TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 12:40:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: dobijanje mase suplementima  (Pročitano 19026 puta)
igi87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #42 poslato: Februar 27, 2011, 09:47:43 posle podne »

Zasto da ne kreatin i kofein ?
Moze li mi onda neko objasniti sastav nanovapor-a ili shock therapy-a (ili bilo kog NO reaktora iz vase ponude)... I jedan i drugi u svom sastavu imaju i kreatin i kofein...
Ili da mi objasni clanak u pansportovom biltenu (septembar-oktobar 2010)  "suplementacija pre i posle treninga", u kome pise da pre treninga treba uzeti kreatin i kofein...
Sačuvana
*Milos*
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 101


« Odgovor #41 poslato: Februar 27, 2011, 09:46:46 posle podne »

Department of Physical Education and Athletic Training, Palm Beach Atlantic University, West Palm Beach


Abstract
Seventeen active males (age 22.9 +/- 4.9 year) participated in a study to examine the effects of creatine monohydrate supplementation on total body weight (TBW), percent body fat, body water content, and caloric intake. The TBW was measured in kilograms, percent body fat by hydrostatic weighing, body water content via bioelectrical impedance, and caloric intake by daily food log. Subjects were paired and assigned to a creatine or placebo group with a double-blind research design. Supplementation was given for 4 weeks (30 g a day for the initial 2 weeks and 15 g a day for the final 2 weeks). Subjects reported 2 days a week for supervised strength training of the lower extremity. Significant increases before and after the study were found in TBW (90.42 +/- 14.74 to 92.12 +/- 15.19 kg) and body water content (53.77 +/- 1.75 to 57.15 +/- 2.01 L) for the creatine group (p = 0.05). No significant changes were found in percent body fat or daily caloric intake in the creatine group. No significant changes were noted for the placebo group. These findings support previous research that creatine supplementation increases TBW. Mean percent body fat and caloric intake was not affected by creatine supplementation. Therefore weight gain in lieu of creatine supplementation may in part be due to water retention.
Sačuvana
Promene životnog stila će uticati da Vam bude bolje i da izgledate bolje!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #40 poslato: Februar 27, 2011, 09:34:08 posle podne »

 Mislila sam da si to pročitao negde na ovom forumu...
baš me zanimaju ti stručnjaci a još i ako ima neka studija na tu temu...
Sačuvana
*Milos*
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 101


« Odgovor #39 poslato: Februar 27, 2011, 09:26:42 posle podne »

Ko savetuje istovremeno uzimanje kreatina i kofeina?
potrudicu se da pronadjem i citiram neke pojedince u raznim postovima
 i to nisu amateri
Sačuvana
Promene životnog stila će uticati da Vam bude bolje i da izgledate bolje!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #38 poslato: Februar 27, 2011, 09:14:27 posle podne »

Ko savetuje istovremeno uzimanje kreatina i kofeina?
Sačuvana
*Milos*
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 101


« Odgovor #37 poslato: Februar 27, 2011, 09:13:10 posle podne »

Jeste greska u kucanju i nepostoji formula za unos kreatina

Note: It is discouraged to use caffeine while on creatine; while creatine makes your muscles hold water, caffeine will do the opposite, thereby reducing the effects of the creatine intake.

I ja ne razumem zasto se savetuje uzimanje kofeina i to u vecim dozama sa monohidratom ima li tu nesto nelogicno?

Sačuvana
Promene životnog stila će uticati da Vam bude bolje i da izgledate bolje!
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #36 poslato: Februar 27, 2011, 08:51:41 posle podne »

@*Milos*
... tebra, ako sam te nešto razumeo evo možeš odmah da me streljaš.
Apsolutno konfuzan post koji nmogu da rastumačujem sad, ali deder - objasni mi šta si sa ovim hteo da kažeš?

1:
...
Kolicinu koju najmanje treba za uzimanje je odnos 0,3g kreatina po 1 kg telesne tezine.
...

2:
i 0.3 je po meni gornja granica za monohidrat...

Jel ono prvo bila greška u kucanju?
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #35 poslato: Februar 27, 2011, 08:48:53 posle podne »

Fiki,lud si ko struja. :) Venera u jarcu HAHAHAHAHA :) Skoro se nisam ovako nasmejao... :) ;) Koji ludak. :)
Sačuvana
*Milos*
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 101


« Odgovor #34 poslato: Februar 27, 2011, 08:26:31 posle podne »

Video da mu je venera u jarcu. . . Sory morao sam. . .
:D :D :D
Neka si mi rekao :D  ,... u kugle nevjerujem ali ko zna sta je Venera u stanju da napravi :D
Sačuvana
Promene životnog stila će uticati da Vam bude bolje i da izgledate bolje!
*Milos*
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 101


« Odgovor #33 poslato: Februar 27, 2011, 08:23:04 posle podne »

Sve je pocelo jos mnogo davno...od ubedjivanja o "punjenju" pa u kontra ubedjivanju,.. ima tu mnogo "politickih" struja :D
Recimo biotec kreatin za stedljive  je bacanje para nisam probao ni jedan drugi koji toliko vuce vodu u misic kao on!
Znaci dugo cenjena teorija punjenja vise nevazi,bitno da su ju mnogi savetovali i stajali iza svojih reci,treba experimentisati,uloziti vremena truda i novca za bilo kakve informacije...neki ga izlucuju previse brzo.Ili mozda njihovi misici nisu toliko efikasni u zadrzavanju istog.Ili mozda ljudi koji ne mogu da dostignu maksimalnu koncentraciju kreatina imaju vise Tip 1 misicnih vlakana,koja su vise orjentisana na izdrzljivost i imaju manji kapacitet za skladistenje kreatina...osoba uzima 2grama dnevno i trosi 2grama,i zavrsi sa zalihama kreatina koje su 40% ispod njegovog maksimuma.Studija koja je gledala izlucivanje kreatina i kreatinina preko mokraca je saznala da ljudi koji suplementuju 5g dnevno,izluce oko 3do4 grama vise nego oni koji to ne rade.Tako da oni koriste 1do2 grama,i bacaju ostalo.


Sto se vode tice ako se uzima obican monohidrat neki kazu moras 10 l!!!zasto?kakav ti je metabolizam?kolika ti je tezina tela?kostiju?to su sve individualne procene za svakoga posebno.Koliki procenat tela(misica) se sastoji od vode?

Odakle nadutost misica kod monohidrata?slab trening,slab unos vode i hrane,koliko ce se kreatina iskoristiti?Ostace ispod koze i u bubrezima a izbacice se mokrenjem VODA!.Tako se dobija masa od bioteca...radi on i daje snagu ali,ali...

i 0.3 je po meni gornja granica za monohidrat,jel pitanje je ko koliko skladisti zato je potrebna i voda,opst po nekim stranim studijama kazu neni nemoze se dnevno iskoristiti vise od 5g kreatina dnevo,hoce li onaj od 50 i onaj od 150 kg telesne mase uzimati istu kolikocinu?
Mislim da je najvise istrazivanja vodjeno na temu kreatina i da svako prica godinama drugaciju pricu

Monohidrat je proslost za mene licno,nikad vise hvala lepo bilo je zabavno dok je trajalo  8)






Sačuvana
Promene životnog stila će uticati da Vam bude bolje i da izgledate bolje!
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #32 poslato: Februar 27, 2011, 07:26:17 posle podne »

Video da mu je venera u jarcu. . . Sory morao sam. . .
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #31 poslato: Februar 27, 2011, 07:07:56 posle podne »

Kolicinu koju najmanje treba za uzimanje je odnos 0,3g kreatina po 1 kg telesne tezine.

Odakle ti ovo?

...rezultat biti i manji ako izostavisi veliki unos vode

Ovo takoĂ°e?

Imaš neke podatke koje mi nemamo ili to onako... ?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #30 poslato: Februar 27, 2011, 04:43:18 posle podne »

pa znam da hrana povecava misicnu masu ! :D ali da li i kreatin pomaze u tome ili sluzi samo za snagu , izdrzljivost , i da zanima me veoma da li je istina da kreatin oblikuje misice i daje im volumen ? :)

Kreatin je samo dodatni izvor energije za mišić a gradivni elementi proteina su proteini, a UH ti trebaju za popuni glikogenskih rezervi
Sačuvana
*Milos*
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 101


« Odgovor #29 poslato: Februar 26, 2011, 02:10:22 posle podne »

pa znam da hrana povecava misicnu masu ! :D ali da li i kreatin pomaze u tome ili sluzi samo za snagu , izdrzljivost , i da zanima me veoma da li je istina da kreatin oblikuje misice i daje im volumen ? :)

danima kada vezbas-5(10) gr pre treninga , 5(10) gr posle treninga(moze zajedno sa wheyom u sklopu pwm-a)
danima kada ne vezbas- 5 grama nakon ustajanja(prazanj stomak), 5 gr pred veceru(prazan stomak)

Kolicinu koju najmanje treba za uzimanje je odnos 0,3g kreatina po 1 kg telesne tezine.
Kreatin vuce vodu u misic i on je volumizer ima vestruku ulogu,obavezno whey-om posle treninga,rezultat biti i manji ako izostavisi veliki unos vode
Sačuvana
Promene životnog stila će uticati da Vam bude bolje i da izgledate bolje!
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #28 poslato: Februar 26, 2011, 01:33:13 posle podne »

pa znam da hrana povecava misicnu masu ! :D ali da li i kreatin pomaze u tome ili sluzi samo za snagu , izdrzljivost , i da zanima me veoma da li je istina da kreatin oblikuje misice i daje im volumen ? :)
Sačuvana
train hard or go home !
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.