TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 08:12:45 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 15 16 [17] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti  (Pročitano 68520 puta)
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #13 poslato: Avgust 31, 2010, 02:39:22 posle podne »

Da li deda mraz postoji?

Verovatno znate, al evo ako neko nije znao:
Deda Mraz kakvog danas znamo i volimo izmislila je Coca-Cola!
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #12 poslato: Avgust 31, 2010, 01:57:16 posle podne »

Da li deda mraz postoji?

Postoji ali ga verovatno ne zamišljaš ovako LOL



BTW imam svoju teoriju o Deda mrazu, ali previše je komplexna i ako se nekad budemo videli oči u oči pod uticajem par piva ispričaću ti na čemu se moja teorija zasniva ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
nickey
Gost
« Odgovor #11 poslato: Avgust 31, 2010, 01:40:23 posle podne »

Ne postoji trening za definiciju, postoji samo ishrana za definiciju i ishrana za masu.
Postoji razlika jer sigurno neces raditi GVT na defki, niti ces raditi gigantske serije, dropsetove itd. msm da bi za naturalca bilo to previse i da bi se pretrenirao, e sada neka da Alen svo misljenje.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Avgust 31, 2010, 01:37:34 posle podne »

Za svaku pohvalu je sto si otvorio ovakvu temu!  :)
A sad moje pitanje:kako bi trebalo da izgleda trening za definiciju?Kompletno (raspored,vezbe,ponavljanja,tezine)
Svako ima nesto svoje,ali ako pokusas da izvuces neku sredinu iz toga opet se sve vrti oko dizanja maksimalnih tezina do otkaza...  :P

Trening za definiciju treba da postigne nekoliko stvari, da ti održi mišićnu masu što je to više moguće i da ti sagori što više kalorija.

Postoji mnoštvo pristupa ovom treningu. Recimo tradicionalni pristup je da se radi klasičan bilderski trening sa dodatim kardio treningom. Ovo je opet radilo kod dopingovanih sportista koji su uspevali da izbegnu katabolizam steroidima i slično, ali ovo možda i nije najbolja opcija za naturalca.

Kardio trening definitivno radi, ali treba voditi računa o tome koliko kardio treninga raditi i kakav kardio trening raditi. Recimo na low carb dijeti (od 05 do 1 gr UH po kilogramu težine) može da se kombinuje HIIT sa kardiom laganog intenziteta, dok se na ketogenim dijetama i slično (ispod 0.5gr UH po kilogramu težine) verovatno treba izbegavati HIIT kardio.

U svakom slučaju kardio je neizbežan. Recimo moj pristup se svodi na to da se sa kardiom krene lagano. pošto i moja dijeta krene sa dve nedelje keto i ja krećem sa dve nedeljne sesije od po 30 minuta laganog kardia (izmeĂ°u 110 i 120 HR) i jedna sesija HIIT na kojoj radim intervale 20 sec max brzinom i 40 sec laĂ°enje i tako 10 puta, dakle 10 minuta HIIT

Posle povećavam unos UH na 100 do 150gr dnevno i samim time i kardio trening da bi na kraju išao po 5 kardio treninga nedeljno:

Pon: Lagani
Uto: Lagani
Sre: HIIT
Čet: HIIT
Pet: Lagani
Sub: HIIT
Ned: Pauza

To je što se tiče kardio treninga. Što se tegova tiče to je opet stvar programa koji pratiš, u kakvoj si formi i slično. Recimo ja krećem svoj trening sa podelom na Gornji/Donji deo tela i ovo bude neka uvodna faza treninga koja traje 4 nedelje i služi da se spremim za malo jače treninge kasnije i u ovoj fazi krećem i sa dosta metaboličkih treninga jer sam na dosta smanjenom broju kalorija prve dve nedelje i ovde je cilj da skinem što više sala dok se metabolizma nije počeo buniti. posle dve nedelje krećem sa više UH i menjam trening na split Grudi/biceps, donji deo tela, LeĂ°a/triceps, Ramenai još jedan dan radim celo telo gde recimo radim par vežbi koje ionako rade celo telo.

Drugi mesec u potpunosti posvetim velikim kilažama i takvom treningu da radim samo snagu, samim time se i trening menja, radim vežbe koje se vrte oko mrtvog, bencha i čučnja.

Treći mesec opet radim keto i opet pojačavam treninge, ali ovaj put idem i do dva treninga  dnevno sa gomilu kardia ali samo dve nedelje, poslednje dve nedelje su rezervisanje za superkompenzaciju i punjenje. Recimo ovo je bio trening koji smo radili ja i Branka sad kad se ona spremala za svoje prvo takmičenje.

Tako da vidiš nije uopšte jednostavno zapisati koje vežbe, koliko serija i koliko ponavljanja jer to stalno varira, ali bukvalno od treninga do treninga. TakoĂ°e koristim specijane taktike kao što su delimična ponavljanja, burns ponavljanja, i šta sve ne.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #9 poslato: Avgust 31, 2010, 01:27:47 posle podne »

Nisam mogao da odolim - ali šalu na stranu:

...
Neka teorija kaže da se kreatin brzo pretvara u kreatinin što je supstanca beskorisna za graĂ°enje mišića.
...

Koja teorija?? (po milioniti put)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #8 poslato: Avgust 31, 2010, 01:13:06 posle podne »

Da li deda mraz postoji?
Sačuvana
acivi85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #7 poslato: Avgust 31, 2010, 12:57:52 posle podne »

Ne postoji trening za definiciju, postoji samo ishrana za definiciju i ishrana za masu.
Sačuvana
Lumos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 149


« Odgovor #6 poslato: Avgust 31, 2010, 12:27:45 posle podne »

Za svaku pohvalu je sto si otvorio ovakvu temu!  :)
A sad moje pitanje:kako bi trebalo da izgleda trening za definiciju?Kompletno (raspored,vezbe,ponavljanja,tezine)
Svako ima nesto svoje,ali ako pokusas da izvuces neku sredinu iz toga opet se sve vrti oko dizanja maksimalnih tezina do otkaza...  :P
Sačuvana
Sve što me ne ubije će me samo ojačati
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Avgust 31, 2010, 10:44:24 pre podne »

Ne verujem da bilo ko zna tačnu cifru, ali ono što ja verujem je da one priče o 25 do 30 grama po obroku su čista glupost. Ima toliko teorija i toliko varijacija da kad bi ih sve skupio na gomilu dobio bi da sve izmeĂ°u 0 i beskonačno po obroku možeš da uneseš i da napreduješ. ono što je sigurno je da mišiću trebaju aminokiseline da bi napredovao u masi (šta kažeš na moje znanje:)

Šalu na stranu. Ukoliko uzmemo današnje verovanje koje je i dokazano kroz praksu, da ti treba minimum od 2 grama po kilogramu telesne mase i ako imaš sportistu od 100kg onda je njegova cifra 200gr proteina dnevno. Ovom logikom moraš da jedeš 8 obroka po 25gr ili ~7 obroka po 30gr proteina po obroku. Ovo je super, ali šta ćemo recimo sa sportistima koji se ozbilno bave ovim sportom i koji unose minimum 300gr proteina to je onda 10 obroka po 30gr što je gotovo neizvodljivo.

Dalje, šta ćemo sa sportistima koji su na dopingu i koji unose i po 500 i 600 grama proteina? Ukoliko naš organizam može da svari više od 30gr u jednom obroku, to znači da su AK već u krvotoku i odlaze tamo gde su potrebne, višak će se iskoristiti za energiju (ako nema drugih izvora energije) ako ne ode u rezervu ili ti salo jel tako. Nema mnogo mudrosti.

Ono što je bitno zapamtiti je da mišići nisu jedini koji koriste AK, tu spadaju i mnogi drugi organi i tkiva u našem organizmu koji se koriste sa AK, kao što su kosti, kosa, koža itd.

Po mom mišljenju nije bitno koliko ćeš ti proteina uneti po obroku nego koliko obroka ćeš imati kako bi dobio konstantan priliv AK u krvotok. Ovo je bitno iz sledećeg razloga. U našem telu se stalno dešava katabolizam i anabolizam. Ono što telo pokušava da ostvari je balans izmeĂ°u ove dve pojave. Naša tela odumiru i regenerišu se svakog trenutka i ako mi ne unosimo dovoljno hranjive materije dešava se da katabolizam prevlada, ukoliko unosimo dovoljno anabolizam prevladava i tu kreće čitava priča oko bodibildinga, unošenje dovoljno protena dešava se izliv AK u krvotok. Pošto AK imaju taj molekul azota onda se prati taj azotni bilans da bi se odradilo dali si u katabolizmu ili anabolizmu (ovo je naravno sve uprošćeno i nekompletno, ali daje neku sliku procesa) i da bi se jeli ostvario taj pozitivni azotni bilans moraš da unosiš dovoljno proteina kroz hranu da bi mišić rastao.

Ljudi koji vode polemiku oko toga koliko je grama potrebno po obroku su ili previše zabrinuti oko svog zdravlja pa veruju da će na ovaj način optimizovati svoje varenje i smanjiti opterećenje svog digestivnog trakta i samim time produžiti svoje zdravlje ili život, a ova druga grupa je jednostavno sirotinja koja nema para za više hrane pa pokušava da napravi matematiku oko svog unosa proteina kako bi prošli sa što manje para.

Ono što sam ja shvatio je da unos proteina treba da bude visok, možda ne toliko visok koliko neki veruju, ali i dalje dovoljno visok, recimo ja trenutno imam 110kg i unosim oko 300gr proteina dnevno, nekad je to 250 nekad je 350, ali prosek je 300gr dnevno i lagano napredujem. Salo dobijam kad god preteram sa UH i mastima, a kad god preterujem samo sa proteinima gubim salo, ali ne napredujem nešto bolje.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #4 poslato: Avgust 31, 2010, 08:04:39 pre podne »

Večito se vodila polemika, ali po tvom mišljenju koliko grama proteina po kilogramu težine. I koliko grama proteina može telo da iskoristi po jednom obroku ili unosu?
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Avgust 31, 2010, 06:48:06 pre podne »

Ja sam Alen, drago mi je Laziću, za koga verujem da je vlasnik ex-yu fitness foruma ;) Ako se ne varam ti si bio takmičar tamo negde u isto vreme kad i ja, ali ne znam dali smo se u to vreme propisno upoznali.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Lazic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 489


ExYu-fitness
« Odgovor #2 poslato: Avgust 30, 2010, 09:07:25 posle podne »

ja bih prvo pitao, a ko si ti :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #1 poslato: Avgust 30, 2010, 08:29:37 posle podne »

Neki od vas me već znaju, a za neke sam verovatno potpuno nepoznat. U svakom slučaju ovo će biti tema gde možete da mi postavljate sva pitanja koja vas interesuju i ja ću odgovoriti na sva kakva god ona bila i naravno najbole što znam. Nema ograničenja što se tema tiče, dakle bilo da vam je pitanje vezano za trening, ishranu ili suplementaciju samo opalite :D
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 ... 15 16 [17] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 17 upita.