TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:37:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tribulus-kada, kako i zašto  (Pročitano 44557 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #60 poslato: Jun 17, 2013, 11:37:30 posle podne »

Tribulus ide tek na kraju kada je maksimalno sredjena ishrana i nabavljena osnovna suplementacija.E tek onda ide on a nikako sam i da je on prioritet.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #59 poslato: Jun 17, 2013, 11:33:14 posle podne »

Pretpostavljam da ti je cilj povećanje mišićne mase? Ako je tako, protein + amino je višestruko bolja kombinacija od solo tribulusa.
Sačuvana
DaliborSavic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #58 poslato: Jun 17, 2013, 11:13:31 posle podne »

skoro sam popio amino.. sada nemam kesa mozda od sledeceg meseca.. pa znaci ako uzmem recimo protein i amino imace efekat ? znaci da sacekam dok ne kupim i onda da pocnem da ga pijem ? ili jednostavno da ga prodam ortaku(on ima 29 sad ce 30 ) posto na mene nema efekat ? :D glupo pitanje ali stvarno ne znam sad kad sam procitao da nema efekat ne znam vise sta da radim..
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #57 poslato: Jun 17, 2013, 10:44:34 posle podne »

Cao imam par pitanja pitanje za sve . Naime uzeo sam tribulus fuel (twinlab) 625mg u jednoj kapsuli . rekla mi je da uzimam 3 dnevno i to uz obroke . Prvo da li je ovakvo konzumiranje pravilno ? drugo,  imam 21 godinu da li sam pogresio ? tj dal necu imati efekat od njega..?  posto sad kad sam procitao sve ovo po forumu shvatio sam da je rano.. Pio sam i proten i gejner i kreatin i amino par puta i ishrana mi je dobra sad sam se odlucio za tribulus ..ali sad vise ne znam  :D p.s treniram 5 godina..

U tim godinama za tribulusom nema potrebe, on ima smisla od 30, 35 godine pa nadalje. Narocito nece imati smisla ako nemas nista drugo od suplemenata. Sta je sa ostalom suplementacijom?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #56 poslato: Jun 17, 2013, 07:11:03 posle podne »

Zvanično uputstvo je: 2 kapsule dnevno, po jedna ujutru i uveče. No, nije to tako bitno, možeš i 3 uzimati. Bitno je to što vrlo verovatno neće ispuniti tvoja očekivanja jer si jako mlad. Pored toga, ti si napravio  pogrešan izbor što si uzeo samo tribulus, tj. nemaš nešto osnovno od suplementacije - whey protein.

Ako imaš para, dodaj tome i protein, pa da koliko-toliko središ taj deo priče. :)
Sačuvana
DaliborSavic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #55 poslato: Jun 17, 2013, 04:13:59 posle podne »

Cao imam par pitanja pitanje za sve . Naime uzeo sam tribulus fuel (twinlab) 625mg u jednoj kapsuli . rekla mi je da uzimam 3 dnevno i to uz obroke . Prvo da li je ovakvo konzumiranje pravilno ? drugo,  imam 21 godinu da li sam pogresio ? tj dal necu imati efekat od njega..?  posto sad kad sam procitao sve ovo po forumu shvatio sam da je rano.. Pio sam i proten i gejner i kreatin i amino par puta i ishrana mi je dobra sad sam se odlucio za tribulus ..ali sad vise ne znam  :D p.s treniram 5 godina..
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #54 poslato: Maj 26, 2013, 02:53:04 posle podne »

Opa bato lepe vesti, mislim da nece vise morati da se uvozi tribulus :D
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #53 poslato: Maj 25, 2013, 08:27:54 posle podne »

opa...koja ce sad navala da bude na apoteke... :D
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #52 poslato: Maj 25, 2013, 08:14:09 posle podne »

http://www.ivancic.rs/showproduct.php?id=50
evo još jedan zanimljiv proizvod koji se pojavio legalno u Srbiji  ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #51 poslato: Novembar 21, 2012, 09:46:31 posle podne »

Stvar je u oku posmatraca, definitivno. Svako moze, na osnovu svog iskustva, da proceni da li njega nesto radi ili ne i nece se to promeniti ni zbog kakvog teksta. Ukoliko se krene sa pretrazivanjem literature, naidje se na dosta radova koji, izmedju ostalog, prikazuju pozitivne efekte tribulusa i nijedan rad ne dokazuje da tribulus izaziva ginekomastiju (sto se vezuje za njega ), a o tome se malo zna. Misljenja su oduvek podeljena, i mislim da sud treba doneti tek kad nesto sam proveris. Ja sam, konkretno, pisala o kreatinu i mislim da je to do sada jedini suplement oko koga nema dvojbe, sve jedan rad pokazuje potvrdjuje njegovu reputaciju.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #50 poslato: Novembar 21, 2012, 08:39:12 pre podne »

Idemo polako...i ja sam član Pansport tima ali pre svega sportista koji već dugo vremena koristi suplemente meĂ°u kojima je i tribulus uz naravno pauze itd..Ja sam protivnik tog teksta iz zadnjeg biltena i ako mene pitate protivnik sam uopšte ljudi iz antidoping agencije jer su bočeli da mešaju babe i žabe počev još od NO reaktora pa zabrane vitamina zbog takoreći papirologije da je to lek i kojekakve gluposti.Ali može im se i to je ono najgore.Uveren sam da Dr Gorana nije meĂ°u njima već koliko sam shvatio više na strani sportista i hvala joj na tome.
Ono što mene isto buni kao i vas je zašto se to našlo u biltenu kada napadaju suplement koji je u pansportu bio meĂ°u veoma zastupljenima ja zaista ne znam.Ok sloboda mišljenja možda i to treba poštovati ali mislim da su ga zaista preterali.

Slažem se. Većina ljudi ovde je protiv ovog teksta (koji malo duže treniraju i/ili koriste tribulus). Tribulus koristim već sigurno nekih godinu-godinu i po dana, ranije kao deo ZMA kompleksa, sada SNI... Samo čekam da se sličan tekst pojavi o kreatinu ili bcaa...
Moje mišljenje je da bi svi tekstovi koji su u newsletteru trebalo da su u korist Pansporta/prodaje, da kažem- da su svi koji pišu za bilten u istom timu. Ali evo sad vidim da sam pogrešno procenio i da svako u biltenu iznosi svoje mišljenje i stav, nevezano da li je to u skladu sa nekom nepisanom politikom prodaje ili onoga što reč ''tim'' znači. Tim znači da svi igraju za istu ekipu i šutaju na jedan gol. Ali po pravilu uvek ima nekih namaštenih utakmica i namernih autogolova  ;D ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #49 poslato: Novembar 20, 2012, 07:58:42 posle podne »

Ako se desi da padneš na doping testu od nekog sup. na nešto što tu nije navedeno uzmeš preparate koje si koristio, odneseš ih na strukturno instrumentlnu analizu i udariš po tužbama.
Ne tuzis nego budes presrecan sto su ti dozvolili da doping "podmetnes" suplementu i cutis ko zaliven kako bi dobio sto kracu suspenziju...
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #48 poslato: Novembar 20, 2012, 07:38:23 posle podne »

Gospodo, nemoguće je da kontaminirati extrakt tribulus terestrisa steroidima osim ako ih neko ne stavi unutra. Kraj.


...
Mozda su okolnosti nerazjasnjene, ali cinjenica je da se to desava u praksi pa mislim da nema niceg loseg u tome da ljudi znaju, bar informativno, da se tako nesto moze desiti i da paze gde ce uzimati preparate ( da ne bude jeftinije ispod tezge a onda se nadju u cudu ) narocito pred takmicenje.

Ako se desi da padneš na doping testu od nekog sup. na nešto što tu nije navedeno uzmeš preparate koje si koristio, odneseš ih na strukturno instrumentlnu analizu i udariš po tužbama.

A da neko kupuje tribulus na crno, nisam čuo. Mada uskoro ćemo i antibiotike da kupujemo na crno tako da nikad ne reci nikad. :P
@Ironman - ako naĂ°eš da ima da se kupi u rinfuzu da nam javiš. ;D Ako je malo začinjen steroidima još bolje. ;D ;D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #47 poslato: Novembar 20, 2012, 03:59:31 posle podne »

Hajde sad malo ozbiljnosti. Dužno poštovanje doktorka, ali tekst o tribulusu je u novom Pansport biltenu, ti si član Pansport tima, ali ne podržavaš tekst koji je u biltenu. Ok. Okolnosti u kojima tribulus u proizvodnji Biotech-a, SNI-a, Dymatize-a, NOW foods-a, Universal-a (firme koje nudi PS koje rade tribulus) može biti kontaminiran sa AAS su za mene novost i opet niko iz Pansport tima nema odgovor na to pitanje?

Ko još može nabavljati tribulus ispod tezge?! Zar ima negde da se uzme u rinfuzi, da znam sledeći put da kad odem po kokice i da mi prodavac napuni i malu kesu tribulusa?!

Ipak tribulus nije nezakonit (još uvek) niti je nedozvoljeno sredstvo (možda će biti). Jel se to Pansport sprema za taj ban tribulusa, pa da odmah zauzme jasan stav pre svih?

Ako izuzmemo tu ''nenamernu ili namernu kontaminaciju'' kako je moguće da neko od tribulusa padne na doping testu? To bi bilo jednako kao da se neko pre takmičenja najede ringlova i jabuka, pa padne jer ima u krvi previše fruktoze... 

Idemo polako...i ja sam član Pansport tima ali pre svega sportista koji već dugo vremena koristi suplemente meĂ°u kojima je i tribulus uz naravno pauze itd..Ja sam protivnik tog teksta iz zadnjeg biltena i ako mene pitate protivnik sam uopšte ljudi iz antidoping agencije jer su bočeli da mešaju babe i žabe počev još od NO reaktora pa zabrane vitamina zbog takoreći papirologije da je to lek i kojekakve gluposti.Ali može im se i to je ono najgore.Uveren sam da Dr Gorana nije meĂ°u njima već koliko sam shvatio više na strani sportista i hvala joj na tome.
Ono što mene isto buni kao i vas je zašto se to našlo u biltenu kada napadaju suplement koji je u pansportu bio meĂ°u veoma zastupljenima ja zaista ne znam.Ok sloboda mišljenja možda i to treba poštovati ali mislim da su ga zaista preterali.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #46 poslato: Novembar 20, 2012, 03:30:45 posle podne »

Tekst u biltenu je usmeren protiv tribulusa kao suplementa, jer ne donosi nikakve pozitivne efekte vežbačima ili ljudima koji se bave sportom. Tribulus se nalazi u ponudi Pansporta, pa mi je čudno kako u biltenu može da bude tekst koji otvoreno kaže da jedan od proizvoda koje distribuira Pansport ne valja ničemu i može da nanese samo štetu (da ne citiram sada direktno iz teksta dr). Zašto se ovako jednostran tekst pojavio u biltenu?
Evo tekst za one koji ne znaju o čemu pričam: http://www.pansport.rs/images/bilteni/nov-dec2012.pdf

Karikiranje je zato što zaista mislim da 0% ljudi u ovoj zemlji nabavlja tribulus na crno.  Sa pretpostavkom da je nabavka tribulusa na crno česta stvar u Srbiji pravi se direktno poreĂ°enje sa nedozvoljenim sredstvima i zato pišem ironično. Evo, ako neko nabavlja tribulus (ne tribestan ;D) na crno, koji može biti kontaminiran sa aas, nek se oglasi.

Što se tiče samog teksta iz biltena, to nisu sve releventna istraživanja, i ipak postoje ona koja govore pozitivno o tribulusu. Skoro je bilo reči da tribulus izaziva ginekomastiju, o tome u istraživanjima koje navodim nema jedne jedine reči. Sve suva pozitiva  8):

1. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2364467?dopt=abstractplus
pročitati abstract; nema uticaja na opterećenje rada bubrega, srca...
2. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10077881?dopt=AbstractPlus
pročitati abstract; smanjuje hipertenziju, smanjuje bol u mišićima i manje bolove u bubrezima, koristi se kao diuretik
3. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15588660?dopt=AbstractPlus
pročitati abstract; dokaz da tribulus nema veze sa prosteroidnim efektima

Ja nisam doktor endokrinolog, niti imam ikakve veze sa medicinom ili hemijom. Ali znam koristiti google i za pola sata sam uspeo izguglati sve to gore, pa mi ti reci da li sve to ima smisla i probaj odgvoriti na pitanje koje sam podvukao u prvom paragrafu...

pozdrav

Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.069 sekundi sa 18 upita.