TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:17:41 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: zglobovi  (Pročitano 12842 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #31 poslato: Februar 24, 2019, 01:17:37 pre podne »

Svakako će biti koristi od ove suplementacije ali nadam se da si svestan da neće biti nekog čarobnog efekta i da  bi osetio neku razliku moraćeš da je koristiš nekoliko meseci.
Sačuvana
Ogi
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249

« Odgovor #30 poslato: Februar 24, 2019, 12:09:00 pre podne »

Imam 40 godina I u zivotu sam povredio sve sto sam mogao. Sve mi krcka, bolucka, boli itd. Pijem povremeno preparate na bazi glukozamina, mackam se kremama. Ocekujem da mi proizvod eventualno malo pomogne, nista vise. I trenutno I kao preventiva. Vec sam u godinama.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #29 poslato: Februar 23, 2019, 11:42:42 posle podne »

Kakve probleme imaš sa zglobovima, kako ti izgledaju treninzi i šta očekuješ od pomenute suplementacije ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #28 poslato: Februar 23, 2019, 03:15:00 posle podne »

Uzevši u obzir sastav, kao i "doziranje" sastojaka, Arthro Guard ima blagu premoć :)
Sačuvana
Ogi
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249

« Odgovor #27 poslato: Februar 23, 2019, 11:08:10 pre podne »

Sta je bolje uzeti za probleme sa zglobovima kolena, ramena itd. kao I za preventivu, Twinlab joint fuel ili Arthro guard, oba u tecnom stanju ?
Sačuvana
Gaca Kostić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #26 poslato: Januar 27, 2019, 01:31:58 posle podne »

Možda je jedno od glavnih rešenja tvog problema osim korišćenja suplementacije  baš jačanje mišića. Ono što si ti opisala zove se vežbanje u zoni komfora, svakako da je prijatnije sedeti na mašini i raditi 15-20 ponavljanja sa nekom malom kilažom ali to neće doneti željene rezultate. Što se tiče treninga sa većim težinama potpuna je zabluda da će te usporiti i smetati tvojim treninzima Krav Mage. Bas naprotiv ti se u teretani moraš bazirati na treninzima snage i na složenim pokretima, ne na spravama. Kada budeš ojačala na čučnju, iskoraku, mrtvom dizanju i sličnim vežbama siguran sam da neće biti tih "neposlušnosti" kolena i da je to samo rezultat slabih mišića.

Dakle, manje korišćenja mašina, a više snage ovako... Da, sada se presabrah i shvatih da sam se mnogo bolje osećala kada smo imali treninge samo sa tegovima, kao i vežbanje napolju na običnim šipkama + sprintovi na stadionu. Hvala puno!!!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #25 poslato: Januar 26, 2019, 11:58:01 posle podne »

Možda je jedno od glavnih rešenja tvog problema osim korišćenja suplementacije  baš jačanje mišića. Ono što si ti opisala zove se vežbanje u zoni komfora, svakako da je prijatnije sedeti na mašini i raditi 15-20 ponavljanja sa nekom malom kilažom ali to neće doneti željene rezultate. Što se tiče treninga sa većim težinama potpuna je zabluda da će te usporiti i smetati tvojim treninzima Krav Mage. Bas naprotiv ti se u teretani moraš bazirati na treninzima snage i na složenim pokretima, ne na spravama. Kada budeš ojačala na čučnju, iskoraku, mrtvom dizanju i sličnim vežbama siguran sam da neće biti tih "neposlušnosti" kolena i da je to samo rezultat slabih mišića.
Sačuvana
Gaca Kostić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #24 poslato: Januar 26, 2019, 03:58:34 posle podne »

Jeste,zvuči glupo  :D Nije to neko drastično smanjenje opterećenje, ali meni više prija da na onoj mašini "za cimanje na dole" uradim 15 ponavljanja sa težinom od 25 kilograma nego 10 sa 30 kilograma. Ja imam 45 kilograma žive mere  ;D tako da mi prva solucija mnogo više odgovara.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Januar 25, 2019, 11:54:46 posle podne »

Ne znam kako će kolega Dušan prokomentarisati sistem "manje težine, veći broj ponavljanja" ;)

Sve u svemu pomenuti suplementi će sasvim sigurno biti korisna podrška koštano-zglobnom sistemu...bolje sprečiti nego lečiti, ne samo kroz prevenciju suplementima, već i uz pomoć "fizikalne terapije", kiroprakse i sl., a naravno i korekcijom trenažnog procesa...ipak, poenta svega je trajati i istrajati...ništa preko sopstvenih mogućnosti...

Sačuvana
Gaca Kostić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #22 poslato: Januar 25, 2019, 08:36:15 posle podne »

Izvinjavam se. Rano jutro je bilo, žurih, a nisam želela da izostavim odgovor. Treniram KRAV MAGU, to je mix boksa, kik boksa, BJJ-a... Nešto kao MMA za brzo delovanje. Treniram i u teretani, radim uglavnom sa manjim kilažama na veći broj ponavljanja što mi pomaže da dobijem na brzini. Ne smetaju mi ni veće kilaže (do pola moje težine), ali sam primetila da sam posle na KRAV MAGA treningu sporija i umornija. Uglavnom su mi problem ti zglobovi, jer se desi da ne mogu da se izvučem "iz borbe u parteru" jer mi koleno otkaže poslušnost ili skočni zglob krcne pa me uplaši. Nemam bolove kakve imaju ljudi kojji su doživeli iste ili slične povrede, ali bi mi ipak valjalo da probam nešto za obnovu hrskavice ili tako nešto, zar ne?  :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Januar 25, 2019, 07:04:40 pre podne »

Budimo precizniji u odgovorima...nije baš svejedno...

Kolagen( hidrolozovani kolagen, goveđi želatin), glukozamin, MSM, hondroitin, hijaluronska kiselina...

Ali sumarno "best of the best"...

https://www.pansport.rs/zastita-zglobova/animal-flex?sku=94

https://www.pansport.rs/zastita-zglobova/elasti-joint?sku=579

Detaljnije na temu "izvora kolagena"... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana-zdravlje/prijatelji-vasih-zglobova-koze-kose-noktiju-kolagen-i-zelatin

EDIT...o glukozamin i MSM8( doziranje...mehanizam dejstva)... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/dobitni-kombo-za-zglobove-mega-glukosamin-i-mega-msm
« Poslednja izmena: Januar 25, 2019, 07:21:04 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Gaca Kostić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #20 poslato: Januar 25, 2019, 06:08:48 pre podne »

Možeš uzeti neki glukozamin ili msm. :
https://www.pansport.rs/zastita-zglobova




Da li treniraš ?

Da, treniram Krav Magu.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #19 poslato: Januar 25, 2019, 12:59:42 pre podne »

Možeš uzeti neki glukozamin ili msm. :
https://www.pansport.rs/zastita-zglobova


Da li treniraš ?
Sačuvana
Gaca Kostić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #18 poslato: Januar 24, 2019, 03:16:17 posle podne »

Dižem temu iz mrtvih, ali me interesuje par stvari. Imala sam povrede (uganuća) zglobova na obe noge. Na svu sreću, nisu ostale nikakve posledice sem što ne mogu da skačem istovremeno... Mislim, moram da se odbacim ili levom ili desnom nogom, ali mi sinhronizacija ne ide  :) U svakom slučaju, interesuje me šta uzimati kao lek za ojačavanje i "popravak" štete. Unapred hvala.  :)
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 01, 2012, 09:01:41 pre podne »

I ja se premisljam oko uzimanja Orange Triad.  Vidim da je na bb.com drugi najprodavaniji sups za zglobove (posle ANIMAL Flexa). Imam problem sa laktom, boli (ne bas jako ali vec par godina), sto posebno osetima kada radim triceps. Sad, da li je pametnije kupiti njega ili Animal Flex...
I ja imam taj problem i mogu ti reci da ti tu nece pomoci ni Animal flex, svi ti preparati su za prevenciju,
dok za izlecenje tih problema ima drugacije resenje, a to je ono koje mi ne volimo, PAUZA!

Ako je u pitanju upala tetive lakta (tendinitis) mora se tretirati medicinski. Ja to lečim već dva meseca.

Javi se dr Pedji Tutorovu ovde na sajtu.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.062 sekundi sa 18 upita.