TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396011 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 05, 2024, 07:01:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Razlika izmeĂ°u sportske i obične dijete.  (Pročitano 53445 puta)
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #23 poslato: Februar 06, 2011, 10:55:23 posle podne »

Hvala Alene pa to me i zanimalo koje da uzmem da pijem a za to laneno sam i mislio pise da ima dodatak omega 3...hvala jos jednom...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #22 poslato: Februar 06, 2011, 10:20:16 posle podne »

Zbog toga i pitam,kad god sednem za komp pored stoji cinijica sa orasima,lesnicima...Mada oraha i ne mogu puno,jer me zasite brzo.Nisam znao to da uspore proteine. :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #21 poslato: Februar 06, 2011, 08:28:53 posle podne »

Mi uvek kazemo saka oraha :)
Nema tu pravila, bitno je da ne sednes za komp ili pred tv i stavis 500 g ispred sebe i pojedes nesvesno jer je to puno kcal.

Tako da nema pravila, pojedes 50 do 100 g, obezbedices dovoljno odlicnih materija iz kostunjavnog t.j. zdravih masti - omege 3 i nutritijenata.

tako da kao sto si napisao je ok, mozes i uvece pred spavanje da usporis proteine.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #20 poslato: Februar 06, 2011, 07:17:01 posle podne »

Odlican tekst i sto se mene tice u pravo vreme,posto sam bio na dijeti i nisam jeo nista sem mesa(piletina i junetina po 600 g dnevno),jaja(3 cela i jos tri belanca uz ta tri cela),jabuku i bananu posle treninga(posle trcanja i posle tegova),voda i caj ok 2-3 L dnevno,i kriska crnog integralnog hleba po obroku(3).Imam odlicne rezultate i stvarno sam presrecan i prezadovoljan,bas sam se lepo izdefinisao,ali sam izgubio na snazi,pa sam mislio da mi pirinac i krompir nece biti dovoljan izvor uh da povratim snagu,sad vidim da hoce. :) Imam jedno pitanje,koliko otprilike lesnika,oraha,badema dnevno bi bilo dovoljno za mene(76 kg,188 cm) i jel ok da se od sutra hranim ovako: DORUCAK- 2 cela jajeta i tri belanca sa Ela sirom i kriskom hleba,UZINA-posle treninga trcanja merica Whey-a,pa jabuka i banana,a posle pola sata 200 g junetine ili piletine sa 100 g pirinca i 100 g krompira,UZINA-lesnici,orasi i bademi oko 100 g,posle treninga sa tegovima opet banana i jabuka sa Whey-om,a posle pola sata vecera ista kao rucak ali krompir i pirinac po 50 g,jel valja ovo?! Cilj mi je samo misicna masa i definicija,ali nista preterano,da recimo za 6 meseci dobijem 3-4 kg zdrave mase i misica?! :) Hvala
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #19 poslato: Februar 06, 2011, 05:57:26 posle podne »

Generalno smeš, ako su jestiva. nisam siguran koliko ti sva ta ulja trebaju u ishrani. Naravno bilo šta od soje bi ja odma bacio. Laneno je naravno odlična stvar i na keto i na svim  drugim dijetama/ishranama.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #18 poslato: Februar 06, 2011, 04:27:06 posle podne »

Extra text,samo jedno pitanje Alene,dobio sam na poklon silna ulja,orahovo ulje,laneno,sojino i jos par ,u apoteci ima da se kupe,pa me zanima jel smem to na keto dijeti unositi ? hvala
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #17 poslato: Novembar 12, 2010, 10:09:34 pre podne »

Citat
Dali sam vam ikad pričao da je korn flex napravljen od strane jednog ludok katoličkog sveštenika koji je tražio način da umanji seksualnu želju? Istinita priča. 


xa xa xa :)

bay t wey odlican text

Nije sveštenik samo verski fanatik koji je držao sanatorijum, evo linka ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/John_Harvey_Kellogg
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #16 poslato: Novembar 12, 2010, 12:19:28 pre podne »

Sjajan txt !
Sačuvana
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #15 poslato: Novembar 11, 2010, 10:43:23 posle podne »

Citat
Dali sam vam ikad pričao da je korn flex napravljen od strane jednog ludok katoličkog sveštenika koji je tražio način da umanji seksualnu želju? Istinita priča.  


xa xa xa :)

bay t wey odlican text
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2010, 10:54:29 posle podne od strane deskecar » Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #14 poslato: Novembar 11, 2010, 12:35:04 pre podne »

Ae pravi tu temu za analizu gojaznih pa da bacim mudrost na astal-forum..

Inace pravilan termin za punije slatke devojke je mangulica, omega 3 svinje su dobile naziv po tome :D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12801


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: Novembar 10, 2010, 10:36:21 posle podne »

Motivisanost se moze odrzavati ukoliko sebi uvek zadajemo neke nove ciljeve koje moramo da dostignemo.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Novembar 10, 2010, 09:08:25 posle podne »

Motivacija nije problem. to je kao ono "Nije problem da prestanem da pušim, ja to radim svaki dan".
Problem je kako ostati motivisan. Iskreno se radujem textu o tome :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #11 poslato: Novembar 08, 2010, 10:16:39 posle podne »

Pa i ne samo hrana, nego i gomila drugih načina na koje ljudi prmoštavaju svoju socijalnu barijeru. Pogledaj samo Fejsbuk, trenutno broji pola milijarde ljudi, a fakat smo mi svi tamo i moram dodati da sam ja čak poprilično aktivan.

Radi se 16 sati dnevno kako bi se stvorilo blagostanje (ili preživelo ako se živi u Svrbiji) i kako drugačije da vidiš svet nego na internetu, a svet je uvek mnogo zabavniji ako u njemu ima ljudi.

Čovek je sposoban za mnoštvo toga, lošu komunikaciju i lošu dijetu, kao samo dva primera, a isto tako je sposoban da sve to promeni i unepredi oba ova aspekta, tako da sve zavisi koliko je nekome stalo da postigne neki cilj, a to se opet zove motivacija. Nadam se da ću ovih dana napisati jedan post baš na tu temu, pa ćemo da se dotaknemo i te metapsihike :D
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Novembar 08, 2010, 09:05:40 posle podne »

Neko bi rekao i da je hrana postala pampur za emotivne praznine... o serotoninu da i ne govorimo ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: Novembar 08, 2010, 07:50:23 pre podne »

Povrće, voće, meso i koštunjavo voće. Ne vidim gde je tu revolucija u ishrani, ali svakako prihvatam da je ovo zdrav način ishrane. I dodavanje UH za sportiste i to je ok.
Super tekst :)

Nema revolucije, samo podsećanja na to šta je dovoljno u ishrani, ali nije ni čudo što tebi tu ništa nije novo ;)

Dobro napisano i slazem se potpuno. Nazalost ovakav nacin ishrane je dosta skuplji, a i navike i mentalitet naseg naroda su takvi da je prosto nepojmivo da se ne jede hljeb uz jelo, a posle obavezno nesto slatko jelte.

Ovo jeste tačno, ali isto tako je i tradicija kod našeg naroda da smo gojazni. Ranije to nije bilo toliko izraženo, niti je i danas u ruralnijim delovima zemlje, ali kako se urbanizacija širi tako se širi i neaktivnost, jer kako raste nivo obrazovanja ljudi deluje kao da obrnuto proporcionalno raste i procenat sala. Ljudi traže lakše poslove, bolje uslove života, što za sobom vuče luksuzne životne navike, a gurmanluk je verovatno jedna od prvih stvari koja uzme svoj danak ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.042 sekundi sa 15 upita.