TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395292 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 01, 2024, 02:38:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koštunjavo voće  (Pročitano 23493 puta)
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #33 poslato: Novembar 21, 2009, 07:08:52 posle podne »

Pa pitam jer sam vec postovao sta mozes da ocekujes od kostunjavog voca....Kulicu a sta ce ti energija uvece...Posto kazes da tada uzimas kostunjavo.....
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #32 poslato: Novembar 21, 2009, 07:05:40 posle podne »

Hmmm, ja bih pre rekao cisto kao jednostavan izvor dobrih masti... a zatim i ostalih kvalitetnih nutritijenata koje poseduje kostunjavo voce, ukljucujuci i cijanid :) msm ne jedes kostunjavo voce uz proteine pa ides na trening... ali naravno cinjenica je da zbog visokog procenta masti visoka kalorijska vrednost
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #31 poslato: Novembar 21, 2009, 06:51:45 posle podne »

Pa energija  :) I to najkvalitetnija moguca jer ne dize insulin i manja je verovatnoca da ce takav obrok taloziti salo nego kombinacija UH + protein...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #30 poslato: Novembar 21, 2009, 05:56:46 posle podne »

A sta se konkretno postize uzimanjem kostunjavog voca uz visokoproteinski obrok tj. kao njegov deo...?
Sačuvana
filip85
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 284

« Odgovor #29 poslato: Novembar 21, 2009, 05:15:14 posle podne »

Ja mislim da je velika glupost jesti u istom obroku kostunjavo voce i suvo grozdje ili bilo koje suvo voce, naravno i sveze ukoliko se vodi racuna o formi... Takodje je po meni glupost jesti kostunjavo izmedju obroka ukoliko ti obroci sadrze UH pa makar oni bili i komplexni. Kostunjavo se jede kao deo obroka u kome ima i proteina i to je nesto idealno, i recimo odlicno je za pred spavanje sa posnim sirom ili kazeinom da dodatno uspori protein.



Tačno tako...

jedno je stvar ukusa i ako je cilj njegovo zadovoljavanje... ali mešati UH i masti, pogotovo ako su u pitanju UH sa visokim GI-om (kakav je kod suvog grožĂ°a) je loše... mislim, volim i ja kombinaciju meda i oraha, al brate da digneš insulin sa medom, i onda mu dodaš masti iz oraha, zna se gde će to sve da ode... ;)
slična stvar i sa suvim grožĂ°em...

P+UH ujutru i posle treninga, odnosno u vreme visoke insulinske osetljivosti
P+M u ostalo doba dana, pred spavanje takoĂ°e

UH+M nikad, pogotovo ne brzi UH i zasićene masti...


i amin... :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #28 poslato: Novembar 21, 2009, 05:13:11 posle podne »

O.K., sto bi rekli mi na forumu svako ima pravo na svoje misljenje  ;) (nisam ironican)
Ali ti neces ni da cujes sta ti pisem nego samo teras to masti + seceri    sucks... to je odlicna kombinacija za energiju od koje se ne mozes podgojiti kada ponekad konzumiras (a usput je jako ukusno), to je sve sto ja pricam t.j. pisem... npr u australiji se toga na tone prodaje (iako je skupo), a veruj mi da su ljudi sve samo ne debeli  ;)
to ti je zamena za kvalitetan energy bar... mozes trening raditi na secerima i mastima, vrlo prosto...

to je sve sto imam da kazem i sto znam o ovome  ;)
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #27 poslato: Novembar 21, 2009, 04:56:27 posle podne »

Kostunjavo voce sa proteinom ili solo je vise nego super hrana, ali u kombinaciji sa suvim vocem nije i time je sve receno...  ;)
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #26 poslato: Novembar 21, 2009, 04:45:47 posle podne »

Kakav fight Monika :) Pa sam si rekao da je to super hrana, da se ne moze porediti sa junkom... time je sve receno  ;) nisam ja ni mislio da cheat-ujes sa tim, nego bas suprotno da jedes ostalim danima t.j. da ponekad nema sanse da moze da skodi... nebitno, mos kako oces, ali nije za dzabe 200 grama mixa 200 dinara  ;)
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #25 poslato: Novembar 21, 2009, 04:21:00 posle podne »

Nije bila ni na putu za fight, ovo je samo razmena misljenja...  ;)
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #24 poslato: Novembar 21, 2009, 04:20:05 posle podne »

ako može bilo bi dobro da ovaj tema ne preĂ°e u fight....  hvala
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #23 poslato: Novembar 21, 2009, 04:17:45 posle podne »

Ja se nedeljom ne odvaljujem od junka jer se uzelim za taj junk, vec da bih totalno sokirao organizam i ubrzao metabolizam a to SIGURNO necu postici susenim i kostunjavim vocem...  ;)  A da jedem badem i suseno voce na cheating day, pa nisam blesav da trosim dobru hranu za takve stvari + nema sanse da ima isti ucinak kao junk  ;D
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #22 poslato: Novembar 21, 2009, 04:11:18 posle podne »

Nemozes uopstavati to o ovome o cemu pricamo, nije to kombinacija beli secer i zasicene masti... ali ajd, razumem naravno sta hoces da kazes... ponekad uzeti ne moze smetati pa neznam... mozda je i ponekad bolje uzeti 80 g mixa pola sata pred trening nego se odvaliti npr od 300 g pirinca... Zasto se Nedeljom odvaljujes od junka? :) e to je isto, zasto ne bi nekad promenio, a posto se radi o kostunjavom vocu i susenom vocu, ne moze a da ne valja  ;)
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #21 poslato: Novembar 21, 2009, 04:04:16 posle podne »

Zato sto je glupost mesati UH i masti  :) A i nepotrebno dizes insulin pred trening... A i voce je savrsen hidrat za mascenje, jos u kombinaciji sa mastima predstavlja idealnu kombinaciju... Voce DA, samo odredjeno i zna se kada, a to sigurno nije pred treing...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #20 poslato: Novembar 21, 2009, 04:01:40 posle podne »

Nema veze sa "mojim" sportom, neznam zasto ni pred teretanu ne bi mogao jesti mix... sad ako ti zamisljas da se pojede pola kile onda jbg...

I od bureka ces se ugojiti plus sadrzi lose masti, od ovog neces i sve su dobre masti i secere iz susenog voca ces lako potrositi ;) saka toga svega nema ni 80 gr, a daje dovoljno energije
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #19 poslato: Novembar 21, 2009, 03:56:10 posle podne »

Evo linka za bademe:
-peceni, bez soli:  

 http://www.nutritiondata.com/facts/nut-and-seed-products/3087/2
-sirovi:    

 http://www.nutritiondata.com/facts/nut-and-seed-products/3085/2

Ono sto se moze videti je da ne poseduju omega 3.....Bogate su mineralima...A sto se proteina tice niskog su kvaliteta tako da oni koji nisu vegeterijanci ne trebaju koristiti bademe kao dobar izvor proteina vec kao izvor minerala,vlakana kojih ima u ogromnoj kolicini.....Badem je takodje odlican izvor vitamina e ....
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.188 sekundi sa 17 upita.