TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:08:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoć jednom pravom početniku  (Pročitano 25343 puta)
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #51 poslato: Jul 21, 2010, 09:22:16 pre podne »

Upala je i nakupljanje mlečne kiseline u mišićima, koja formira "loptice" koje vrše pritisak na mišićna vlakna i nerve propletene kroz njih pri pokretu i - otud bolovi.....
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #50 poslato: Jul 21, 2010, 09:19:05 pre podne »

pa ako upala nije posledica lucenja mlecne kiseline onda andol nije delotvoran kod suzbijanja upale misica, a upala misica je i sasvim pogresan naziv, zvanicno medicinsko objasnjenje je mikrotrauma misicnih vlakana sto je fizicko ostecenje i otud i taj specifican bol u misicu. Sve sto mozes da uradis protiv upale je da poboljsas sposobnost svog tela da se regenerise, dakle vise aminokiselina u misicu...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #49 poslato: Jul 21, 2010, 09:13:32 pre podne »

OK, hvala.
Mislio sam na plivanje jer mi je bazen bukvalno ispod prozora :) pa mi ne bi bio cim da plivam. Otići ću dan-dva po pola sata plivanja, ne više, čisto da ''ottegnem'' zategnute mišiće, jer sada imam osećaj da ruke ne mogu da ispravim u laktovima i stoje mi u polufleksiji :D Ne znam kako ću sutra da vežbam ako ne proĂ°e upala...
pa i nece proci do sutra...:) uzmi dva andola.....malo soka od tresnje....i mozda budes mogao da odradis trening...ako ne budes sacekaj jos dan...svako mora da prodje kroz uplae....samo ne preteruj sa pocetnim tezinama..umereno u pocetku da bi mogao da radis vise treninga nedeljno....

Da samo sto andol nece nista uraditi za tu upalu. Ako je upala mikroostecenja misicnih vlakana, kako ce onda andol da pomogne, nazalost to je los savet.
acetilsalicilna kiselina(andol) je jak antiinflamator....dobar je da spreci bolove prilikom lucenja mlecne kiseline...a i proverio sam na licnom primeru.....

Sto znaci da upala misica nastaje kao posledica lucenja mlecne kiseline?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Lecter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #48 poslato: Jul 21, 2010, 09:11:56 pre podne »

Ne planiram da uzimam nikakve lekove, malo ću da istrpim i to je... danas ću da preskočim trening, jer me ruke sada još više bole a i dalje su u fleksiji :) Mislim da ne bi mogao čak ni u busu za šipku da se držim a kamoli da nešto radim.... A ako bude baš nepodnošljivo, za andol ću da se posavetujem sa majkom - lekarom :)
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #47 poslato: Jul 21, 2010, 09:09:14 pre podne »

OK, hvala.
Mislio sam na plivanje jer mi je bazen bukvalno ispod prozora :) pa mi ne bi bio cim da plivam. Otići ću dan-dva po pola sata plivanja, ne više, čisto da ''ottegnem'' zategnute mišiće, jer sada imam osećaj da ruke ne mogu da ispravim u laktovima i stoje mi u polufleksiji :D Ne znam kako ću sutra da vežbam ako ne proĂ°e upala...
pa i nece proci do sutra...:) uzmi dva andola.....malo soka od tresnje....i mozda budes mogao da odradis trening...ako ne budes sacekaj jos dan...svako mora da prodje kroz uplae....samo ne preteruj sa pocetnim tezinama..umereno u pocetku da bi mogao da radis vise treninga nedeljno....

Da samo sto andol nece nista uraditi za tu upalu. Ako je upala mikroostecenja misicnih vlakana, kako ce onda andol da pomogne, nazalost to je los savet.
acetilsalicilna kiselina(andol) je jak antiinflamator....dobar je da spreci bolove prilikom lucenja mlecne kiseline...a i proverio sam na licnom primeru.....
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #46 poslato: Jul 21, 2010, 06:50:18 pre podne »

OK, hvala.
Mislio sam na plivanje jer mi je bazen bukvalno ispod prozora :) pa mi ne bi bio cim da plivam. Otići ću dan-dva po pola sata plivanja, ne više, čisto da ''ottegnem'' zategnute mišiće, jer sada imam osećaj da ruke ne mogu da ispravim u laktovima i stoje mi u polufleksiji :D Ne znam kako ću sutra da vežbam ako ne proĂ°e upala...
pa i nece proci do sutra...:) uzmi dva andola.....malo soka od tresnje....i mozda budes mogao da odradis trening...ako ne budes sacekaj jos dan...svako mora da prodje kroz uplae....samo ne preteruj sa pocetnim tezinama..umereno u pocetku da bi mogao da radis vise treninga nedeljno....

Da samo sto andol nece nista uraditi za tu upalu. Ako je upala mikroostecenja misicnih vlakana, kako ce onda andol da pomogne, nazalost to je los savet.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #45 poslato: Jul 20, 2010, 10:22:52 posle podne »

Nema na cemu ;)  i kada god nesto ustreba javi se tu smo da pomognemo ako mozemo.
Sačuvana
Lecter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #44 poslato: Jul 20, 2010, 08:49:09 posle podne »

Hvala... malkice sam preterao, iako je trening trajao sa sve zagrevanjem nešto manje od sat vremena...
Otići ću sutra i sa upalom, ali ću da radim manje i lakše, i drugu grupu mišića, pa koliko mogu - mogu...
Hvala na svim savetima, ovaj forum je fantastičan, mnogo korisnih stvari se da isčeprkati ;)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #43 poslato: Jul 20, 2010, 07:01:09 posle podne »

Voda ce ti svakako pomoci da se opustis i dobro ce doci misicma... tako da obavezno na bazen... takodje, sledeci put se istegni nakon teretane ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #42 poslato: Jul 20, 2010, 03:16:44 posle podne »

OK, hvala.
Mislio sam na plivanje jer mi je bazen bukvalno ispod prozora :) pa mi ne bi bio cim da plivam. Otići ću dan-dva po pola sata plivanja, ne više, čisto da ''ottegnem'' zategnute mišiće, jer sada imam osećaj da ruke ne mogu da ispravim u laktovima i stoje mi u polufleksiji :D Ne znam kako ću sutra da vežbam ako ne proĂ°e upala...

Umereno je vec nsto sasvim drugo i to mozes ubaciti kao neki vid opustanja od teretane.
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #41 poslato: Jul 20, 2010, 03:13:38 posle podne »

OK, hvala.
Mislio sam na plivanje jer mi je bazen bukvalno ispod prozora :) pa mi ne bi bio cim da plivam. Otići ću dan-dva po pola sata plivanja, ne više, čisto da ''ottegnem'' zategnute mišiće, jer sada imam osećaj da ruke ne mogu da ispravim u laktovima i stoje mi u polufleksiji :D Ne znam kako ću sutra da vežbam ako ne proĂ°e upala...
pa i nece proci do sutra...:) uzmi dva andola.....malo soka od tresnje....i mozda budes mogao da odradis trening...ako ne budes sacekaj jos dan...svako mora da prodje kroz uplae....samo ne preteruj sa pocetnim tezinama..umereno u pocetku da bi mogao da radis vise treninga nedeljno....
Sačuvana
Lecter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #40 poslato: Jul 20, 2010, 03:11:06 posle podne »

OK, hvala.
Mislio sam na plivanje jer mi je bazen bukvalno ispod prozora :) pa mi ne bi bio cim da plivam. Otići ću dan-dva po pola sata plivanja, ne više, čisto da ''ottegnem'' zategnute mišiće, jer sada imam osećaj da ruke ne mogu da ispravim u laktovima i stoje mi u polufleksiji :D Ne znam kako ću sutra da vežbam ako ne proĂ°e upala...
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #39 poslato: Jul 20, 2010, 03:08:05 posle podne »

Juče sa imao prvi trening... bilo je van mojih očekivanja... svi su bili dobronamerni i fini, ne zajedljivi i u fazonu: ''vidi ovog mršavog''...
A ruke me ubijaju, jedva sam oprao zube :D
No, pre treninga par sati sam jeo kuvani kukuruz, 3 ili 4 klipa, kao izvor složenih ugljenih hidrata (pored regularnog ručka, naravno), a posle treninga sam u flašicu vode od 0,6 l pomešao whey, glutamin i kretain, a u drugu flašicu (jer nije moglo sve da stane u prvu), dekstrozu u količinama koje ste naveli. Onaj rastvor whey-a (šumsko voće), glutamina i kreatina je imao odvratan ukus, nekako vodenast, veoma razblažen, sa naznakom šumskog voća, kao neki odvratni dečiji sirup. Popio sam odmah posle izlaska iz teretane na silu, i u putu ka kući i onu flašicu sa rastvorenom dekstrozom. A kad sam došao kući, večerao, i onda na silu pojeo pakovanje tunjevine, i kad nisam pukao :)

sledeci put na tu kolicinu naspi i dexstrozu zajedno.....bice bolji ukus....
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #38 poslato: Jul 20, 2010, 02:59:39 posle podne »

I još jedno pitanje...
pošto ću ići u teretanu ponedeljak-sreda-petak, da li preporučujete da utorkom i četvrtkom i vikendom idem na plivanje?

Ovo zavisi od ciljeva,zelja,mogucnosti itd... Ali bitno je da znas da je organizmu potreban odmor kako bi misici rasli i on se oporavio.Ako ides na plivanje nece biti odmora koji mu je preko potreban.Ne kazem da je plivanje lose i da ne treba da ides ali ti savetujem da imas barem jedan dan koji je namenjen samo za odmor a moze i dva u toku nedelje.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #37 poslato: Jul 20, 2010, 01:19:59 posle podne »

To kad se nekome prizeva i oseti umor posle slatkog znaci da je preterao sam slatkim i insulin je previse skocio i blokirao organizam (sigurativno naravno), a fora je da ne predjes tu granicu...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 17 upita.