TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:21:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: rast misica nogu  (Pročitano 15743 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #34 poslato: Oktobar 20, 2010, 09:28:42 posle podne »

Pa eto, gore sam krupniji, pa zbog proporcionalnosti.Inace imam 77 kg, i visok sam oko 1.85.
A u vezi onoga sto ste rekli da moze da dodje do katabolizma, pre neku godinu, kao klinac od 15 god. sam totalno neupucen u teretanu i stvari u vezi sa njom, trcao svaki dan po 4,5 km, nekad i do 8, da bi smrsao, i uz to, posto sam trcanje,odnosno dzogiranje pocinjao i zavrsavao uvece, isao posle toga bez jela pravo u krevet veoma cesto.A da ne pominjem izgladnjivanja tokom dana.Mislim sto kaze jedan moj drug kad tad nisam umro ...:)Stvarno strasno.Mslm bas sam ispao pacijent.
I jos jedno pitanje:
Da li je neophodno da se posle treninga odmah uzima hrana da se nadoknadi potroseno, ili je bolje da se ne hranimo odmah nakon treninga,vec posle recimo 1h da bi se u organizmu izvrsili hemijski procesi kako sam cuo i blalblal...

Nakon treninga moras uneti vece kolicine proteina da bi sacuvao misicnu masu,kao i ugljene hidrate da bi nadomestio i popunio glikogenske depoe kako u misicima tako i u jetri.Trudi se da u toku dana imas kvalitetne obroke i nakon treninga ako nemas suplementaciju odmah jedi.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #33 poslato: Oktobar 20, 2010, 11:34:41 pre podne »

ako želiš da izgradiš mišićnu masu moraćeš u startu da se oprostiš sa nejedenjem na svaka 2-3 sata, sa preskakanjem obroka, brzom hranom i slično, sa treniranjem 2-3 puta nedeljno iste mišićne partije... i sl.

Posle teretane ako nemaš baš nikakvu suplementaciju - uzmi suvo grožĂ°e i jedi belanca posle treninga kao prvi obrok. Ubaci i neki multivitamin, to bar nije jako skupo
Sačuvana
crazyboy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #32 poslato: Oktobar 19, 2010, 09:46:46 pre podne »

Pa dobro, ja uglavnom jedem 2 do 2 i po sata pred trening, tako da sam razumeo.A sto se tice ovih suplemenata, pocecu da ih koristim oko nove godine posto sada trenutno nisam ni finansijski ni vremenski, da ih koristim i valjano vezbam u teretani, a do tad posle treninga piletina,belo meso, zakon.Naravno i riba.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 19, 2010, 09:38:55 pre podne »

Eto, onda si osetio i valjda izvukao lekciju :)

Nakon treninga odmah protein sa dekstrozom, ili mozes i izolovane amino (bcaa, glutamin). Sad ako si jeo npr 1.5 - 2 h pred trening onda nema potrebe da opet jedes 30 min nakon treninga, jedna banana je ideala, i sto se tice uh a i soli ukoliko si se znojio... a ukoliko je proslo par h od kada si jeo onda gledaj da najkasnije 45 min nakon treninga jedes, jer nakon tog vremena se gubi sposobnost za poptunom nadoknadom i oporavkom misica...
Sačuvana
crazyboy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #30 poslato: Oktobar 19, 2010, 09:28:39 pre podne »

Pa eto, gore sam krupniji, pa zbog proporcionalnosti.Inace imam 77 kg, i visok sam oko 1.85.
A u vezi onoga sto ste rekli da moze da dodje do katabolizma, pre neku godinu, kao klinac od 15 god. sam totalno neupucen u teretanu i stvari u vezi sa njom, trcao svaki dan po 4,5 km, nekad i do 8, da bi smrsao, i uz to, posto sam trcanje,odnosno dzogiranje pocinjao i zavrsavao uvece, isao posle toga bez jela pravo u krevet veoma cesto.A da ne pominjem izgladnjivanja tokom dana.Mislim sto kaze jedan moj drug kad tad nisam umro ...:)Stvarno strasno.Mslm bas sam ispao pacijent.
I jos jedno pitanje:
Da li je neophodno da se posle treninga odmah uzima hrana da se nadoknadi potroseno, ili je bolje da se ne hranimo odmah nakon treninga,vec posle recimo 1h da bi se u organizmu izvrsili hemijski procesi kako sam cuo i blalblal...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #29 poslato: Oktobar 18, 2010, 10:04:54 posle podne »

A jel nije preterivanje da radim 2 puta nedeljno noge u teretani?


Ako imas genetski lose predispozicije ove misicne partije i zelis masu nogu onda je mnogo dva puta da radis u toku nedelje.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 18, 2010, 08:13:21 posle podne »

Nije, slobodno... ali kazem ti nemoj sam, nadji strucan nadzor, da ne bi tracio vreme i potencijalno misice :) mozda samo sagoris misic... jer ga treba pogoditi a verujem da je tu dosta specifican trening...

a sto ti je toliko stalo da povecas misice noge? mislim jel kontas da ces morati biti uporan 2,3 godine da bi video napredak t.j. da bi ti neko sa strane rekao "stvarno ti porasla noga"?
Sačuvana
crazyboy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #27 poslato: Oktobar 18, 2010, 07:53:23 posle podne »

A jel nije preterivanje da radim 2 puta nedeljno noge u teretani?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #26 poslato: Oktobar 18, 2010, 12:14:36 posle podne »

Ako je zelja velika masa nogu a genetske predispozicije su lose onda samo teretana i jedan dan specijalno odvojen za noge.Cucnjeve forsirati do padanja u nesvest i taj dan odmor.Nikakve druge fizicke aktivnosti.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #25 poslato: Oktobar 18, 2010, 10:40:00 pre podne »

Bicu jos jednom dosadan:
Da li je za moj problem korisno i trcanje uz stepenice ili voznja stacioniranog bicikla?

kataboliraćeš ako preteraš sa ovim, pogotovo još ako imaš i slabu ishranu i ako ne koristiš suplemente za oporavak i zaštitu mišića

a što se treninga nogu tiče, neko je spomenuo  da ne bude samo teretana - savetujem iskorake u hodu...  prijatnu "šetnju" želim ;)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 18, 2010, 09:33:37 pre podne »

ne treba dugo da trcis brdo. mozes ubrzanja i na brdu. fora je da stimulises brza vlakna koje ce omoguciti potencijalni rast nogu, zato je jako bitno da radis ubrzanja i sprinteve posle zagrevanja i to ti je to. nema puno trcanja... ako zelis obim...

jeste lakse, ali opet se vracamo na tvoj cilj :)
imas jako tezak zadatak tako da ishrana, teretana i ovo sto sam ti naveo...
...jedino tako, ne znam da li neko ima neku drugu ideju
Sačuvana
crazy_boy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 71


« Odgovor #23 poslato: Oktobar 17, 2010, 03:57:04 posle podne »

Tako sam i mislio.Planiram da nastavim istim tempom.Trcanje uz brdo normalno daje mnogo veci efekat od sprinteva po ravnom terenu, ali nazolost u kraju u kojem studiram nema neke vece uzbrdice, ali i trcanje na ravnom odgovara,bar mi se tako cini.Citao sam ovde na forum da je za masu nogu dobro raditi trening fudbalera, a misli se na 10 sekundi sprinta,30 sekundi hoda, i tako u krug.Mogu reci da nije lose, mada normalno trcim prema svojoj izdrzljivosti, ne bih da se cimam toliko da bukvalno moram da stopujem vreme tokom trcanja. Mnogo je lepse opustiti se i samo trcati.
Sačuvana
Never give up until u made it!!!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 17, 2010, 03:39:15 posle podne »

Gosa plivanje, bike, trcanje, teretana, nebitno.

crayzboy, posle mesec dana ne mozes ocekivati nikakav napredak, ti zelis povecanje misica, tako da ako nema strpljenja batali odmah... nije to tek tako... tako da slobodno nastavi sprinteve, radi noge u teretani sa vecim tezinama, odmaraj, jedi kako valja sa naglaskon na proteine. stacionirani bike zaboravi u potpunosti. stepenice su skroz OK, ali mozda mozes, samo mozda, ne znam, preterati, pa onda konktra efekat...
Sačuvana
Gosa
Gost
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 17, 2010, 12:42:35 posle podne »

Bicu jos jednom dosadan:
Da li je za moj problem korisno i trcanje uz stepenice ili voznja stacioniranog bicikla?
jer su ti savetovali da probas cucnjeve???
Sačuvana
crazyboy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #20 poslato: Oktobar 17, 2010, 12:03:33 posle podne »

Bicu jos jednom dosadan:
Da li je za moj problem korisno i trcanje uz stepenice ili voznja stacioniranog bicikla?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 19 upita.