TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:43:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tribulus-kada, kako i zašto  (Pročitano 44565 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #45 poslato: Novembar 20, 2012, 02:44:25 posle podne »

I pored tog karikiranja, ja sve vreme govorim o tome da niko nece pasti od cistog tribulusa i ozbiljna sam sve vreme. Takav sam zakljucak ponela sa predavanja antidoping agencije. Inace se ne usudjujem da iznosim cinjenice koje nemaju pisani dokaz, ali sam ovo smatrala informacijom iz prve ruke od ljudi koji se time bave.
Niko, nijednog momenta, nije pominjao imena proizvodjaca ili distributera, prosto takvu informaciju nisam dobila. Sto se tice pansporta,  preparati uvek prolaze stroge kontrole, koristi ih veliki broj profesionalnih sportista i nisu imali probleme na testu.
A inace, svako malo pa cujem kako se negde nabavljaju jeftiniji preparati ( ne mislim samo na tribulus ), od drugara i slicno pa je pitanje na sta se sve moze tako naici.
Hoces mi, molim te, pojasniti konstataciju vezanu za tekst u biltenu? Ne razumem na sta se odnosi.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #44 poslato: Novembar 20, 2012, 02:13:07 posle podne »

Ako izuzmemo tu ''nenamernu ili namernu kontaminaciju'' kako je moguće da neko od tribulusa padne na doping testu? To bi bilo jednako kao da se neko pre takmičenja najede ringlova i jabuka, pa padne jer ima u krvi previše fruktoze...  ;D ;D ;D
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #43 poslato: Novembar 20, 2012, 02:05:50 posle podne »

Hajde sad malo ozbiljnosti. Dužno poštovanje doktorka, ali tekst o tribulusu je u novom Pansport biltenu, ti si član Pansport tima, ali ne podržavaš tekst koji je u biltenu. Ok. Okolnosti u kojima tribulus u proizvodnji Biotech-a, SNI-a, Dymatize-a, NOW foods-a, Universal-a (firme koje nudi PS koje rade tribulus) može biti kontaminiran sa AAS su za mene novost i opet niko iz Pansport tima nema odgovor na to pitanje?

Ko još može nabavljati tribulus ispod tezge?! Zar ima negde da se uzme u rinfuzi, da znam sledeći put da kad odem po kokice i da mi prodavac napuni i malu kesu tribulusa?!

Ipak tribulus nije nezakonit (još uvek) niti je nedozvoljeno sredstvo (možda će biti). Jel se to Pansport sprema za taj ban tribulusa, pa da odmah zauzme jasan stav pre svih?

Ako izuzmemo tu ''nenamernu ili namernu kontaminaciju'' kako je moguće da neko od tribulusa padne na doping testu? To bi bilo jednako kao da se neko pre takmičenja najede ringlova i jabuka, pa padne jer ima u krvi previše fruktoze... 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #42 poslato: Novembar 20, 2012, 01:48:43 posle podne »

Stvarno ne vidim gde sam napisala da imam nesto protiv tribulusa ( uzgred, ponovicu, nemam nista protiv ) a jos manje da se radi o kampanji protiv istog.

Mozda su okolnosti nerazjasnjene, ali cinjenica je da se to desava u praksi pa mislim da nema niceg loseg u tome da ljudi znaju, bar informativno, da se tako nesto moze desiti i da paze gde ce uzimati preparate ( da ne bude jeftinije ispod tezge a onda se nadju u cudu ) narocito pred takmicenje.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #41 poslato: Novembar 20, 2012, 01:25:39 posle podne »

Ma tu nesto debelo smrdi...
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #40 poslato: Novembar 20, 2012, 11:14:58 pre podne »

Steta sto se ne proizvode :(
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #39 poslato: Novembar 20, 2012, 10:30:10 pre podne »

upravo kako je ironman rekao. I takav vid "slučajne" kontaminacije bi morao da se teško sankcioniše. Mešali steoride pa u istoj kofi tribulus. LOL Gde se bre u istim sudovima proizvode tribulus i AAS? :D :D :D
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #38 poslato: Novembar 20, 2012, 09:00:21 pre podne »

Ali kako može biti upotrebljena ista mašina? To bi značilo da firma koja se bavi proizvodnjom suplemenata, radi ispod tezge i steroide. Ili ima sa strane underground laboratoriju gde prenese mašinu iz redovne proizvodnje na kojoj inače radi tribulus. Po meni to nema logike, i pitam se zašto ste pokrenuli akciju protiv korišćenja tribulusa?
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #37 poslato: Novembar 19, 2012, 11:02:22 posle podne »

Ok, po strani sada to kad neko ciljano unosi steroide. Bilo je krajem proslog meseca jako lepo predavanje organizovano u saradnji sa antidoping agencijom, kada se pricalo na temu tribulusa. Iznoseni su slucajevi iz prakse. Objasnjenje je bilo vezano za sam proces proizvodnje, a da li je u pitanju bila ljudska greska ( namerna ili nenamerna ) to je drugo pitanje.

U procesu proizvodnje kontamincija anaboličkim androgenim steroidima? :D U procesu prozvodnje preparata koji je ekstrakt biljke Tribulus terrestris?

:D :D


Jel ima to negde dokumentovano? Izvinjavam se što sam skeptik, ali praktično bi to značilo da ta biljka ima AAS u sebi što sam prilično siguran da nije slučaj. (Ako saponine koji jesu steroidne strukture - tj tribulus ne računamo kao jedan od njih)

Ma ne, ne odnosi se na samu biljku i cist tribulus nema veze sa celom ovom pricom. Pokusacu plasticno da prenesem kako je to nama objasnjeno na predavanju - upotrebljena je ista masina za mesanje u procesu proizvodnje, prvo za steroide pa za tribulus. Nisam mnogo upucena kako to u praksi izgleda, ali ne vidim zasto bi izmisljali tako nesto, sasvim verujem da se to moze dogoditi ( ponovo kazem slucajno ili namerno u to necu da zalazim).
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #36 poslato: Novembar 19, 2012, 10:47:17 posle podne »

Ok, po strani sada to kad neko ciljano unosi steroide. Bilo je krajem proslog meseca jako lepo predavanje organizovano u saradnji sa antidoping agencijom, kada se pricalo na temu tribulusa. Iznoseni su slucajevi iz prakse. Objasnjenje je bilo vezano za sam proces proizvodnje, a da li je u pitanju bila ljudska greska ( namerna ili nenamerna ) to je drugo pitanje.

U procesu proizvodnje kontamincija anaboličkim androgenim steroidima? :D U procesu prozvodnje preparata koji je ekstrakt biljke Tribulus terrestris?

:D :D


Jel ima to negde dokumentovano? Izvinjavam se što sam skeptik, ali praktično bi to značilo da ta biljka ima AAS u sebi što sam prilično siguran da nije slučaj. (Ako saponine koji jesu steroidne strukture - tj tribulus ne računamo kao jedan od njih)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #35 poslato: Novembar 19, 2012, 10:39:30 posle podne »

Cini mi se da se ne razumemo zadnjih nekoliko postova. Nemam nista protiv tribulusa! :-) Sam tribulus, kad je cist ( kao sto je bio u tvom slucaju ) nije pozitivan na doping testu i to je normalno i za ocekivati. Ali postoje situacije kada dodje pozitivan test, posalje se preparat na ispitivanje i utvrdi se da se radi o kontaminaciji steroidima ( najverovatnije pri samoj izradi preparata ).  Nije pravilo da se to desava ali bude takvih slucaja.

Kako može da se desi "kontaminacija steroidima"? Odakle?? Naravno ako nisu nmerno dodati. TakoĂ°e ne smemo da zanemarimo da taj neko možda ne uzima samo tribulus što je i najverovatnije.

Ok, po strani sada to kad neko ciljano unosi steroide. Bilo je krajem proslog meseca jako lepo predavanje organizovano u saradnji sa antidoping agencijom, kada se pricalo na temu tribulusa. Iznoseni su slucajevi iz prakse. Objasnjenje je bilo vezano za sam proces proizvodnje, a da li je u pitanju bila ljudska greska ( namerna ili nenamerna ) to je drugo pitanje.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #34 poslato: Novembar 19, 2012, 11:54:51 pre podne »

Ma da rokaju se steroidima pa posle kao tribulus..ma vazi...
pa mora trib iza kure :D :D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #33 poslato: Novembar 19, 2012, 11:52:20 pre podne »

Ma da rokaju se steroidima pa posle kao tribulus..ma vazi...
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #32 poslato: Novembar 19, 2012, 11:13:35 pre podne »

Uveren sam da ste vecinom procitali tekst u najnovijem biltenu o tribulusu.Ispao je najvece zlo i prevara danasnjice.

Baš. Jedna od najvećih doping zamki?! Šta znači ''odaberite 100% nekontaminiran tribulus''? Jel to znači da u ponudi imate one koji su kontaminirani ili na pijacu kad odem da kupim jaja, da ne kupujem od bakute tribulus u rinfuzi?
U novom biltenu ste napravili od tribulusa ZLO. Ne valja za jetru, za srce, povećava holesterol i libido, a ne utiče na povećanje performansi u teretani i povećanje mišićne mase/izdržljivosti/snage. Šta će vam onda tribulus u ponudi ako je dobar samo za potenciju. Ubacite onda i VEP  ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #31 poslato: Novembar 19, 2012, 10:38:40 pre podne »

Uveren sam da ste vecinom procitali tekst u najnovijem biltenu o tribulusu.Ispao je najvece zlo i prevara danasnjice.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 18 upita.