TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397193 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 12:16:36 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti III deo  (Pročitano 75844 puta)
Tokan
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 203


« Odgovor #172 poslato: Avgust 04, 2011, 01:37:11 posle podne »

Citat
Nema to veze sa ličnim trenerom (srećno sa tim za 50 evra btw) nego sa zdravom pameti. Svi mi znamo šta je zdrava hrana i odakle dolaze proteini  a samo je pitanje koliko ćeš ih pojesti i koliko dugo ćeš se takve ishrane pridržavati, a te knjige su interesantno štivo, ali ne kriju nikakvu tajnu svetog grala, samo interesantno štivo.

Dovoljno voća i povrća, dovoljno mesa i jaja i zdrava količina korisnih UH i nećeš imati nikakvih problema sa dobijanjem mišića ili skidanjem sala.

Mene ovo boldovano najvise i zanima. Dobijati na misicnoj masi, a koliko toliko drzati sadasnji Bf.
Generalno, sva ta tematika me sve vise i vise zanima, zelim da proucim, naucim. U pravu si ti, osnovne stvari su jasne, ali nije na odmet znati jos po nesto.
Pozdrav.
Sačuvana
Zivot je teskas,
 brze pesnice od celika,
 ti ne bi da mu predas,
 pa mora da se TRENIRA!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #171 poslato: Avgust 04, 2011, 08:17:00 pre podne »

Nema to veze sa ličnim trenerom (srećno sa tim za 50 evra btw) nego sa zdravom pameti. Svi mi znamo šta je zdrava hrana i odakle dolaze proteini ;) a samo je pitanje koliko ćeš ih pojesti i koliko dugo ćeš se takve ishrane pridržavati, a te knjige su interesantno štivo, ali ne kriju nikakvu tajnu svetog grala, samo interesantno štivo.

Dovoljno voća i povrća, dovoljno mesa i jaja i zdrava količina korisnih UH i nećeš imati nikakvih problema sa dobijanjem mišića ili skidanjem sala.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Tokan
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 203


« Odgovor #170 poslato: Avgust 03, 2011, 06:12:45 posle podne »

Oko mrsavljenja sam naucio dosta od tebe preko budifit izazova, sada planiram  da od septembra oktobra krenem sa nabacivanjem misicne mase, ali da se ne zamastim, nego da odrzavam koliko toliko sadasnji procenat sala, pa hocu na vreme da proucim sve aspekte :)
Hvala na sugestijama, cim zavrsim sa ovom sto citam, prelazim na ove knjige sto si preporucio.



Moj ti je savet, nemoj previše da si komlikuješ život informacijama...ignorance is a bliss ;)


Pa jes, ako ne naucim kako cu znati sta da radim :) Tematika me zanima, a taman da to sve isprobam na sebi. Mislim, voleo bih ja da mogu da pljunem 50- 100 evra za licnog trenera, al kriza , pa moram sam da se snalazim :)
Sačuvana
Zivot je teskas,
 brze pesnice od celika,
 ti ne bi da mu predas,
 pa mora da se TRENIRA!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #169 poslato: Avgust 03, 2011, 03:43:37 posle podne »

Sta mislite o ovom gejneru, da li je dovoljno dobar za masu?

http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/BI403-Max-gain-plus.html

Za muškarce starije od 20... i recimo... 4 godine koji baš nemaju apetita, a jedu dovoljno proteina i imaju manje od 50kg je odličan.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #168 poslato: Avgust 03, 2011, 03:42:14 posle podne »

Oko mrsavljenja sam naucio dosta od tebe preko budifit izazova, sada planiram  da od septembra oktobra krenem sa nabacivanjem misicne mase, ali da se ne zamastim, nego da odrzavam koliko toliko sadasnji procenat sala, pa hocu na vreme da proucim sve aspekte :)
Hvala na sugestijama, cim zavrsim sa ovom sto citam, prelazim na ove knjige sto si preporucio.

Moj ti je savet, nemoj previše da si komlikuješ život informacijama...ignorance is a bliss ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
RaZoR_Za
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #167 poslato: Avgust 03, 2011, 12:24:10 posle podne »

Sta mislite o ovom gejneru, da li je dovoljno dobar za masu?

http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/BI403-Max-gain-plus.html
Sačuvana
Tokan
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 203


« Odgovor #166 poslato: Avgust 03, 2011, 09:42:33 pre podne »

Oko mrsavljenja sam naucio dosta od tebe preko budifit izazova, sada planiram  da od septembra oktobra krenem sa nabacivanjem misicne mase, ali da se ne zamastim, nego da odrzavam koliko toliko sadasnji procenat sala, pa hocu na vreme da proucim sve aspekte :)
Hvala na sugestijama, cim zavrsim sa ovom sto citam, prelazim na ove knjige sto si preporucio.
Sačuvana
Zivot je teskas,
 brze pesnice od celika,
 ti ne bi da mu predas,
 pa mora da se TRENIRA!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #165 poslato: Avgust 03, 2011, 08:15:04 pre podne »

Pa definitivno sve od Mauro Dipasquale, pogotovo ako te interesuju keto dijete, ovde naravno uključi i Body Opus od Dane Duchaine.

Ukoliko te interesuje da čitaš o IF - u onda Ori Hofmekler "The Warrior diet" i Brooks Kubik "Dinosaur Diet" (samo što se meni ne sviĂ°a stil pisanja Kubika, ali to sam samo ja)

I naravno šta god da naĂ°eš od Will Brinka neće ti škoditi.

Mislim da je ti je ovo OK literatura na tu temu. Jeste malo odl school, ali odl school is the best school ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Tokan
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 203


« Odgovor #164 poslato: Avgust 02, 2011, 05:10:06 posle podne »

Alene, koju bi mi knjigu preporucio u vezi ishrane, nutricionizma uopste, a vezano za teretanu. Trenutno citam od Skip La Cour-a Bodybilding Nutriotion, preporucio si je preko budifit-a, hteo bih da citam jos, pa mi trebaju tvoje preporuke.
Sačuvana
Zivot je teskas,
 brze pesnice od celika,
 ti ne bi da mu predas,
 pa mora da se TRENIRA!
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #163 poslato: Avgust 01, 2011, 07:32:42 posle podne »

Znaš kako kažu nema loših treninga samo loših vežbača ;)

Naravno, hvala.
Sačuvana
ostoja_82
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #162 poslato: Avgust 01, 2011, 06:22:15 posle podne »

Jedno debilno pitanje, izvinjavam se ako vec postoji odgovor negde na forumu ali ja nisam uspeo da ga nadjem...
Za koje vezbe bi trebalo da se koristi kais-pojas???
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #161 poslato: Avgust 01, 2011, 06:19:58 posle podne »

Znaš kako kažu nema loših treninga samo loših vežbača ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #160 poslato: Avgust 01, 2011, 04:28:51 posle podne »

Alene, citajuci tvoj blog potpuno se zbunih  ???  ;D Mozda ne potpuno, al' u velikoj mjeri.  ::)

Salu na stranu.

Kazes da je osnovni razlog za neuspjeh kod pocetnika nedovoljo sati provedenih u teretani ( ja treniram u kuci, al' na isto se svodi).

Moj trening je za sad bio organizovan ovako:

Ponedeljak: Gudi/Triceps
Utorak: Noge/Trapez/Podlaktica
Srijeda: Stomak (eventualno odmor)
Cetvrtak: Ledja/Biceps
Petak: Ramena/Listovi

Ovo je naravno sastavljeno na osnovu savjeta, nebrojano velikog broja ljudi po forumima, da je za pocetnike dovoljno trenirati jednu misicnu particiju nedeljno. Cak sam i ja sam do danas u to vjerovao. A onda?! U jednom od tvojih postova nailazim na recenicu, da bi bilo pozeljno da pocetnik svaku misicnu particiju trenir i po 3 puta nedeljno. Kako bi u tom slucaju trebao da izgleda raspored treninga?

Da to će ti se desiti ako slušaš stručnjake po forumima...ček...ja sam stručnjak sa foruma...eto ti još malo zabune ;)

Kada kod mene doĂ°e novi vežbač, prvo odredimo koji je cilj njegovog vežbanja. Potom radimo odreĂ°ene testove snage i naravno mobilnosti. Ništa komplikovano, ali dovoljno da odredim na kom nivou napretka se trenutno nalazi vežbač.

Potom idemo u to koliko puta će vežbač trenirati, kako će trenirati itd.

Kada su u pitanju mladi momci koji tek kreću sa treningom i koji nemaju prethodnog iskustva u treningu uvek krećemo sa 3 treninga nedeljno i na svakom treningu radimo celo telo. Tako postižemo tu frekvenciju od 3 puta nedeljno za svaki mišić. Ova faza prilagoĂ°avanja može da traje od mesec do 3 meseca, zavisno od vežbača.

Onda idemo na splitove, kao što su gornji/donji deo tela, pa tamo posle nekog vremena možda i preĂ°emo na split kao što je klasičan bilderski o kome ti ovde pričaš.

Naravno može svako da kree od bilderskog split sistema i da napreduje sasvim solidno, pogotovo momci mlaĂ°i do 18 godina. Oni mogu da rade šta god hoće i dalje da napreduju, a ako ne napreduju onda nešto baš jako pogrešno rade...

Tako da moj finalni odgovor je 3 puta nedeljno celo telo na svakom treningu.

A u slucaju da sam tu fazu presao, onda bolje da se vratim na taj preskoceni korak gornji/donji dio ili pak da nastavim sa ovim kako kazu 'klasicnim splitom' ?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #159 poslato: Avgust 01, 2011, 04:22:06 posle podne »

Alene, citajuci tvoj blog potpuno se zbunih  ???  ;D Mozda ne potpuno, al' u velikoj mjeri.  ::)

Salu na stranu.

Kazes da je osnovni razlog za neuspjeh kod pocetnika nedovoljo sati provedenih u teretani ( ja treniram u kuci, al' na isto se svodi).

Moj trening je za sad bio organizovan ovako:

Ponedeljak: Gudi/Triceps
Utorak: Noge/Trapez/Podlaktica
Srijeda: Stomak (eventualno odmor)
Cetvrtak: Ledja/Biceps
Petak: Ramena/Listovi

Ovo je naravno sastavljeno na osnovu savjeta, nebrojano velikog broja ljudi po forumima, da je za pocetnike dovoljno trenirati jednu misicnu particiju nedeljno. Cak sam i ja sam do danas u to vjerovao. A onda?! U jednom od tvojih postova nailazim na recenicu, da bi bilo pozeljno da pocetnik svaku misicnu particiju trenir i po 3 puta nedeljno. Kako bi u tom slucaju trebao da izgleda raspored treninga?

Da to će ti se desiti ako slušaš stručnjake po forumima...ček...ja sam stručnjak sa foruma...eto ti još malo zabune ;)

Kada kod mene doĂ°e novi vežbač, prvo odredimo koji je cilj njegovog vežbanja. Potom radimo odreĂ°ene testove snage i naravno mobilnosti. Ništa komplikovano, ali dovoljno da odredim na kom nivou napretka se trenutno nalazi vežbač.

Potom idemo u to koliko puta će vežbač trenirati, kako će trenirati itd.

Kada su u pitanju mladi momci koji tek kreću sa treningom i koji nemaju prethodnog iskustva u treningu uvek krećemo sa 3 treninga nedeljno i na svakom treningu radimo celo telo. Tako postižemo tu frekvenciju od 3 puta nedeljno za svaki mišić. Ova faza prilagoĂ°avanja može da traje od mesec do 3 meseca, zavisno od vežbača.

Onda idemo na splitove, kao što su gornji/donji deo tela, pa tamo posle nekog vremena možda i preĂ°emo na split kao što je klasičan bilderski o kome ti ovde pričaš.

Naravno može svako da kree od bilderskog split sistema i da napreduje sasvim solidno, pogotovo momci mlaĂ°i do 18 godina. Oni mogu da rade šta god hoće i dalje da napreduju, a ako ne napreduju onda nešto baš jako pogrešno rade...

Tako da moj finalni odgovor je 3 puta nedeljno celo telo na svakom treningu.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #158 poslato: Avgust 01, 2011, 03:32:02 posle podne »

Alene, citajuci tvoj blog potpuno se zbunih  ???  ;D Mozda ne potpuno, al' u velikoj mjeri.  ::)

Salu na stranu.

Kazes da je osnovni razlog za neuspjeh kod pocetnika nedovoljo sati provedenih u teretani ( ja treniram u kuci, al' na isto se svodi).

Moj trening je za sad bio organizovan ovako:

Ponedeljak: Gudi/Triceps
Utorak: Noge/Trapez/Podlaktica
Srijeda: Stomak (eventualno odmor)
Cetvrtak: Ledja/Biceps
Petak: Ramena/Listovi

Ovo je naravno sastavljeno na osnovu savjeta, nebrojano velikog broja ljudi po forumima, da je za pocetnike dovoljno trenirati jednu misicnu particiju nedeljno. Cak sam i ja sam do danas u to vjerovao. A onda?! U jednom od tvojih postova nailazim na recenicu, da bi bilo pozeljno da pocetnik svaku misicnu particiju trenir i po 3 puta nedeljno. Kako bi u tom slucaju trebao da izgleda raspored treninga?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.118 sekundi sa 18 upita.