TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395582 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: DannyMet

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 08:38:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 660683 puta)
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #2436 poslato: Novembar 25, 2015, 12:13:19 posle podne »

"(Dinstam,prvo luk iseckam pa stavim vode kuva se dok ne omekne pa stavim grasak i jedan krompir iseckam i to sve kuvam sat ipo vremena da se zgusne lepo)" moze prodje ovaj recept, znaci uracunam uh iz krompira i graska btw grasak 14,4 g UH bez vlakana?
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2015, 12:58:40 posle podne od strane leevu » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2435 poslato: Novembar 25, 2015, 11:38:03 pre podne »

Kao sto cvetko rece, skuvas, cak i na pakovanjima istih imas i kratko uputstvo za pripremu...

Po pitanju kukuruza secerca...u kombinaciji sa ostalima nemam negativno misljenje...ali...uvek ono ali, sto nam srecu kvari...

Kukuruz šećerac se razlikuje od običnog kukuruza ne samo po vremenu berbe (bere se mnogo ranije od običnog), već i po sadržaju "šećera"( prostih hidrata).

Kukurz šećerac ima 86kcal na 100g sirove namirnice, što je znatno više u odnosu na povrće uz koje se uglavnom poslužuje. TakoĂ°e, važno je znato da kalorije u ovom povrću uglavnom potiču od prostih ugljenih hidrata, pa ako vodite računa o unosu šećera, ne preterujte sa šećercem.  ;D

http://nutritiondata.self.com/facts/vegetables-and-vegetable-products/2416/2
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #2434 poslato: Novembar 25, 2015, 11:04:02 pre podne »

Vazi, testiracu povremeno
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2433 poslato: Novembar 25, 2015, 10:51:45 pre podne »

Levu ako oces samo grasak znaci kupi frikomov zamrznuti, a te mesavine sam stalno uzimao ranije, ali u svakoj se nadje nesto sto ne volim od povrca.

A kako spremiti...hmm.. Pa uzmes i skuvas :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16751


« Odgovor #2432 poslato: Novembar 25, 2015, 10:26:25 pre podne »

Nisam siguran koliko je taj kukuruz dobar ali ja i njega kupim povremeno.Videcemo sta ce ostali reci jer se ja nesto posebno ne brinem oko ishrane.Mada. mozes sve jesti dokle god si umeren i ne preterujes sa tim.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16751


« Odgovor #2431 poslato: Novembar 25, 2015, 10:22:55 pre podne »

Zavisi sta ti vise volis da jedes,ja na primer kupujem samo grasak jer nesto ne volim ostalo povrce.
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #2430 poslato: Novembar 25, 2015, 10:19:23 pre podne »

Ma da znam, nego koji uzeti, zlatna mesavina(mada to ima i kukuruz secerac pa nezz koliko je to dobro)
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2015, 10:22:21 pre podne od strane leevu » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16751


« Odgovor #2429 poslato: Novembar 25, 2015, 09:32:52 pre podne »

Mislim da imas i jedno i drugo u prodaji.
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #2428 poslato: Novembar 25, 2015, 09:25:12 pre podne »

To sam hteo da vidim, cepam krompir i pirinac pa reko da ubacim grasak uz meso jer to obozavam. A kako ga spremate, onaj frikomov samo ubacite u serpu? Btw pretpostaljam da za njega pisu nut. vrednosti na kesi, a je l to samo grasak smrznuti ili i ono sa sargarepom i cime vec
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2427 poslato: Novembar 25, 2015, 01:31:05 pre podne »

Kakavi su izvori UH grasak, pasulj? Gde uzeti, moze onaj zamrznut?

Mahunarke poput graška i pasulja spadaju u solidne izvore skrobnih ugljenih hidrata i vlakana...

Npr. 100 g "suvog pasulja"( nekuvanog) ima oko 300 kCal. U proseku sadrži: 23,7 g proteina, 47,6 g ugljenih hidrata (pre svega skroba), 1,9 g masti, 3,9 g vlakana( celuloze,lignina...), mineralne soli (kalcijum, fosfor, gvožĂ°e, magnezijum) i vitamine (B1, B2, PP, E).

Naravno tu je i fitinska kiselina...pasulj sadrži fitinsku kiselinu koja vezuje kalcijum i gvožĂ°e u neapsorptivne komplekse, ali je koncentracija te kiseline mala...da bi to izazvalo neki "fatalni efekat"...

Što se tiče graška( kuvanog)... http://nutritiondata.self.com/facts/legumes-and-legume-products/4354/2

Dosta vlakana, nekompletnih biljnih proteina, čak postoje preporuke da baš zbog mogućeg digestivnog diskmofora upotreba isitih bude ograničena na 2-3 puta nedeljno...

Npr. "Ljuska pasulja" bogata je sirovim vlaknima i drugim materijama koje "ne svarene" stižu u debelo crevo i tu podležu procesima "fermentacije". To proizvodi osećaj nadutosti i pojavu gasova. A bogme bitan je i način pripreme...

Čak ima predloga da se i skuvan pasulj zamrzne...ja kuvan pasulj ubacim u blender, i tako dobijem "pire" od pasulja, a tada imam i manje problema sa nadutošću( subjektivno)...

I ja koristim frikomov zarznuti grašak...

Po pitanju zamrzavanja...

U većini slučajeva zamrznuto voće i povrće zadržava hranljive sastojke čak više nego ono koje čeka danima da stigne na pijacu ili police trgovinskih lanaca.

Stav mnogih nutricionista je da je voće i povrće iz zamrzivača isto toliko, ako ne i više bogato vitaminima, mineralima i drugim nutritivnim sastojcima, u odnosu na ono sveže. Industrijsko smrzavanje povrća i voća vrši se vrlo brzo, nekada čak nekoliko minuta nakon berbe, na temperaturi od -18 stepeni.

Ovakav način zamrzavanja sprečava nastanak bakterija i proces kvarenja voća i povrća. Svežina voća i povrća može se „izmeriti“ prema količini vitamina C koju zadržavaju nakon branja. Samo dva dana nakon branja spanać gubi 75% ukupne količine vitamina C, brokoli 80%, špargle 30%. Osim što se prilikom dubinskog zamrzavanja, ne gube hranjivi sastojci i vitamini, već voda koja se nalazi u voću i povrću čuva sve hranjive sastojke i vitamine.

 ;)
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2015, 01:54:38 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16751


« Odgovor #2426 poslato: Novembar 24, 2015, 11:48:53 posle podne »

Možda nije baš najbolje rešenje ali ja uvek kupujem frikom-ov zamrznuti grašak.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2425 poslato: Novembar 24, 2015, 11:31:39 posle podne »

Ja obozavam grasak i jeo bih ga po ceo dan, jos uz neko meso mmmmm.
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #2424 poslato: Novembar 24, 2015, 09:45:29 posle podne »

Kakavi su izvori UH grasak, pasulj? Gde uzeti, moze onaj zamrznut?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2423 poslato: Novembar 21, 2015, 11:25:54 posle podne »

He, he...po pitanju slava samo ću reći - velika je vrlina reći samom sebi - dosta je  ;D

Slave za neke predstavljaju vreme pravih iskušenja...ali s obzirom da niko od nas koji smo u kategoriji rekreativaca-entuzijasta ne ide uskoro "na binu", baš kao što je to Nenad napomenuo, ako smo pazili "na sebe", tokom cele godine, ta "simbolična", sporadična, nutritivna sagrešenja neće biti neki veliki "minus u formi"...

Sećam se jednog sveštenika iz Leskovca, oca Jovana, koji je govorio - "deco moja, najveća uvreda za sveca čiju slavu slavite ili budete pozvani na istu je neumerenost u jelu i piću, jer nijedan svetac nije došao do svetosti i svetlosti svog duha preterivanjem u ovim sitnim telesnim nasladama, umerite se"...   ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16751


« Odgovor #2422 poslato: Novembar 21, 2015, 06:20:13 posle podne »

Eto resenja :D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 13 upita.