TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395602 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 18, 2024, 10:46:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 662347 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #2151 poslato: Avgust 14, 2015, 03:36:36 posle podne »

Ja u poslednje vreme pijem blend posle treninga i sasvim mi odgovara :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2150 poslato: Avgust 14, 2015, 02:49:01 posle podne »

Pa to ce mi biti prvi blend pa cu videti kako ce organizam reagovati ali mislim da nece biti problema.

ne verujem da će ti smetati... pij ga sa vodom, svakako.
Sačuvana
stefan045
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #2149 poslato: Avgust 14, 2015, 02:34:44 posle podne »

Pa to ce mi biti prvi blend pa cu videti kako ce organizam reagovati ali mislim da nece biti problema.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2148 poslato: Avgust 14, 2015, 02:19:26 posle podne »

Procitao sam...znaci moze blend posle treninga?

Može blend apsolutno, jedino ako ti ne otežava varenje (meni lično ne prija blend posle treninga, kazein je dosta "težak") ali ako ti ne smeta i ako možeš normalno da jedeš posle treninga onda DA
Sačuvana
stefan045
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #2147 poslato: Avgust 14, 2015, 02:09:49 posle podne »

Procitao sam...znaci moze blend posle treninga?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2146 poslato: Avgust 14, 2015, 01:32:28 posle podne »

Čekajte ljudi, pa u sastavu palante dominira kukuruz...tj. kukuruzno brašno...ako se ne varam u njemu ima oko 75 gr hidrata na 100 gr, tako da je izlišno govoriti o manjem udelu hidrata...

Inače izbegavajte industrijski obraĂ°ene namirnice, kao i "obraĂ°eno" brašno...tj. te kupovne palente i sl.
Zašto misliš da su kupovne palente loše? Jel mislimo na isto? Krupno mleveno kukuruzno brašno?

Da li si siguran u kvalitet tog brasna?

Izbor je samo tvoj...ista stvar kao i sa oznakom integralno na raznim hlebovima i sl.

Trebalo bi znati da "instant kukuruzno brašno" nema kvalitet kao pravo i da je tek samleveno brašno mnogo zdravije od onog koje je dugo stajalo...

A i zbog ostalih forumaša mala napomena...oko kukuruznog brašna...

Kukuruzno brašno može biti od žutog i belog kukuruza. Belo kukuruzno brašno je najbolje ako se konzumira neprosejano. Ironija je što se belo projino brašno, od kog se tradicionalno prave srpska proja i kačamak, vrlo retko prodaje u našim radnjama! Moraćete da ga kupite na pijaci, ili najbolje, direktno na selu, samleveno ispod nekog starog vodeničnog kamena. S druge strane, manje tradicionalno, žuto projino brašno naći ćete u svakoj prodavnici. I to brašno veoma je dobro. Njega takoĂ°e možete upotrebiti za projaru (u kombinaciji sa kukuruznim grizom i/ili pšeničnim brašnom), ali i za zgušnjavanje sosova i čorbica. Krupno mleveno žuto kukuruzno brašno (griz) takoĂ°e se svuda prodaje. Od njega ćete praviti italijansku palentu, a možete ga dodati pšeničnom brašnu kad pravite testo za beskvasni hleb ili makrobiotičke mafine, radi rastresitosti...

Imam jedno pitanje, da li mogu posle treninga da uzimam protein blend odnosno mesavinu proteina umesto cistok whey proteina, da li ima velike razlike?

I da nema ni whey-a ili blenda neces umreti od katabolizma ako si imao dovoljno proteina visoke bioloske vrednosti u obrocima pre i posle treninga, merica proteina u pwm je pozeljna, ali nije glavni predulsov tvog napretka...

Obavezno procitaj...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/proteini-u-ishrani-istine-i-zablude.html
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2145 poslato: Avgust 14, 2015, 12:47:47 posle podne »

Slobodno uzimaj njega.
Sačuvana
stefan045
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #2144 poslato: Avgust 14, 2015, 12:30:54 posle podne »

Pansport power protein
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #2143 poslato: Avgust 14, 2015, 12:28:52 posle podne »

koji blend je u pitanju? bas me zanima...
Sačuvana
stefan045
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #2142 poslato: Avgust 14, 2015, 11:41:15 pre podne »

Imam jedno pitanje, da li mogu posle treninga da uzimam protein blend odnosno mesavinu proteina umesto cistok whey proteina, da li ima velike razlike?
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #2141 poslato: Avgust 13, 2015, 11:53:31 posle podne »

Ma i meni je cale kupio pre neki dan pirinac sa 20g uh i ja na kraju skapirao da pise za 100g skuvanog pirinca i ja racunam kao 80g uh.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2140 poslato: Avgust 13, 2015, 11:50:52 posle podne »

Čekajte ljudi, pa u sastavu palante dominira kukuruz...tj. kukuruzno brašno...ako se ne varam u njemu ima oko 75 gr hidrata na 100 gr, tako da je izlišno govoriti o manjem udelu hidrata...

Inače izbegavajte industrijski obraĂ°ene namirnice, kao i "obraĂ°eno" brašno...tj. te kupovne palente i sl.
Sačuvana
pocetnik619
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186

« Odgovor #2139 poslato: Avgust 13, 2015, 09:35:45 posle podne »

Pa i krompir ima 20g UH na 100g, nije cudno sto i palenta ima mada nikad se nisam srecao sa tim kupovnim palentama.
Da ali uvek ima oko 80 posto je jedem sigurno jednom nedeljno ,volim da je jedem,ali ova UNIJAPAK palenta pise da ima 20g uh na 100g ...
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #2138 poslato: Avgust 13, 2015, 09:33:55 posle podne »

Pa i krompir ima 20g UH na 100g, nije cudno sto i palenta ima mada nikad se nisam srecao sa tim kupovnim palentama.
Sačuvana
Cicaa
Gost
« Odgovor #2137 poslato: Avgust 13, 2015, 09:27:04 posle podne »

Zadesilo se da keva uzela palentu umesto pirinca nije bilo u prodzi .Uzela 3 kese pa reko ajde da pojedem ,nece mi nista biti ,bolje nego hleb.Nego vidim pise ovde da sadrzi 20g uh na 100g jel moguce da ima tako malo? Ja sam sve u tripu da ima oko 80 ,al mozda su naveli za 100g kuvane :P
Na mojoj pise 78,2 :)
A sad sam u dilemi da ne pojedem istripujem nahranio se hidratima,kad ono jedva jeo :D

Ma jedi slobodno, ne moze da ima 20, sigurno je tacno ovo blizu 80 :D
Ako se ne varam dzejkalter sa foruma je cesto jeo palentu, pa pitaj njega :D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 13 upita.