TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 02:15:29 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kikiriki  (Pročitano 16058 puta)
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #21 poslato: Decembar 29, 2009, 06:15:35 posle podne »

čim je slan, sigurno je i pržen u ulju tako da je to tipičan junk... :P :D
a ako ću da junkam, junkaću sa nečim konkretnim a ne sa kikiriki kuglicama... ;D
Moj covek  :D :D :D
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
filip85
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 284

« Odgovor #20 poslato: Decembar 29, 2009, 06:13:06 posle podne »

čim je slan, sigurno je i pržen u ulju tako da je to tipičan junk... :P :D
a ako ću da junkam, junkaću sa nečim konkretnim a ne sa kikiriki kuglicama... ;D
Sačuvana
Trodon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #19 poslato: Decembar 29, 2009, 05:40:26 posle podne »

Da da to su te kuglice pa nece vam nista faliti ako vremenom pojedete .. :P Meni su bas ukusni :P . A ne znam kako je przen a slan jeste :)
Sačuvana
Takahiro
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163


« Odgovor #18 poslato: Decembar 29, 2009, 05:28:12 posle podne »

Probajte sa ljutom papricicom proizvodjac je Good .Ukusan je skroz. I nema ukus na kikiriki ni malo :P

aa to su one gud kuglice... tu ima jos svasta pored kikirikija... secera, brasna, soli, masti.... don`t like!!!
« Poslednja izmena: Januar 03, 2010, 06:56:03 posle podne od strane Takahiro » Sačuvana
Qui audet adipiscitur
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #17 poslato: Decembar 29, 2009, 05:26:25 posle podne »

Kupite lepo u "zdravoj hrani" sirovi nepeceni kikiriki, kosta 200din za kilo, stavite u pleh i ispecite u rerni bez soli, bez icega... Ukus je vrhunski, i ne postoji jeftinija i bolja varijanta od te...
Ima u rodicu da se kupi peceni bez soli...a i da ima soli nije tako strasno ako si na masi....bitno je da je pecen....
Sačuvana
filip85
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 284

« Odgovor #16 poslato: Decembar 29, 2009, 05:22:19 posle podne »

Probajte sa ljutom papricicom proizvodjac je Good .Ukusan je skroz. I nema ukus na kikiriki ni malo :P

pretpostavljam da je slan i pržen u ulju, kao i većina tih komercijalnih?
Sačuvana
Trodon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #15 poslato: Decembar 29, 2009, 05:14:59 posle podne »

Probajte sa ljutom papricicom proizvodjac je Good .Ukusan je skroz. I nema ukus na kikiriki ni malo :P
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #14 poslato: Decembar 29, 2009, 05:12:07 posle podne »

Kupite lepo u "zdravoj hrani" sirovi nepeceni kikiriki, kosta 200din za kilo, stavite u pleh i ispecite u rerni bez soli, bez icega... Ukus je vrhunski, i ne postoji jeftinija i bolja varijanta od te...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #13 poslato: Decembar 29, 2009, 05:10:32 posle podne »

a što da se mučiš sa nepečenim kad ima onaj koji se peče bez ulja..
Sačuvana
Takahiro
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163


« Odgovor #12 poslato: Decembar 29, 2009, 02:56:00 posle podne »

da, da znam za taj nepeceni... al njega sam uspevao da jedem mesec dana i onda mi se zgadio... osim ako ga ne pomesam sa indijskim orahom i drugim vockama.. :)
a brazilski ja ne mogu sam da jedem, nekako je mastan i bezukusan pa ga ubacim u neko jelo uglavnom ;)
Sačuvana
Qui audet adipiscitur
filip85
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 284

« Odgovor #11 poslato: Decembar 29, 2009, 02:51:54 posle podne »

ima da se kupi na meru i taj sa "crvenom opnom", ali sirovi i neslani... cena mu je nešto oko 250 dinara/kg, ako se ne varam...

btw. juče sam uzeo onaj brazilski orah da probam, i mogu reći da je extra (osim cene, u Merkatoru sam ga plaćao oko 760 din/kg, a u IDEI je oko 1100 ::) )...
samo je problem što je prilično krupan, pojedeš par komada i to je već 50 gr, odnosno oko 350 kalorija... :D
Sačuvana
Takahiro
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163


« Odgovor #10 poslato: Decembar 29, 2009, 02:43:02 posle podne »

meni je najjaci onaj kikiriki u ljusci.. nije slan a volim kad ima onu crvenu opnu.. nekako onda ima lepsi ukus...
mada ima da se kupi u rinfuzi suvopeceni ociscen ali sa tom opnom, ali malo je slan.. :)
i naravno PEANUT BUTTER!! :)
Sačuvana
Qui audet adipiscitur
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #9 poslato: Decembar 29, 2009, 01:17:51 pre podne »

 8) 8) 8)

Moze da se uzme ili u ljusci ili gud (onaj bez soli, mada sad sam video i neke diet varijante ali ih nisam probao). Na meru nikako jer ima mnogo soli i ulja.
Sto se tice proteina iz kikirikija, mislim da ga nebi trebalo u potpunosti zanemariti. Podrazumeva se to da nema sve AK, ali ako se jede u kombinaciji sa naprimer mesom, onda cemo dobiti sve AK i taj protein bi se trebalo iskoristiti. To je neko moje razmisljanje.

taj diet je suvopeceni bez soli  :)
potpuno isti kao bilo koji drugi koji je isto tako spremljen,samo sto su jos
na kesi napisali diet  :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #8 poslato: Decembar 27, 2009, 09:12:02 posle podne »

Moze da se uzme ili u ljusci ili gud (onaj bez soli, mada sad sam video i neke diet varijante ali ih nisam probao). Na meru nikako jer ima mnogo soli i ulja.
Sto se tice proteina iz kikirikija, mislim da ga nebi trebalo u potpunosti zanemariti. Podrazumeva se to da nema sve AK, ali ako se jede u kombinaciji sa naprimer mesom, onda cemo dobiti sve AK i taj protein bi se trebalo iskoristiti. To je neko moje razmisljanje.

slažem se.. ni jedan gram proteina nije za zanemariti posebno ako puno trenirate.. treba pojesti 2-3g proteina na kg telesne mase!
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #7 poslato: Decembar 26, 2009, 09:04:30 posle podne »

Moze da se uzme ili u ljusci ili gud (onaj bez soli, mada sad sam video i neke diet varijante ali ih nisam probao). Na meru nikako jer ima mnogo soli i ulja.
Sto se tice proteina iz kikirikija, mislim da ga nebi trebalo u potpunosti zanemariti. Podrazumeva se to da nema sve AK, ali ako se jede u kombinaciji sa naprimer mesom, onda cemo dobiti sve AK i taj protein bi se trebalo iskoristiti. To je neko moje razmisljanje.
Jedno je amino acid score...to je ovo sto si ti sada rekao...A drugo je to da se proteini  iz biljnih izvora slabije apsorbuju.....Kikiriki tj. proteini iz njega nisu adekvatrni iz oba razloga.....Mada se prvi nedostatak moze nadomestiti na nacin na koji si naveo...e sada da li mesom to je vec neka druga tema..:)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 17 upita.