TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:15:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 16 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: PRE U TOKU I POSLE TRENINGA - SUPLEMENTACIJA  (Pročitano 68342 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #216 poslato: Jul 21, 2010, 09:41:02 posle podne »

Sklop teretane i borilackog sporta je idealno.Naravno treba da se uklopi u jednu celinu.Uglavnom dok sam se bavio aktivno kik boksom u teretani smo radili bazicne pripreme i treninge snage.Nije nikada bilo reci od strane mog trenera da teretana ne valja.Pa evo i ovih dana imam par boksera kod mene koji rade bazicne pripreme sa tegovima i forsirace teretanu celo leto.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #215 poslato: Jul 21, 2010, 07:15:28 posle podne »

"Nemoj samo u tu teretanu. Tu se samo pumpaš." (Šta god podrazumevali pod pumpaš. :D)
"Nema snage od tih tegova." (jok ti)
"Nemoj da piješ ta sranja, smanjiće ti se..." (Jel moram dalje? Svi znamo ove i njima slične izjave.)

A što Malbilder reče - vrhunac je kad ti tako nešto kažu (šatro) profesionalni treneri.

Eto, baš u nekoj suplementarnici situacija: neki tip kupuje (svoj prvi) kreatin. Hoće kaže da dobije na masi, kao treba mu da bi mogao da izaĂ°e na kraj sa svim "stokilašima" (u neku ruku i moj problem :D). Pošto je jelte telefon zazvonio i prodavac je na kratko odmorio klijenta koji se vidno uspaničio (jer kupuje hemiju! :D) - iskoristim priliku da ga priupitam šta trenira. Odogovr (valjda) MMA. I ja tu -cool, upadnem u priču malo sa njim i kažem mu - ma kida taj kreatin, ne možeš da pogrešiš. Brži oporavak, ako je prvi put kreatin skok u snazi, itd. Isprati tu teretanu sa nekom ishranom i biće tu fine mase. Samo radi.
- On će na to - a, pa nama trener NE DOZVOLJAVA da radimo teretanu:

"U teretani će ti se skratiti mišići." (:D)
"Izgubićeš flexibilnost u teretani." (hahaha)
"Od teretane postaješ spor." (...)
... ... ...

Ovakva $!.)% su nešto što mislim iritira svakoga ko je ovome posvetio jedan dobar deo života, ali opet kada se sve sabere (i kada još neko vreme proĂ°e) - to je samo to. Glupa iritacija. Ništa više.
Pokušaj da promeniš mišljenje sveta, ako nisi TV samo možeš da izludiš. Budeš prijatan i pomogneš/pojasniš nešto nekome koga zanima ili nekom klincu za koga se vidi da je tak krenuo i to čak bez nekog prevelikog upuštanja u priču i to je to.
Ipak takva je situacija da svako svojom željom, sopstvanim trudom i uloženim interesovanjem postaje ozbiljan vežbač.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #214 poslato: Jul 21, 2010, 01:53:59 posle podne »

Aj kad to samo rade neuki ljudi, ali kad istu pricu imaju i treneri u drugim sportovima, e onda je to katastrofalna stvar...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #213 poslato: Jul 21, 2010, 12:23:14 posle podne »

Ima jos stvari koje su vezane za teretanu a nikako mi se ne dopadaju  komentari od starijih ljudi uglavnom:  Ma to je sve teretana nista nije prirodno vec je naduvano???  NADUVANO?  A po cemu teretana nije prirodna ili zasto ljudi to tako deklarisu kada vide nekog ko lici na nesto i na samu spomen vezbanja i teretane odmah se svrstava u taj neprirodni kos.A svi dobro znamo da svaki skoro vrhunski sport trazi rad u teretani sto bi znacilo da su svi sportisti neprirodni - vanzemaljci a ovi sto su debeli itd su prirodni.. uzas!
Vratio bih se samo jos na ishranu i rekao da se slazem da je hrana kljuc uspeha i glavni napredak svakog sportiste ali se ne bih slozio da suplementacija ne igra neku bitniju ulogu.Ona je ipak vazan faktor ako se tezi ka nekom visem cilju - takmicenje pogotovu uz naravno hemiju ako su ciljevi bas viskoki a isto tako nezaobilazan faktor brzeg napretka,oporavka organizma itd...ali to je sada vec neka druga prica.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #212 poslato: Jul 21, 2010, 12:02:34 posle podne »

Kao i sve ostalo na ovom svetu, ljudi gaje predrasude o svemu sto im je strano i nepoznato, ali misljenja se uvek menjaju kad se malo detaljnije upoznamo sa predmetom (ne)interesovanja
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #211 poslato: Jul 21, 2010, 11:40:02 pre podne »

Daleko od toga da je suplementacija najbitnija, ali je nezaobilazni deo svakog ozbiljnog sportiste, a nešto od suplementacije (npr. anitoksidanti i vitamini) su obavezni i za svakog prosečnog čoveka danas.

Nažalost, ali tako je.

A ljudi koji se najviše protive suplementaciji uglavnom najmanje znaju o njoj, neinformisanost je razlog broj 1.

Mi smo tu da svakome kažemo o čemu se radi, ne da ubeĂ°ujemo već edukujemo, ali samo za one koji žele da slušaju.  Ovi ostalo mogu da nas zaobiĂ°u ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #210 poslato: Jul 21, 2010, 11:07:02 pre podne »

Vaistinu
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #209 poslato: Jul 21, 2010, 10:10:03 pre podne »

Upravo to.

Sve je hemija. Whey protein je samo vrhunac ljudske "kuhinje" ako tako mogu da se izrazim. :P

To kad čujem "ali ovo je prirodno", ili "ovo nije prirodno" - naježim se. A da su supsi najbitniji - daleko bilo.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #208 poslato: Jul 21, 2010, 06:56:41 pre podne »

Ljudi se previse opterecuju tim prirodnim, ako vec neko zeli da zivi prirodno, ajde onda da se odrekne svega sto urbani zivot donosii zivi kao pravi prirodnjak, ali niko nece jer ljudi samo vole da pricaju kako je prirodno bitno, a realnost je suprotna...

Ljudi vole svasta da pricaju u suplementaciji u bodibildingu i samo napred, drago mi je da ja imam bar neko znanje i drago mi je da ja nemam toliko zatvoren um da cu ograniciti svoj um na samo nekolicinu ljudi koji ce mi deliti informacije...

Isto tako ljudi tripuju da je suplementacija bitna za brz napredak u teretani, a to je nesto sasvim netacno, cak sta vise suplementacija je nebitna...isto je i sa kreatinom ne mora da se uzima, ne mora whey da se uzima sve to moze da se postigne ishranom, ali aj ti to objasni nekome ko ne zeli da slusa...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #207 poslato: Jul 20, 2010, 10:21:20 posle podne »

Ako se  sa tog aspekta sve gleda slazem se onda nista nije prirodno jer evo na primer i mleko iz radnje je hemija,sve sto je fabricki obradjeno,pakovano itd je hemija... prirodno bi bilo onda samo piti mleko kada se krava pomuze zar ne ;)  ali ako tako gledamo onda je ipak sve hemija u potpunosti samo je pitanje vise ili manje.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #206 poslato: Jul 20, 2010, 09:02:51 posle podne »

Supleminti su prorodni dodatci ishrani. Nije nego. :D

Kreatin se sintetiše. Gomila amino-kiselina je sintetisana. Gomila stvari je "modifikovano" - npr. BCAA se sintetišu pa se od njih napravi etil-estar, pa onda bude * HCl valjda isl.
Da ne pričam o malo "zlijim" stvarima (u suplementima).

Uvek se stavlja akcenat na to da je sve prirodno i da "nema ni trunke ""HEMIJSKIH SUPSTANCI"" ". :D:D:D
Koje su to budalaštine...

Ali ako hoćete pogled na suplemente koji su po većini "normalnih" ljudi zli (ovo vama što niste upućeni u priču), zapitajte se zašto je whey protein "zliji" od kuhinjskog šećera? (NaĂ°ite način proizvodnje jednog i drugog.) Ja nisam čuo da za kristalni šećer neko kaže da je hemija!
Isto kao što se ne pravi problem oko gomile emulgatora, aroma, boja... Pa onda, tu su i ljudi koji se svakodnevno krkaju persenom, kafetinom, fervexom, i kojekakvim glupostima - a onda ti pričaju kako će ti se od kreatina skupiti muda ili ne znam ni ja šta.
Te stvari se unose iz čistog hedonizma iako su možda i štetne. Zašto onda osuĂ°ivati nešto što je (u gomili slučajeva) manje zlo a njegovo uzimanje ima neki viši cilj?

Sve su to "hemijske" supstance. :D
A razlika da li je sintetisano u "laboratoriji" ili ga je sintetisao neki jadan stvor koga smo rasporili i iz njega to izvadili je ustvari suština onoga da li je prirodno ili nije.

Za normalnog čoveka - suplementacija je HEMIJA. Jer isto tako "normalan" čovek misli da kad kreneš u teretanu da ćeš odmah da postaneš Švarceneger i da se od suplemenata ustvari postaje Švarceneger. A svi znaju da je Švarceneger bez one stvari i da neznam ni ja šta. KOLIKO BUDALAŠTINA IMA TO NIJE HUMANO.

U svetu sporta razlika izmeĂ°u pojmova suplementi i HEMIJA je sledeća:
Supsi su (uglavnom) nimalo štetne stvari (kreatin, whey, AK...) ili manje štetne stvari (neki fat burneri isl.), ili vrlo štetne stvari (kao beastdrol, halodrol, superdrol, 19-nor androstendiol, isl. - ima tu stvari koje su čak i štetnije od onoga što nazivamo hemijom). Od suplemenata se uglavnom ne padaju doping testovi (mada se dešava da se nekad u neki komplexinij preparat stavi nešto što ne bi trebalo da je tu :P).
Pa šta je onda zajedničko za sve supse? - Kupuju se u prodavnici i legalni su. Tačka. (Istina, kada neko kaže suplementi on obično misli na kreatin/protein/aminokiseline/sagorevač neki...)

Hemija? - e pa hemija nije toliko legalna. Čak i nije toliko skupa (kao supsi). Daje uglavnom najbolje rezultate (od stvari koje mogu da te "poguraju" do cilja). Ne kupuju se u prodavnici. (ima onih koji se kupuju u apoteci, ali to je neki vrhunac njihove dostupnosti ako ne kontaktiraš dilera. :P) Doping testovi se padaju. POSTOJI RIZIK ZA OZBILJNIM POSLEDICAM PO ZDRAVLJE!
... ... ...


Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #205 poslato: Jul 20, 2010, 07:10:05 posle podne »

treba razgraniciti da su lekovi stetni, a ne dodaci ishrani. zato je sve na ovom svetu obrnuto i besmisleno :)

apoteke rade non stop... ... ...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #204 poslato: Jul 20, 2010, 02:33:44 posle podne »

Ok nemojmo odmah coveka napadati niko se naucen nije rodio.Ovakva i slicna pitanja i ja dobijam redovno i uvek se trudim da objasnim kako i sta.Ne neces imati problema sa srcem nipotncijom nema to veze sa time.Trba razgraniciti jednu stvar a to je: HEMIAJA i SUPLEMENTI.Suplementi su prirodni dodatci ishrani gde spada i kreati i nikako ne prave takve posledice.Hemija je ipak nesto drugo ali to ti savetujem da zaobidjes u sirokom luku kako ne bi imao trajnih posledica sto se vrlo lako moze desiti ako nestrucno uzimas.
Znaci nemas nikakve brige samo polako,drzi se preporucenih doza i bice sve ok.A ako nesto treba pitaj nas ovde na forumu imamo iskustva sa time i rado cemo ti pomoci.
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #203 poslato: Jul 20, 2010, 02:29:59 posle podne »

Ma da ode ti cuka, a jaja manja od makovog zrna. Zato onaj Kikanovic nema ni srca ni mu** za basket. Sreca pa ni jedan drugi ozbiljan sportista to ne koristi, mora da ih je tvoj vlasnik teretane savetovao.

Pa covece imas google i kredibilne medicinske sajtove da to proveris pre nego sto slusas takve pameti.

Ne kazem ja da gazda te teretane nema pojma. Mislim podjimo od toga da mu svakog dana pridju neozbiljni vezbaci i pitaju tipa sta da uzmem da se uradim, isecem... Koji je to cudotvoran suplement? A on smoren samo kaze jedi jaja i ribe uvece.
Realno i mene kad neko pita sta da uzme da se nagruva, a znam da nije ozbiljan radnik, vec misli da su suplementi cudo, ja mu kazem kreatin monohidrat i je miran i ovce na broju. Nemam strpljenja da krenem da objasnjavam znacaj ishrane i da me neko gleda ko budalu dok pominjem dobre masti, manje losu stranu voca i losu stranu sokova, slozene uh i ostalo. Svoju energiju stedim za one za koje mislim da im vredi pricati.
Sačuvana
Truman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #202 poslato: Jul 20, 2010, 01:26:00 posle podne »

Nema nista lose vezano za kreatin to sto si cuo su sve osude neukih lica, ali tvoj izbor...a to kad si jeo sardine i belanca nije ni cudo da si ostao na istoj kilazi nije se jos niko nabildovo od sardine...LOL

A problemi sa srcem i potencijom?

A za iskranu mi je rekao vlasnik teretane...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 16 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 19 upita.