TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 09:33:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pobudalili hormoni  (Pročitano 7940 puta)
KreaMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #51 poslato: Mart 08, 2017, 10:52:19 posle podne »

Hvala!!! Slusacu vase savete, i nesto mora da se promeni!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #50 poslato: Mart 07, 2017, 12:50:17 posle podne »

Sve u svemu, posveti se zdravim životnim navikama - treningu i kvalitetnoj ishrani...korak po korak, prvo uradi sve što je do tebe, pa onda traži krivce za "izostanak napretka", manje se uporeĂ°uj sa drugima, gledaj sebe i svoj put...
Sačuvana
KreaMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #49 poslato: Mart 05, 2017, 11:39:39 posle podne »

Zadnje pitanje, da ima maljavosti svuda, btw, za svaki deo gde ste pitali, glas mutira bas sada btw vec se dosta promenio ove godine, od prosle do ove.. odnosno preprosle do prosle nisam siguran i erekcije su ceste..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #48 poslato: Mart 05, 2017, 09:47:52 posle podne »

NO-reaktor nema veze sa hormonima...već sa produkcijom NO, u zavisnosti od sastava može uticati na produkciju NO( arginin, AAKG, citrulin i sl.) ili na "produžavanje njegovog života", tj. "inhibira enzime koji ga razgraĂ°uju"( agmatin)...naravno tu su i drugi sastojci( kofein, taurin)...

Malo na tu temu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/no-azot-monoksid-i-ishrana

Vidi vidi, ala smo se zainteresovali za testosteron  ;) Da možda ne razmišljaš o tome da nepostojeći problem rešavaš zloupotrebom testosterona?!

O testosteronu i onome što te može zainteresovati... https://en.wikipedia.org/wiki/Testosterone

Ima tu mnogo "stanja" gde se termin evnuhoidna graĂ°a koristi - npr. Klinefelterov sindrom, Reifensteinov sindrom...razni oblici hipogonadizma  ;) Sumarno - visok rast, odsustvo maljavosti, piskav glas( "kastrati" - "muški soprančići"), gojaznost, eventualno feminizacija...dakle, nema toga u ovom slučaju  ;)

Da ne sumnjaš i na "odloženi pubertet", pošto vidim da listaš i čitaš sve i svašta po netu i neselektivnim prihvatanjem informacija možeš sebe dovesti sebe u zabludu!

Nego možda realnog problema ima? "Pojava" erekcija  ;) ? Maljavost(ispod pazuha, na nogama, i oko polnih organa) ? Akne? Rast testisa, penisa? Dublji glas?


« Poslednja izmena: Mart 05, 2017, 09:52:38 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
KreaMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #47 poslato: Mart 05, 2017, 09:00:33 posle podne »

Btw Slavisa Stojic, pitanje za vas, sada kada sam zavrsio sa fudbalom, i sa celim danom pa na odmaranje, zanima me je li npr no reaktor bolje radi na nekoj osobi od 17-18-19 god npr nego na meni sa 15 god pio sam no dok sam imao 14 jos.. Da li ce njega bolje da odradi zbog tih nekih hormona i kako to vec ide ? I zanima me do kada testosteron raste, da li on u pubertetu moze da bude uneravnotezen pa da naraste nakon puberteta ili od kad uopste pocinje da raste i do kada raste i malo detaljjnije ?
I sta znaci ta tzv evnuhoidna gradja tela ili kako vec i da li ja imam tu gradju ?? Moje slike ste videli
« Poslednja izmena: Mart 05, 2017, 09:03:24 posle podne od strane KreaMan » Sačuvana
KreaMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #46 poslato: Mart 04, 2017, 07:24:47 posle podne »

Nadam se da cu sve to da resim i da sve bude ful, hvala..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #45 poslato: Mart 02, 2017, 11:18:35 posle podne »

To nije bila dijeta, to je gladovanje!

Sebi si naneo više štete nego li koristi pogotovu jer je u pitanju "mlad organizam" koji još raste i razvija se!

Nekada iskrivljenom slikom sebe samih( telesna dismorfija) sebe uvodimo u veće probleme...krajnosti nisu rešenje...ali ništa nije izgubljeno, polako...tvoja prednost je mladost, imaš sve vreme ovoga sveta za zdrav napredak!

Polako...sigurnim koracima - napred! ( "Ljudski je grešiti"...ali je neljudski istrajati u tome  ;) )
Sačuvana
KreaMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #44 poslato: Mart 02, 2017, 10:48:58 posle podne »

Btw, to sa dijetama me jr bas zainteresovalo, jer sam ja gladovao da bih smrsao..I tako 2-3 mesrca po 1000 najvise kcal dnevno uz kardio i trening sa tegovima..
Procitao sam ovo za dijete i hormone itd, onako udubljeno od rrci do reci, i zaista sve pohvale za vas zbog toga, veoma lepo napisano
« Poslednja izmena: Mart 02, 2017, 10:56:52 posle podne od strane KreaMan » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #43 poslato: Mart 02, 2017, 10:37:21 posle podne »

Moraćeš da sve to "konsoliduješ", dakle da se bar orijentišeš koliko čega unosiš( proteini, ugljeni hidrati, zdrave masti...)

Btw...i loše voĂ°ene dijete nas mogu uvesti u probleme sa hormonima, tako da našem telu treba vremena "za oporavak"...eh...metabolička šteta... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-dijete-mogu-usporiti-metabolizam

U formulisanju plana ishrane nije bitno samo šta "izbacimo" već i šta ostane i u kojim odnosima!!!

I da..."kakve su ti misli, takav ti je život"...i trening  ;) i izgled  ;)
Sačuvana
KreaMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #42 poslato: Mart 02, 2017, 09:21:39 posle podne »

Hvala, da li je ovo sto sam ja dostigao za par meseci btw 4 meseca idem na masu i to a prvo sam isao da bih smrsao jer sam bio mrsav samo sam stomak imao.. Tako da 4 meseca pokusavam da dobro popravim misice, sa donekle sredjenom ishranom, jedem sve osim slatkisa, cak i to ponekad :O A sokove gazirane uopste, kupovne ovako negazirane bas retko i tako..
Trudim se od danas moram sve da promenim !
I zahvalan sam vam na savetima, ovaj vas zadnji post dr slavisa me je veoma ohrabrio pogotovo to da ne tupim mozak nebitnim stvarima !
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #41 poslato: Mart 02, 2017, 01:48:28 posle podne »

Kao što ti kolege rekoše, a i neki tekstovi koje smo podelili, trebalo bi razlikovati uzrok i posledicu...

Dakle, uzrok bilo kog problema sa hormonima, ako on realno postoji, su životni stil( navike), propusti na polju ishrane, treninga i loša "kontrola" stresa...naravno tu su i jatrogeni poremećaju( lekovima izazvani), uroĂ°eni i sl.

Daćeš brdo para da sve analize - prolaktin, LH, FSH, slobodni testosteron, "estrogen", TSH, fT3, fT4, progesteron, DHAE, kortizol..i na kraju?  ;) Saveti će opet biti isti!

Sasvim sigurno da neće biti tolikih krajnosti da će morati da se krene sa "medikamentoznom terapijom",već će se sve svesti na korekciju već pomenutih faktora...

Dakle, krivca za svoje "stanje" videćeš u ogledalu - mladog čoveka koji umesto da promeni svoj pogled na život( trening, ishrana, navike, suplementacija, društvene odnose, "ljubav"...) "tupi mozak" sa nebitnim stvarima...

IzaĂ°i malo, divan dan, sunce sija, lepe curice, divan dan za trening, kvalitetne obroke...opuštanje, hedonizam...  ;)

I da, nema ginekomastije  ;)
« Poslednja izmena: Mart 02, 2017, 01:50:16 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
KreaMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #40 poslato: Mart 02, 2017, 12:30:23 posle podne »

Evo par slika..
Sačuvana
KreaMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #39 poslato: Mart 02, 2017, 12:28:37 posle podne »

Btw, ne znam je li zdravlje u redu nzm je li to normalna vrednost u odnosu na moje godine, ja nemam nikakve simptome tipa umor i to osim slauf oko struka i slabiji napredak u misicnoj masi..
A je li istina da kortizol ima snazan uticaj na testosteron ? Odnosno sto vise nerviranja, manej testosterona ?
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #38 poslato: Mart 02, 2017, 11:48:17 pre podne »

Gledaj sebe, ne druge...Nikad ne znas sta je sve kod drugih u igri,.

Fokusiraj se na svoj napredak i budi istrajan. Nikome misici ne padaju sa neba. Ako je zdravlje u redu onda samo treba kontinuitet i cvrsta volja.
Sačuvana
KreaMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #37 poslato: Mart 02, 2017, 10:13:41 pre podne »

Pa ja swam pokusavao razlicite metode treninga, i ishranu sam sredio dosta, msm btw, 10x bolja nego kod mojih vrsnjaka i opet su napredovali, to je meni cudno zasto ja ne mogu ? Zasto sam drugaciji ? Je li ovo normalan testosteron u odnosu na moje godine ?? Nista mi nije jasno..
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 18 upita.