TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 08:19:28 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: rast misica nogu  (Pročitano 15775 puta)
Gosa
Gost
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 16, 2010, 12:02:10 posle podne »

mi o teretani....a ti 3x ides u teretanu dnevno ili drugi sport????
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 16, 2010, 11:46:32 pre podne »

O cemu vi to :) Ja treniram 3 puta dnevno uglavnom, do 20 puta nedeljno, i jednom u 2 nedeljno se mozda osecam umorno, zavisi od treninga. Znaci bukvalno podrazumeva treninge koji pocinjete skroz svezi, nista na silu. t.j. na tom trecem treningu mi je isti osecaj (naravno ne uvek, ovde pricam da moze) kao da mi je to prvi tog dana...

Zato sam i napisao, uz adekvatan oporavak odmah nakon treninga, ukoliko je organizam utreniram za 3 h ste kao novi...

Ali cak i pocetnik moze da trenira 3-4 puta nedeljno bez ikakvih problema uz najosnovniju nadoknadu amino kiselina, secera i slozenih uh (glikogenskih depoa) nakon treninga...
Sačuvana
Gosa
Gost
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 15, 2010, 09:40:37 posle podne »

mozda...ali je dokazano da se misici oporavljaju nakon 48h....sto znaci 3 treninga,ali svakom odgovara drugacije...
Sačuvana
crazy_boy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 71


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 15, 2010, 08:48:39 posle podne »

Ne uzimam suplemente,a sto se tice oporavka,moje zapazanje je da je ipak preporucljiva pauza izmedju treninga 3 dana umesto koriscenih 2 dana,sto bi znacilo da je 2 puta nedeljno trening isplativiji od tronedeljnog.To je bar moj osecaj.
Sačuvana
Never give up until u made it!!!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 15, 2010, 08:19:20 posle podne »

Tracanjem je i tekako moguce postici to sto zelis, ali kao sto ti je rekao Alen moras obratiti paznju na amino t.j. proteine i pravilan oporavak...

I znaj da treba vremena, brze bi napredovao u teretani, ali isto tako i trcanjem mozes postici. Sprintevima naravno... Ali jednom ako uspes da dobijes na misicnoj masi trcanjem mnogo teze ces je izgubiti ako se to uopste desi...
Sačuvana
crazyboy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 15, 2010, 04:22:17 posle podne »

Probao sam program sto ste mi preporucili,primetio sam manji napredak u pocetku, a kako je proslo vise od mesec dana mog treninga sa sprintevima,mozda mi se samo cini,ali napretka nema,je l nema ni upala kako sam steko kondiciju pa se mnogo teze umaram.Sada imam mnogo manje vremena za to,kako su krenule obaveze na faksu, te pitam da li bi bilo shodno da nastavim sa ovim treningom,s tim sto bi imao trening nedeljno trcanje,a trening bi radio sa tegicima?Ili znate mozda da mi preporucite jos neku vrstu treninga,a da nije teretana. :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #13 poslato: Avgust 08, 2010, 09:18:17 posle podne »

A ja kazem da probaš i vidiš. Vrlo je verovatno da ćeš imati problem sa nabacivanjem mišićne mase, ako trčiš na prazan stomak, ali ako uzmeš neke amino i whez i slično možda i neće, fora je da probaš i vidiš šta radi, a šta ne.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Avgust 08, 2010, 07:39:17 posle podne »

Da li nema stetan efekat trcanje ujutru na prazan stomak na rast mase nogu?Vec postavljeno pitanje na forumu, ali razliciti odg.

Ima stetan efekat i nemoj tako da radis.
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #11 poslato: Avgust 08, 2010, 04:55:42 posle podne »

Trcanjem ujutru neces dobiti masu na misicima nogu.

Idi u teretanu i nauci da radis cucanj. I jedi

Inace , nemoj trcati ujutru na prazan stomak.
Sačuvana
crazyboy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #10 poslato: Avgust 08, 2010, 03:46:28 posle podne »

Da li nema stetan efekat trcanje ujutru na prazan stomak na rast mase nogu?Vec postavljeno pitanje na forumu, ali razliciti odg.
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #9 poslato: Avgust 01, 2010, 09:14:00 posle podne »

Захтевно питање, а врло мало инфомрација... У сваком случају пробај овако:

- први дан: теретана
- други дан: спринтеви
- трећи дан: растрчавање или пливање, не дуже од 30 минута, лаганим темпом
- четврти дан: пасивна пауза
- пети дан: дуже деонице (200-400м), средњим интензитетом

Ово би био један круг, предлог: 3-5 кругова. Добро растрчавање и истезање су обавезни после другог и петог дана! Води рачуна да прогресивно повећаваш интензитет сваког круга тј. у другом кругу тренинг у теретани треба да је нешто "јачи" од оног у првом, итд...


П.С. Написано представља шаблон који је подложан изменама у зависности од стања тренинраног!
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #8 poslato: Jul 31, 2010, 04:47:05 posle podne »

opet zavisi od pauze i od toga koji konkretno sprintevi, ako ces dva puta nedeljno Alen ti je lepo napisao min 2 dana, mada bi ja to stavio uto - pet ili sre - sub jer ce ti tako vise leci
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Jul 30, 2010, 06:56:47 pre podne »

ne verujem da mozes da radis sprinteve 30 minuta, a mislikm da ako radis sprint kako treba neces ni izdrzati vise okd 10 do 15 minuta, sto je upravo i onaj vremenski period gde se koristi anaerobni energetski sistem, takodje nema potrebe da posle toga radis tegove u teretani.

jedan trening u teretani sa tegovima za noge ce biti dovoljno, a onda minimum 48 sati pauze do prvog treninga na sprintu, tako da recimo mozes da radis noge Ponedeljak, pa prvi sprint u sredu, pa ponovo u petak, a ostale treninge kombinuj prema tome.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
crazy_boy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 71


« Odgovor #6 poslato: Jul 29, 2010, 09:16:48 posle podne »

moj plan je da 2 puta nedeljno trcim,kratkim sprintovima sa pauzama ukupno do pola sata,i posle bih odradio jedan laksi trening u teretani,radio bih seriju sutiranja,seriju za zadnju lozu,i seriju za listove?S tim sto bih normalno odvojio dane za trcanje od dana treninga nogu u teretani.Da li je to odgovarajuci program?
« Poslednja izmena: Jul 29, 2010, 11:34:24 posle podne od strane crazy_boy » Sačuvana
Never give up until u made it!!!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Jul 28, 2010, 07:57:34 pre podne »

Mozes, samo sto moras da vodis racuna o kolicini treninga u toku nedelje i naravno intenzitetu rada sa tegovima i rada na trcanju. To naravno sve zavisi od toga kako kombinujes ceo svoj trening.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 17 upita.