TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397114 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 21, 2024, 10:59:31 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mleko u ishrani vezbaca  (Pročitano 33892 puta)
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 790


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #62 poslato: Januar 05, 2010, 10:26:00 pre podne »

dnevno pijem 1L mleka i 0,5L jogurta ako imam 2 treninga a ako imam 1 tr. onda po pola litre jogurta i mleka, jedino u danu odmora pijem samo jogurt, tako radim 2 godine unazad, bez mleka ne mogu da zivim.  :)
Ako si zadovoljan svojim izgledom onda nema razloga a da ne nastavis da uzivas.....Mi koji smo potentniji talozenju masti moramo da se okrenemo mladim sirevima...:(...
Sačuvana
MANIAC
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 614

NO SURRENDER

« Odgovor #61 poslato: Januar 05, 2010, 01:24:01 pre podne »

dnevno pijem 1L mleka i 0,5L jogurta ako imam 2 treninga a ako imam 1 tr. onda po pola litre jogurta i mleka, jedino u danu odmora pijem samo jogurt, tako radim 2 godine unazad, bez mleka ne mogu da zivim.  :)
Sačuvana
''NE MORAS BITI NAJBOLJI, BUDI NAJBOLJI STO MOZES"
Powerlifting-92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 134


« Odgovor #60 poslato: Januar 04, 2010, 04:46:16 posle podne »

Ok .. :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #59 poslato: Januar 04, 2010, 03:25:47 posle podne »

http://www.osteoporosistreatment.co.uk/calcium-levels-foods.php

SIreci sadrze manje kalcijuma... a mleko ako se pije to je osnovni razlog, uz ukus :)

Takoda se treba ograniciti na ne vise od pola litre dnevno... za rekreativce to ne moze predstavljati problem nikako... 1.6 % masti je sasvim O.K.
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 790


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #58 poslato: Januar 04, 2010, 02:00:36 posle podne »

Izbegavaj mleko ako hoces definiciju. . . Jedi mladi sir, ellu i slicno od mlecnih proizvoda. . . Mozes jednu casu dnevno obranog mleka ili jogurta sa niskim procentom masti. . . I to ne svaki dan. . .
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #57 poslato: Januar 04, 2010, 01:10:52 posle podne »

jako zavisi od toga šta inače jedeš i koliko...
mleko svakako možeĂ° da uzimaš jer pretpostavljamd a se ne spremaš zatakmičenje u bodybuildingu i da nisi na nekoj ekstra striktnoj dijeti.. mleko je dobar izvor kalcijuma i zato ako ga zaista ne treba izbegavati (osim u gore navedenim zero carbs dijetama)...
mleko uzmi ujutru sa ovsenim oko 300-500ml npr ali zaista zavisi od ostatka ishrane...
Sačuvana
Powerlifting-92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 134


« Odgovor #56 poslato: Januar 04, 2010, 01:00:14 posle podne »

Da li je dobro da se mleko pije za definiciju misica i u kojim kolicinama??, posto mi masa nije potrebna.... :)
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3424


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #55 poslato: Januar 04, 2010, 09:25:34 pre podne »


                                            Kamilje mleko stiže u Evropu


   Da li ste probali mleko od kamile? Uskoro ćete imati priliku - jedna kompanija iz Dubaija namerava da počne da izvozi kamilje mleko u Evropu.

   Posle kravljeg, kozjeg i sojinog mleka, evropski potrošači će u samoposlugama uskoro moći da kupe i kamilje mleko, za koje proizvoĂ°ači tvrde da će izazvati revoluciju u prehrambenim navikama stanovnika starog kontinenta.
Iza ovog projekta stoji kompanija Camelicious, sa sedištem u Dubaiju, čiji je cilj da izvuče korist iz jednog od retkih resursa kojih ima u izobilju na arapskom poluostrvu.

Prednosti mleka kamile su višestruke, jer je upola manje masno od kravljeg, sadrži visok nivo proteina, deset puta više gvožĂ°a, kao i četiri do pet odsto više vitamina C.Ranija istraživanja pokazala su da antitela iz kamiljeg mleka mogu pomoći u borbi protiv bolesti kao što su rak, sida, Alchajmerova bolest i hepatitis C.

Jedini problem, barem dosad, je bio taj što kamila ne daje dovoljno mleka za njegovu komercijalnu proizvodnju. Naučnici iz Dubaija su, meĂ°utim, i taj problem premostili tako što su stvorili Indžaz, prvu kloniranu kamilu koja proizvodi daleko više mleka od "normalne" kamile.

I dok tek počinje da se govori o kamiljem mleku, u pojedinim samoposlugama u Evropi se već može naći čokolada sa kamiljem mlekom koja je, po mišljenju mnogih sladokusaca, izuzetnog ukusa.
Kamilje mleko po hemijskom sastavu podseća na kravlje. Beduini ga piju oko litru do dve dnevno i ne osećaju glad ni žeĂ°. Ono se dugo održava u svežem stanju, a u arapskim zemljama smatra se da povoljno deluje i na nervni sistem.


izvor: tanjug
« Poslednja izmena: Januar 04, 2010, 09:30:19 pre podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
   
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3772


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #54 poslato: Decembar 29, 2009, 01:29:09 pre podne »

 8) 8) 8)

Ja nisam imao negativnih iskustava sa mlecnim proizvodima....A ovo "belo" je obicno mleko.....Samo sto je drugacije upakovano i prati ga opsezan marketing.....

upravo tako.cim jedna fora vise ne prolazi,oni odmah izbace kao stro meko novo jos
bolje mleko  :)

Ella je nekad ko pavlaka ukusna, a nekad je skroz neki shit kiseo ukus. Ali sa pola merice kazeina, je vrh kakva god da je  ;D

meni svi ti sirevi budu jos lepsi kada se zakisele  :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1206


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #53 poslato: Decembar 26, 2009, 08:40:30 posle podne »

Ella je nekad ko pavlaka ukusna, a nekad je skroz neki shit kiseo ukus. Ali sa pola merice kazeina, je vrh kakva god da je  ;D
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 790


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #52 poslato: Decembar 26, 2009, 08:20:48 posle podne »

Ja nisam imao negativnih iskustava sa mlecnim proizvodima....A ovo "belo" je obicno mleko.....Samo sto je drugacije upakovano i prati ga opsezan marketing.....
Sačuvana
Takahiro
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163


« Odgovor #51 poslato: Decembar 26, 2009, 04:49:27 posle podne »

to BELLO mleko je bas fino... mada verovatno je kao i svako drugo samo sto je nekako lep osecaj dok ga pijem iz one lepe flase.. :D 
ok za probati, al nije za svaki dan - drzacu se ja jogurta i ella mleka ;)
Sačuvana
Qui audet adipiscitur
filip85
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 283

« Odgovor #50 poslato: Decembar 26, 2009, 03:59:40 posle podne »

desi se i meni ponekad da je kao pokvaren kad ga otvorim, uhvate se na površini neke kao "flekice" a i ukus je kiseliji, iako je ostalo još par dana do isteka roka upotrebe...
svejedno ga pojedem i nikad mi ništa nije falilo, ne pada mi na pamet da bacam tih 50-ak gr. proteina... :D
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #49 poslato: Decembar 26, 2009, 02:19:53 posle podne »

Cesto se desava/lo dok sam je kupovao da je pokvarena cim otvorim (ima neku zutu plesan od gore, cudno mirise), i dosadilo mi je da stalno reklamiram sir. Zadnji put kada sam reklamirao svih 6 sireva na polici u univeru je bilo pokvareno. :P :'(

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #48 poslato: Decembar 26, 2009, 12:19:30 posle podne »

ne bi smeo da bude pokvaren ako je u roku, reklamiraj.  Dešava se da im je neki put ukus malo drugačiji, to je normalno... ili da je sir mekši
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.122 sekundi sa 19 upita.