TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:28:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoć jednom pravom početniku  (Pročitano 25341 puta)
Lecter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #21 poslato: Jul 19, 2010, 10:40:55 pre podne »

Hvala puno!
Onda ću da pijem samo neposredno pre treninga dekstrozu, a ovo sve posle treninga, i to je to... kako sam shvatio... :)
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #20 poslato: Jul 19, 2010, 10:33:04 pre podne »

Suplemente uzimaj u periodu oko treninga. . . Pre i posle. . . Narocito odmah posle treninga. . . Whey+kreatin(5-10g)+15-ak i vise g glutamina+30-ak i vise grama dextroze. . . Sve to u pola l  i vise vode. . .
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #19 poslato: Jul 19, 2010, 10:30:22 pre podne »

Sa suplementacijom je kao i sa svim ostalim elemntima bodibildinga moras da znas svoj cilj kako bi znao gde zelis da stignes, tako se i doziranje sulemenata radi. Vecma su preporuke na kutijama previse genericke da bi se uklapale u svaciji profil.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #18 poslato: Jul 19, 2010, 08:20:16 pre podne »

Konkretno, da li da pijem kao što piše na kutiji?
Ne
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Lecter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #17 poslato: Jul 18, 2010, 09:24:12 posle podne »

Je l' treba da se generalno pridržavam vremena uzimanja koje piše na pakovanju? Npr, da ne uzimam samo pre/posle treninga, već ono i pred spavanje, pa pre doručka, izmeĂ°u obroka na prazan stomak, itd, zavisi koji je preparat.
Konkretno, da li da pijem kao što piše na kutiji?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #16 poslato: Jul 18, 2010, 08:49:44 posle podne »

Mozes 2 supene glutamina, umesto jedne kafene, ozb. ;)
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #15 poslato: Jul 18, 2010, 05:58:27 posle podne »

A da pijem sve jedno po jedno ili da sve to pomešam u jednu flašicu pa popijem?
Npr, posle treninga: merica whey-a, sa kafenom kašičicom glutamina i jednom supenom dekstroze i kafenom kreatina, sve to u 2-3 dl vode? Ili treba više vode...
Jedan cajna kasika glutamina je oko 5g, sto nije ni malo dovoljno.
Procitaj temu o glutaminu.
Mixuj sve zajedno bez problema.
Sačuvana
Lecter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #14 poslato: Jul 18, 2010, 05:50:35 posle podne »

A da pijem sve jedno po jedno ili da sve to pomešam u jednu flašicu pa popijem?
Npr, posle treninga: merica whey-a, sa kafenom kašičicom glutamina i jednom supenom dekstroze i kafenom kreatina, sve to u 2-3 dl vode? Ili treba više vode...
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #13 poslato: Jul 18, 2010, 09:14:11 pre podne »

Evo me opet :)
Ovako... za ovo vreme sam nekako doveo malo u red ishranu, što se tiče broja obroka, količine, namirnica. Ima na forumu da se naĂ°e dosta lepih primera obroka i to može da se kombinuje da ne bi svaki dan jeo isto.
E sad, u ponedeljak prvi put krećem u teretanu. A u meĂ°uvremenu sam kupio od suplemenata:
L-GLUTAMINE (scitec nutr)
CREATIN MONOHYDRATE (scitec nutr)
DEKSTROZA MONOHIDRAT (Alimenta)
ELITE WHEY PROTEIN ISOLATE (dymatize nutr)

Šta mislite o toj kombinaciji? Kada i kako, koliko, da ih pijem?
Hvala unapred.

Ćao!

Kombinacija je super po mom mišljenju.  Kako da piješ?   Elite whey za početak samo jedna merica nakon treninga sa vodom, zajedno sa njom dodaš i 5-10 grama kreatina i isto toliko glutamina. Biće dovoljno.


Glutamin nikako ispod 20g odjednom , pa i to nije neka doza...
Imas na forumu razloge zasto je to tako...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Jul 17, 2010, 10:23:47 pre podne »

Evo me opet :)
Ovako... za ovo vreme sam nekako doveo malo u red ishranu, što se tiče broja obroka, količine, namirnica. Ima na forumu da se naĂ°e dosta lepih primera obroka i to može da se kombinuje da ne bi svaki dan jeo isto.
E sad, u ponedeljak prvi put krećem u teretanu. A u meĂ°uvremenu sam kupio od suplemenata:
L-GLUTAMINE (scitec nutr)
CREATIN MONOHYDRATE (scitec nutr)
DEKSTROZA MONOHIDRAT (Alimenta)
ELITE WHEY PROTEIN ISOLATE (dymatize nutr)

Šta mislite o toj kombinaciji? Kada i kako, koliko, da ih pijem?
Hvala unapred.

Ćao!

Kombinacija je super po mom mišljenju.  Kako da piješ?   Elite whey za početak samo jedna merica nakon treninga sa vodom, zajedno sa njom dodaš i 5-10 grama kreatina i isto toliko glutamina. Biće dovoljno.

Sačuvana
Lecter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #11 poslato: Jul 17, 2010, 08:43:54 pre podne »

I da pozdravim dr Danielu Švarc, fiziologija je moj omiljeni predmet na faxu ;)
Sačuvana
Lecter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #10 poslato: Jul 17, 2010, 08:37:21 pre podne »

Evo me opet :)
Ovako... za ovo vreme sam nekako doveo malo u red ishranu, što se tiče broja obroka, količine, namirnica. Ima na forumu da se naĂ°e dosta lepih primera obroka i to može da se kombinuje da ne bi svaki dan jeo isto.
E sad, u ponedeljak prvi put krećem u teretanu. A u meĂ°uvremenu sam kupio od suplemenata:
L-GLUTAMINE (scitec nutr)
CREATIN MONOHYDRATE (scitec nutr)
DEKSTROZA MONOHIDRAT (Alimenta)
ELITE WHEY PROTEIN ISOLATE (dymatize nutr)

Šta mislite o toj kombinaciji? Kada i kako, koliko, da ih pijem?
Hvala unapred.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #9 poslato: Jul 11, 2010, 08:59:50 posle podne »

Svaka cast jer su voljan da citas, mnogi bi sve na tacni da dobiju, ali nije ni to prob. nego ne omoguce dovoljno informacija i pri tome su lenji.

Tako da uz takav stav sam uveren da ti je napredak zagarantovan :)

Dobio si i vise nego dovoljno saveta i smernica za pocetak, tako da citaj forum i ako je nesto nejasno tu smo!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Jul 06, 2010, 09:16:25 pre podne »

Cao svima! Prvo da pohvalim ceo sajt koji je super izgleda i dizajna, a što je i bitnije, sadržaja. Posebno je koristan forum.

Ono oko čega bih voleo pomoć je sledeće:

Nikada nisam trenirao u teretani. Imam 19 god, 186 cm visina, 66 kg težina (tačnije, masa). Dakle mršavko. E sad, čvrsto sam odlučio da u narednih nekoliko dana krenem ozbiljno da treniram, da se malo dovedem u red. Ne bih ciljao na neki mnogo ''nabudžen'' izgled, već onako, malo izdefinisan, kako neki kažu - ''manekenski'' izgled. :D
Savete oko vežbi i tempa ću da potražim kod trenera, a prvenstveno od vas, iskusnijih, me zanima šta bih, kao apsolutni početnik, i imajući u vidu moju visinu/težinu, trebalo da koristim od suplemenata. Jako teško dobijam na kilaži, isto kao što je i gubim: mogu da jedem kao stoka, mogu da ne jedem ništa - 66 kg - i to je to! Naravno, ne očekujem ekstra rezultate za mesec dana, i znam da to nije moguće. Namera mi je da preko ovog leta samo počnem treninge, koje bi kasnije nastavio redovno.
Znači - koje suplemente i kako (tj. kad i koliko) da koristim? Šta biste vi, sa vašim sadašnjim znanjem, a da ste na samom početku - uradili?

Unapred hvala...


Već si dobio lepe odgovore i slažem se sa gore navedenim. Prvo se fokusiraj na ishranu a onda ćemo ubaciti lako suplementaciju.

Od suplementacije za početak neke osnovne stvari - kompleks vitamina i minerala, kao i suplementacija za oporavak - prvenstveno whey protein tj. čist protein iz surutke, od ugljenih hidrata kombinacija dekstroze i maltodekstrina. 

Po mom mišljenju, protein nakon treninga od najveće važnosti. U toku dana čak i ne moraš ako kvalitetno klopaš...

U svakom slučaju, javi se kako ide!
Sačuvana
Lecter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #7 poslato: Jul 05, 2010, 08:07:04 posle podne »

Hvala svima na savetima i izdvojenom vremenu za kuckanje. Zaista mi je pomoglo.
Sada ću onda da detaljnije iščitam teme o ishrani, pa ću jedno 2 nedelje da pokušam da se usaglasim sa time i popravim način ishrane i nateram sebe da jedem više, a onda ću da krenem u teretanu i valjda će sve ići ok :)
Shvatam da je volja najbitnija, i nadam se da ću uspeti da istrajem u svemu tome.
Hvala još jednom na savetima.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 18 upita.