru.  Multivitamin-minerale pijem već 15 godina i ne mogu biti zdravija.
I ja za bildersko koleno čujem prvi put u životu. I na kraju svega terapije 5 nedelja svaki dan i ni manje ni više nego 300 €.
Sve u svemu i ja sam sludjena skroz i ne znam šta da radim, a čula sam da je on jedan od naših najpoznatijih sportskih doktora.
« Poslednja izmena: Mart 11, 2009, 05:11:03 posle podne od strane biljanabd » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Mart 07, 2009, 09:18:15 posle podne »

Animal flex će ti pomoći pri oporavku
Sačuvana
Mića09
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #9 poslato: Mart 07, 2009, 01:04:32 posle podne »

Bila sam kod doce i u pitanju je istegnuce spoljnog ligamenta, znaci 5 nedelja mirovanje plus fizikalna terapija.   >:( Poludela sam. Taman sam se lepo zaukala, rezultati su fantastični i sada STOP 5 nedelja, pa dodje mi da plačem od muke  :'(. Koliko ću sada da nazadujem za tih 5 nedelja  :-\
Pored toga čika doktor mi kaže da imam takozvana bilderska kolena tjs. blagu deformaciju meniskusa i da takvu deformaciju često imaju oni koji duže vreme vežbaju u teretani, koliko je to tačno, ne znam.
Sve u svemu posle 5 nedelja mogu opet da se vratim u teretanu.
Da li da Animal flex počnem već sada da pijem i koliko on može da mi pomogne u oporavku?

   Termin 'bildersko koleno' ne postoji, tj niko ga nije izdvojio kao poseban problem... Tako da cika doca , ko god da je, lupetara gluposti... Izdvojeni su: skakacko, trkacko...skijaska tacka... ali bildersko koleno jos niko nije pomenuo. Daleko od toga da teskim vezbanjem u teretani ne mozes da povredis kolena, ali su to uglavnom vec definisane povrede zglobnih elemenata, dakle nista specificno za bb...Uzrokovane su losom tehnikom izvodjenja, ali i hronicnim preopterecenjem (over-use povrede)...
   U svakom slucaju, probaj da konsultujes jos nekoga...Po mogucstvu neko ko radi sa sportistima, ali da je ortoped, ne fizioterapeut (od njih sam se naslusao kojekakvih gluposti, uzmu pare za fizikalnu terapiju, a kad ni to ne pomogne kazu - pa ja stvarno ne znam kako ti ovo nije pomoglo!)  Meni su svojevremeno dali tri razlicite dijagnoze za 3 dana, od toga da nikada vise ne smem da se bavim sportom, do toga - nije ti nista.... ??? 
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #8 poslato: Mart 07, 2009, 10:52:27 pre podne »

Potpuno te razumem...Ja ne smem jos od septembra da treniram zbog prelezane zutice :'( ,eto malo da te utesim.A o mojim starim jakim treninzima ne smem ni da sanjam mesecima.Najvise mi je tesko palo to sto je meni trening sastavni deo zivota i nije obaveza vec potreba bukvalno.Kad sam sad u ponedeljak usla ponovo u teretanu da radim ono lagano,koliko mi je dozvoljeno,pa veruj da ja vec danima pricam o tome,meni je to dozivljaj covece...

Ja bih se slozila sa Markom,treniraj gornji deo tela,(mozda malo i staticni bicikl,lagano,ne opterecuje kolena)cisto da zadovoljis svoju zelju i potrebu za treningom,i da makar zadrzis stecenu formu.Vodi racuna oishrani kao sto znas i odmah pocni sa Flex-om i kad malo oporavis kolena,nazad u nove pobede...sve ce biti OK
Sačuvana
Be Happy!!!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Mart 07, 2009, 10:23:50 pre podne »

uff... razumem i ja kako se osecas, ali bolje je da sada poslusas lekara i napravis pauzu 5 nedelja nego da vuces povredu ceo zivot i da  dodje do ozbiljnijih problema...

pocni FLEX da pijes sto pre
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Mart 07, 2009, 09:52:57 pre podne »

A zasto praviti pauzu?!Koleno je povredjeno,mozes raditi vezbe za gornji deo tela,a tvoja povreda je nastala ne od treninga u teretani...pokusaj naci neke vezbe koje nece iritirati bolno mesto ako je to moguce.Lekari za sve imaju jednostavno resenje,mirovanje.Ili mozda najbolje da to pogleda jos neki lekar koji je strucan za to,mislim sa vise iskustva sa takvim povredama.
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #5 poslato: Mart 07, 2009, 02:05:59 pre podne »

Testo, kolači ???  Šta to beše, već sam zaboravila  ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Mart 07, 2009, 01:38:34 pre podne »

Iskreno da ti kazem ja ne znam stvarno kako bih izdrzao vise od par dana bez treniranja jer vec i za vreme kada mi je pauza od nervoze besnim :) jednostavno uslo je u krv.Ja te razumem u potpunosti kao i vecina ovde koji redovno i dugo treniraju.Nece biti lako ali moras izdrzati.Sto se ishrane tice ja znam da bih ovo vreme iskoristio da unosim vecim delom proteine izbegavajuci uh kao i svu ostalu ishranu koja se lako lepi:testa,kolaci itd... kontrolisao bih tezinu svaki dan i koristio ogledalo kao merilo.
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #3 poslato: Mart 07, 2009, 01:11:34 pre podne »

Hvala na moralnoj podršci  :) . U pravu si, ovih 5 nedelja će mi mnogo teško pasti. Da je barem 1 ili 2 nedelje, pa još i nekako, ali 5  :'(
Nameravala sam od ponedeljka da predjem na keto dijetu (posle svih iščitavanja ovog foruma, umesto sagorevača odlučila sam se ipak za to), ali sada posle ovoga ne znam šta da radim i ne znam ni kako sada da prilagodim ishranu ovoj pauzi, a da ne bude nekog vidnog nazadovanja.
Pomagajte !!!
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 17 upita.