TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:21:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: belanca u prahu  (Pročitano 57172 puta)
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #143 poslato: Februar 24, 2012, 02:19:42 posle podne »

Moja mama jedva cheka da vidi da sam ostavio zhumanca, odma` se hvata za oklagiju i pravi neshto, mesi kiflice itd :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #142 poslato: Februar 24, 2012, 10:11:15 pre podne »

belanca jedem, po koje žumance,  a ostatak žumanaca čuvam, zamrznem, i koristim za hranu za cica mace, koje smeju da jedu žumance (za razliku od pasa)

tako da, ne bacam hranu :)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #141 poslato: Februar 24, 2012, 01:29:57 pre podne »

koliko sam ja racunala za 2150din koliko je kilogram dobije se 285belanaca u prahu, dok 285 zivih jaja bude oko 2850din. tako da ako ne bacate zumanca i nije bas isplativo :D
Ako budes uz svako belance unela i zumance, onda preskoci jaja kao obrok i izvor proteina, u tom slucaju ti racunica nije ispravna.

pa ja ne unozim zumanca, zato mi je belance u prahu isplativo, jer ne zelim da bacam 8-10 zumanaca dnevno... ali onome ko jede i zumance isplativije je kupovati cela jaja :)
[/quote]

agree
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #140 poslato: Februar 24, 2012, 01:29:41 pre podne »

u pravu je DM...  

u mom slučaju, obožavam kajganu, belanca, jaje na oko... to je jedino od proteina što obooožavam da jedem :D  tako da ne bih prežalila da moram prah da unosim :)
hehehe mightyMO pa ne usonis u obliku praha :D razmutis sa vodom bacis na tiganj i eto przenih jaja :) moze i da se skuva, ja sam probala ono pustis vodu da prokluca, stvis jaje u kutlacu pa se kuva, ali je ostala pena od mucenja belanca pa nije lepo uspelo. ali kada se ostavi da odstoji kao i pena od mucenja zivog belanca spadne :)

koliko sam ja racunala za 2150din koliko je kilogram dobije se 285belanaca u prahu, dok 285 zivih jaja bude oko 2850din. tako da ako ne bacate zumanca i nije bas isplativo :D

bolje računaj 1kg praha ~250 belanaca (jedno veliko belance ~4g proteina). 250 belanaca iz jaja (ako baciš žumance) 2500din. Nije velika razlika, ali ima neke svoje pogodnosti. Uostalom, ako o5 budem dijetario do te mere da ću krenuti da bacam žumanca, svakako kupujem to. Nekako mi žao da bacam hranu. :D
Sačuvana
milenica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #139 poslato: Februar 24, 2012, 01:17:14 pre podne »

koliko sam ja racunala za 2150din koliko je kilogram dobije se 285belanaca u prahu, dok 285 zivih jaja bude oko 2850din. tako da ako ne bacate zumanca i nije bas isplativo :D
Ako budes uz svako belance unela i zumance, onda preskoci jaja kao obrok i izvor proteina, u tom slucaju ti racunica nije ispravna.
[/quote]

pa ja ne unozim zumanca, zato mi je belance u prahu isplativo, jer ne zelim da bacam 8-10 zumanaca dnevno... ali onome ko jede i zumance isplativije je kupovati cela jaja :)
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #138 poslato: Februar 23, 2012, 08:15:02 posle podne »

koliko sam ja racunala za 2150din koliko je kilogram dobije se 285belanaca u prahu, dok 285 zivih jaja bude oko 2850din. tako da ako ne bacate zumanca i nije bas isplativo :D
[/quote]
Ako budes uz svako belance unela i zumance, onda preskoci jaja kao obrok i izvor proteina, u tom slucaju ti racunica nije ispravna.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #137 poslato: Februar 23, 2012, 05:41:10 posle podne »

u pravu je DM... 

u mom slučaju, obožavam kajganu, belanca, jaje na oko... to je jedino od proteina što obooožavam da jedem :D  tako da ne bih prežalila da moram prah da unosim :)

I meni je neobično, ali eto, izgleda da nekad nema izbora---
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #136 poslato: Februar 23, 2012, 02:55:14 posle podne »

Jaje je jaje.
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
milenica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #135 poslato: Februar 23, 2012, 02:53:19 posle podne »

u pravu je DM... 

u mom slučaju, obožavam kajganu, belanca, jaje na oko... to je jedino od proteina što obooožavam da jedem :D  tako da ne bih prežalila da moram prah da unosim :)
hehehe mightyMO pa ne usonis u obliku praha :D razmutis sa vodom bacis na tiganj i eto przenih jaja :) moze i da se skuva, ja sam probala ono pustis vodu da prokluca, stvis jaje u kutlacu pa se kuva, ali je ostala pena od mucenja belanca pa nije lepo uspelo. ali kada se ostavi da odstoji kao i pena od mucenja zivog belanca spadne :)

koliko sam ja racunala za 2150din koliko je kilogram dobije se 285belanaca u prahu, dok 285 zivih jaja bude oko 2850din. tako da ako ne bacate zumanca i nije bas isplativo :D
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #134 poslato: Februar 23, 2012, 12:52:58 posle podne »

A biftek,gde cete ukusniji izvor Proteina. :) ;)
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #133 poslato: Februar 23, 2012, 12:04:44 posle podne »

Jedem apsolutno sve shto ima protein i ne mogu da zamislim dan bez wheya :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #132 poslato: Februar 23, 2012, 10:30:45 pre podne »

u pravu je DM... 

u mom slučaju, obožavam kajganu, belanca, jaje na oko... to je jedino od proteina što obooožavam da jedem :D  tako da ne bih prežalila da moram prah da unosim :)
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #131 poslato: Februar 22, 2012, 06:27:10 posle podne »

ja sam danas uzela 100g cisto da probam, umesto dorucka... pa bih da pitam, 3,5g praha zamenjuje 1 belance?

i da, nasla sam ga na zelenom vencu u prodavnici zdrave hrane, ali je prilicno skupo, 2150 1kg
Ako je tako , nije skupo, jer fakticki mu dodje da je svaki gram praha, 1 gram proteina.
Ako bi zeleo da izvuces 1kg proteina iz pileceg filea, morao bi da kupis skoro 5kg istog, kad to pomnozimo sa nekih 450din/kg , onda izadje oko 2250din.
Sačuvana
*SHONE*
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122

« Odgovor #130 poslato: Februar 22, 2012, 05:44:19 posle podne »

Ja imam belance u prahu od Swisslion. Pijem ga nakon treninga sa proteinom i dekstrozom. Nemam problema sa stomakom.
Sačuvana
milenica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #129 poslato: Februar 22, 2012, 04:35:31 posle podne »

samo sto sam rucala :Dpomesala sam nekih 15ak gr umesto 4 belanca i sto biochemo kaze, malo je penilo dok se sam mutila da ne bi ostale grudvice, ali posle bilo identicno kao zivo belance, i boja onako bleeedo zuda, i malo sluzavo,  ne bistro kao voda,a i ukus je isti :) tako da od mene sve pohvale :)

btw, ja sam trenutno na ketogenoj dijeti pa mi odgovaraju bas belanca zbog proteina, pa da ne bih svaki dan bacala 4 5 zumanca, kupila sam ovo da probam :) jos samo da vidim kako ce stomak reagovati, posto sam procitala da mogu da izazovu gasove, mada nisam sigurna da li se misli na "zivo" belance, tj samo sa vodom umuceno, ili i na bilo koji obrok u kom ima belanaca u prahu.

sad cu se baciti malo na matematiku da preracunam koliko se isplate belanca u prahu u odnosu na kupovinu jaja, kada se odvajaju tj ne koriste zumance + ljuska :)

evo,posle nekih pola sata od obroka, imam malo gaseve, ali ne neizdrzive. meni, dakle, ne smetaju, a mozda bi nekome sa slabijim stomakom  :-\ :)
« Poslednja izmena: Februar 22, 2012, 04:37:32 posle podne od strane milenica » Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 17 upita.