TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 01:07:25 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trcanje zimi - sve sto treba da znate  (Pročitano 26300 puta)
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #33 poslato: Novembar 23, 2011, 02:21:48 posle podne »

... drugo zimu organski ne mogu da smislim...D
Ne izlazim iz toplog osim ako krajnja nuzda ne natera. Kad odem do prodavnice hranu kupujem kao da cu ko medved u hibernaciju
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #32 poslato: Novembar 23, 2011, 01:28:30 posle podne »

Ja ovde gde zivim kao prvo ni nemam odgovarajuci teren za trcanje po losem vremenu a kao drugo zimu organski ne mogu da smislim...Dakle trcanje samo po lepom vremenu..
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #31 poslato: Novembar 23, 2011, 01:07:12 posle podne »

ispod 10 stepeni ne izlazim napolje ako ne moram :D   hvala bogu pa izmisliše traku za trčanje :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #30 poslato: Novembar 23, 2011, 12:47:15 posle podne »

Sto se tice treninga(bez lopte  ;D ),ne postoji nista lepse nego trcanje po kisi,snegu,zimi...Bar za mene.  :) Tj. postoji,fudbal po istom tom vremenu,ali vec rekoh ako se gleda bez lopte onda je to to.  ::)  ;D
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2011, 12:48:48 posle podne od strane Stefan L. » Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #29 poslato: Novembar 23, 2011, 12:16:55 posle podne »

Au ljudi rispekt, ja stvarno ne mogu da trchim zimi, pravo da vam kazhem, probao sam jednom i nisam mogao, sve je ok do momenta kada krecem da ne osecam facu...

Uvek vishe volim otici u teretanu i zabosti za traku. Posle svega ovoga shto sam sada prochitao ovde, vreme je da pokusham josh jednom :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #28 poslato: Decembar 22, 2009, 10:02:02 posle podne »

Naravno, daleko od toga da poricem nesto, ali sam samo dao vrednost za poredjenje :) Nisam rekao "treba bih da przim fudbal", hehe

Pa i meni je pregust leti takmicarski raspored, a moja jedna trka kao 3 utakmice, tako da je i to malo nezahvalno porediti...

Jednostavno i fudbaleri rade na fizickoj spremi u vecem delu godine pa opet eto i sam zapas napisano... ali da ne ulazimo dalje, sto bi nas to zanimalo, ne mozemo mi ispravljati krivu Drinu :) tako je kako je, oni se cene ma kakvi bili, i jednostavno nemaju interes da se muce vise nego sto moraju...

Tema moze, a pre svega clanak pomoci mnogima u ovom periodu, pa ajd da manemo fudbalere iako ovo sve stoji sto i napisao...
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #27 poslato: Decembar 22, 2009, 09:47:41 posle podne »

dobro nije bas zahvalno porediti te sportove. ti ipak razvijas te sposobnosti tokom veceg dela godine, a u sportskim igrama, pogotovo fudbalu imas jako gust raspored takmicenja, pripreme od samo mesec dana u koje treba uvrstiti tehniku, taktiku, izdrzljivost, brzinu i druge osnovne ili izvedene sposobnosti, tako da nije lako u svakom slucaju. Jednostavno ovo je kompleks neverovatnog broja faktora koji uticu na uspeh, u suprotnom ti bi bio najbolji fudbaler :)
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #26 poslato: Decembar 22, 2009, 09:17:49 posle podne »

To je cinjenica... zna se ona narodna -  "If triathlon was easy, they would have called it football" :D

Meni je u Februaru (van sezone) VO2 max bio 72... to dovoljno govori... kao i u obicnom zivotu, kod nas se uvek obrnuto vise ceni, da ih nazovem tako "pravi sportovi" nikada nece i nisu bili popularni... Svaka cast Lendjeru, Cavicu, Cabi i Nadji jer stvarno zbog njih je plivanje dignuto na 3 nivoa iznad ali kod nas ce lopta vladati zauvek, ma kakve rezultate mi imali...

Takodje, pricao sam sa Jevricem koji je branio te 2007/2008 u Makabiju (Izrael, nemam pojma gde je sad niti me zanima), i kaze uglavnom jedan trening na dan  :D Ja imao neku trku u Izraelu pa se nasli u Tel Avivu pa pricao malo... ali ko ga pita, da vi znate kakva on kola vozi...  8)
« Poslednja izmena: Decembar 22, 2009, 09:21:15 posle podne od strane Ognjen Stojanović » Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #25 poslato: Decembar 22, 2009, 08:24:27 posle podne »

Марк, што је најгоре то је истина! Да ти не причам како су се играчи партизана спремали овог лета! Уосталом, резултати говоре све...
evo praktican primer: najspremnija ekipa jelen super lige je vojvodina sa VO2max oko 60ml/kg/mol, poredjenja radi, znate svi Lokkija sa foruma, nespreman nakon povrede, sa nesto malo treninga oko 55 samnom na testiranju (u laboratorijskim uslovima, dakle relativno egzaktno). Npr. skandinavski klubovi koji se i ne mogu pohvaliti narocitim uspesima u fudbalu imaju prosek i po 70. I opet poredjenja radi, ukoliki svaki igrac ima za 6 veci VO2max od protivnickog, ekipa kao da ima igraca vise po kolicini trcanja u toku cele utakmice. Crno na belo, katastrofa rad u domacim klubovima.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #24 poslato: Decembar 22, 2009, 07:21:18 posle podne »

Марк, што је најгоре то је истина! Да ти не причам како су се играчи партизана спремали овог лета! Уосталом, резултати говоре све...
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
MarK3
Flamer
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1637

« Odgovor #23 poslato: Decembar 22, 2009, 01:53:26 posle podne »

a smorim se kad ispred hotela izadjeno mi rvaci i fudbaleri...temperatura napolju oko -20 :) ...oni kazu jao treneru al je hladno...i on kaze ajmo u teretanu...a mi naseg pogledamo i on kaze...ajde ajde mi smo sportisti nismo fudbaleri :D
:D :D :D EPIC
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #22 poslato: Decembar 22, 2009, 01:22:58 posle podne »

meni se sneg smuci...poslednje 4 godine sam svaka zima na pripremema i snega do kukova :) a smorim se kad ispred hotela izadjeno mi rvaci i fudbaleri...temperatura napolju oko -20 :) ...oni kazu jao treneru al je hladno...i on kaze ajmo u teretanu...a mi naseg pogledamo i on kaze...ajde ajde mi smo sportisti nismo fudbaleri :D

ide mi se negde na sneg da odmaram jedno 7 dana...
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #21 poslato: Decembar 22, 2009, 11:15:20 pre podne »

Da, da  :) jedna od pozitivnih stvari snega...

Misici stopala se super jacaju koji su prakticno bitni kao i butine i zadnja loza i list, zatim koordinacija i balans sto isto znaci iako ne izgleda tako... ali treba provesti neko vreme na snegu i ledu da bi imalo efekta pravog...

Evo vec se topi, u cet i pet 12 stepeni, heh
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #20 poslato: Decembar 22, 2009, 12:05:28 pre podne »

Brzim hodanjem po klizavom ledu se jacaju zapostavljeni "sporedni" misici, tetive i pripoji na nogama zbog ceste promene centra ravnoteze  :D !

eeee to!   pre neki dan sam jurila da za pola sata stignem peške sa jednog na drugi kraj grada... po ledu... kakvo balansiranje! pa osećala sam se kao da sam prepešačila alpe kad sam sela u toplo, a ne NS !!!

odlican trening propriocepcije, rade ti misici za koje ni ne znas da ih imas ;)
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Decembar 22, 2009, 12:03:46 pre podne »

Brzim hodanjem po klizavom ledu se jacaju zapostavljeni "sporedni" misici, tetive i pripoji na nogama zbog ceste promene centra ravnoteze  :D !

eeee to!   pre neki dan sam jurila da za pola sata stignem peške sa jednog na drugi kraj grada... po ledu... kakvo balansiranje! pa osećala sam se kao da sam prepešačila alpe kad sam sela u toplo, a ne NS !!!
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 17 upita.