TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 07:53:30 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko tajminga za suplemente  (Pročitano 8181 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #25 poslato: Oktobar 22, 2009, 09:47:20 pre podne »

Opet nisam bio precizan,mislim na medjunarodna takmicenja a znas kakva forma se trazi...a upravo o zadnje 2 nedelje pre takmicenje i govorim.Da ne sirim temu,nekada sam i ja mislio da ta so,odnsno natrijum treba izbaciti.ja upravo suprotno radim zadnje 2 nedelje,stim da izbacujem Na samo poslednja 2 dana.
Sačuvana
bebac
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 934


« Odgovor #24 poslato: Oktobar 22, 2009, 08:48:04 pre podne »

Mlaz0r

Vidim da si taakmičar, ajde ako nije problem da nam se prestaviš imenom i prezimenom ako nije problem jer volim da znam ko piše a iz takmičarskih voda je. Čista radoznalot jer znam puno takmičara.

Izvinite na OFF-u
Sačuvana
Pain is temporary, Pride is forever
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 22, 2009, 08:14:03 pre podne »

Pozdrav svima,

Molio bih za savet
Od suplemenata imam Whey protein,kreatin monohidrat i bcaa.
Da li je dobro da to ovako uzimam.
Pola sata pre treninga kreatin (da li da ga mesam sa vodom ili onako iz kasicice pa posle voda ?)
Odmah ili pola sata ? posle treninga Whey+bcaa+kreatin+dextroza (da li mogu to sve da pomesam ili je bolje odvojeno ?)
A pola sata nakon toga cvrst obrok obavezno piletina i da li trebam tada da uzimam i nesto od hidrata (pirinac,krompir.....)

Hvala unapred,

Kreatin oko 20min pre treninga sa BCAA razmutis u vodi i popijes.
Odmah posle treninga Whey,BCAA,Kreatin i Dekstroza ,sve zajedno
razmuceno u vodi.
A 30-45min nakon toga je dobro vreme za cvrst obrok,i ako nisi na definiciji mislim
da bi bilo pozeljno da sadrzi neki kvalitetni Ugljeni Hidrat
Sačuvana
   
Mlaz0r
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #22 poslato: Oktobar 21, 2009, 11:36:46 posle podne »

Zasto ne postoji?ja sam se spremao na nofat lactose free siru...ali nisam ga jeo kao predvece...to je cist protein nema nista drugo...osim sto sam ga izbacio zadnje 2 ned zbog soli...A ZA AK I WHEY SE SLAZEMO PRIJATELJU,ali ja ti pricam da kada se to radi -to se radi u TAKMICARSKIM USLOVIMA kada moras da svakih sat vremena imas pokriveno zbog rigorozne ishrane i treninga pred TAKMICENJE ISKLJUCIVO...ja sam whey hudrolizat PIO CAK I DO 6X DNEVNO ..od toga 2x U toku noci sa po 2 merice KAZEINA :)))) A tek ako pricamo o takmicarskim uslovima ta kasika maslinovog tek nema mesta!
« Poslednja izmena: Oktobar 21, 2009, 11:38:57 posle podne od strane Mlaz0r » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #21 poslato: Oktobar 21, 2009, 09:32:18 posle podne »

Nemogu verovati sta citam...u prirodnim uslovima je bas tako...whey prozuji kroz organizam...i ostavlja RUPETINU bez AK.Tako da kad sam jednom to probao bio sam bas FLAT ujutru...a mislim da rekreativac da treba da se budi je malo TOTALNO GLUPO...ja sam to radio isto..i to ne 2 x nego cak 3-4...tako sto se nalijem vodurine pred spavanje...AL UVEK SAM MESAO WHEY SA il kazeinom il nekim NEMSNIM sirom....recimo u nemackoj imas lactose free,fat free alpski ,ovde kolko vidim nema takvih sireva,ali kazem ...opet sam isao MIX..a ti ako pominjes da imas labradu pro v opet je slican slucaj ,a ne sam whey!
Nisi najbolje razumeo,ne govorim da rekreativci treba da ustaju,ali veci na takvom rezimu ishrane da moraju ustati bar 2x u toku noci.A moj primer je bio za whey,a trenutno koristim V 60....a ta rupetina u organizmu u kombinaciji sa slobodnim ak tipa bcaa i ostalim daje rezultate.A vrhunska forma i sirevi,to ne postoji.Za rekreativce,ok.
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #20 poslato: Oktobar 21, 2009, 11:50:21 pre podne »

Pozdrav svima,

Molio bih za savet
Od suplemenata imam Whey protein,kreatin monohidrat i bcaa.
Da li je dobro da to ovako uzimam.
Pola sata pre treninga kreatin (da li da ga mesam sa vodom ili onako iz kasicice pa posle voda ?)
Odmah ili pola sata ? posle treninga Whey+bcaa+kreatin+dextroza (da li mogu to sve da pomesam ili je bolje odvojeno ?)
A pola sata nakon toga cvrst obrok obavezno piletina i da li trebam tada da uzimam i nesto od hidrata (pirinac,krompir.....)

Hvala unapred,
Kreatin uzmi nekih 20-ak minuta pre treninga sa vodom i bcaa....Posle treninga dex sa bcaa, creatinom,wheyom.....Slozene ugljene hidrate unosis ujutru tj. u prvom delu dana iz kvalitetnog integralnog pirinca, barenog ili pecenog krompira.....
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Oktobar 21, 2009, 11:49:52 pre podne »

Pozdrav svima,

Molio bih za savet
Od suplemenata imam Whey protein,kreatin monohidrat i bcaa.
Da li je dobro da to ovako uzimam.
Pola sata pre treninga kreatin (da li da ga mesam sa vodom ili onako iz kasicice pa posle voda ?)
Odmah ili pola sata ? posle treninga Whey+bcaa+kreatin+dextroza (da li mogu to sve da pomesam ili je bolje odvojeno ?)
A pola sata nakon toga cvrst obrok obavezno piletina i da li trebam tada da uzimam i nesto od hidrata (pirinac,krompir.....)

Hvala unapred,

Ja bih taj kreatin zajedno sa whey-om odmah posle treninga...mesas sa vodom naravno
posle treninga sve sto si naveo pomesas zajedno...

da li ces nakon treninga uneti jos hidrata u obroku zavisi od tvojih ciljeva, ali u principu moze jer se obnavlja glikogen, a za to postoji podforum ishrana...
Sačuvana
mark
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #18 poslato: Oktobar 21, 2009, 11:47:06 pre podne »

Pozdrav svima,

Molio bih za savet
Od suplemenata imam Whey protein,kreatin monohidrat i bcaa.
Da li je dobro da to ovako uzimam.
Pola sata pre treninga kreatin (da li da ga mesam sa vodom ili onako iz kasicice pa posle voda ?)
Odmah ili pola sata ? posle treninga Whey+bcaa+kreatin+dextroza (da li mogu to sve da pomesam ili je bolje odvojeno ?)
A pola sata nakon toga cvrst obrok obavezno piletina i da li trebam tada da uzimam i nesto od hidrata (pirinac,krompir.....)

Hvala unapred,
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 21, 2009, 11:32:10 pre podne »

Ok...ja samo kazem da ne bude zabune...:)
Sačuvana
Mlaz0r
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 21, 2009, 11:30:23 pre podne »

JA PRICAM O PRIRODNIM JER ZNAM STA SAM PROBAO NA SEBI! ai na drugima!
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 21, 2009, 11:26:51 pre podne »

In vitro znaci u laboratoriji....in vivo je u prirodnim uslovima....
Sačuvana
Mlaz0r
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 21, 2009, 11:22:34 pre podne »

Nemogu verovati sta citam...u prirodnim uslovima je bas tako...whey prozuji kroz organizam...i ostavlja RUPETINU bez AK.Tako da kad sam jednom to probao bio sam bas FLAT ujutru...a mislim da rekreativac da treba da se budi je malo TOTALNO GLUPO...ja sam to radio isto..i to ne 2 x nego cak 3-4...tako sto se nalijem vodurine pred spavanje...AL UVEK SAM MESAO WHEY SA il kazeinom il nekim NEMSNIM sirom....recimo u nemackoj imas lactose free,fat free alpski ,ovde kolko vidim nema takvih sireva,ali kazem ...opet sam isao MIX..a ti ako pominjes da imas labradu pro v opet je slican slucaj ,a ne sam whey!
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 21, 2009, 07:56:49 pre podne »

Vecina ovde je na takvom rezimu ishrane(nazovi dijeta...barem tako kazu),veoma malo hidrata.U takvim uslovima minimum u toku noci mora se ici 2 puta u wc,tako da moze se ici i 2 puta whey protein ;D.Ja sam to radio samo sto ustajem 4 puta,i isao sam ISO 100.Tvoja predpostavka o uljima je tacna in vitro uslovima,malo je to drugacije u organizmu.
Sačuvana
Mlaz0r
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 20, 2009, 11:13:22 posle podne »

Crveno meso...
@marko znam ja na koje uslove ti mislis...ali i pod tim uslovima je bolja varijanta pojesti nesto sporije...a za rekreativca je to pod obavezno...whey osim kao bas bas bas zadnja alternativa nema sta da trazi kao zadnji obrok...barem NE SAM
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 20, 2009, 11:00:36 posle podne »

Kao npr. koja hrana, a da nisu suplementi je bolja od posnog sira ili jednako dobra za zadnji obrok? Ja se ubih trazeci jos neki izvor hrane sa sporo razlazucim proteinima i do sada je nisam nasao...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 17 upita.