TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396072 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 09, 2024, 03:39:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: dobijanje mase suplementima  (Pročitano 19454 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #27 poslato: Februar 26, 2011, 01:12:50 posle podne »

sto se tice kreatina ja sam citao da kreatin monohidrat daje izdrzljivost i snagu ali sam procitao da je veoma uticajan na povecavanju misicne mase , da li je to istina posto se retko pominje , i koliko je potrebno piti whey protein na dan , mislio sam samo posle treninga da pijem , tako ce mi 1kg wheya trajati mesec dana ?

Misicnu masu ne povecava kreatin sam po sebi vec hrana... hrana je neizbezna osnova....

whey mozes piti posle treninga, to jeste pod broj 1,  a mozes piti i ujutru nakon ustajanja. Ako stedis onda samo posle treninga.
Sačuvana
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #26 poslato: Februar 26, 2011, 12:42:42 posle podne »

sto se tice kreatina ja sam citao da kreatin monohidrat daje izdrzljivost i snagu ali sam procitao da je veoma uticajan na povecavanju misicne mase , da li je to istina posto se retko pominje , i koliko je potrebno piti whey protein na dan , mislio sam samo posle treninga da pijem , tako ce mi 1kg wheya trajati mesec dana ?
Sačuvana
train hard or go home !
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #25 poslato: Februar 26, 2011, 11:07:35 pre podne »

a goce li mi ko preporuciti vise koji whey, bcaa i kreatin , i u cemu je razlika izmedju whey i ostalih proteina , sto mi svi vicu uzmi whey ? :) hwala unapred !

pored toga što su ti već naveli, whey (surutka) je najbogatiji proteinski izvor bcaa aminokiselina koje su od posebnog značaja za sportiste- oporavak, zaštita od katabolizma

a što se izbora tiče, zaista mislim da za jednog početnika rekreativca neće biti neke drastične razlike :)  sem možda ukusa, rastvorljivosti...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #24 poslato: Februar 26, 2011, 10:56:16 pre podne »

a goce li mi ko preporuciti vise koji whey, bcaa i kreatin , i u cemu je razlika izmedju whey i ostalih proteina , sto mi svi vicu uzmi whey ? :) hwala unapred !

Fora je u tome što je whey protein najviše i izvikan u bilderskim krugovima. Whey imka najveću biološku vrednost (najviše se iskoristi u organizmu) i najbrže se vari i iz tog razloga se koristi posle treninga.

Tako da je to dobar savet kad ti kažu koristi whey posle treninga, mada ja volim i pre treninga.

Koji god da whey odabereš nećeš pogrešiti. Scitec ima dobru ponudu.

Od BCAA ja najviše koristim BCAA Express i Scitec kreatin monohidrat. Izgleda da volim Scitec, ali jednostavno smatram da imaju odličan odnos cene i kvaliteta.

Što se ostalih proteina tiče imaš ih dosta, ali glavni su (što se mene tiče) albumin i kazein. Albumin je protein iz jaja, a kazein je iz mleka. Ovi proteini imaju svoju upotrebnu vrednost i kao proteini za posle treninga i kao proteini koji se mogu koristiti u drugim delovima dana, jer se sporije vare što znači da će i otpuštanje aminokiselina u krvotok biti duže.

Treba da razmišljaš o tome na ovaj način, whey je odličan oko treninga (pre i posle), a albumin i kazein u neki drugi deo dana, ukoliko postoji potreba za time.

Ako vidiš da ne možeš stiči da jedeš dovoljno često, onda pazari neki milk&egg protein i njega pij tokom dana kao zamenu za obrok, a whey ostavi za posle treninga.

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #23 poslato: Februar 25, 2011, 11:37:59 posle podne »

a goce li mi ko preporuciti vise koji whey, bcaa i kreatin , i u cemu je razlika izmedju whey i ostalih proteina , sto mi svi vicu uzmi whey ? :) hwala unapred !

Kako misliš u čemu je razlika izmeĂ°u wheya i ostalih proteina? Whey je surutka. Kada se kaže "Whey protein", jasno je da to znači protein surutke. E, sad, svi pričamo kraće verzije, pa neko kaže samo "whey", a neko kaže "protein".

Ako si mislio na to koji su još proteini pored wheya, onda imaš protein soje, pšenice, kazein itd.
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #22 poslato: Februar 25, 2011, 10:32:11 posle podne »

to ti je manje bitno koji brend uzmes. Gledaj da se finansijski uklopis,  ja sam fan za : whey : Scivation, kreatin - dymatize, bcaa- Xtend
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #21 poslato: Februar 25, 2011, 09:36:50 posle podne »

a goce li mi ko preporuciti vise koji whey, bcaa i kreatin , i u cemu je razlika izmedju whey i ostalih proteina , sto mi svi vicu uzmi whey ? :) hwala unapred !
Sačuvana
train hard or go home !
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #20 poslato: Februar 25, 2011, 03:04:51 posle podne »

Trebalo bi da unosiš minimum 4000kcal za pomak od nekih pola kile nedeljno.
A sta ce mu pola kile nedeljno, to misici ne mogu biti?

A koliko mu treba nedeljno?
Pa tesko da ce pola kila misica nabacivati nedeljno, to mora biti i salce i to dobrim delom.
Samo mislim da je glupo uopste govoriti koliko kila se kako dobija, to zavisi od previse toga.
Neka samo krka kvalitetno i pazi da se ne masti.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #19 poslato: Februar 25, 2011, 02:13:15 posle podne »

Trebalo bi da unosiš minimum 4000kcal za pomak od nekih pola kile nedeljno.
A sta ce mu pola kile nedeljno, to misici ne mogu biti?

A koliko mu treba nedeljno?
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #18 poslato: Februar 24, 2011, 11:39:02 posle podne »

kako mnogo ? ja sam citao negde da treba i 5000kcal ? mozete da mi preporucite najbolji whey za masu , i uopste , bcaa i kreatin, znaci kojisu se najbolje pokazali ? :)
Najbolje su se pokazali: pilece belo (moze bilo koje pile koje nema pticji grip), junece cisto, tunjevina u vodi, oslic kuvani, curece cisto, konjsko meso, belanca od jaja,
orasasto voce, omega 3, puno salate, poneko voce u prepodnevnim terminima, kompleksni UH u odabranim terminima...
Bez toga ne moze ni papa iz Vatikana da ti pomogne, a jos manje neki suplement! :)
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #17 poslato: Februar 24, 2011, 11:02:05 posle podne »

Trebalo bi da unosiš minimum 4000kcal za pomak od nekih pola kile nedeljno.
A sta ce mu pola kile nedeljno, to misici ne mogu biti?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: Februar 24, 2011, 10:30:31 posle podne »

Trebalo bi da unosiš minimum 4000kcal za pomak od nekih pola kile nedeljno.
Sačuvana
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #15 poslato: Februar 24, 2011, 10:20:41 posle podne »

imam 68 kg , 4 puta sedmicno u teretanu idem visina 185 . moze ko da mi preporuci koji whey , bcaa i kreatin da uzmem > pls ! :) koji su se najbolje pokazali u dobijanju mase ? :)
Sačuvana
train hard or go home !
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: Februar 24, 2011, 09:57:44 posle podne »

Koliko imaš kg i koliko često treniraš i šta?
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #13 poslato: Februar 24, 2011, 07:59:06 posle podne »

5000 kalorija je za Milnea ili tako neke strvine, dosta ti je 3500 do 4000. Uzmi sve za sta imas novca da odrzis konstantnu suplementaciju duzi vremenski period. . .
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.047 sekundi sa 13 upita.