TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 10:56:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kikiriki  (Pročitano 16055 puta)
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #36 poslato: Septembar 14, 2012, 02:12:04 posle podne »

Je l kikiriki tezak za stomak, za varenje?

nikako.. zato ga bilderi jedu za uzinu. ;)
Sačuvana
Markoni015
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #35 poslato: Jul 16, 2012, 09:28:11 pre podne »

Je l kikiriki tezak za stomak, za varenje?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #34 poslato: Jun 14, 2012, 12:47:41 posle podne »

Ja ga obicno jedem svaki dan,malo ujutro i preko dana ali najvise uvece i pred spavanje.Naravno u skladu sa mojim dnevnim potrebama sto se tice masti.Recimo 100 pojedem 100 g kikirikija to je oko 47 g masti i jos 50-ak masti iz drugih izvora.Generalno zdrave masti su najpozeljnije pred spavanje. :)

Pa ništa masno njie poželjno pred spavanje jer je to puno kalorija za tako kasan obrok...
preporuka je da se kikiriki ejde u jednom obroku popodne...


Da ali to su zdrave masti i ako ja nisam u toku dana unio dovoljno masti koliko mi treba za trenutni jelovnik onda moram uvece.Inace ja zadnji nekoliko mjeseci obavezno imam zdrave masti pred spavanje,obicno kostunjavo ili omg3. :)
Druga prica bi bila da ja unosem planiranih recimo 70 g masti u prva 3-4 obroka i onda to prekoracim za kikirikijem pred spavanje.
Nadam se da govorimo o suvopecenom neslanom kikirikiju a ne o onom slanom przenom u ulju,to je vise junk. :)

To što radiš je ok... moja poenta je samo da se ne rpeteruje sa mastima u zadnjem obroku zbog mogućeg unosa viška kalorija i težine na stomak (koju stvaraju čak i zdrave masti)...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #33 poslato: Jun 14, 2012, 09:24:29 pre podne »

ali menjajte koštunjavo voće... nekad i bademe, lešnike, orahe, indijski, brazilski orah...  znam da su skupi ali jedu se u manjoj količini
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #32 poslato: Jun 12, 2012, 06:22:09 posle podne »

Ja ga obicno jedem svaki dan,malo ujutro i preko dana ali najvise uvece i pred spavanje.Naravno u skladu sa mojim dnevnim potrebama sto se tice masti.Recimo 100 pojedem 100 g kikirikija to je oko 47 g masti i jos 50-ak masti iz drugih izvora.Generalno zdrave masti su najpozeljnije pred spavanje. :)

Pa ništa masno njie poželjno pred spavanje jer je to puno kalorija za tako kasan obrok...
preporuka je da se kikiriki ejde u jednom obroku popodne...


Da ali to su zdrave masti i ako ja nisam u toku dana unio dovoljno masti koliko mi treba za trenutni jelovnik onda moram uvece.Inace ja zadnji nekoliko mjeseci obavezno imam zdrave masti pred spavanje,obicno kostunjavo ili omg3. :)
Druga prica bi bila da ja unosem planiranih recimo 70 g masti u prva 3-4 obroka i onda to prekoracim za kikirikijem pred spavanje.
Nadam se da govorimo o suvopecenom neslanom kikirikiju a ne o onom slanom przenom u ulju,to je vise junk. :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #31 poslato: Jun 12, 2012, 03:34:33 posle podne »

Ja ga obicno jedem svaki dan,malo ujutro i preko dana ali najvise uvece i pred spavanje.Naravno u skladu sa mojim dnevnim potrebama sto se tice masti.Recimo 100 pojedem 100 g kikirikija to je oko 47 g masti i jos 50-ak masti iz drugih izvora.Generalno zdrave masti su najpozeljnije pred spavanje. :)

Pa ništa masno njie poželjno pred spavanje jer je to puno kalorija za tako kasan obrok...
preporuka je da se kikiriki ejde u jednom obroku popodne...
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #30 poslato: Jun 10, 2012, 11:09:59 posle podne »

Pa tad su pozeljne,ali ako unoses planiranih pr 70 g masti do tada naravno da ih neces uvece unositi.Ja unaprijed ostavim prostora za 30-40 g orasa ili kikirikija pred spavanjac :)
Sačuvana
damirns
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #29 poslato: Jun 10, 2012, 08:19:44 posle podne »

To me je uvek zanimalo jel se jedu masti uvece :D
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #28 poslato: Jun 10, 2012, 07:28:44 posle podne »

Ja ga obicno jedem svaki dan,malo ujutro i preko dana ali najvise uvece i pred spavanje.Naravno u skladu sa mojim dnevnim potrebama sto se tice masti.Recimo 100 pojedem 100 g kikirikija to je oko 47 g masti i jos 50-ak masti iz drugih izvora.Generalno zdrave masti su najpozeljnije pred spavanje. :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #27 poslato: Jun 10, 2012, 01:55:42 posle podne »

Zavisi kako ti napreduje dijeta...
Najbolje je da jedeš kikiriki koji je pečen, a ne pržen, a što se tiče količine ona zavisi od tvog ukupnog kalorijskog unosa
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #26 poslato: Jun 07, 2012, 12:57:07 pre podne »

Kalorican je kikiriki pa ga nemoj ni jesti svaki dan, posebno ne uvece....
Sačuvana
malamaja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #25 poslato: Jun 06, 2012, 08:09:33 posle podne »

Zanima me u kolikoj meri se moze jesti kikiriki u toku dana? I do kada najkasnije se moze grickati? Stekla sam tu naviku(ne znam kako :) ) da ga jedem za svaku uzinu i to onaj gud diet, a nekada malo i preteram... E sad ja sam na dijeti vec neko duze vreme i nikako da skinem to malo sto je ostalo pa se bojim da nije bas zbog kikirikija??  hvala unapred
Sačuvana
lanami
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 346


« Odgovor #24 poslato: Decembar 31, 2009, 09:29:34 pre podne »

Ima u prodavnicama zdrave hrane i blanshirani, taj je naj naj ;)
i uzasno jeftin!
Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #23 poslato: Decembar 31, 2009, 12:53:59 pre podne »

 8) 8) 8)


Kupite lepo u "zdravoj hrani" sirovi nepeceni kikiriki, kosta 200din za kilo, stavite u pleh i ispecite u rerni bez soli, bez icega... Ukus je vrhunski, i ne postoji jeftinija i bolja varijanta od te...






a od tih kupovnih sam jedno vreme voleo da se zamastim sa nekom mesavinom kikiriki+suvo grozdje  :)
extra kombinacija  :)
« Poslednja izmena: Decembar 31, 2009, 12:55:37 pre podne od strane Johnny Bravo » Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #22 poslato: Decembar 30, 2009, 08:49:03 posle podne »

Kupite lepo u "zdravoj hrani" sirovi nepeceni kikiriki, kosta 200din za kilo, stavite u pleh i ispecite u rerni bez soli, bez icega... Ukus je vrhunski, i ne postoji jeftinija i bolja varijanta od te...

slažem se! i vredi truda!
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 17 upita.