TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395235 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 07:52:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 84 85 [86] 87 88 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vi pitate-ja odgovaram  (Pročitano 280517 puta)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #39 poslato: Mart 05, 2011, 12:18:47 pre podne »

Tnx!
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #38 poslato: Mart 05, 2011, 12:00:26 pre podne »

Pokusaj sa nekim detaljnim lekarskim pregledom,ultra zvuk,magnetna...to mi zvuci kao ozbiljna povreda a i predugo je vuces.Ako pregled kaze da nije ozbiljno i da treba samo mirovanje onda idi sa onim sto sam ti na pm napisao.
Suzen ti je izbor vezbi koje mozes da radis i radi ono gde ne osecas uopste bol.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #37 poslato: Mart 04, 2011, 11:49:09 posle podne »

Ovako, leg press sam malo radio tipa pre 10ak dana i bilo mi je ok do neke 7me serije (ali sam radio sa svega 75kg i išao sam relativno plitko - kako mi najviše smeta kada duboko čučnem. I po 5pon sam radio, sporijim tempom - greška?) Smeta mi uvek posle aktivnosti. Tipa ako je aktiviram malo osećam više kao nelagodnost, a onda osećam sutra i narednih dana da se aktiviralo. Osetio sam nešto tek na 7oj serijii onda sam prestao da radim. Sad mi je onako nelagodno... nzm. Bol jeste, ali nije jak i probadajući. Više onako smara. I izluĂ°uje me jer znam da ne mogu da radim mrtvo i noge.

Probaću sa po jednom nogom više pon kao što si savetovao. TakoĂ°e, koliko duboko da idem?
Šutevi mi ne leže, jer kontrahujem taj deo kad kreem da radim, a povrh toga u ovoj teretani gde sad idem sprava za šutanje im nij nizašta. O iskoraku ni ne razmišljam (jel bi trebalo?), čučanj sam već rekao šta i kako.
TakoĂ°e, trbušnjaci/hiperekstenzije ne?
One kreme za reumu da stavljam? Msm kapiram da je bolje da me potseća nego da udarim "painkiller" pa da ne osetim upozorenja.

O infou ništa spec nemam više. Mirovanjem se stanje smirilo. Stvarno me je smarala povreda, bukvalno dok sam hodao osećao sam bol. Iskulirao sam se, prošlo je prilično. Malo sam probao da radim noge i evo sad opet treniram ozbiljno (tj osim nogu :/, tako da se i ne može nazvati treniranjem nekim ali ajde...)
Na mestu lokalno imam jedan malo jači limfni čvor, ali ista je situacija i sa druge strane. Prosto ima ih tu valjda.
Lat mašinu sam morao da zbacim - smeta mi prilično, kako se dosta isteže taj deo (a sam jelte dizao nešto što je teže od mene pa je moguće da je i to doprinelo povredi kako se izgleda dosta oslanja baš na to. Sad se držim zgibova sa opterećenjem i to opterećenje isključivo oko pojasa.)
Nzm šta još mogu da kažem o ovome...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #36 poslato: Mart 04, 2011, 09:14:00 posle podne »

Uh,gadna povreda u smislu sto taj deo nesvesno kontrahujemo kod vecine osnocnih vezbi.Povreda je verovatno nastala zbog visokog nosenja kaisa (u vecini slucajeva),ili si mozda radio trbusnjake sa opterecenjem..to sada nije toliko ni vazno.
Ukoliko osecas i mali bol pri bilo kojoj vezbi ,menjaj je..konkretno noge,kakva je situacija sa leg presom?sutiranje,iskorak?
kao sto sam pisao moj problem sa kolenom je bio ozbiljan(savet lekara potpuno mirovanje,sto naravno nisam poslusao)..radio sam zadnju lozu manjim intezitetom i lagani kardio..nakon oporavka na kontroli,drugi lekar mi je rekao da sam dobro postupio.
poenta je ako mozes leg pres da radis,idi jednom nogom pa drugom pa sa obe sa malim opterecenjem velikiiii broj ponavljanja,isto tako sutiranje,radi kruzne treninge.Bitno da misic bude aktivan i prokrvljen.
Preporucio bih ti Animal flex,biofrez...ukoliko i to ne pomogne na pm cu ti dati jos jedan predlog,ali kao poslednju opciju.I najbitnija stvar je psiha,ne dozvoli da problem pobedi tebe,vec ti njega.Sada ga lagano zaobilazi sa vezbama koje mozes da radis ,a kasnije idi kroz problem direktno.
Mrtvo vucenje kao i veslanja u predklonu takodje izbaci,radi vise izolacione vezbe,neces mnogo izgubiti,a kasnije kada se oporavis vracanje na stare vezbe dovesce do napredka.
Daj mi jos neke info ,mozda mi padne na pamet jos nesto.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #35 poslato: Mart 04, 2011, 08:37:16 posle podne »

Evo Marko pitanje za tebe.

Do sada si jedina osoba koja mi je dala iole nekakvo objašnjenje šta bi moglo da bude u pitanju, pa bih voleo da čujem imaš li još nešto da mi kažeš na ovo.

Još jesenas sam se povredio. Poludeo sam jer sam pomislio da je kila u pitanju zbog malo većeg limfnog čvora tu. (Onako bol na desnoj strani od genitalija - na sredini spajanja butine i trbušnjaka.)  Bio kod doce, rekao mi je da nemam kilu i savetovao je MLEKO (mirovanje, led, elon... nešto...) i to je bilo to. Još štaviše mislim da je nešto pomonjao da sam mišić neki nešto zeznuo, ali ne bih se kladio u to kako znam kako je kad središ mišić. Tu se zadesio neko da je pitao baš ovde na forumu i opisao iste simptome i tu si rekao da je istegnuće ingvinalnog ligamenta česta povreda.

Uglavnom, od jesenas sam se solidno iskulirao sa treninzima (a valjda ligament me je počeo zezati u svakodnevnim aktivnostima - eg hodanje) i mirovao sam. Uglavnom, smirlilo se, malo sam ga osećao kad sam radio čučanj (na prazno - dakle bez tegova), a posle mi je bilo ok da uradim i serijicu čučnjeva bez tegova. Osetio bih malo ligament tipa sutra da se "aktivirao" ali nišĂ°ta strašno. (Inače na čučnju sam to verovatno i zeznuo :/).
Uglavnom sam pokušavao da malo radim noge (kako je prošlo ~4 meseca od kad sam se povredio) i opet ga osećam. Na istom mestu. Ne boli to nešto nzm ni ja koliko, ali ga osećam! Nervira me. I verovatno bi se pogoršalo kad bi pokušao da radim malo ozbiljnije čučanj. Dakle, mrtvo/čučanj/noge in general ne mogu da radim!

Pitanja su tri:
1- Jel imaš ideju šta je ovo? (Istegnuti ingv ligament kao što si rekao ili bi to trebalo da je već zaraslo?)
2- Šta da radim da bi se najbrže oporavio. (Ludim jer noge zaostaju totalno.)
3- Jel imaš neku ideju kako bih mogao da radim noge bez da naprežem taj deo? (meni ništa više ne pada na pamet. Možda jedino farmerov hod jer mi ne smeta toliko, ali opet nzm koliko to uopšte ima smilsa.)

Otići ću svakako do doktora opet (sa nadom da će mi reći nešto usefull ovaj put), ali me interesuje i tvoje mišljenje.
« Poslednja izmena: Mart 04, 2011, 08:39:09 posle podne od strane Biochemo » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #34 poslato: Mart 04, 2011, 10:41:34 pre podne »

Onda naci nacin da treniras,improvizuj vezbe sama ,kardio.
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #33 poslato: Mart 04, 2011, 10:28:23 pre podne »

Bas iz tog razloga ces postepeno i ubacivati u ishranu kasnije nesto i vise hidrata kako ne bi doslo do naglog skoka kilaze usled losijeg nacina ishrane.

Nema skoka kilaze, nazalost suprotno, kada ne treniram redovno preko leta, izgubim po 5, 6 kg i iz godine u godinu to ne mogu nikako da sprecim
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #32 poslato: Mart 04, 2011, 10:14:16 pre podne »

Bas iz tog razloga ces postepeno i ubacivati u ishranu kasnije nesto i vise hidrata kako ne bi doslo do naglog skoka kilaze usled losijeg nacina ishrane.
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #31 poslato: Mart 04, 2011, 01:15:06 pre podne »

Ne opterecujem se, nego znam da ovako disciplinovana sa ishranom i treninzima mogu da budem do kraja maja i posle je gotovo sa tim do oktobra, zbog prirode mog posla. Zato iz ovih preostalih tri meseca zelim da izvucem maksimum kako bi posle koliko toliko uspela da sacuvam tu postignutu formu
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #30 poslato: Mart 04, 2011, 12:24:49 pre podne »

Nije greska,opusti se ..previse se opterecujes detaljima ne spremas se za takmicenje.bitno jre da vidis napredak,kada osetis zastoj onda cemo menjati nesto.
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #29 poslato: Mart 04, 2011, 12:21:16 pre podne »

To radim svaki 7 dan povecavam kolicinu slozenih hidrata uz odmor, a za Ella sir sam mislila da smem svaki dan
Cesto kada ogladnim oko 11, 12 uvece, pojedem nekoliko kasikica Ella sira. Onda je to greska  ???
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #28 poslato: Mart 04, 2011, 12:16:53 pre podne »

Samo smanji druge hidrate tog dana,ali to ce ti samo sokirati metabolizam sto ce ima ti koristi ali naredni dan smanji hidrate,digni proteine.Zato ti i naglasavam da svaki 7 dan odmaras i napunis glikogenske depoe.
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #27 poslato: Mart 03, 2011, 11:59:06 posle podne »

Jutros sam dala sebi oduska, tako sam se lepo najela Ella sir pomesan sa whey-om (ukus jagoda i bela cokolada) i nekoliko visanja, prelepo, prava poslastica, kao da sam jela tortu  ;).
Marko, koliko toga smem da jedem, posto ja to ne znam da jedem normalno, danas sam do 2 sata pojela ceo taj Ella sir
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #26 poslato: Mart 03, 2011, 10:05:06 posle podne »

Prestroga si Biljana :) To je veoma bitno za mozak, a posto znamo svi kolika je moc mozga, moras mu dati oduska :)

Kao sto bi moj prijatelj rus triatlonac (inace top 10 u svetu) rekao da nista bolje od alkohola, nije mozda najbolji za organizam ali za mozak nista bolje, a to je veoma bitno kada se stalno full full trenira da se malo zaboravi na to :) Ima istine malo u tome. A sa obzirom da malo junka svakako bolje nego alkohol :), onda nema problema.

Ali takodje je i ta varijacija i sok odlicna za organizam. Ne valja ni previse na vikavati organizam na poptuno odsustvo od secera... To ti Marko i Alen sigurno bolje znaju objasniti.
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #25 poslato: Mart 01, 2011, 10:42:21 posle podne »

Za mene jos nema te superkompenzacije u vidu kolaca, postasticarnice, ali doci ce i to vreme  ;)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 84 85 [86] 87 88 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.169 sekundi sa 20 upita.