TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396551 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 29, 2024, 01:44:10 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: svaki savet mi je dobro dosao..  (Pročitano 19974 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #34 poslato: Jun 03, 2010, 08:55:30 posle podne »

Za mene su ove dve slike identične.. izvini ali tako je.
Očigledno ti nije sreĂ°ena ishrana i iako se trudiš ovo nije dovoljno... Kako je Monika rekla (taj dvopek ti je skroz bezveze)...
Znači više proteina i još manje UH.. i nema grickanja (nešto mi je sumnjiva ta tvoja druga užina)..

Unidyne 2x2 a ne 4x1.. ako ne osećaš da deluje može i 3x2 (to je maksimalna doza)...

Imaš volje, sve za pohvalu, samo napred!
« Poslednja izmena: Jun 03, 2010, 08:59:04 posle podne od strane daniela svarc » Sačuvana
Vlada_boGy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #33 poslato: Jun 03, 2010, 08:54:58 posle podne »

..aha...dobro..potrudicu se da to ispravim..

musli nije zaseceren...a i kad ga doruckujem ne jedem vise od jedne sake muslija, i case jogurta dnevno...mada vise volim da uzmem 2-3 mala dvopeka uz kafu, bas me to nekako razbudi..

..sto se rucka tice, piletina je uvek pecena, dok je riba uglavnom przena...povrce i naravno salate u toku rucka jedem, iako nisam neki ljubitelj salata..(duga prica)..

..sto se tice majoneza, njega sam u potpunosti izbacio, jer kad sam video koliko kalorija ima..nisam mogao da poverujem

..a i da...za veceru, jedem belance kuvanog jajeta...uz tunjevinu...mozda malo paradajza ponekad...e,a ovo za obican sir...videcu da korigujem....
Uglavnom,HVALA VAM NA SAVETIMA I PODRSCI, valjda ce ispasti nesto od svega ovoga....posto mi je prvenstveno cilj da smrsam i da se osecam dobro, nije mi proritet da se bildujem..i te foree..

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #32 poslato: Jun 03, 2010, 05:41:44 posle podne »

Evo nekih stvari kojie su meni upale u oči, gde može biti skrivenih masti i sl..

musli ujutru...  kakav musli.. ako nije zašećeren onda ok, ali generalno ovsene, ječmene, ražene su najbolje. Jogurt je u redu u manjoj količini dnevno, ali pazi da ne preteraš..

po koja voćka je ok ali isto obazrivo jer je šećer u pitanju!

ručak - puno zavisi od toga kako je to meso spremljeno... piletina i riba (zavisi i koja riba) - bi trebalo da dominiraju... povrće je ok u što većim količinama, ali pogotovo sveže (koje nigde ne vidim u tvojoj ishrani).

paz na dodatke tipa pavlaka, majonez i sl.

večera je ok, ponekad može mladi sir ali pavlaka ili običan sir ne - čiste masti unosiš...
Sačuvana
Vlada_boGy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #31 poslato: Jun 03, 2010, 03:37:07 posle podne »

dok nisam poceo da koristim unydine i ostale suplemente, nisam ni pazio nesto posebno na ishranu..Znam ja da nije mnogo, ali ovo je veliki zaokret u mome zivotu, tako da mi nije bas lako..

Sto se tice vezbanja, napravio sam neke korekcije, tako da sada idem u tertanu 4 puta nedeljno,i posle svakog treninga, istrcim po 30min, a ostalim danima samo trcim do 45min..obicno 1-2 dana u nedelji pravim pauzu, mada od kako sam aktivirao organizam, osecam kao da mi pauza ne treba, tako da ako vec ne radim u  teretani, mogu samo da trcim...ovako:
1.trening radim grudi i biceps
2. ledja i triceps
3.ramena
4.noge  

Sto se tice ishrane, izbacio sam vecinu stvari koje su lose, a bile deo mog svakodnevnog zivota, tako da i kada se uzelim slatkisa ili sokova, to mi je sada toliko slatko i otuzno, da prosto ne mogu da podnesem, a ince sam bio veliki ljubitelj slatkisa i sokova.
Dorucak-obicno uzmem musli sa jogurtom ili dvopek uz solju kafe
Izmedju dorucka i rucka uzmem neko voce, zavisi sta imam
Rucak-e, pa tu sad i ne mogu nesto mnogo da biram, posto se hranimo porodicno,uvek je prisutno neko povrce(brokoli,tikvice,mladi krompirici, zavisi vec od godisnjeg doba) i neka vrsta mesa, bilo piletine, ribljeg mesa, junetine, ili nekada svinjskog..
Uzina-nemam pojma, kako kad zahvatim..zavisi da li sam gladan ili ne..
vecera-tunjevina i ela sir (ako nemam, ponekad uzmem i obican sir ili malo pavlake)

Undyne sada pijem 4x dnevno, kreatin pre i posle treninga, AK-dodju obicno u vreme uzine,bcaa pre treninga, posle treninga kreatin i whey(Twinlab, 35g merica)
Mozda se nisam bas svega setio sto se ishrane tice, ali uglavnom je to-to..ako nesto ne valja, slobodno me posavetujte...hvala
e,i daa...zaboravio sam da kazem...jeste ona prva slika od pre skoro 2 meseca, ali nema ni punih mesec dana kako sam poceo da kontrolisem i korigujem ishranu i aktivnosti..
« Poslednja izmena: Jun 03, 2010, 03:40:43 posle podne od strane Vlada_boGy » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #30 poslato: Jun 03, 2010, 02:59:35 posle podne »

Za 2 meseca moze dosta da se uradi,sto se ne moze reci za tebe.napisi sta si i kako radio i ishranu pa da napravimo neke korekcije.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12822


Never give up!

« Odgovor #29 poslato: Jun 03, 2010, 12:00:12 posle podne »

Vidi se pomak ali je mali...stisni to jos jace sa dijetom i treninzima.
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #28 poslato: Jun 03, 2010, 02:06:17 pre podne »

ima pomaka, ne odustaj..
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #27 poslato: Jun 02, 2010, 05:42:16 posle podne »

istrajacu dok ne potrosim unydine... ;D

A malo me cudi...to sto se vidi da sam smrsao, cak i ulazim u pantalone, u koje ranije nisam mogao...i primecuje se.....a kilaza mi ostaje skoro ista... :-\

normalno ako aktivno radiš sa opterećenjem u teretani... 

ne opterećuj se kilama već gledaj u ogledalo :)  predlažem ti da se fotografišeš BEFORE and AFTER  kao u onim američkim časopisima :)
Sačuvana
Vlada_boGy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #26 poslato: Jun 02, 2010, 04:07:51 posle podne »

istrajacu dok ne potrosim unydine... ;D

A malo me cudi...to sto se vidi da sam smrsao, cak i ulazim u pantalone, u koje ranije nisam mogao...i primecuje se.....a kilaza mi ostaje skoro ista... :-\
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #25 poslato: Jun 01, 2010, 10:14:19 posle podne »

nedelju dana je krtzak period da procenimo šta se dešava.. verovatno gubiš vodu...
istraj u svemu bar tri nedelje pa onda da čujemo rezultate
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12822


Never give up!

« Odgovor #24 poslato: Maj 31, 2010, 01:19:56 posle podne »

Obicno se salo prvo  ne skida sa onih delova tela gde mi zelimo nego bas naprotiv sa drugih.To je kod skoro svih nas ne brini ;)  ali dolazi i to polako na red ako u svemu istrajes.Sto se tice trbusnjaka ja se slazem da mozes da ih radis ako ne trcis itd...
Sačuvana
Vlada_boGy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #23 poslato: Maj 31, 2010, 12:48:50 posle podne »

...evo ovo je 7.dan kako koristim unydne..

Posto mi nije vaga najpreciznija, ne mogu da vam kazem koliko sam tacno i da li sam uopste smrsao...ali, vaga pokazuje nekih 0.5-0.7kg manje..sto o5 zavisi od kolicine popijene vode, unesene hrane..merim se na nekoliko dana i to uvek u isto vreme tj, ujutru..na prazan stomak (kada izbacim sve nusprodukte :D)
Medjutim, pocelo je vidno da se primecuje..prvi znaci mrsavljenja...tj, veca definicija misica,lepsi oblik..itd..(poceli su svi da primecuju), nije mnogo..ali kad se primeti, lep je osecaj.

Malo mi nije jasno..kako to izgledam mrsavije, a vaga ne pokazuje..da nije to mozda zbog proteina i AK koje pijem, pa da na foru raste misicna masa, smanjuje se salo???

 Nekako se i sam osecam zategnuto, dok ne dodjemo do stomaka i guze..gde imam i najvise sala..Nekako  cela familija je malo cudno gradjena, pa najveci deo sala se skladisti prvo na dupetu i butinama, a posle na stomaku.. :) Noge cu nekako i uraditi..posto trcim, radim  vezbe za noge u teretani..a i posto su mi malo nabijene butine(genetski)..ne pridajem mnogo znacaja tome...samo mi je vazno da budu u skladu sa definicijom celog tela...

Ono sto hocu da pitam jeste> znam da nema lokalnog skidanja sala..ona fora..ili mrsavis ceo..ili nee..
Posto mi je donji deo stomaka nekako bas opusten i pliva :)..sta mislite..da li bih mogao da ubacim malo trbusnjaka u danima kada ne trcim ili kada je kisa napolju...ili da cekam prvo da smanjim stomace,pa tek onda da krenem sa trbusnjacima??
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #22 poslato: Maj 28, 2010, 08:50:31 posle podne »

Mislim da je do vratne kičme, po opisu... ali ono što svakako ne smeš da radiš to je da forsiraš tu ruku...
Javi se fizijatru ili sportskom lekaru
Sačuvana
Vlada_boGy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #21 poslato: Maj 28, 2010, 12:18:22 posle podne »

imam jedno pitanje..:D
posto vidim da ste svi profesionalni treneri u teretanama..

Ovako: vec neko vreme osecam blagi bol u desnoj ruci, koji mi jako smeta..pa ne mogu da odradim maximalno u teretani..pre svega bench(ravni,kosi, uspravni), tako i propadanja i zgibove..bas me ometa da idem do maximuma...zato sto desnom rukom radim svega sa 70-80 % snage..
..Pokusacu da objasnim gde se nalazi taj nerv/zila/ili sta vec..proteze se od polovine bicepsa ide po sredini..sve do ramena..onda ide sa prednje strane ramena(negde izmedju ramena i grudi) pa sve do vrata.. Izvinite, nisam strucan da vam objasnim bolje..ali vec verovatno znate o recu je rec..;-)

..Pokusao sam ranije, i da odmorim ruku, da je ne naprezem dok ne prodje bol..ali svaki put kada bih krenuo o5, bol se vraca..
Ne znam sta da radim po tom pitanju..poceo sam da masiram sa fastum gelom... :-\

Ima li iko neki koristan savet, sta i kako da radim, ne bi li opravio ruku i izbegao ove bolove??
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #20 poslato: Maj 28, 2010, 08:02:11 pre podne »

Kome pricas o tom znojenju i svemu,ne mogu samo opremu za trening da operem i nahvatam  :) ,ali to je dobro i meni jako znaci.

Verovatno ima tu i placeba,a i to sto za pocetak skidas jeste voda,zato ne dozvoli da te ti prvi rezultati zadovolje vec ostani istrajan do kraja u ovome sto radis i tek onda ces postici prave rezultate  ;)

Obavestavaj nas kako ti ide i ako jos nesto treba pitaj
Sačuvana
Be Happy!!!
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.