TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394567 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 12:48:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u ledjima  (Pročitano 15233 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #18 poslato: Avgust 27, 2007, 02:52:00 posle podne »

Za aerobik sam ti već odgovorila mada imajući u vidu i tvoje probleme sa kičmom možda da se držiš bajsa i stepera jedno vreme jer je sve drugo lošije za kičmu.

Što se tiče konsultacije lekara..
Jeste da je moja profesija ali nekako nisam imala dobra iskustva sa spec. fizikalne medicine.. možda ako neko od forumaša )MArkoni) zna nekog dobrog u BGD
Sačuvana
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #17 poslato: Avgust 27, 2007, 02:50:45 posle podne »

gazdurino  ;D
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
P A J S E R
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1233

« Odgovor #16 poslato: Avgust 27, 2007, 01:17:55 posle podne »

Kao prvo,ne zajebavam,fizikalija mi pomogla,valjda je promena posla pomogla.ranije sam imao sedece poslove sto izgleda nije bilo dobro imajuci u vidu vec tada postojece povrede ledja.
Jbg,imam oko 193cm,ali mi ledja nisu slaba.naprotiv.to sam ja sjebao sa umrlim dizanjem 100%.
A sto se tice masazera,ja probao i posle 5min loptica ledja kao nova!pa sad moram da uzmem da imam za cescu masazu.sta je 200e ako mi to resava najveci fizicki problem.ionako se svaki dan nerviram zbog ledja.a i plata mi bar 2000e :)
Sačuvana
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #15 poslato: Avgust 27, 2007, 10:09:36 pre podne »

Hehe,care zaradio si isto sto i ja,isto mesto,isti problem,nije bas cvor vise lici na sloj nekakvog masnog tkiva.necete verovati sta mi je pomoglo posle skoro 2 godine zlopacenja,bazena,krema i masaza,-fizikalija ! od 5 do 5 :) keve mi.

Ja sam nasao kao naslon i podguzivac za stolicu,elektricni sa upravljacem i shiatsu(valjda se tako pise) nekim kuglicama unutra.Sednes,naslonis se,i pustis da se loptice kotrljaju gore dole,levo desno kroz ledja.Osecaj vrhunski,vrlo je snazno,na medium je veoma jaka masaza. 200 e ali kupujem ze 2 nedelje.Za sada idem dva puta nedeljno da probavam u prodavnici :)

Aj da ne otvaram temu,posto je slicno-jel se isplate masaze i koji tip ako je problem sa donjim delom ledja,tj bas nisko,kao kuk da je,odmah iznad guze? Bol je uglavno na savijanje unapred i bocno? Ostar konstantan bol.Da nije od mrtvog dizanja?
Moze da bude i od sedenja, loseg polozaja pri spavanju, slabih ledjnih misica pa kost preuzima teret, mrtvd dizanja, genetski slabijih ledja, ako si visok misici lumbalnog dela su jos slabiji posto su tanji i duzi itd. Najbolje je konsultovati se sa lekarom(mozda snimiti pa videti ili jos bolje magnetna rezonanca), masaza moze da pomogne da se relaksira taj deo ali ne znam koliko moze da bude trajno resenje u svakom slucaju prija.
Sačuvana
Ogi
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249

« Odgovor #14 poslato: Avgust 26, 2007, 11:15:38 posle podne »

Masaza ide bas od vrha zadnjice, znaci lumbalni predeo se masira isto kao i gornji. Verujem da se isplati posebno zato sto se na masazu ne ide svaki dan. Meni je ova rekla da bi trebalo ponovo da dodjem za 7-9 dana.

Masaza je extra stvar, ne mogu da verujem da je ranije nisam otkrio. :) Na primer, kaze ona meni da bi trebalo da osetim reakciju u nogama kad' posle nekog vremena meni stvarno pocela da bride stopala i posle da se malo podize to bridenje na listove... strasna opustenost...

Nego, nemoj da si neozbiljan, kako je mogla fizikalija da ti pomogne da te ledja ne bole? :) Meni bi se ledja raspala...

I nemoj mi reci da si stvarno lud toliko da platis 200 evra za neko babsko sranje? Daaaaj, je l' si ti bre bilder ili... ? :D
Sačuvana
P A J S E R
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1233

« Odgovor #13 poslato: Avgust 26, 2007, 08:46:55 posle podne »

Hehe,care zaradio si isto sto i ja,isto mesto,isti problem,nije bas cvor vise lici na sloj nekakvog masnog tkiva.necete verovati sta mi je pomoglo posle skoro 2 godine zlopacenja,bazena,krema i masaza,-fizikalija ! od 5 do 5 :) keve mi.

Ja sam nasao kao naslon i podguzivac za stolicu,elektricni sa upravljacem i shiatsu(valjda se tako pise) nekim kuglicama unutra.Sednes,naslonis se,i pustis da se loptice kotrljaju gore dole,levo desno kroz ledja.Osecaj vrhunski,vrlo je snazno,na medium je veoma jaka masaza. 200 e ali kupujem ze 2 nedelje.Za sada idem dva puta nedeljno da probavam u prodavnici :)

Aj da ne otvaram temu,posto je slicno-jel se isplate masaze i koji tip ako je problem sa donjim delom ledja,tj bas nisko,kao kuk da je,odmah iznad guze? Bol je uglavno na savijanje unapred i bocno? Ostar konstantan bol.Da nije od mrtvog dizanja?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Avgust 26, 2007, 08:43:50 posle podne »

Prava sportska masaza je u stvari izvlacenje svakog misica posebno uz stiskanje ili cupanje.Par puta sam je probao i uopste mi nije prijala.A da ti to neko radi dok imas neku povredu ili upalu mislim da je ravno samoubistvu.
Sačuvana
Ogi
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249

« Odgovor #11 poslato: Avgust 26, 2007, 05:10:21 posle podne »

Devojka je dosta mlada, '82 je godiste, zavrsila je medicinu i neku kurs/privatnu skolu za masazu, rekla mi je i kod koga ali mi to nista ne znaci pa nisam zapamtio. :) Samo se time bavi i kaze da bas voli to da radi. Gnjavila me je 40 minuta!!!

Danas sam setao sa psom sat vremena i pola sata nisam osecao skoro nikakav bol, posle je malo pocelo da me boli ali se opet smanjilo cim sam ispravio malo ledja. Inace, hodam prilicno pogrbljeno a i sedim tako i u pravu si kada kazes da i to ima udela u bolu u ledjima. Ici cu jednom nedeljno sve dok mi ne razbije sve kvrge i dok mi ledja ne dovede potpuno u red a kasnije cu da odrzavam jednom u 2 nedelje ili tako nekako, ponekada cu ici... jer kapiram da bi se posle nekog vremena opet desilo isto... prvi put sam bio na masazi i toliko prija (osim razbijanja kvrga sto solidno boli) da cu da idem ako treba i 2 puta nedeljno... :) Vidim ja da cu da odem i na celo telo uskoro, to traje oko 1 sat i 15 minuta!!! :D

@Daniela Schwartz  A sta mislis o tae bo-u, aerobiku i tim zenskim varijantama? Posto u mojoj teretani treniraju i devojke svasta nesto a kartica je ista, znaci smem i ja sa njima da vezbam sta hocu i kada god hocu. :)

P.S. Zar je sportska masaza toliko grublja? Ova maserka mi je rekla da je bolnija ali nisam ocekivao da je to toliko kao sto kaze Fanatic... u cemu je razlika?
« Poslednja izmena: Avgust 26, 2007, 05:18:31 posle podne od strane Ogi » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Avgust 26, 2007, 03:25:43 posle podne »

Devoka zvuči kao profesionalac.. odlično :)
verujem da će ti uskoro biti mnogo mnogo bolje :)
Samo isto tako treba da znaš da treba da promeniš svoje navike u držanju tela (tokom rada za kompom mpr) jer će se opet javiti isti problemi..
Treba redovno razgibavati i jačati tu muskulaturu (i to ne tegovima nego vežbama na parteru i joga vežbama)
Sačuvana
Ogi
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249

« Odgovor #9 poslato: Avgust 26, 2007, 02:33:44 posle podne »

Odlicno, bas sam tu juce i imao. :) Vec danas osecam rezultate ali devojka kaze da realno tek posle 3 masaze mogu da se vide prava poboljsanja.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Avgust 26, 2007, 01:55:20 posle podne »

Uvek idi na relaks masazu a nikako sportsku! Ima sve zvezde da vidis ako te na bolno mesto dohvate i tako masiraju.Relaks je najbolja i jedina totalno opustajuca masaza za nas sportiste.
Sačuvana
Ogi
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249

« Odgovor #7 poslato: Avgust 26, 2007, 12:09:49 pre podne »

Bio sam danas na masazi. :) Strasno mi je prijalo. Gornji deo ledja i vrat su mi skroz sjebani. Posebno ledja, puna su kvrga, devojka kaze da se mnogo nagomilala mlecna kiselina. Za sedam dana ponovo. :) Jedva cekam. :D
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #6 poslato: Avgust 22, 2007, 10:35:59 posle podne »

Super baka ima decenijsko iskustvo sa jogom i sa zadovoljstvom pomaže po teretani! Inače ima 73 godine i izlgeda bolje nego pojedine žene sa 50!  :o  :)
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Ogi
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249

« Odgovor #5 poslato: Avgust 22, 2007, 06:54:57 posle podne »

I ja pretpostavljam da je to misic, vrlo moguce da je cvoric, takozvani spazm (or something) - to je upravo zgrceni misic. Kao sto sam rekao, od jutros me nije bolelo i kada sam dosao sa posla otisao sam da prosetam psa, i naravno, pocelo je da me boli vec posle 15-20 minuta malo a onda sto sam duze setao sve vise i vise...

@Dhea  Nisam shvatio ovo sa super bakom! :)

Inace, imam ja jednog porodicnog prijatelja koji je fizioterapeut ili fizijatar, pojma nemam, i kod njega sam isao kada sam istegao tetive na nozi, kada sam povredio rame i kod njega su isli i moji roditelji i njihovi prijatelji... i on zaista sredi stvar ali njegova metoda je UNISTITI PECIJENTA, znaci on je meni pricao kako jen jegov pritisak palca na ljudsko telo jednak recimo 150kg i posle njegovog tretmana obavezno imas krvne podlive po ledjima itd. a posle ti bude super. Ali ja stvarno nisam za divljacku varijantu.
« Poslednja izmena: Avgust 22, 2007, 06:58:01 posle podne od strane Ogi » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: Avgust 22, 2007, 04:46:33 posle podne »

Kvalitetna sportska masaža će srediti to.. I ne daj da ti rade kiropraktiku.. ne na tako zgrčen mišić
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 18 upita.