TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:45:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: moja zamena za dekstrozu  (Pročitano 22093 puta)
Kapetan DZo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #21 poslato: Jun 15, 2011, 02:02:06 posle podne »

Ja sad kad sam na dijeti uzimam punu mericu za whey dextroze pomešane sa maltodextrinom dakle doĂ°e na pola/pola i nemam nekih problema, a inače kad pokušavam da dobijem kilažu ubacim jednu takvu mericu i pre treninga, samo što gotovo uvek držim UH nisko tokom ostatka dana.

Istu ovakvu praksu savetujem i mojim vežbačima i ono što sam primetio je da se proteinski šejk u kome ima šećera mora razlrediti u dosta vode da ne bi izazivao stomačne tegobe, pogotovo ovaj posle treninga. Moja preprouka je minimum litar vode...

u tome je bio izgleda i problem jer sam 20g glutamina + 20g bcaa + 30g wheya + 30g malta razredio u 4dcl vode .

A banane niko da mi kaze kakve su one kao zamena  za dex ili malt
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #20 poslato: Jun 15, 2011, 10:51:38 pre podne »

Ja sad kad sam na dijeti uzimam punu mericu za whey dextroze pomešane sa maltodextrinom dakle doĂ°e na pola/pola i nemam nekih problema, a inače kad pokušavam da dobijem kilažu ubacim jednu takvu mericu i pre treninga, samo što gotovo uvek držim UH nisko tokom ostatka dana.

Istu ovakvu praksu savetujem i mojim vežbačima i ono što sam primetio je da se proteinski šejk u kome ima šećera mora razlrediti u dosta vode da ne bi izazivao stomačne tegobe, pogotovo ovaj posle treninga. Moja preprouka je minimum litar vode...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #19 poslato: Jun 15, 2011, 10:47:39 pre podne »

Ukoliko preteras sa unosom prostog secera bilo koje vrste moze da se desi da imas mucninu,30 g posle treninga je sasvim dovoljno.
Sačuvana
Kapetan DZo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #18 poslato: Jun 14, 2011, 11:50:44 posle podne »

Moram da dodam da je istina da ljudi preteruju sa dekstrozom... enormne količine šećera nam zaista nisu potrebne. Naravno, sve zavisi od osobe, ciljeva, intenziteta treninga... ali primećujem da se pije u ogromnim količinama za šta zaista nema potrebe.

Moja preporuka za rekreativce je ISOSTAR ili drugi izotonični napitak koji nije koncentrovan šećer već sadrži optimalan odnos ugljenih hidrata i elektrolita, rehidrira i oporavlja organizam i vraća važne elektrolite koje gubimo vežbanjem.

koja vrsta secera je u Isostaru?Kako on utice na insulin?(da li je brzina ista kao sa dex) .Probao sam da koristim maltodekstrin ali sam imao sa njim cudan problem, zaustavljao mi je rad zeluca (u prevodu me je terao na povracanje). Sta mislite o bananama?
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #17 poslato: Januar 29, 2011, 03:55:01 posle podne »

Ti baš čitaš samo ono što ti odgovara. :D :D Citirao si deo mog posta "suplementi nisu štetni...", a nisi pročitao ostatak gde pominjem suvo grožĂ°e. :D :D

Čik probaj sad da se izvučeš na foru da je bilo jako kasno(u 19.19h izbačen post). :P :D

errrr... bilo je kasno? :P
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #16 poslato: Januar 29, 2011, 09:58:17 pre podne »

Na moje pitanje: "Kada pijete dekstrozu?", odgovor većine mušterija bio je: pre ili tokom treninga. Pa sad ti vidi.

Dobar deo kaže i da im "trener" tako savetovao.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Januar 29, 2011, 09:51:31 pre podne »

Moram da dodam da je istina da ljudi preteruju sa dekstrozom... enormne količine šećera nam zaista nisu potrebne. Naravno, sve zavisi od osobe, ciljeva, intenziteta treninga... ali primećujem da se pije u ogromnim količinama za šta zaista nema potrebe.

Moja preporuka za rekreativce je ISOSTAR ili drugi izotonični napitak koji nije koncentrovan šećer već sadrži optimalan odnos ugljenih hidrata i elektrolita, rehidrira i oporavlja organizam i vraća važne elektrolite koje gubimo vežbanjem.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #14 poslato: Januar 29, 2011, 07:49:10 pre podne »

Ti baš čitaš samo ono što ti odgovara. :D :D Citirao si deo mog posta "suplementi nisu štetni...", a nisi pročitao ostatak gde pominjem suvo grožĂ°e. :D :D

Čik probaj sad da se izvučeš na foru da je bilo jako kasno(u 19.19h izbačen post). :P :D
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #13 poslato: Januar 29, 2011, 01:44:37 pre podne »

E da! Ako si zapucao na dekstrozu baš - uzimaj suvo grožĂ°e. Ne setih se odmah (ali Zoltan zato jeste).
Dekstroza = grožĂ°ani šećer. ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Januar 29, 2011, 12:42:14 pre podne »

Ili uzmo 300gr milka cokolade i ima da bude boom!  Sala na stranu naravno,ima tu vise varijanti po meni je dovoljno samo uzimanje wheya mada volim i suvo grozdje.Ali sada u offu ne vodim racuna toliko striktno.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #11 poslato: Januar 28, 2011, 10:59:18 posle podne »

uzmes sokovnik, stavis voce i povrce iscedis i to pijes, bolje od dex i ostalog sem mozda vitarga ali je malo skuplje

Istina, ali te cedjene stvari treba konzumirati što pre.
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #10 poslato: Januar 28, 2011, 10:47:59 posle podne »

uzmes sokovnik, stavis voce i povrce iscedis i to pijes, bolje od dex i ostalog sem mozda vitarga ali je malo skuplje
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Januar 28, 2011, 09:30:56 posle podne »



E, ovde moram da se ubacim. Ovaj iskaz je tačan AKO se radi o sportisti. Ako se radi o tempiranom korišćenju dekstroze, npr posle treninga itd. Ali dekstroza može biti ubistvo ako se konzumira bezveze na duge staze. Dex je prirodan šećer koji ima ubedljivo najviši GI i zato prouzrokuje nagle skokove insulina, što je diabetes u najavi. Nekome ko ne trenira poslednje što u životu punom čipseva i hlebova jeste da ubacuje dex. (Mada, ko još popije 50g dex onako bezveze? - tako da slobodno zaboravite da sam bilo šta rekao. :))

Treba li dodatno isticati da sam na takvu upotrebu suplemenata i mislio? :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #8 poslato: Januar 28, 2011, 09:25:57 posle podne »

Popij dve čaše Cedevite :) Nije jako slatka, a super je posle treninga :)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #7 poslato: Januar 28, 2011, 07:19:47 posle podne »

...
Dextroza, kao i ni jedan drugi suplement, nije štetna po zdravlje.
...

E, ovde moram da se ubacim. Ovaj iskaz je tačan AKO se radi o sportisti. Ako se radi o tempiranom korišćenju dekstroze, npr posle treninga itd. Ali dekstroza može biti ubistvo ako se konzumira bezveze na duge staze. Dex je prirodan šećer koji ima ubedljivo najviši GI i zato prouzrokuje nagle skokove insulina, što je diabetes u najavi. Nekome ko ne trenira poslednje što u životu punom čipseva i hlebova jeste da ubacuje dex. (Mada, ko još popije 50g dex onako bezveze? - tako da slobodno zaboravite da sam bilo šta rekao. :))


@ Dukicar
Slobodno rastvori 3 kašike meda... mnogo je to manje šećera, ali med ti je šećer takoĂ°e. ;)
A usotalom kao što ti Beka reče - reci kevi da ti kupi u zdravoj hrani.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 18 upita.