TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396551 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 29, 2024, 02:55:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pravilna ishrana i trening za mrsavljenje :)  (Pročitano 22681 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #18 poslato: Februar 21, 2011, 01:52:28 posle podne »

Zašto kažeš da je johimbin najgora glupost? Ima u drugih suplemenata sa neželjenim efektima...
a to za viagru je jasno...
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #17 poslato: Februar 21, 2011, 12:05:51 pre podne »

Johambin? Svasta, glupost da nema gore. Bolje curi kupite viagru. . .
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #16 poslato: Februar 20, 2011, 05:35:56 posle podne »

Ako procitas predhodne postove i malo o ishrani shvatices da ti je ishrana losa i problem tvoj treba resavati tako sto ces postepeno preci na rezim ishrane koji ce ti pomoci da adekvatno smrsas.iscitaj predhodne postoje o ishrani i ukoliko nesto ne bude jasno pitaj.
Sačuvana
na
Gost
« Odgovor #15 poslato: Februar 20, 2011, 05:10:01 posle podne »

Imam treninge svakog dana po 2 sata. Plivam dosta i radim vezbe u vodi sa medicinkama. Doruckujem oko 8 neki djevrek ili sendvich sa sunkom, rucam oko pola 2, uvek neko kuvano jelo...retko veceram(skoro nikada)..a izmedju obroka jedem voce ... Pijem sokove, ne vise od jedne case dnevno.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Februar 18, 2011, 09:34:48 posle podne »

Ja treniram waterpolo i noge su mi veliki problem. Pokusavala sam sa raznim dijetama, pravilnom ishranom...i uvek smrsam u gornjem delu tela, a noge ostaju iste..Traba mi savet, kako da resim ovaj problem. Unapred zahvalna
Napisi kako se hranis kako i sta i koliko treniras sto vise informacija das ,mozes dobiti i adekvatan odgovor.Sto se tice yohambina i ovih alfa,beta,delta androgenih receptora zaboravi na to.Sve moze da se resi na jednostavniji nacin,samo daj neke informacije.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #13 poslato: Februar 18, 2011, 09:27:17 posle podne »

Znači, razumeli smo se :)
Dovodi, isto kao i kofein... možda ne tako često ali rekla sam da je jedan od suplemenata na koji treba posebno obratiti pažnju...
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #12 poslato: Februar 18, 2011, 09:24:18 posle podne »

Ja treniram waterpolo i noge su mi veliki problem. Pokusavala sam sa raznim dijetama, pravilnom ishranom...i uvek smrsam u gornjem delu tela, a noge ostaju iste..Traba mi savet, kako da resim ovaj problem. Unapred zahvalna

A da nije možda problem u tome što imaš razvijene mišiće nogu pa zato noge ostaju veće...

A što se yohimbina tiče... on je zaista jedan od suplemenata sa kim treba biti obazriv naročito ako si inače anksiozna i napeta, kao i naravno ako imaš neku ošrećenje jetre i bubrega. I još jedna loša strana yohimbina što se mora dozirati veoma pažljivo.
Sa druge strane jedan od retkih suplemenata za koji je dokazano dadovodi do smanjenja masnog tkiva kod sportista.
Ostojic SM. "Yohimbine: the effects on body composition and exercise performance in soccer players". Research in Sports Medicine 2006; 14 (4): 289–99.

Osecam da je referenca bila zbog mene :)
Profesor ostojic je jedan od mojih mentora i predavac kod mene na fakultetu, neverovatan strucnjak. Velika je cast poznavati ga.

Johimbin dovodi do pojave glavobolje, vrtoglavice, tremora, anksioznosti itd...

http://chess.edu.rs/wp-content/uploads/2011/02/Dijetetski-suplementi-u-tretmanu-gojaznosti-CHESS.pdf
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: Februar 18, 2011, 09:18:25 posle podne »

Ja treniram waterpolo i noge su mi veliki problem. Pokusavala sam sa raznim dijetama, pravilnom ishranom...i uvek smrsam u gornjem delu tela, a noge ostaju iste..Traba mi savet, kako da resim ovaj problem. Unapred zahvalna

A da nije možda problem u tome što imaš razvijene mišiće nogu pa zato noge ostaju veće...

A što se yohimbina tiče... on je zaista jedan od suplemenata sa kim treba biti obazriv naročito ako si inače anksiozna i napeta, kao i naravno ako imaš neku ošrećenje jetre i bubrega. I još jedna loša strana yohimbina što se mora dozirati veoma pažljivo.
Sa druge strane jedan od retkih suplemenata za koji je dokazano dadovodi do smanjenja masnog tkiva kod sportista.
Ostojic SM. "Yohimbine: the effects on body composition and exercise performance in soccer players". Research in Sports Medicine 2006; 14 (4): 289–99.
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #10 poslato: Februar 18, 2011, 08:50:14 posle podne »

Nisi dovoljno dugo držala dijetu. Telo ima svoj regulisani sistem po kojem skida masti. Postoji odreĂ°eni redosled, pa se negde skine pre, a negde ide teže i treba više vremena.

Butine umeju biti problematična oblast kod žena zbog veće koncentracije alfa 2 androgenih receptora. Yohimbine hcl je tu pokazao dobre rezultate.

p.s. Bilo bi dobro da napišeš svoj jelovnik koji nije dao rezultate.

Johimbin ima ozbiljne nezeljene efekte, ne bih ga bas preporucio.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Februar 18, 2011, 07:38:53 posle podne »

Nisi dovoljno dugo držala dijetu. Telo ima svoj regulisani sistem po kojem skida masti. Postoji odreĂ°eni redosled, pa se negde skine pre, a negde ide teže i treba više vremena.

Butine umeju biti problematična oblast kod žena zbog veće koncentracije alfa 2 androgenih receptora. Yohimbine hcl je tu pokazao dobre rezultate.

p.s. Bilo bi dobro da napišeš svoj jelovnik koji nije dao rezultate.
« Poslednja izmena: Februar 18, 2011, 07:40:43 posle podne od strane Robert » Sačuvana
na
Gost
« Odgovor #8 poslato: Februar 18, 2011, 05:17:20 posle podne »

Ja treniram waterpolo i noge su mi veliki problem. Pokusavala sam sa raznim dijetama, pravilnom ishranom...i uvek smrsam u gornjem delu tela, a noge ostaju iste..Traba mi savet, kako da resim ovaj problem. Unapred zahvalna
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: Februar 17, 2011, 10:50:23 posle podne »

Biljana ti je dala potpun odgovor,ja cu se samo nadovezati da u prve dve nedelje polako i postepeno prelazis na ovakav rezim ishrane.Nikako nemoj naglo da izbacujes sve sto ne valja.Ukoliko ti nesto i dalje nije jasno pitaj,Biljana ce ti odgovoriti,ja cu se dopuniti ako bude bilo potrebe.
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #6 poslato: Februar 17, 2011, 10:04:45 posle podne »

Od ishrane koju si navela, jedino je rucak kako treba, a sve ostalo treba da izbacis iz svoje ishrane i da ti ishrana bude bazirana na
                - proteini (ne masno meso, riba, jaja)
                - kvalitetni ugljeni hidrati (pirinac, krompir, ovsene)
                - zdrave masti (maslinovo ulje, omega 3)
                - povrce
                - od mlecnih proizvoda ne masni sir (Ela sir) i mozes jogurt ujutru, mleko izbegavaj
Jaja ako ti ne prijaju probaj samo kuvano belance, ja isto zumance ne mogu jer imam problem sa zuci, ali belanca mi ne predstavljaju nikakav problem i cesto mi dobro dodje i kao uzina i jako lepo zasiti  ;)
Ne znam da li ujutru radis, ides u skolu ili doruckujes kuci, ali uvek sebi mozes da spremis i poneses, mozes pilece belo, salata, parce crnog hleba, casa jogurta bez putera, kajmaka, feta sira, salame, prsute, dzema, meda itd.
Bademe mozes oko 30 do 50 g npr za uzinu, ali pazi zato sto oni imaju veliku kalorijsku vrednost.
Vecera treba da ti sadrzi proteine (pilece belo meso ili riba) i salata, povrce. Uvece izbegavaj ugljene hidrate.
Voce jeste prepuno secera i ako ikako mozes izbegavaj ga ako ti je cilj da skines kilograme. Ne birini, sve potrebne vitamine i minerale dobices iz povrca.
Trebalo bi da gledas da ti obroci budu na 3 sata.
Sto se tice treninga, ako imas mogucnosti, ujutru na prazan stomak kardio laganog intenziteta od 30 min do 60 min (puls od 120 do 150) u svrhu topljenja masnih naslaga. Poslepodne trening u teretani.
Ukoliko ti je i trening i kardio poslepodne onda prvo odradi trening pa posle kardio opet laganog intenziteta od 30 do 60 min (brzo hodanje na traci ili steper ili bicikl)
Sagorevac ces lako ubaciti,samo prvo sredi ishranu i ako mozes uzmi whey protein i omega 3.
Kada sredis ishranu i pocnes kvalitetno da se hranis, "napadi" za slatkisima ce proci  ;)

Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #5 poslato: Februar 17, 2011, 08:05:32 posle podne »

Evo , sve sto ti treba (ako znas engleski)
http://scivation.com/books/images/thedietsolution.pdf
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
lsdalyssa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #4 poslato: Februar 17, 2011, 07:22:00 posle podne »

Hvala vam puno na odgovorima!  ;D Da...u principu me je zanimalo koju vrstu namirnica/namirnice pre i posle treninga...mislila sam da pre treba da unosim vise UH a posle proteina, ali sad vidim da to nikako ne moze odvojeno  :D Inace sam visoka 162 cm, teska 62 kg  :( Najboje sam se osecala a i izgledala sa oko 52 kg pa mi je to sad i cilj...E ovako...sto se tice ishrane- rucak mi je uvek bio poprilicno dobar: kvalitetno meso + dosta salata ili razlicitog povrca, sve spremljeno na zaru ili kuvano (znaci nista ulje ili jako malo), przeni krompir ne pamtim kad sam jela! Ali zato uzineee...katastrofa :-\ Dosta slatkisa (tipa sta mi padne pod ruku, i generalno imam problem sa "napadom" slatkisa popodne, kako to da resim, cime da zamenim nezdravo slatko?), dorucak je sadrzao gomilu toga sto treba da se izbegava- kajmak, putere, salame, prsute, sirnih namaza, feta sir... ili neko pecivo s' nogu iz pekare  :(...ali zato jogurta samo 1-2 puta dnevno i to kafenu soljicu, a mleko uglavnom samo u kafi...vecera slicna dorucku ili ponekad musli sa mlekom...Znam, katastrofa  :-[ A mislim da je jos gori problem od svega toga "jedi sta i kad ti padne pod ruku" + ponekad grickalice...Mislim da mi nije toliko tesko da se pridrzavam pravilne ishrane koliko sto ne znam kad i sta da jedem  ??? ( Znate ono kao- koja namirnica sta sadrzi i kad da se jede- *neka tabela) Tipa...kad mogu lesnici, bademi (i koliko), da li smeju pistaci...Sta za dorucak osim ovsenih i ostalih pahuljica...da li je dozvoljen dzem, med? (jaja mi uglavnom ne prijaju pa ih retko i jedem) Sta za uzine i koliko? Pitam cisto da mi ne bude monotona ishrana...Da li moze objasnjenje zasto voce samo ujutru i na prazan stomak? Nije valjda da ima toliko secera?  :-[ Hvala jos jednom za savete (i one vezane za trening- to mi vec malo lakse ide, isla sam i ranije na tae bo i u teretanu samo sad zelim da naucim malo vise i pravilnije ;) Necu preterati, idem lagano i postepeno! ;)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.394 sekundi sa 19 upita.