TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 09:27:32 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji je najbolji plan za dobijanje mase  (Pročitano 34284 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #24 poslato: Decembar 24, 2009, 11:38:30 posle podne »

Najbolje da radis sve pa i noge i vremenom ce napredovati.Ako budes cesce radio odredjenu misicnu partiju to moze imati kontra efekat.Sto se tice bilo kpg suplementa ne ocekuj prevesi,narocito ne od gainera,bolja opcija je whey i kvalitetna ishrana.
Sačuvana
Trodon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #23 poslato: Decembar 24, 2009, 10:39:31 posle podne »

Pozz svima .Prvi put postujem ovde i potrebna mi je pomoc strucnjaka. Zelim da dodam masu ali iskljucivo na nogama posto su dosta mrsave u odnosu na gornji deo tela.Planiram da narucim u pansport_u Gain Fast 3100. E sad me zanima da li je moguce masu nabaciti samo na nogama ako akcenat stavim na vezbe za njih??? Da li je uopste to moguce??? Normalno,kapiram da mora malo mase otici i na gornji deo tela ali kako da sto manje ode gore a vise dole?? :) Hvala unapred.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #22 poslato: Decembar 09, 2009, 07:11:15 posle podne »

a može i da ima vagu i da meri sebe - ako ne povećava težinu, ne jede dovoljno ;)
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #21 poslato: Decembar 08, 2009, 02:17:30 posle podne »

Bukvalno trebas da imas vagicu pored sebe i meris sve u gram.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #20 poslato: Decembar 07, 2009, 01:03:55 posle podne »

Vrlo je prost odgovor zasto vecina ljudi kupuje geinere umesto kvalitetnog whey proteina, cena je problem! i svi polaze od toga , pa sta ima veze bolje ista nego nista.Bolje jeste ali samo ako imate problem sa nabacivanjem telesne mase a nikako misica.Za misicnu masu treba mnogo vremena i truda.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Decembar 06, 2009, 09:11:09 posle podne »

Citao sam postove na forumu u vezi ishrane i potrebnog vremena za varenje razlicitih vrsta proteina (hidrolizovani whey ,koncetrat wheya, protein iz mleka, sir-kazein,soje), kao i poredjenje proteina http://forum.pansport.rs/index.php?topic=94015.0 .
Pretpostavljam da misici rastu i nocu i da im treba gradivni materijal za oporavak, da li je kazein najbolji protein za pokrivanje "nocne smene" s obzirom da mu je vreme razgradnje 5-7 sati? Ako bih uneo na primer hidrolizovan protein pre spavanja on bi se brzo razgradio a preostalo vreme bi bio na "suvom" sto znaci katabolizam?

Inace pre pet godina sam koristio seriouss mass od ON, 2,27kg pakovanje i dobio u obimu ruke sa 37 na 42,5 cm ali i povecao telesnu masu sa 90 na 92kg ( tada sam imao 18 godina i 180cm visine i stomak) u toku tog meseca. Posle njega nisam nista koristio od suplemenata i zadrzao sam se na tim rezultatima. Pio sam sa vodom ili mlekom pre i posle treninga kao i pred spavanje. Protein koji se nalazi u njemu sadrzi whey i Ca-kazeinat sto pretpostavljam produzava njegovo negovo dejstvo i osecaj sitosti. Sa obzirom da je Pedja napisao koji sve suplementi uticu na dobijanje kvalitetne misine mase moje pitanje je zasto svi tvrde da su gaineri losi a zaista ima napretka? Znam masu njih koji su pili samo protein ili A.K. da su se zalili kako ih nije radilo a za neke od njih znam da su imali extra ishranu jer su  bili u daleko boljoj finansijskoj situaciji. Inace na raznim forumima naisao sam samo na reci hvale sto se tice Seriouss Massa

poenta kod gejnera je ta da ćeš ugljene hidrate ti mnogo lakše uneti putem ishrane, dakle prva pekara i eto UH :)  a proteine već malo teže... 

a višak ugljenih hidrata ide u salo prosto i jednostavno.

Tako da za početak može gainer, ali napredniji i iskusniji vežbači znaju da je čist protein u kombinaciji sa bcaa, glutaminom, kreatinom, vitaminima dobitna kombinacija.


Kazein, pogotovo micelarni kazein je idealan protein pred spavanje.
Sačuvana
CaptainCrash
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #18 poslato: Decembar 03, 2009, 08:09:06 posle podne »

Pozzz...
Jedno pitanje,dosta ima objasnjenja i odgovora nesto sam procitao a nesto nisam ...stigao  ;D
Visok sam 172 a tezak 69-70kg.Jedem 3-4x dnevno...sta se spremi  ;D
Ne mogu ni grama da se ugojim a ne znam ni sam da li i treba posto zelim i "jare i pare"...tj...zelim i malo mase a i definiciju naravno.
E sad,ono sto me zanima a na sta do sada nisam nigde i ni od koga uspeo da cujem adekvatan odgovor je sledece...
1. Sta cu dobiti ako budem radio samo definiciju bez preparata ako se uzme u obzir moja sadasnja tezina?
2. Sta ce se desiti ako koristim nesto za dobijanje mase(i sta naravno) par meseci i onda prestanem da koristim to a nastavim da treniram,da li cu dosta izgubiti na toj masi koju jedva steknem ili...?
3. Sta predlazete za misicnu masnu da koristim?
4. Kako da raspodelim obroke i moze li malo da se pojasni koliko cega,kada i sta je kaloricno?
5. Idem u teretanu tek 3 meseca  ;D znam da ne moze nista preko noci ali bih da pokusam nesto,nisam sklon gojenju a nisam ni previse mrsav,pa me zanima ako ne nabacim masu a treniram i ne koristim nista sta se desava?
Ne bih zeleo da budem kao kostur...

Hvala unapred...

 ::)
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #17 poslato: Decembar 02, 2009, 10:01:39 posle podne »

2 kila misica i malo masti, nisam merio struk al sam imao napredak na rukama :), inace poredio sam gainer od tadasnjih 2600 dinara sa bilo kojim drugim proizvodom ili kombinacijom, samo kazem da je za mene bio best buy, verujem da je to sto je pedja napisao tacno naravno - proteini,A.K, kreatin,glutamin,BCAA.. al kao pojedinacan preparat za male pare je super. Ko npr nema dovoljno kesha da izdvoji za sve to gainer bi trebalo da da najbrze rezultate. Samo mislim da ste gainere previse "osudili" :P

koji je kvalitetan kazein, cini mi se da sam sve pretrazio pod temom "koji protein" ako sam propustio nesto izvinjavam se unapred :)

P.S
to pre treninga su mi rekli tako u AMG sportu tada, a i nisam nista znao o bb :P


2 kg misica je nemoguce dobiti na navedeni nacin...:)  A gaineri su sa razlogom osudjeni....
Sačuvana
sajonac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #16 poslato: Decembar 02, 2009, 08:09:28 posle podne »

2 kila misica i malo masti, nisam merio struk al sam imao napredak na rukama :), inace poredio sam gainer od tadasnjih 2600 dinara sa bilo kojim drugim proizvodom ili kombinacijom, samo kazem da je za mene bio best buy, verujem da je to sto je pedja napisao tacno naravno - proteini,A.K, kreatin,glutamin,BCAA.. al kao pojedinacan preparat za male pare je super. Ko npr nema dovoljno kesha da izdvoji za sve to gainer bi trebalo da da najbrze rezultate. Samo mislim da ste gainere previse "osudili" :P

koji je kvalitetan kazein, cini mi se da sam sve pretrazio pod temom "koji protein" ako sam propustio nesto izvinjavam se unapred :)

P.S
to pre treninga su mi rekli tako u AMG sportu tada, a i nisam nista znao o bb :P

« Poslednja izmena: Decembar 02, 2009, 08:18:43 posle podne od strane sajonac » Sačuvana
UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #15 poslato: Decembar 02, 2009, 07:36:03 posle podne »

Pokušaću da pohvatam sva tvoja pitanja. :D

1. Kazein ti je više nego odličan izbor pre spavanja. Dobro razmišljaš kada porediš kazein i whey za pre spavanja.

2. Skočio si sa 90 na 92kg. Dobio si 2 kg čega? Kome je cilj da dobije kvalitetnih 2kg, neće koristiti gejner. Kome je cilj da dobije bilo kakvih 2kg, tj. 2 i više kilograma telesne mase, koristiće gejner.

3. Gejner se ne pije pre treninga.

4. Protein i AK se ne mogu osetiti da "rade". Ako su ti momci imali super ishranu i uz to koristili suplementaciju, napredak je neizostavan. Pretpostaviću da su imali kvalitetne treninge. Mnogi se razočaraju u proteine ili AK jer očekuju da se dese neke neverovatne promene za mesec-dva. To je nemoguće. Na kvalitetnoj masi radi se godinama. To ti je ili stil života iil ne treba počinjati uopšte(tipa "sezonski treninzi" i sl.).

Eto, nadam se da sam odgovorio na sva pitanja. :)
Sačuvana
sajonac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #14 poslato: Decembar 02, 2009, 07:27:48 posle podne »

Citao sam postove na forumu u vezi ishrane i potrebnog vremena za varenje razlicitih vrsta proteina (hidrolizovani whey ,koncetrat wheya, protein iz mleka, sir-kazein,soje), kao i poredjenje proteina http://forum.pansport.rs/index.php?topic=94015.0 .
Pretpostavljam da misici rastu i nocu i da im treba gradivni materijal za oporavak, da li je kazein najbolji protein za pokrivanje "nocne smene" s obzirom da mu je vreme razgradnje 5-7 sati? Ako bih uneo na primer hidrolizovan protein pre spavanja on bi se brzo razgradio a preostalo vreme bi bio na "suvom" sto znaci katabolizam?

Inace pre pet godina sam koristio seriouss mass od ON, 2,27kg pakovanje i dobio u obimu ruke sa 37 na 42,5 cm ali i povecao telesnu masu sa 90 na 92kg ( tada sam imao 18 godina i 180cm visine i stomak) u toku tog meseca. Posle njega nisam nista koristio od suplemenata i zadrzao sam se na tim rezultatima. Pio sam sa vodom ili mlekom pre i posle treninga kao i pred spavanje. Protein koji se nalazi u njemu sadrzi whey i Ca-kazeinat sto pretpostavljam produzava njegovo negovo dejstvo i osecaj sitosti. Sa obzirom da je Pedja napisao koji sve suplementi uticu na dobijanje kvalitetne misine mase moje pitanje je zasto svi tvrde da su gaineri losi a zaista ima napretka? Znam masu njih koji su pili samo protein ili A.K. da su se zalili kako ih nije radilo a za neke od njih znam da su imali extra ishranu jer su  bili u daleko boljoj finansijskoj situaciji. Inace na raznim forumima naisao sam samo na reci hvale sto se tice Seriouss Massa
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2009, 07:30:28 posle podne od strane sajonac » Sačuvana
UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #13 poslato: Decembar 02, 2009, 05:46:31 posle podne »

nije mnogo za dobijanje na masi... toliko kalorija moram momak koji teško dobija na kg unositi...
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #12 poslato: Decembar 02, 2009, 01:46:06 posle podne »

Meni licno deluje previse 4000 kalorija za nekog ko je uzimao 2000.....To mu dodje 500g UH....mnogo je kume...:)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #11 poslato: Decembar 02, 2009, 01:34:15 posle podne »

Sve to zavisi od coveka do coveka.Protivnik sam da se globalizuje i tacno kaze e to je toliko i toliko,NE!  Svako od nas moze reci svoje iskustvo a drugi ce se drzati toga ako zeli i vremenom praviti po sebi smernice kako njemu odgovara.Jedino je to pravilno za svakoga od nas.
P.s - Dobar tekst!
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #10 poslato: Decembar 02, 2009, 01:24:53 posle podne »


Odnos  50/30/20 (ugljeni hidrati,proteini,masti) je najcesci i moglo bi se
reci vec i standardni za nabacivanje kvalitetne mase.
Sačuvana
   
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 18 upita.