TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:56:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mislim da smo vam se smulici mi pocetnici, zar ne? lol  (Pročitano 25919 puta)
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #110 poslato: Oktobar 23, 2010, 12:39:10 pre podne »

Ewo me, posle duže vremena, što se tiče treninga, kako sam ga ja shvatio, tj. protumačio, iz članka koji sam pročitao, uradio sam sledeće, sa nekih 75% težine, od one sa kojom normalno radim, iscrpeo sam mišic u dvoručnom biceps pregibu u vremenu od 2 minuta, pritom maksimalno obraćao pažnju na izvodjenje, a onda posle pauze od 45 sekundi odradio set sa maksimalnom težinom, sa kojom radim 10x10, i stvarno mi je nabreko biceps, svaka sledeća serija je izazivala sve veću naduvenost( pumpa? ) u petoj seriji kod 9 ponavljanja sam imao otkaz. Na to sam mislio, to je bio neki moj eksperiment. Sad u odnosu na ono što je g. Dimitrijević rekao, možda je zbog toga bio rezultat kakav sam dobio, a i da se osvrnem na ono što si ti rekao Alene, da nas početnike radi sve živo ;D, možda je to. (30-40%) ne apsolutni maksimum.
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #109 poslato: Oktobar 20, 2010, 10:00:31 posle podne »

Da... Guyton. :S Sa time nećeš pogrešiti. (opet :S) Biće teško, ali ne i neizvodljivo ako imaš volje. (Upozorenje - velika knjiga. :))

@Danijela
Zar veća mišićna masa ne poboljšava bolje iskorišćavanje glukoze iz krvi zato što je prosto voluminoznija (tj veći kapacitet tela za skladištenje glukoze)?
Opet, čak i da je mišić otvoreniji za glukozu u toku rada, osim ako neko na ovaj način ne pokušava da reguliše visok nivo šećera u krvi - glukoza ne ide bez insulina. Unos svakog šećera izaziva porast nivoa insulina (skladan ili ne količini - to je druga priča) koji za uzvrat reguliše nivo tog šećera. Insulin je ovde ubedljivo najpotentniji hormon, koji drastično povećava apsorpciju glukoze (i ostalih nutrienata) i bez njega ništa.

Naravno da je glukoza ono što je potrebno, ali nekako glukoza bez insulina mu doĂ°e kao errr... smrt? (hiperglikemija :P)

Da pojasnim - za ulazak glukoze u mišićne ćelije (tokom rada i delimično tokom mirvoanja) nije potreban insulin. Mišići dobrim delom "progutaju" glukozu i zato nema (tolike) potrebe za insulinom. Naravno što ima više mišića, više se troši šećer. Znači nije da bez insulina nema ništa.. to je sve što sam htela da kažem...
Sigurna sam da pričamo o istom tj da smo sad na same page ;)

Guyton nije preopširan, ustvari taman je.. nema potrebe da sve čitaš.. samo delove koji te zanimaju


Složismo se, samo rekosmo na malo drugi način. :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #108 poslato: Oktobar 20, 2010, 09:38:13 posle podne »

Spomenuo sam X-adaptation, neki trenažni princip, na koji sam nabasao na netu. Pored objašnjenja razlika izmeĂ°u HIT I VOLUME treninga, jos nekih priča vezanih za bb, napisan je generalni princip izvoĂ°enja vežbi! Kaže 2minuta 60-75% opterećenja, da se iscrpi misić i aktivira što više vlakna, a onda posle pauze max težina, i jedna serija. Pa reko da mi neko od iskusnijih vežbača pojasni malo, ako neko nešto zna o tome!  Ja sam probao gore navedeno, i mogu da kažem da je manje više zanimljiv rezultat. :D
Ni ja bas nisam razumeo o cemu se radi,ali ono sto ti mogu reci je ,bilo koja promena treninga dovodi do promene i do stresa misica koja je neophodna da bi se napredovalo,narocito ako se sve druge stvari nevezano na trening ispostuju.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #107 poslato: Oktobar 20, 2010, 03:19:50 posle podne »

Da... Guyton. :S Sa time nećeš pogrešiti. (opet :S) Biće teško, ali ne i neizvodljivo ako imaš volje. (Upozorenje - velika knjiga. :))

@Danijela
Zar veća mišićna masa ne poboljšava bolje iskorišćavanje glukoze iz krvi zato što je prosto voluminoznija (tj veći kapacitet tela za skladištenje glukoze)?
Opet, čak i da je mišić otvoreniji za glukozu u toku rada, osim ako neko na ovaj način ne pokušava da reguliše visok nivo šećera u krvi - glukoza ne ide bez insulina. Unos svakog šećera izaziva porast nivoa insulina (skladan ili ne količini - to je druga priča) koji za uzvrat reguliše nivo tog šećera. Insulin je ovde ubedljivo najpotentniji hormon, koji drastično povećava apsorpciju glukoze (i ostalih nutrienata) i bez njega ništa.

Naravno da je glukoza ono što je potrebno, ali nekako glukoza bez insulina mu doĂ°e kao errr... smrt? (hiperglikemija :P)

Da pojasnim - za ulazak glukoze u mišićne ćelije (tokom rada i delimično tokom mirvoanja) nije potreban insulin. Mišići dobrim delom "progutaju" glukozu i zato nema (tolike) potrebe za insulinom. Naravno što ima više mišića, više se troši šećer. Znači nije da bez insulina nema ništa.. to je sve što sam htela da kažem...
Sigurna sam da pričamo o istom tj da smo sad na same page ;)

Guyton nije preopširan, ustvari taman je.. nema potrebe da sve čitaš.. samo delove koji te zanimaju
« Poslednja izmena: Oktobar 20, 2010, 03:21:49 posle podne od strane daniela svarc » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #106 poslato: Oktobar 20, 2010, 10:43:42 pre podne »

Kako misliš, da se radi 2 minuta neprekidno sa kilažom od 60-75% od max...to je malo nemoguće, pogotovo ako se u tu priču ubaci i tempo trening. TakoĂ°e nije primenjivo na slobodne tegove,nego eventualno na mašine. Recimo moj 75% na mrtvom je oko 190kg, kako da radim 2 minute sa to kilažom? I šta ti znači max težina, 1RM ili neki procenat izmeĂ°u 90 i 100?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #105 poslato: Oktobar 19, 2010, 10:09:51 posle podne »

Spomenuo sam X-adaptation, neki trenažni princip, na koji sam nabasao na netu. Pored objašnjenja razlika izmeĂ°u HIT I VOLUME treninga, jos nekih priča vezanih za bb, napisan je generalni princip izvoĂ°enja vežbi! Kaže 2minuta 60-75% opterećenja, da se iscrpi misić i aktivira što više vlakna, a onda posle pauze max težina, i jedna serija. Pa reko da mi neko od iskusnijih vežbača pojasni malo, ako neko nešto zna o tome!  Ja sam probao gore navedeno, i mogu da kažem da je manje više zanimljiv rezultat. :D
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #104 poslato: Oktobar 19, 2010, 08:20:15 posle podne »

ahahah
Ima i gorih...
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #103 poslato: Oktobar 19, 2010, 06:11:13 posle podne »

Велика, јел се ти то зезаш, један Гига ситно куцаног материјала... :o
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #102 poslato: Oktobar 19, 2010, 03:16:12 posle podne »

Da... Guyton. :S Sa time nećeš pogrešiti. (opet :S) Biće teško, ali ne i neizvodljivo ako imaš volje. (Upozorenje - velika knjiga. :))

@Danijela
Zar veća mišićna masa ne poboljšava bolje iskorišćavanje glukoze iz krvi zato što je prosto voluminoznija (tj veći kapacitet tela za skladištenje glukoze)?
Opet, čak i da je mišić otvoreniji za glukozu u toku rada, osim ako neko na ovaj način ne pokušava da reguliše visok nivo šećera u krvi - glukoza ne ide bez insulina. Unos svakog šećera izaziva porast nivoa insulina (skladan ili ne količini - to je druga priča) koji za uzvrat reguliše nivo tog šećera. Insulin je ovde ubedljivo najpotentniji hormon, koji drastično povećava apsorpciju glukoze (i ostalih nutrienata) i bez njega ništa.

Naravno da je glukoza ono što je potrebno, ali nekako glukoza bez insulina mu doĂ°e kao errr... smrt? (hiperglikemija :P)
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2010, 03:19:02 posle podne od strane Biochemo » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #101 poslato: Oktobar 19, 2010, 11:47:52 pre podne »

...za popunjavanje glikogenskih rezervi u mišićima ne treba insulin.
...

?

Insulin svakako pomaže ali nije neophodan. Mišićne ćelije, naročito u toku rada postaju visoko permeabilne za glukozu.
Zato veća mišićna masa poboljšava iskorištavanje šećera u krvi.

Za popunjavanje glikogenskih depoa je potrebna glukoza.

O transportnim siststemima ono što tebe zanima najbolje je da pročitaš iz fiziologije (Guyton). Googlovanjem ćeš doći do molekularnih i submolekularnih nivoa koji ti zaista nisu neophodni.


Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #100 poslato: Oktobar 19, 2010, 08:40:01 pre podne »

Citat
No, ako se zadovoljiš tome da ne detaljišeš previše - onda samo čitaj, čitaj, čitaj

ИМА, времена за читање, а то и радим у последње време подоста... прегорео сам кроз четрдесетак дипломских и семинарских радова из области спортске медицине, један сам и закачио на форум, 300мб ебоока и даунлодованих књига, научио готово целу мускулатуру напамет, исто и скелет, повезујем све у једну целину итд. Реко би да се тренутно разбијам од читања.  ;) плус овде сваки дан по сат до два мин.

Литература за супсе? Не мислиш ваљда на рекламне текстове.  :-\

Citat
Pohvalno je vrlo to što te interesuje dubina iza BB-a
Бре, једноставно желим да знам шта радим, немам, апсолутно никакву намеру да будем про, него само још један више лик који дође у теретану, одради програм и оде кући...у наредних икс година...


Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #99 poslato: Oktobar 19, 2010, 03:53:49 pre podne »

...
2. Zanima me da naucim vise o transportnim sistemima u ljudskom organizmu, a kad googlam izbacuje mi neke nebulozne rezultate, tako da ako neko moze da me uputi( gdjo Schwarz, doktore i ti ako znas na sta mislim)
...

Hvala unapred :D

Uhuhuhu - pooolako. Hoćeš da saznaš o transportnim sistemima u organizmu? Brdo je tu stvari. Počneš od biologije ćelije i histologije pa kroz to provučeš neke metabolizme, enzimologiju, fiziologiju, itd. Drugim rečima - trebaju ti godine i godine rada. Znam da mene čeka još barem koja godina ozbiljnog crnčenja da pohvatam ono što bi se moglo nazvati osnovama.

No, ako se zadovoljiš tome da ne detaljišeš previše - onda samo čitaj, čitaj, čitaj. I to ti savetujem da čitaš literaturu vezanu za uglavnom supse. Uvek se tu provlači ponešto, pa će se kockice neke složiti. Pohvalno je vrlo to što te interesuje dubina iza BB-a, ali ja sam se delimično za ovaj fax opredelio zbog toga i veruj mi da ima brda stvari
.
Stvarno nznm šta da ti kažem. Mogu da ti drobim o ovome satima, ali stvarno nemam živaca da kucam sada. Možda ako se nekad sretnemo... :)
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #98 poslato: Oktobar 19, 2010, 02:15:12 pre podne »

Pitanje, tj. gomila pitanja!
1. Za popunjavanje gliko depoa je potrebno, sta?
2. Zanima me da naucim vise o transportnim sistemima u ljudskom organizmu, a kad googlam izbacuje mi neke nebulozne rezultate, tako da ako neko moze da me uputi( gdjo Schwarz, doktore i ti ako znas na sta mislim)
3. Pravilna prirodna i vestacka stimulacija ovoga gore, cisto radi moje informisanosti?

Hvala unapred :D
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #97 poslato: Oktobar 17, 2010, 10:59:57 posle podne »

...za popunjavanje glikogenskih rezervi u mišićima ne treba insulin.
...

?

???

A и ово такође?


Нисам баш најбоље схватио, када желим да повећам инсулинску осетљивост, радим масу или...
Citat
U tome i jeste poenta kad, na primer, želimo da povećamo insulinsku osetljivost insistiramo na povećanju mišićne mase


Citat
Ako ne koristis suplementaciju jedi voca posle treninga i to odmah posle treninga, a  tih sat vremena posle uzmi i jedi neko meso i nece biti brige...
ОВО ГОРЕ је одговор на ОВО ДОЛЕ!!!

[/color]
Citat
Što se insulinskih pikova za bb tiče, generalno je prihvaćena priča da imamo dva momenta kada treba dići nivo insulina dosta brzo, a to je po buĂ°enju i posle treninga
[/color]

То ме је занимало, зато што ми се учинило као релевантна тема на коју до сада још нико није детаљно разглабао.  :D ;) :)
« Poslednja izmena: Oktobar 17, 2010, 11:19:15 posle podne od strane ФИКИ » Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #96 poslato: Oktobar 17, 2010, 10:41:44 posle podne »

...za popunjavanje glikogenskih rezervi u mišićima ne treba insulin.
...

?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.