TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395700 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 23, 2024, 03:11:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tunjevina  (Pročitano 95350 puta)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #369 poslato: Maj 06, 2010, 09:20:23 pre podne »

naskodice, i najmanje zive , mcg , skode

onda treba izbegavati: skušu, ajkulu, sabljarku i sve veće morske ribe... a jesti rakove koji koštaju par hiljada kilogram iz vijetnama ili indonezije.

Ima po malo nečeg veoma nezdravog i nečeg zdravog u svemu što nabavljamo svakodnevno. Kad bih hteo da se hranim 99% zdravo morao bi otići u baraku u šumi, živeti bez struje, piti izvorsku vodu, gajiti ovce, koze, goevda i piliće, imati baštu sa povrćkama i sve to jedno 150km od civilizacije. Onda ne bi bili kontaminirani ni mleko, ni meso, ni sir, ne bi bilo prskano povrće/voće, ne bi bilo radijacije, magnetnih polja, tv ekrana, konzerviranih proizvoda, lažnog integralnog hleba...

ali to je u realnosti sasvim drugačije. Moje mišljenje: tuna u konzervi  ’zdraviji’ je proizvod od 50% proizvoda na pijaci na kojoj piše ’Kupujmo zdravo na pijacama,... bla...bla...’ a ženama preko noći narasli brkovi  :o ;D
pozdrav 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #368 poslato: Maj 06, 2010, 08:09:22 pre podne »

naskodice, i najmanje zive , mcg , skode
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #367 poslato: Maj 06, 2010, 07:56:33 pre podne »

Istina da je ne treba jesti svaki dan po 10 konzervi, ali ne vidim da će naštetiti ako pojedeš 2-3 konzerve nedeljno...

Tunjevina u salamuri imaš dosta varijanti- najukusnija po meni je Mistral, košta oko 89 dinara koliko se sećam 130g ribe, nisam je skoro kupovao, ima je u Tempu.
Uvek je tu i RioMare bela konzerva ako si prepun para, uzimaj one varijante 80g 3+1 gratis, izaĂ°e jeftinije od onih većih.
Ima i ovih na pijaci, ali ja retko tamo viĂ°am u salamuri, imaš u ulju, onda cediš i zae#vaš se...
 Ovo ostalo ako već uzimaš - uzmi OBAVEZNO U KOMADIMA, nikako u komadićima, delićima i ostalo. U sosovima, uljima, pomadama i delićima ne-znam-ti-čega ja ne bih uzimao da sam na definiciji.
a najbolja varijanta je da ako imaš neku vezu uzimaš svežu tunu  ;D ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #366 poslato: Maj 06, 2010, 06:18:33 pre podne »

Sta ti jedes umesto tunjevine? Jel ima neka bolja riba  ;D


ima, sitnija riba, manje zive
Sačuvana
acivi85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #365 poslato: Maj 05, 2010, 10:12:00 posle podne »

Gde kupujete tunjevinu u vodi i koja je okvirna cena? :D Neki predlog?
Za 20tak dana krecem sa definicijom, pa se interesujem, inace sam nasao jedino u Metrou 4 tune u vodi, ne znam marku, za 380din.. Jel' ta cena ok? Ukus nije loš :D

Ako si u Beogradu, jeftinu tunjevinu imas na buvljaku na N.Beogradu, 75 dinara komad zlatne, crvene ili bele La Perle i to komadi. Bela ti je u salamuri (tj. u sopstvenom soku i vodi). Ja idem za koji dan da uzmem paket.
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #364 poslato: Maj 05, 2010, 09:09:37 posle podne »

Sta ti jedes umesto tunjevine? Jel ima neka bolja riba  ;D

Pa i nije jeftino 4x za 380 moze to i jeftinije...
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #363 poslato: Maj 05, 2010, 08:51:40 posle podne »

tunjevina je krs hrana :)
Sačuvana
Marko Nesic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 356

« Odgovor #362 poslato: Maj 05, 2010, 05:18:17 posle podne »

Gde kupujete tunjevinu u vodi i koja je okvirna cena? :D Neki predlog?
Za 20tak dana krecem sa definicijom, pa se interesujem, inace sam nasao jedino u Metrou 4 tune u vodi, ne znam marku, za 380din.. Jel' ta cena ok? Ukus nije loš :D
Sačuvana
Shut up and train :)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #361 poslato: Mart 03, 2010, 03:52:51 posle podne »

ona ne da je dobra nego je vrh. najkvalitetnija od svih, jedino je rio mare ispred ali odnos cena kvalitet - best buy...
Sačuvana
Takahiro
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163


« Odgovor #360 poslato: Mart 03, 2010, 03:48:05 posle podne »

ta mistral zuta u komadima je uvek na nekom snizenju... mislim 69din 185g... ostale su dosta skuplje, a ovoj mistralovoj je cini mi se kvalitet na dobrom nivou.. ja stalno tu jedem, a nekad se pocastim i evinim filetima.. :)
Sačuvana
Qui audet adipiscitur
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #359 poslato: Februar 27, 2010, 03:41:59 posle podne »

Kako god okrenes Ognjene nije u tom periodu lako :)  zato treba uzivati dok se moze,ali ne preterati.

Svakako, izbalansirati sve je kljuc... uvek bilo i bice...

Ja kupujem uvek onu zlatnu u komadima, mistral... nezamenjiva :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12794


Never give up!

« Odgovor #358 poslato: Februar 27, 2010, 01:04:57 posle podne »

Kako god okrenes Ognjene nije u tom periodu lako :)  zato treba uzivati dok se moze,ali ne preterati.
Sačuvana
filip85
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 284

« Odgovor #357 poslato: Februar 26, 2010, 05:10:03 posle podne »

da, a ima i u maslinovom ulju koja je sad na akciji 89 dinara (standardna cena je 119 dinara).... meni je ova tunjevina vrh, stvarno je extra ukusna, ali retko sebi dozvoljavam takav luksuz da toliko plaćam tunjevinu, tako da sam iskoristio akciju i kupio 20 komada... 8)
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #356 poslato: Februar 26, 2010, 05:03:18 posle podne »

Imate akciju u Idei, komadi u ulju za 69 kinte. Ja se snabdeo danas : ;D
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #355 poslato: Februar 26, 2010, 03:40:21 posle podne »

Ma nista bolje od tunjevine! Jos kada ne bi imala zive ja bi je stalno vecerao... Ali mislim da se ne treba zezati sa velikim kolicinama cesto. Citao sam na more mesta da ziva moze da bude zeznuta, a bogme je tuna jedna od riba sa vecim procentom iste...

Zoltane, mozda i bolje da imas suzen izbor namirnica kada si na strogoj dijeti nego da imas limit u kolicini hrane :) Gledaj to sa te (pozitivne) strane :) najgore je onima koji se tripuju da treba sto manje da jedu pa se onda lisavaju bilo kakve hrane...
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 16 upita.