TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 05:12:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mislim da smo vam se smulici mi pocetnici, zar ne? lol  (Pročitano 26552 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #95 poslato: Oktobar 17, 2010, 08:37:27 posle podne »

Baš sma i ja htela da pitam isto što i Ognjen.
Iako u voću ima i drugih šećera ospim fruktoza, ima ih zaista nedovoljno da popune glikogenske rezreve. Posebno nakon ozbiljnog treninga.

Drugo, za popunjavanje glikogenskih rezervi u mišićima ne treba insulin. U tome i jeste poenta kad, na primer, želimo da povećamo insulinsku osetljivost insistiramo na povećanju mišićne mase.

Seme lana ne vredi uzimati kao izvor ulja jer mi nemamo enzime da razložimo opnu lana i da doĂ°emo do tog ulja.

Slažem se da treba jesti proteine za svaki obrok i složene UH pre i posle treninga.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #94 poslato: Oktobar 17, 2010, 02:49:09 posle podne »

Mislis da je samo voce ok? Znaci pitam ozb., nije provokacija, jer secer iz voca ide samo u jetru, a treba i do misica (glikogenske rezerve)?

Ja i kada sam jedno vreme samo voce uzimao osecao sam se ok, pa zato i nisam siguran da li je bas neophodno i fruktoza i pravi secer...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #93 poslato: Oktobar 17, 2010, 01:52:11 posle podne »

Ako ne koristis suplementaciju jedi voca posle treninga i to odmah posle treninga, a  tih sat vremena posle uzmi i jedi neko meso i nece biti brige...

Sto se tice pracenja kolicina gledaj da jedes proteine za svaki obrok, a ako hoces da budes analan, onda gledaj da imas bar 2 gr proteina po kg telesne tezine...i 3 puta toliko UH, dakle minimum za nekoga ko ima 100kg je 200gr prot i 600gr Uh, ali kazem ovo su teorije, aono sto se desava  praksi je drugacije...masti gledaj da ne unosis previse pored onoga sto vec unosis kroz ishranu, nego samo maslinovo ulje, riblje ulje, naravno iy zumanca i recimo seme lana i slicno...mislim mogao bi ti satima pricati na tu temu, pa da ne pokrijemo ni 10tinu onoga sto ja znam, a kamoli onoga sto neko ko je iole dobar u svemu ovome zna...

Poenta je da jedes protreine zivotinjskog porekla za svaki obrok, da imas kompleksne Uh u obrocima pre treninga i proste UH mozes za dorucak i posle treninga i eto ti napretka nista se ne brini...matematiku ja ostavljam ovima sa PMF-a...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #92 poslato: Oktobar 17, 2010, 01:09:31 posle podne »

Занима ме практично сад, без суплементације радим, још увек, треба ли да пикујем после тренинга само или треба ли уопште да радим то док не кренем са комбом Протеин/амино/креатин. По свему судећи мој закључак је следећи, да то не радим због продуженог времена апсорбције материјала из оброка након тренинга, у принципу верујем да нема сврхе пошто нема брзоапсорбујућих материја у свакодневној исхрани. Марко Димитријевић је негде на форуму дао времена варења хране, али практично то нема неке везе нити би имао неке користи од тога за сад, тако да би то требало да оставим за касније. Слажеш ли се?

Citat
osim ako prethodno veče nije bilo brdo UH
Код мене има уноса ух током ноћи, у принципу све после тренинга, тако да тренинг био слаб или јак ух има ујутру независно од истрошености глико депоа.

Још једно практично питање, и волео бих што више мишљења на ову тему, пошто се са исхраном бакћем у последње време мало детаљније.
Прочитао сам брдо чланака о изради планова за исхрану( meal planing), изрчунавању РМР, и осталих тема везаних за калорије и тд.
Занима ме следе, праћење калоријског уноса, евиденција п/ух/м, постоје ли неке смернице којих би требао да се придржавам и неки практичан савет у вези тога пошто то желим да изрутинирам. Мало сам методичнији него обични почетници :D
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #91 poslato: Oktobar 17, 2010, 10:27:00 pre podne »

Što se insulina tiče, tebe treba da interesuje samo jedna stvar, a to je da insulin ima mogućnost da izgradi mišić, jer je kao hormon veoma anaboličan. Insulin ti najprostije rečeno (bar kad smo mi bilderi u pitanju) proverava gde fali hranjivih materija u telu. Ukoliko fali u mišićima on gura u mišić, ukoliko negde drugde onda ode tamo, ako nigde ne fali onda blokira apsorpciju i ode u salo...

Pošto je insulin vezan sa glukozom, to jest šećer izaziva skokove insulina, a isto tako glukoza se pakuje u mišić kao glikogen, onda kada se smanje rezerve glikogena u mišiću i unese šećer tokom ishrane, onda se diže i insulin i popunjava glikogenske rezerve, a ako uneseš i proteina sa ovim šećerom onda će i aminokiseline da dospeju u mišić...bar je takva teorija...

Insulinska osetlivot je naziv koji se dosta liberalno koristi da bi se opisalo koliko je neko osetljiv na insulin, takoreći. Tako da osobe sa dobrom insulinskom osetljivošću imaju više šanse na dovedu hranjivu materiju u mišić umesto u salo i obrnuto...

Što se insulinskih pikova za bb tiče, generalno je prihvaćena priča da imamo dva momenta kada treba dići nivo insulina dosta brzo, a to je po buĂ°enju i posle treninga, jer tada bi glikogenske rezerve trebalo da budu ispražnjene, osim ako prethodno veče nije bilo brdo UH i ako trening nije bio dovoljno jak...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #90 poslato: Oktobar 17, 2010, 08:08:50 pre podne »

Инсулинска осетљивост, репродукција, исправите ме ако грешим, инсулинских пикова, како, зашто, где, чиме, чему то све служи и да ли уопште има значаја у стадиуму развоја у којем се нпр. налазим ја, треба ли обратити пажњу на то као битан детаљ. Занима ме пошто нисам нашао пост са директном тематиком, додуше на једном форуму јесам, али нисам могао да га прочитам зато што немам некакве привилегије ???, или шта већ. Мислим ово што сам досада прочитао било је онако да не кажем штуро, али недовољно разложено за мене.( мало сам вам ја прост за то :D ;)), Тако да ако неко има довољно времена, молим вас.

Унапред захвалан, ваш вечни дужник ;)
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #89 poslato: Oktobar 13, 2010, 09:11:09 pre podne »

Прочитао сам такође и чланак X-adaptation
http://www.trulyhuge.com/ebooks.htm
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #88 poslato: Oktobar 12, 2010, 09:07:40 pre podne »

Kao početnik ne treba da se brineš o pretreniravanju jer kao što sam reko nećeš uspeti toliko da opteretiš CNS i mišić da se pretreniraš, pogotovo ako je trening dobar. DC trening nije za početnike jer zahteva mnogo intenziteta i početnici ne mogu da ga proizvedu...

Ono o čemu ti treba da brineš je učenje pravilne forme vežbi i rad sa limitiranim brojem pokreta i jednim solidnim treningom za početnika i to je sve o čemu treba da brineš prvih 6 meseci.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #87 poslato: Oktobar 12, 2010, 07:55:50 pre podne »

Citat
Na tebi je da se dokažeš, poštovanje se zaslužuje

Најпре себи, а после и другима, само треба времена.

Citat
Jedan savet - dobra je teretana, ali je krevet kao igralište nezamenliv.

То је место где се обављају најзахтевнији физички послови. ;) :D

Бек то д поинт,  :D
Citat
gauge the recovery ability first.
Како се то ради ако може да се каже нешто на ту тему. Веома интересантан пост си нашао докторе,  :)


« Poslednja izmena: Oktobar 12, 2010, 08:28:41 pre podne od strane ФИКИ » Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #86 poslato: Oktobar 12, 2010, 07:18:12 pre podne »

Citat
Nije smešno - tebi, ali meni jeste LOL, ali to je samo zato što smatram da bilo koji muškarac koji je dozvolio sebi da bude u tako lošoj fizičkoj formi i kondiciji zaslužuje da ga ponizi žena sa istom i često većom snagom. U stvari moj omiljeni način da uteram neku masu u red kod mene u teretani je da dam mojoj Branki da radi mrtvo dizanje i čučanj kad se ti likovi šire po teretani. Inače Branka radi 100 kg mrtvo i 80 na čučnju.
Ovo jeste bila sprdachina na moj racun ;D :D, a sto sam u toliko losoj formi, da vidimo, 23 godine, ludackog zivota, problemi sa drogom i alkoholom i cigaretama, mislim da je to dovoljan odgovor, krevet mi je bio igraliste, televizor best frend itd, ali ne vise
Imao sam priliku da se promenim i menjam se...

Cucanj 60
vratilo mi je glavni neprijatelj 10-15 pon uski hvat, ali polako ...
mrtvo 60
bench50

Citat
imam osećaj da si isti kao i ostali vežbači staneš ispred ogledala i treniraš samo one mišiće koji se vide, a ako je to slučaj onda je to ono što moraš da promeniš...
Menjam, menjam! nemoj da me izbedacis skroz sad...


Na tebi je da se dokažeš, poštovanje se zaslužuje ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #85 poslato: Oktobar 11, 2010, 06:08:10 posle podne »

Jedan savet - dobra je teretana, ali je krevet kao igralište nezamenliv. ;)
:D
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #84 poslato: Oktobar 11, 2010, 05:52:05 posle podne »

Citat
Nije smešno - tebi, ali meni jeste LOL, ali to je samo zato što smatram da bilo koji muškarac koji je dozvolio sebi da bude u tako lošoj fizičkoj formi i kondiciji zaslužuje da ga ponizi žena sa istom i često većom snagom. U stvari moj omiljeni način da uteram neku masu u red kod mene u teretani je da dam mojoj Branki da radi mrtvo dizanje i čučanj kad se ti likovi šire po teretani. Inače Branka radi 100 kg mrtvo i 80 na čučnju.
Ovo jeste bila sprdachina na moj racun ;D :D, a sto sam u toliko losoj formi, da vidimo, 23 godine, ludackog zivota, problemi sa drogom i alkoholom i cigaretama, mislim da je to dovoljan odgovor, krevet mi je bio igraliste, televizor best frend itd, ali ne vise
Imao sam priliku da se promenim i menjam se...

Cucanj 60
vratilo mi je glavni neprijatelj 10-15 pon uski hvat, ali polako ...
mrtvo 60
bench50

Citat
imam osećaj da si isti kao i ostali vežbači staneš ispred ogledala i treniraš samo one mišiće koji se vide, a ako je to slučaj onda je to ono što moraš da promeniš...
Menjam, menjam! nemoj da me izbedacis skroz sad...
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #83 poslato: Oktobar 11, 2010, 11:44:55 pre podne »

Ok. Taman malo novog štiva. Tnx.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #82 poslato: Oktobar 11, 2010, 11:17:24 pre podne »

Da da to je taj Danteov originalni post, ali ima tu još dosta toga kao što je njegova blast/cruise verijanta, što je nešto najbliže periodizaciji u ovom tipu treninga, pa extremno istezanje i slično.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #81 poslato: Oktobar 11, 2010, 10:51:21 pre podne »

http://www.wannabebig.com/forums/showthread.php?39934-Doggcrapp-training
Jel to ovo? (pogledaj treći post)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.