TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397193 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 12:31:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 181 182 [183] 184 185 ... 206 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zoltan Kozma - VI PITATE JA ODGOVARAM  (Pročitano 759100 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #359 poslato: Mart 21, 2011, 02:44:16 posle podne »

Da li je keto dijeta dobra opcija za skidanje poslednjih masnih naslaga i izgradnju misica? recimo oko pola centimetra i manje da se skine masnog tkiva u obimu.. to poslednje se jako tesko skida a krenula sam par dana sa tom dijetom pa me zanima mishljenje jel' ok da nastavim sa tim ili ne? i da li se to moze loshe odraziti na misice.. trudim se da ne budem previse u kalorijskom deficitu, a jedem samo proteine

Svaka dijete nosi neki odredjeni reskir i to opet zavisi od organizma do organizma.Naravno da postoji reskir i od gubitka misica na dijetama jer o cak i mi takmicari koji strogo vodimo o svemu racuna i pazimo na ishranu,suplemente itd..ima sanse da izgubimo malo misicne mase.Sve je to mac sa dve ostrice i svakoj dijeti treba prici veoma pazljivo.Pokusaj i vidi kako ce se na tebi odraziti.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #358 poslato: Mart 21, 2011, 02:39:23 posle podne »

Pozdrav,planiram da izadjem na takmicenje u arm wrestlingu u pancevu.Da li mi je kasno da pocnem da se spremam imam samo 2 meseca fore?Vec godinama idem u teretanu i podlakticu sam stalno radio...Jel moguce spremiti se bez partnera posto nemam nikog da obara sa mnom jer sam leva ruka?Imam 90 kila jel ta katagorija teska?Stvarno imam zelju da se oprobam u ovome,znam da si negde napomenuo da se i ti spremas 2 meseca pred takmiccenje.

Spremanje u armwrestlingu nije isto kao i za BB.Ovo zahteva jako puno vezbanja,jacanja ne samo podlaktice vec i zgloba sake,ramena,tricepsa i da ne pricam da je vezbanje na stolu jako vazno.Mislim na profi sto.Ja sam se za prvo takmicenje spremao podosta malo i nisam imao sto,ali dosta sam dobro prosao.Dosta to zavisi i od protivnika mada sve su to vecinom jaki ljudi i sportisti tako da nema lake kategorije sve su teske.
Jesi li spreman ili ne? na to ti ja odgovor ne mogu dati.Ali ako mislis da si jak sto da ne dodji i daj sve od sebe pa videces za dalje.
Sačuvana
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #357 poslato: Mart 21, 2011, 02:15:24 posle podne »

Da li je keto dijeta dobra opcija za skidanje poslednjih masnih naslaga i izgradnju misica? recimo oko pola centimetra i manje da se skine masnog tkiva u obimu.. to poslednje se jako tesko skida a krenula sam par dana sa tom dijetom pa me zanima mishljenje jel' ok da nastavim sa tim ili ne? i da li se to moze loshe odraziti na misice.. trudim se da ne budem previse u kalorijskom deficitu, a jedem samo proteine
Sačuvana
makito
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #356 poslato: Mart 21, 2011, 11:13:29 pre podne »

Pozdrav,planiram da izadjem na takmicenje u arm wrestlingu u pancevu.Da li mi je kasno da pocnem da se spremam imam samo 2 meseca fore?Vec godinama idem u teretanu i podlakticu sam stalno radio...Jel moguce spremiti se bez partnera posto nemam nikog da obara sa mnom jer sam leva ruka?Imam 90 kila jel ta katagorija teska?Stvarno imam zelju da se oprobam u ovome,znam da si negde napomenuo da se i ti spremas 2 meseca pred takmiccenje.
« Poslednja izmena: Mart 21, 2011, 11:15:26 pre podne od strane makito » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #355 poslato: Mart 21, 2011, 12:03:34 pre podne »

Odmah na pocetku cu ti reci da si jako mlad i da ne uzimas animal cuts vec imas mnogo laganijih opcija koje mogu dati rezultate ako se usklade sa dobrom ishranom.Na primer mozes poceti od tog L carnitina i ja ti ne bih nista vise preporucio od sagorevaca jer mlad si jako.
Ali ohrabrujuca stvar u celoj prici je ta da ako uskladis ishranu rezultati ce sigurno doci i to ti garantujem.Nece to biti brzo ali na duzi period veruj mi da hoce.
Kardio ti podrazumeva trcanje,voznju stepera,biciklova itd...  ja bih ti preporucio da posle treninga sa tegovima ubacis lagani kardio odmah u teretani.Lagana voznja bicikla,trake dace lepe rezultate.Ali nikako forsirati vec idi sasvim lagano i polako koliko tebi prija.A kasnije kako osecas da si ojacao i usao u formu mozes sve malo pojacavati.
Sto se tice plana treninga ja bih ti preporucio sistem dva plus jedan.To jest dva dana rada jedan dan odmora.Bitno je da prvo ides trening sa tegovima a zatim odmah kardio iza i time zavrsavas  dan.Sama ishrana je veoma vazna u celoj ovoj prici i ako nju ne sredis i ne istrajes neces uspeti.
Evo ti link jedne moje teme da vidis kako sam se ja hranio u tim periodima.Procitaj pazljivo i mnoge ce ti stvari biti jasnije.
Ako te nesto jos zanima pitaj me sloodno ovde i objasnicu ti.
http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=117971.0
Sačuvana
mihajlo mixa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #354 poslato: Mart 20, 2011, 11:09:29 posle podne »

posto sam pocetnik ja bih prwo peceo sa predstavljanjem,pa ovako....
Ja sam Mihajlo.Tezak sam 120kg.Imam 13god.Visok sam 185cm.Hteo bih da skinem masu tj.masti sa sebe.....postavio sam pitanje na facebook sranici: da li mogu da koristim animal cuts,rekli su mi da sam ja mali da nisam dostigao swoj maxi-mum itd....i rekli su mi da mogu  da koristim neki l-carnitin jer on ubrazava metabolizam i sagoreva masti.... i da pojacam kardio trening.
Epa ovako...hteo bih da te pitam da mi kazes nesto vise o tom kardio treningu.Sta je to??......I ako mozes da mi napravis plan i program,ali vise da ima tog kardio trening....i rekli su mi da moram dosta da trcim i da pazim sta unosim ili koliko unosim hrane....zato ja tebe molim te mi ti to objasnis kako i sta da radim   Smiley Smiley....i ako ti trebaju neke slike od mene kaazi da ti posaljem da vidis sta hocu i sta zelim da postignem svojim telom.....unapred hvala...  Smiley Smiley Smiley
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #353 poslato: Mart 16, 2011, 02:20:29 posle podne »

Da,bcaa su uvek dobrodosle a pogotovu u ovom slucaju.Znacajno ce pomoci u ocuvanju misica.
Nema na cemu, ako nekako mogu pomoci samo mi se javi  ;)
Sačuvana
Sigmund
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #352 poslato: Mart 16, 2011, 02:13:18 posle podne »

To je to... Slažemo se.. Izbacio sam proste šećere kada treniram uveče...kada treniram u popodnevnim sam ostavio..i mislim da to funkcioniše... Sve u svemu videću.. :D I hvala....

Što se tiče cardio-a... I ja sam pobornik te teorije da je najbolje ići umerenim pulsom od 65-75% nakon vežbanja sa tegovima... Pogotovu jer su ugljeni hidrati već istrošeni tokom rada sa tegovima..i zato ako je kardio umeren, onda dolazimo do deopa masti...plus potrošnja u  oporavku... ;) :)

Plan mi je sledeći.. Pošto uzimam ellite whay dyma protein i kre. alk....da uzmem i BCAA...da nastavim sa dexom i malto ali da povećam kardio... Mislim da tako zaštitim mišiće a višek sagorim kardiom... Je l to oko?!!! :D

Hvala još jednom....
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #351 poslato: Mart 16, 2011, 12:56:02 posle podne »

citao sam tvoje postove u vezi mleka i posto mi je cilj definicija trbusnjaka, posusacu tvoj savet i planiram da kolicinu proteina koje unesem iz mleka nadomestim ella sirom. jeste da nisam profesionalac i da ne treba ici u krajnost ali mislim da ce napredak biti bolji. inace uzimam 200g ella sira pred spavanje i jos 100g planiram da ubacim preko dana mesto mleka. sta mislis o tome?

Mislim da ce to biti odlicno ako uzmemo u obzir da je ELLA veoma bogata proteinom a slaba u mastima.Pa opet i sam si dobro rekao da nisi profesionalac i veruj mi da nema potrebe ici u neke krajnosti i telo muciti do krajnjih granica.Ali dobro je ovo sto zelis uraditi malo za promenu pa drzis tako neko vreme i onda ako se bas zazelis ubacis ponekad i nemasno mleko nece u tvom slucaju napraviti neke stete veruj mi.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #350 poslato: Mart 16, 2011, 12:53:55 posle podne »

Legendo koliki ti je unos UH kad si na masi i kad si na defki, mislim na ishranu i iz kojih namirnica ih smatraš za najboljim izvorom?

Kada sam na masi variram od 300-600gr UH  a na defki je to mnogo manje od 0-300 UH mada i to zavisi kakva je defka itd...
Meni najbolje namirnice na masi su:  pirinac i makaroni   a na defki ovsene pahulje.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #349 poslato: Mart 16, 2011, 12:52:03 posle podne »

Koliko proteina je potrebno za zensku osobu visoko aktivnu tezine 51kg za napredak?

Koji napredak je u pitanju? kom sportu? koje tacno ambicije su u ptianju? zelje? ciljevi?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12921


Never give up!

« Odgovor #348 poslato: Mart 16, 2011, 12:50:48 posle podne »

Imam nedoumicu... Ovako.. Koliko sam ja skontao dex i malto. se piju u odmah nakon treninga da bi se sprečio kazabolizam.. E sad, samim unosom prostih CHO dolazi do naglog skoka insulina i prelaska organizma na razgradnju upravog tih CHO... Medjutim pošto se u oporavku inače uglavnom koriste masti kao energetski izvor (ukoliko se ne unose CHO)... Da li to znači da ne dolazi do razgradnje masti uopšte kada unosimo dex i malto? Npr. Konkretno...neko ko je gojazan.. (ja nisam), ako unosi dex posle treninga, nece gubiti na mastima skoro uopšte u oporavku, to je moj zaključak... Ukoliko ne unosimo cho, samo proteine...organizam ce biti prinudjen u oporavku da troši masti...pre nego proteine iz mišića... Da li sam  pravu??? :D :D 

Interesuje me jer sam počeo da dobijam u stomaku od kada pijem dex i malto sa proteinima..vežbam kasno uveče..20-22h... Ne tvrdim da je od toga..nego me interesuje na fiziološkom nivoku kako to funkcioniše... Hvala u napred...

Odgovor na tvoje pitanje lezi u samoj cinjenici da smo svi mi drugaciji.Svakome od nas organizam reaguje drugacije kako na ishranu,namirnice koje uzimamo,tako i na treninge itd...to samo dovodi do toga da je najvaznije za svakoga od nas da prvenstveno upozna svoje telo kako i na sta reaguje najbolje ili najlosije.
Sto se tice unosa prostih secera to je mac sa dve ostrice.Ja ih sada unosim ali jako malo i to pretezno kroz suvo grozdje,brusnicu a ponekad i slatkise...ali to sam ja..znam svoje telo kada i koliko smem uneti a da se to stetno ne odnosi na mene.
U fazama rada na definiciji,pripreme za takmicenja itd...uglavnom ne unosim posle treninga proste secere vec povecam unos proteina iz dva puta i time to resavam.
A sto se tice samih procesa trosenja masti..i tu je velika dilema kako kod koga se to trosi...na svom primeru sam video da najbolje vrsim to trosenje ako posle treninga tegova ubacim lagani kardio trening.Na duze staze primetim znacajnu razliku i poboljsanje u topljenju masti bas tamo gde sam najvise zeleo.
Ono sto zelim da ti kazem je da tacan odgovor je tesko dati vec moze samo uopsteno jer svako od nas je individua za sebe i razlikujemo se.
Sto se tice tvog dobijanja na stomaku to moze biti razlog i tvoje ishrane koja mozda nije toliko dobra,a moze biti i zbog prevelikog unosa prostih secera to jest dexa i mata,kao sto si i sam rekao primetio si porast stomaka od njihovog unosa.Pocni da smanjujes taj unos po malo i videces ima li pomaka na bolje.Neka ti to bude prvi korak koji ces uraditi.
Sačuvana
milosh85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117

« Odgovor #347 poslato: Mart 16, 2011, 10:01:41 pre podne »

citao sam tvoje postove u vezi mleka i posto mi je cilj definicija trbusnjaka, posusacu tvoj savet i planiram da kolicinu proteina koje unesem iz mleka nadomestim ella sirom. jeste da nisam profesionalac i da ne treba ici u krajnost ali mislim da ce napredak biti bolji. inace uzimam 200g ella sira pred spavanje i jos 100g planiram da ubacim preko dana mesto mleka. sta mislis o tome?
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1064


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #346 poslato: Mart 16, 2011, 08:57:24 pre podne »

Legendo koliki ti je unos UH kad si na masi i kad si na defki, mislim na ishranu i iz kojih namirnica ih smatraš za najboljim izvorom?
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #345 poslato: Mart 16, 2011, 01:05:52 pre podne »

Koliko proteina je potrebno za zensku osobu visoko aktivnu tezine 51kg za napredak?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 181 182 [183] 184 185 ... 206 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.044 sekundi sa 14 upita.