TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396006 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 05, 2024, 11:03:36 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Budite sam svoj kuvar!  (Pročitano 55366 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #58 poslato: Jun 28, 2010, 09:15:02 posle podne »

Mogu se puniti i nadevom kao za špagete - meso i paradajz sos sa dodatkom origana
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #57 poslato: Jun 28, 2010, 10:04:52 pre podne »

Predlažem i punjene tikvice - sa miksom od raznovrsnog začinjenog povrća i sitno seckanog belog mesa (može i pečuraka), prelivene belancima (ili jajima) i zapečene u rerni... izvrsno!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #56 poslato: Jun 24, 2010, 09:03:37 posle podne »

pa i sad voliš šareno ali da je kvalitetno.. nisi se puno promenio od kad si bio mali ;)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #55 poslato: Jun 23, 2010, 09:28:50 posle podne »

Nego :) unosim ja uvek za veceru pretezno proteine ali mi ne ni prija niti mogu da pojedem dosta. tipa jedna konzerva tune mi je sasvim O.K. jaja 4 cela i 2 belanca npr sa malo pecenice... i td :)
Zavisi kako kada, ali meni je najbitnije da je raznovrsno jel onda bas uzivam. Volim jako puno stvari koje su kvalitetne, za razliku od kada sam bio mali, tako da sto sarenije to bolje...
Bitno je sam da ne bude suvise monotno tipa samo belo meso i ella sir... ok za one koji se takmice ali inace, ne vidim razlog
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #54 poslato: Jun 23, 2010, 03:37:03 posle podne »

Vrlo jednsotavno a kvalitetno i ukusno - meksicka salata :) Tuna, pasulj i kukuruz, i uz recimo dvopek i paradajz, sta cete vise :)

Zatim paradajz corba sa malo integralnom brasna i malo balzamika prokuvana, plus neki zacin zeleni od gore na kraju. To je kompletan obrok uz meksicku salatu.

Sardina moze stvarno sa bilo cim. Meni sardina, tuna ili pecenica iseckana na kockice dodje kao "zacin" uz razne vrste rize i paste...

sviĂ°a mi se što su ti proteini zalin za povrće :) sa nutricionističkog stanovišta pravi način razmišljanja..
želim smao da naglasim da svi vijaju proteine a vlakna uzimaju samo ako se naĂ°e, uzput...
Ako se fokusiramo na povrće veće su šanse da ćemo uneti dovoljno I vlakana i I proteina...
znači salata sa jajima, piletinom/tunjevinom i sirom i eto vam puno proteina i vlakana a da niste ni primetili ;)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #53 poslato: Jun 22, 2010, 07:10:24 posle podne »

I masline sam zaboravio :) Od esencijalne vaznosti!
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #52 poslato: Jun 22, 2010, 06:49:50 posle podne »

Vrlo jednsotavno a kvalitetno i ukusno - meksicka salata :) Tuna, pasulj i kukuruz, i uz recimo dvopek i paradajz, sta cete vise :)

Zatim paradajz corba sa malo integralnom brasna i malo balzamika prokuvana, plus neki zacin zeleni od gore na kraju. To je kompletan obrok uz meksicku salatu.

Sardina moze stvarno sa bilo cim. Meni sardina, tuna ili pecenica iseckana na kockice dodje kao "zacin" uz razne vrste rize i paste...
Sačuvana
lanami
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 346


« Odgovor #51 poslato: Jun 22, 2010, 09:28:51 pre podne »

Ja to malko drugacije pravim :)
pastetu ali od sardine (Eva najbolje)

skuvam jaje, izgnjecim ga viljuskom u tanjiru, zajedno sa sardinom i seckanim crnim lukom (mladim jos bolje!!!) i na kraju dodam senf (pikant najbolje).
i to mazem na bio hleb
i zalijem jogurtom nekim gustim :)

sjajno za uzinu leti, posto dobro zasiti a ne kuva se nesto narocito (sem jednog tojaza), pa i ne znam koliko spada ovde u "sam svoj kuvar" temu ali mozda nekom da ideju....
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #50 poslato: Jun 18, 2010, 02:26:43 posle podne »

tunjevina, ella sir, peršun, kašika senfa, masline (ili ono nešto sitno kiselo kao klikerčić čemu uvek zaboravim ime :)  - pašteta od tune...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #49 poslato: Jun 11, 2010, 08:33:35 posle podne »

e da bilo bi lepo sa pecurkama... bas cu da pokusam  :)  Samo moraju da se peku u rerni bez ulja pa da se seckaju.
imate ljudi bas super ideje :)

a paradajz inace sada jedem skoro u svakom obroku, i neko mi je rekao da u paradajzu ima puno secera i da ne bi trebao uvece da se jede.... jel to istina?

nema puno šećera u paradajzu.. ima u kečapu jer dodaju šećer.. ali čak je i kečap ok ponekad, mada je bolji čisti kuvani paradajz, jer sadrž kuvani paradajz koji ima viša vitamina A od svežeg
Sačuvana
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #48 poslato: Jun 11, 2010, 11:41:47 pre podne »

Punjena belanca:

potrebno:
1.beli lukac u prahu ili ceo ko sta ima
2.ella sirac
3.tunjevina sitna
3 jaja 4 ili kolko god hocemo
4.origano

napravimo smesu sira,tunjevne,belog luka i origana.
jaja skuvamo i presecemo na pola(dok stoje uspravno) i izvadimo zumanca i umesto njih dodajemo smesui to je to...
njami:)
:)

« Poslednja izmena: Jun 11, 2010, 11:43:44 pre podne od strane deskecar » Sačuvana
TribalKing
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #47 poslato: Jun 10, 2010, 09:34:04 posle podne »

e da bilo bi lepo sa pecurkama... bas cu da pokusam  :)  Samo moraju da se peku u rerni bez ulja pa da se seckaju.
imate ljudi bas super ideje :)

a paradajz inace sada jedem skoro u svakom obroku, i neko mi je rekao da u paradajzu ima puno secera i da ne bi trebao uvece da se jede.... jel to istina?
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #46 poslato: Jun 10, 2010, 09:02:03 posle podne »

svaka vama čast kad imate živaca da se toliko bakćete oko pripremanja hrane... ;)

ja isečem piletinu na kockice, ubacim u vodu da se kuva, u drugoj šerpi skuvam pirinač i hasam... ko će sad da dekoriše sve to... :D
čak i kupus me mrzi da narendam, sipam sirće i začinim, nego samo odsečem komad i grizem ko jabuku... :)

That is... Sparta!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #45 poslato: Jun 10, 2010, 08:54:56 posle podne »

a ja svež paradajz!
iskoristite priliku dok ga ima - ovo povrće je sjajno!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #44 poslato: Jun 10, 2010, 06:19:41 posle podne »

Evo sada pojedeno za veceru... Skuvano belo meso 200g na kockice iseckano, 1-2 krastavca, crni luk, i iseckana belanca.... moze da se doda kecap, ili tako nesto ako nekome smeta ukus... ali i ovako je extra  :)
Opet proteinska bomba + vlakna

ja bih tu dodala pečurke :)  sitno iseckane pečurke i piletina... na kockice... sa karijem :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.049 sekundi sa 14 upita.