Kada se vežba na visokim temperaturama povećan je kardiovaskularni stres. Tokom visokih temperatura, organizam aktivira mehanizme termoregulacije vazodilatacijom perifernih krvnih sudova i pojačanim znojenjem, što značajno povećava minutni volumen srca i frekvenciju rada u mirovanju. Trening u takvim uslovima stvara dodatno metaboličko opterećenje na kardiovaskularni sistem.
Ne prija svakome ovakvo vreme za vežbanje. Apelujem na osobe koje su posebno osetljive ili imaju neku hroničnu bolest da se posavetuju oko treninga u ovakvim uslovima.
Apsolutno. Kome ne prija ni ne treba na silu da se opterećuje.
I to ne vazi samo za toplo vreme nego generalno u bilo kojem slucaju.Nista ne treba siliti,jer od toga posle samo problemi budu.
Rekreativni vežbači imaju takvu mogućnost.
Blago njima.Sad i ja spadam medu njijh,ali ja ne mogu tako....