TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 07:44:55 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko tajminga za suplemente  (Pročitano 7987 puta)
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #40 poslato: Oktobar 28, 2009, 12:00:22 posle podne »

Ja to praktikujem samo kada idem van kuce na duze vreme. Sipam mericu wheya i ponesem pola litra mleka u tetra paku, saku kostunjavog i to mi je obrok, ali posto to uradim mozda jednom u mesec dana, nikakva frka nije. Naravno da nije kao meso, ali je bolje od junka  ;) Pisali smo vec o ovome, samo vecina ljudi to ili ne zeli da cita ili zeli drugaciji odgovor. Hrana je na prvom mestu, a dodaci su dodaci, i steta je sto vecina ljudi preteruje u koriscenju i doziranju i tajmingu supsa i bukvalno baca suplemente u zelji i nadi da ce vise napredovati, a ne shvata da time samo jadi svoj dzep i nista vise od toga...

I DALJE ME NISI UBEDIO zbog CEGA JE TOJ Merici tu mesto....a zasto ne recimo u tom ''JEDNOMESECNOM'' slucaju 1 l mleka umesto bacanje wheya?sta ce tacno taj WHEY da URADI?

Pa da daopuni proteine, sa tom mericom i tih 0,5l mleka ima ~40gr. proteina, a moze i 1l mleka ali previse je laktoze to, ja i ovih 0,5l bas slabo svarim do sledeceg obroka... Ne znam zasto bi tu whey bio bacanje kada ce ga tih 0.5l mleka usporiti i biti sa kostunjavim vocem i vise nego o.k. obrok....
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 28, 2009, 12:31:58 pre podne »

 8) 8) 8)


Pozdrav svima,

Da li je potrebno i ako jeste koliko treba uzimati Protein,Bcaa i Kreatin onih dana kada se ne trenira.

Hvala,

ma samo kreatrin popijes ujutro ili negde tokom dana i to ti je to  :)
bcaa i whey samo pre i posle treninga  :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
Mlaz0r
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #38 poslato: Oktobar 27, 2009, 08:28:39 posle podne »

Ja to praktikujem samo kada idem van kuce na duze vreme. Sipam mericu wheya i ponesem pola litra mleka u tetra paku, saku kostunjavog i to mi je obrok, ali posto to uradim mozda jednom u mesec dana, nikakva frka nije. Naravno da nije kao meso, ali je bolje od junka  ;) Pisali smo vec o ovome, samo vecina ljudi to ili ne zeli da cita ili zeli drugaciji odgovor. Hrana je na prvom mestu, a dodaci su dodaci, i steta je sto vecina ljudi preteruje u koriscenju i doziranju i tajmingu supsa i bukvalno baca suplemente u zelji i nadi da ce vise napredovati, a ne shvata da time samo jadi svoj dzep i nista vise od toga...

I DALJE ME NISI UBEDIO zbog CEGA JE TOJ Merici tu mesto....a zasto ne recimo u tom ''JEDNOMESECNOM'' slucaju 1 l mleka umesto bacanje wheya?sta ce tacno taj WHEY da URADI?
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 27, 2009, 12:03:33 posle podne »

Pozdrav svima,

Da li je potrebno i ako jeste koliko treba uzimati Protein,Bcaa i Kreatin onih dana kada se ne trenira.

Hvala,

BCAA mislim da nema potrebe da uzimas u dane pauze,
Whey mozes ujutro cim ustanes,ili u toku dana da pojacas neki
obrok ako nema dovoljno proteina u sebi,
a kreatin ujutro 5g na prazan stomak.
Sačuvana
   
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #36 poslato: Oktobar 26, 2009, 05:37:44 posle podne »

Ja to praktikujem samo kada idem van kuce na duze vreme. Sipam mericu wheya i ponesem pola litra mleka u tetra paku, saku kostunjavog i to mi je obrok, ali posto to uradim mozda jednom u mesec dana, nikakva frka nije. Naravno da nije kao meso, ali je bolje od junka  ;) Pisali smo vec o ovome, samo vecina ljudi to ili ne zeli da cita ili zeli drugaciji odgovor. Hrana je na prvom mestu, a dodaci su dodaci, i steta je sto vecina ljudi preteruje u koriscenju i doziranju i tajmingu supsa i bukvalno baca suplemente u zelji i nadi da ce vise napredovati, a ne shvata da time samo jadi svoj dzep i nista vise od toga...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Mlaz0r
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #35 poslato: Oktobar 26, 2009, 05:11:33 posle podne »

ZASTO?ako nema onda bolje da samo Pojaca unos SAMOG mleka...NEZNAM kolko treba ljudima pricati bre da WHEY SLUZI SAMO KAO AFTER WORKOUT stuff....mislim nece propasti ni tako sigurno ali bezveze je JER JE ZA DZEP glupo i stvarno nece imati neke koristi preterane!
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #34 poslato: Oktobar 26, 2009, 01:20:08 posle podne »

Za proteine i bcaa si dobio odgovor, a kreatin u dane kada ne treniras ne moras da pijes uopste ili mozes 5gr. ali samo ujutru na prazan stomak pre dorucka, ovo izmedju obroka ti je apsolutno bespotrebno... I jedan savet za whey, ako recimo nemas kvalitetnog proteinskog obroka u toku dana, slobodno uzmi whey, ali ne sa vodom nego sa mlekom  ;)
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
filip85
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 284

« Odgovor #33 poslato: Oktobar 26, 2009, 01:08:41 posle podne »

whey zavisi od tvoje ishrane... nema potrebe ako dovoljno proteina unosiš kroz hranu... on je "brz" protein pa je zato najbolji za posle treninga... ako dovoljno proteina unosiš kroz meso, jaja, ribu, sir, itd. nemaš potrebe za njim...

bcaa ti ne treba za dane odmora, koristi ga samo oko treninga...

kreatin pij i u dane odmora, npr. 5 gr. ujutru, i 5 gr. izmeĂ°u obroka u toku dana...
Sačuvana
mark
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #32 poslato: Oktobar 26, 2009, 12:57:33 posle podne »

Pozdrav svima,

Da li je potrebno i ako jeste koliko treba uzimati Protein,Bcaa i Kreatin onih dana kada se ne trenira.

Hvala,
Sačuvana
Mlaz0r
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #31 poslato: Oktobar 23, 2009, 11:19:53 pre podne »

Marko hahahahah....to je slag ZA TORTU!

 bebac  Aaa moguce....citam sad tvoj onaj POST u temi za steroide...ako si posle takvih problema nastavio sa tim razmisljanjem..SVAKA CAST...i nemoj NISTA da te poremeti...zdravlje je na prvom mestu!
Sačuvana
bebac
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 934


« Odgovor #30 poslato: Oktobar 23, 2009, 10:34:43 pre podne »

@ bebac Milan Vuletic  -STIM sto ja ne zivim u Srbiji :D,poreklom sam odavde i trenutno u KG kod prijatelja!

VRLO vrlo moguće da imamo iste prijatelje ;)
Ja sam iz Kg a trenutno živim u Sarajevu.
Sačuvana
Pain is temporary, Pride is forever
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #29 poslato: Oktobar 23, 2009, 08:35:48 pre podne »

...narocito uz pomoc diuretika ;D
Sačuvana
Mlaz0r
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #28 poslato: Oktobar 22, 2009, 10:58:22 posle podne »

NARAVNo,,,nego kad sam rekao zadnja nedelja niam konkretno mislio cela...vec par dana u TOJ nedelji! I ne samo grcevi...nego cela forma moze da ode ...dodjavola!
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #27 poslato: Oktobar 22, 2009, 02:42:42 posle podne »

Ma naravno kalijum natrijum pumpa,i odnos ovih jona mora unutar i van celije biti u srazmeri i moze doci do grceva ako se to drasticno poremeti.
Sačuvana
Mlaz0r
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #26 poslato: Oktobar 22, 2009, 10:27:49 pre podne »

Ma imas raznih taktika sa soli....ali ja je unesem drukcije a trudim se da su namirnice sto manje  sa salt.....uglavnom za mene je tako super radilo...jer vidim kazem ti neznam kako kd vas stoje stvari...ali cist protein sa soli je to ...sto ti pricam...
Stim sto je oko Natrijuma mnogo bitnije je ne sam njegov unos ,vec odnos kalijum/nat  ....jer na pred takmicarskim dijetama moze jako gadno biti kad se SO IZBACI prerano zbog toga sto misici mogu biti izgubiti na volumenu!

@ bebac Milan Vuletic  -STIM sto ja ne zivim u Srbiji :D,poreklom sam odavde i trenutno u KG kod prijatelja!
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 17 upita.