TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 07, 2024, 09:49:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 14 15 [16] 17 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti III deo  (Pročitano 75197 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #37 poslato: Maj 17, 2011, 06:36:55 pre podne »

pa bas tako,moracu da radim ipak fazu punjenja..onda cu cepati ujutru oko 8h cim ustanem pa oko 11h, pa po podne Xpand pre treninga i odmah posle treninga monohid.ako stavljam dex u monohidrat nakon treninga,onda ne moram u whey???
hvala na objasnjenju Alene!

Pa što bi odvajao kreatin i whey to ide sve zajedno...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
mrki.vuk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56


« Odgovor #36 poslato: Maj 17, 2011, 01:25:37 pre podne »

ako je animal pak no1 koji preparat je na drugom mestu,naravno neka malo jeftinija varijanta? :)  i da li sa trikreatin malatom treba prosti secer? (u jutarnjoj dozi,jer posle treninga svakako uzimam maltodex sa izolatom)
Sačuvana
insidious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #35 poslato: Maj 16, 2011, 11:48:55 posle podne »

pa bas tako,moracu da radim ipak fazu punjenja..onda cu cepati ujutru oko 8h cim ustanem pa oko 11h, pa po podne Xpand pre treninga i odmah posle treninga monohid.ako stavljam dex u monohidrat nakon treninga,onda ne moram u whey???
hvala na objasnjenju Alene!
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #34 poslato: Maj 16, 2011, 09:08:48 posle podne »

Ukoliko nisi uzimao kreatin neko duže vreme (par meseci) onda radi punjenje od 3 dnevne doze od 5 gr monohidrata, recimo ako ti je trening popodne onda dve doze pre podne, Xpand dozu pre treninga i jednu dozu monohidrata posle treninga, ovako 5 dana

Posle tih 5 dana uzimaj Xpand pre treninga i monohidrat posle treninga i biće ti sasvim dovoljno.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
insidious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #33 poslato: Maj 16, 2011, 01:40:57 posle podne »

I da li da radim fazu punjenja ili ne..Hvala
Sačuvana
insidious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #32 poslato: Maj 16, 2011, 01:27:50 posle podne »

Alene kako da ukombinujem Xpand i Universal kreatin (naravno pored toga imam whey+bcaa)
Zato sto u Xpand-u vec ima kreatin miksa pa me to buni....
kako da ih pijem?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #31 poslato: Maj 16, 2011, 12:41:30 posle podne »

Imam ja jedno pitanje u vezi sa treningom, tačnije sa treningom trbušnjaka.

Koje vežbe preporučuješ, koliko serija i ponavljanja i naravno koliko ih puta nedeljno raditi? Pošto pokušavam da dobijem masu, nemam naslaga na stomaku i kada ga učvrstim, jasno se vide šest mišića, meĂ°utim hteo bih pošteno da ih treniram, pa me interesuje kako.

Hvala!

Što se trbušnjaka tiče po meni, njih je najbolje raditi u periodima od 4 - 6 nedelja i to 2 puta nedeljno. Koje ćeš kombinacije vežbi i serija koristiti je manje bitno, ali recimo moja omiljena kombinacija je:

A1. Klečeći pretklon na kablu 15 ponavljanja pa bez pauze
A2. Fleksija na pilates lopti do otkaza onda 45 sec pauze

Ponoviti 5 puta

B1. Seratus trbušnjaci 15 ponavljanja (koristim bućice od 10kg) bez pauze
B2. Dupli trbušnjaci do otkaza pa 45 sec pauze

Ponoviti 5 puta

Dakle ovako dva puta nedeljno 4 do 6 nedelja i onda pauza jedno 4 nedelje. Fora je u tome što ih možeš raditi stalno, ali nema nekog efekta, kao da se naviknu i posle par nedelja više ne reaguju...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
dosledan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #30 poslato: Maj 16, 2011, 10:03:53 pre podne »

Imam ja jedno pitanje u vezi sa treningom, tačnije sa treningom trbušnjaka.

Koje vežbe preporučuješ, koliko serija i ponavljanja i naravno koliko ih puta nedeljno raditi? Pošto pokušavam da dobijem masu, nemam naslaga na stomaku i kada ga učvrstim, jasno se vide šest mišića, meĂ°utim hteo bih pošteno da ih treniram, pa me interesuje kako.

Hvala!
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #29 poslato: Maj 16, 2011, 06:58:37 pre podne »

Alene procitao sam jedan tvoj text pa imam malo nejasnoca. Naslov je "Pogled na visokoproteinsku hranu".
Lepo je napisano ali imam jedno pitanje.

Napisano je da je bioloska vrednos govedine 74% sto znaci da na 100g nas organizam iskoristi 74% tj 74g.
U malo daljem textu stoji spisak namirnica i za kokosije jaje pise 96
Znaci da od 100g belanceta 96g koristi organizam.

Imam 85 kila mozda 5 do 7 kila sala tako da neka bude 80kg.
Treba dnevno da unesem duplo vise proteina to je 160g.

Ako pojedem 10 jaja od 20 grama sto je 186g koje koristi organizam da li je to 186g proteina i da li sam ispunio normu za dan?

Nekako mi je malo 10 jaja da bi ispunio ono sto treba da unesem.

Ono sto ja mislim da mi ne valja u mojoj racunici je ta sto sam ja koriscenu biolosku vrednost smatrao proteinima. Da li tih 186g bioloske vrednosti iz kokosijeg jajeta je broj grama proteina koje koristi organizam?

Pa da kao što rekoše ljudi, na 100 gr belanaca nemaš mnogo proteina, tačnije oko 10tak grama. Tako da je konkretan odgovor na tvoje pitanje, NE, ne možeš da podmiriš svoje dnevne potrebe za proteinima sa 10 belanaca.

Pored toga što belanca nemaju dovoljno proteina ona nemaju ni dovoljno veliku biološku vrednost da bi se iskoristila. Vidiš ja sam pisao BV za cela jaja, a sama belanca imaju mnogo manju BV negde oko 75, što je na lestvici gotovo kao govedina.

Upravo iz tog razloga je gotovo zaludno hraniti se samo belancima. Da bi se protein pravilno svario u našem organizmu potrebno je dodati odreĂ°enu količinu masti, a praksa i teorija su se složile oko toga da je 30% masti u odnosu na protein sasvim dobra cifra.

Ako smem da ti skrenem pažnju na još jednu stvar. Kažeš da imaš oko 5 kg sala da skineš da bi imao dobru definiciju, ali to obično funkcioniše tako samo u teoriji. Vidiš kada skidaš salo računaj da ćeš gubiti i vodi i to gotovo u odnosu 2:1, tako da za svaku kilu sala računaj da ćeš gubiti i pola kile vode iz tela (ne pitaj me zašto je tako, nemam nauku, samo observaciju) tako da kad neko ima da skine 10 kila sala obično treba da skine 15 kila telesne mase da bi bio na nivou forme kojim bi bio zadovoljan.

Evo i ja da te pitam nesto Alene...kakve se hrane drzate kada nema treninga? tacnije receno,da li treba uzimati iste kolicine proteina,ugljenih hidrata,suplemenata u danima kada ne treniramo,odnosno u danima odmora?u mom slucaju to je nedeljom i sredom..

Sve zavisi od ostalih dana i toga kakvi su trenizni. Recimo ako neko pokušava da doda mišićnu masu onda će njegovi treninzi biti manje kalorijski zahtevni od nekoga ko pokušava da skine salo (ukoliko se ide na klasičan bilderski pristup) samim time će i hrana po danima biti tako prilagoĂ°ena. Nema neki univerzalni princip, ali sve dok se dobija više mišića nego sala, sve je u redu.

Kod obrnutog slučaja sve važi obrnuto, naravno :D

MeĂ°utim kod ljudi koji bi da urade, ono što ameri danas zovu rekompozicija tela, tačnije da se u isto vreme gubi salo i dobija mišić (nešto što bildere ne interesuje zbog sporog napretka u oba smera, ali nije nemoguće) onda bi situacija bila drugačija.

Na dane kada se rade jaki treninzi sa tegovima (recimo kada se rade jako zahtevni treninzi za snagu ili jako obimni trenizni za hipertrofiju) na te dane ćeš i forsirati više UH, a na dane kada recimo radiš treninge za oporavak ili samo neke kardio treninge nećeš ići sa toliko kalorija i UH. na kraju ti ostaju dani kada bi se odmarao (sreda i nedelja u tvom slučaju) gde bi imao i manje kalorija i jako malo ili ništa UH, nego bi držao kalorija umerene, a unos proteina nešto viši i više se fokusirao na masti nego na UH.

Naravno sve ovo zavisi od telesnog tipa vežbača i toga kako trenira, kako je pre toga trenirao, trenutne kondicije, hormonalnog balansa u telu itd...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #28 poslato: Maj 15, 2011, 02:29:20 posle podne »

Racunao sam 5 belanaca po 20 grama to je 200 grama.

 :o  :D "Ne, ne, dečače, tako se ne prave avioni..." - reče Sofronije u jednom crtaću. :D

Lol - Sofroije. ;D
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #27 poslato: Maj 15, 2011, 02:15:47 posle podne »

Racunao sam 5 belanaca po 20 grama to je 200 grama.

 :o  :D "Ne, ne, dečače, tako se ne prave avioni..." - reče Sofronije u jednom crtaću. :D
haha izvinjavam se mislio sam na 10 ne 5. Jbg zbunio se dok sam kucao jedno racunam drugo pisem :)

A da nisi mislio na 60 belanaca, posto jedno belance ima oko 3.5g proteina (S klasa)
Sačuvana
Model
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #26 poslato: Maj 15, 2011, 01:54:35 posle podne »

Racunao sam 5 belanaca po 20 grama to je 200 grama.

 :o  :D "Ne, ne, dečače, tako se ne prave avioni..." - reče Sofronije u jednom crtaću. :D
haha izvinjavam se mislio sam na 10 ne 5. Jbg zbunio se dok sam kucao jedno racunam drugo pisem :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #25 poslato: Maj 15, 2011, 01:44:40 posle podne »

Racunao sam 5 belanaca po 20 grama to je 200 grama.

 :o  :D "Ne, ne, dečače, tako se ne prave avioni..." - reče Sofronije u jednom crtaću. :D
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #24 poslato: Maj 15, 2011, 01:25:03 posle podne »

Mere su za 100 grama, a jedno jaje nema 100 grama :)
Racunao sam 5 belanaca po 20 grama to je 200 grama. Na 100g belanceta ide 94% sto je 94g bioloske vrednosti. Znaci 94x2=188g bioloske vrednosti na 200 grama belanceta.  Zumance ne racunam.

Tako da sam dobro izracunao. Pitanje iznad ostaje isto.
Auuu pa ti si to skroz pogresno razumeo :D
100g belanceta ima 11g proteina, pa na to gledas biolosku vrednost ako te vec zanima
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #23 poslato: Maj 15, 2011, 01:21:43 posle podne »

Evo i ja da te pitam nesto Alene...kakve se hrane drzate kada nema treninga? tacnije receno,da li treba uzimati iste kolicine proteina,ugljenih hidrata,suplemenata u danima kada ne treniramo,odnosno u danima odmora?u mom slucaju to je nedeljom i sredom..
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
Stranice: 1 ... 14 15 [16] 17 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 18 upita.