TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 12:52:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti III deo  (Pročitano 75904 puta)
Model
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #22 poslato: Maj 15, 2011, 01:18:10 posle podne »

Mere su za 100 grama, a jedno jaje nema 100 grama :)
Racunao sam 10 belanaca po 20 grama to je 200 grama. Na 100g belanceta ide 94% sto je 94g bioloske vrednosti. Znaci 94x2=188g bioloske vrednosti na 200 grama belanceta.  Zumance ne racunam.

Tako da sam dobro izracunao. Pitanje iznad ostaje isto.
« Poslednja izmena: Maj 15, 2011, 01:55:07 posle podne od strane Model » Sačuvana
Tokan
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 203


« Odgovor #21 poslato: Maj 15, 2011, 12:59:04 posle podne »

Mere su za 100 grama, a jedno jaje nema 100 grama :)
Sačuvana
Zivot je teskas,
 brze pesnice od celika,
 ti ne bi da mu predas,
 pa mora da se TRENIRA!
Model
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #20 poslato: Maj 15, 2011, 12:44:14 posle podne »

Alene procitao sam jedan tvoj text pa imam malo nejasnoca. Naslov je "Pogled na visokoproteinsku hranu".
Lepo je napisano ali imam jedno pitanje.

Napisano je da je bioloska vrednos govedine 74% sto znaci da na 100g nas organizam iskoristi 74% tj 74g.
U malo daljem textu stoji spisak namirnica i za kokosije jaje pise 96
Znaci da od 100g belanceta 96g koristi organizam.

Imam 85 kila mozda 5 do 7 kila sala tako da neka bude 80kg.
Treba dnevno da unesem duplo vise proteina to je 160g.

Ako pojedem 10 jaja od 20 grama sto je 186g koje koristi organizam da li je to 186g proteina i da li sam ispunio normu za dan?

Nekako mi je malo 10 jaja da bi ispunio ono sto treba da unesem.

Ono sto ja mislim da mi ne valja u mojoj racunici je ta sto sam ja koriscenu biolosku vrednost smatrao proteinima. Da li tih 186g bioloske vrednosti iz kokosijeg jajeta je broj grama proteina koje koristi organizam?
« Poslednja izmena: Maj 15, 2011, 01:56:12 posle podne od strane Model » Sačuvana
igor0511
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #19 poslato: Maj 09, 2011, 10:41:36 posle podne »

@Alen slazem se, moze dosta ljudi da se nadje sa kojima moze da se radi, a od tih bildera i bench press-era ni ne moze nista da se uradi. A komentare za dopingovanje sam vec dobio, samo ne znam sta nije natural na mojih jedva navucenih 85kg ili malo vise ;D Videcu da nabavim neki papiric cisto da vide ljudi da ne izmisljam,pa da pocnem da radim.

@Robert pozvacu ih ovih dana,pa da vidim koliko je koji kurs,ali iskreno ne bih da dajem neku vecu sumu novca za to jer realno neko vece znjanje sa tim necu steci,vec mi to dodje samo kao potvrda da bi ljudi uvazavali moje misljenje. U svakom slucaju hvala puno na pomoci obojici :) :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #18 poslato: Maj 09, 2011, 06:50:58 posle podne »

Alene posto znam da radis kao trener, zanima me da li je dovoljno da imam diplomu kursa za fitnes trenera da bih mogao da radim kao trener u teretani? I da li mozes da mi kazes otprilike koliko kosta taj kurs?
Kada sam se pre dve godine raspitivao o cenama kurseva, u FISAF-u su mi rekli neki iznos od oko 500e. Prilično prihvatljivo. Najbolje da ih pozoveš i odmah će ti reći preko telefona.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #17 poslato: Maj 09, 2011, 01:59:50 posle podne »

Još jedan savet sa moje strane.

Nemoj da tražiš svoje tržište u "wanna be" bilderima tim što te ne shvataju ozbiljno ako nemaš obim ruke kao butina, oni ne plaćaju to ti govorim iz iskustva. Ima dosta ljudi koji žele da treniraju i izgledaju kao modeli, tako da se kani bildera. Uostalom isti ti "bilderi" nikad neće napraviti neke rezultate u teretani. Ni meni ni tebi niko nije stajao nad glavom i brojao ponavljanja nego smo ih sami odradili, da ti pseudo bilderi mogu stvoriti nešto oni bi to već stvorili...

E da to su ti isti oni likovi koji će svakoga ko uspe da se razvije, optužiti za dopingovanje i slično ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
igor0511
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #16 poslato: Maj 09, 2011, 01:48:21 posle podne »

Potpuno si u pravu, jedino tako moze da se nauci i da ljudi shvate da znas nesto i eventualno ako imas savrsen izgled. Samo od izgleda necu mnogo fanova dobiti ;D jer radim kako model i prilicno sam ogranicen sa obimima,a vecina ljudi kod nas ne prihvata uspeh ako nemas ruku preko 45cm ;D Gledacu da radim sto vise sa ljudima, pa ako zafali negde trener preko leta da probam da se ubacim,ako treba i za dzabe na pocetku,sigurno ce mi koristii to iskustvo,hvala puno :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #15 poslato: Maj 09, 2011, 01:36:32 posle podne »

Ukoliko hoćeš da radiš ka trener, onda počni da stvaraš rezultate ljudima, u suprotnom te niko neće doživeti kao trenera. Ja sam sa 17 godina spremao prvog takmičara. Jes da nisam bio sa mnogo pameti ili iskustva, ali uspeli smo da osvojimo par medalja na manjim takmičenjima.

Najbolji dokaz da si dobar trener je ako imaš oko sebe ljude koji su postigli rezultate. Inače ovo se u početku retko kad isplati, ja sam trenirao ljude bez dinara do pre godinu dana, samo da bi stekao što više iskustva sa ljudima.

Naravno ti možeš naći neki svoj način da ostvariš rezultate, verujem da možeš  i samo napred.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
igor0511
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #14 poslato: Maj 09, 2011, 01:29:16 posle podne »

Hvala na pomoci :) Svestan sam ja da sto se tice znanja vecina tih trenera ne zna ni da koristi sve sprave pravilno, ali je jako tesko za mene da nadjem posao trenera sa 20 godina i bez neke diplome..za fisaf sam cuo,ali je mnogo zaista toliko dati za parce papira koje ne mora svako da prizna...u svakom slucaju hvala ti,pa cu videti da nadjem neki jeftiniji kurs, znam da retko ko to priznaje,ali bar su mi malo vece sanse da radim negde kao trener ;D
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #13 poslato: Maj 09, 2011, 12:33:24 posle podne »

Nisam siguran na koju diplomu misliš? Kod nas znam da je FISAF dosta popularan, a čini mi se da je i jedina opcija.

Što se zaposlenja u teretani tiče to je u 90% slučajeva nema veze sa tvojim obrazovanjem. Postoje teretane koje insistiraju na tome da imaš DIF ili opet neki kurs, ali većina zapošljava momke koji nemaju ni mnogo znanja ni mnogo interesovanja za sport, to što rade za pultom u teretani ih ne čini trenerima.

Recimo ja nemam nikakvo zvanično obrazovanje, a ne planiram da radim bilo kakvu sertifikaciju osim one za koju ja smatram da nešto vredi. To su Poliquinovi sertifikati, a znam da kod nas jedino Markoni (sa foruma) ima te sertifikate.

Tako da ako ćeš već da plaćaš onda gledaj da naĂ°eš neki sertifikat koji će zapravo nešto i vredeti. FISAF mislim da košta nekoliko hiljada po kursu (govorim o evrima), ali bolje da kontaktiraš njih za cene i rasporede. Inače mislim da oni rade obuku samo u Beogradu.

Znam da na ovim privatnim fakultetima tipa TIMS i slično postoje kursevi za fitness trenere i da li kondicione ili tako nešto (slabo sam se raspitivao za ovo pošto ne planiram da im se pridružujem), ali ovo je minimum dve godine studija, praktično imaš sve predmete kao na DIF-u samo valjda ima i nešto teorije i prakse o fitness-u i treningu snage, dakle čitava škola.

Koliko sam ja upoznat nema kratkih kurseva kod nas, a ne bi verovao takvim kursevima ni negde drugde osim ako ih ne drže neki dokazani autoriteti.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
igor0511
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #12 poslato: Maj 09, 2011, 12:22:09 posle podne »

Alene posto znam da radis kao trener, zanima me da li je dovoljno da imam diplomu kursa za fitnes trenera da bih mogao da radim kao trener u teretani? I da li mozes da mi kazes otprilike koliko kosta taj kurs?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #11 poslato: Maj 09, 2011, 06:36:30 pre podne »

Kako mogu da nabacim masu.. ? Pio sam kreatin, i pijem trenutno Mega Amino 3200, trudim se da jedem dosta i treniram naravno...

Samo ponavljaj sve to narednih 6 meseci svaki dan i sve će biti u redu ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
RaZoR_Za
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #10 poslato: Maj 08, 2011, 08:01:55 posle podne »

Kako mogu da nabacim masu.. ? Pio sam kreatin, i pijem trenutno Mega Amino 3200, trudim se da jedem dosta i treniram naravno...
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #9 poslato: Maj 04, 2011, 03:30:12 posle podne »

Bravo za Brankicu, samo napred  :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #8 poslato: Maj 04, 2011, 07:43:52 pre podne »

Mnogo hvala u njeno ime.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 18 upita.