TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 09:25:29 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 51 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nekoliko saveta za pametnu kupovinu suplemenata  (Pročitano 188921 puta)
boki_grobar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #754 poslato: Mart 10, 2023, 05:13:15 posle podne »

Pozdrav ljudi, nije me bilo duze vreme na forumu, uglavnom kao i vecina - kad se resi problem, pobegne se.  ;D

E sad, velikog problema Bogu hvala nema, no zanima me - zasto nigde u Srbiji nema na stanju Labradinog Elasti Jointa ? Ima ga po Evropi, Hrvatskoj, Madjarskoj, zasto ga vise niko kod nas ne nabavlja kad je jedan od najboljih suplemenata u svojoj nameni, jeziva kombinacija i kolicina korisnih stvari u sastavu ?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Na mreži Na mreži

Poruke: 5652


« Odgovor #753 poslato: Februar 09, 2023, 11:59:35 pre podne »

Mnogi ne shvataju da su suplementi dodatci a ne zamena dobroj ishrani.
Lepo si rekao. Ljudima je najlakše da izmućkaju neki šejk, a ishrana im je totalno nesređena i očekuju da će imati vidljivi napredak. Ništa od toga.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12766


Never give up!

« Odgovor #752 poslato: Februar 08, 2023, 01:51:20 posle podne »

Mnogi ne shvataju da su suplementi dodatci a ne zamena dobroj ishrani.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27032


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #751 poslato: Februar 08, 2023, 10:09:03 pre podne »

Prevashodno svako mora sebi odrediti šta mu je cilj i onda videti prema svojim mogućnostima koje suplemente da uz dobru ishranu ubaci.
Ja uvek savetujem da se prvo koriguje ishrana koliko god je moguce i tek posle ubaciti bilo koji suplement,pogotovo u danasnje savremeno vreme gde ni voce ni povrce nije kao sto je nekad bilo.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12766


Never give up!

« Odgovor #750 poslato: Februar 07, 2023, 09:56:49 pre podne »

Prevashodno svako mora sebi odrediti šta mu je cilj i onda videti prema svojim mogućnostima koje suplemente da uz dobru ishranu ubaci.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27032


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #749 poslato: Decembar 22, 2022, 02:08:37 posle podne »

Pozdrav,
do sada nisam koristio suplemente ali bih krenuo. Po preporuci sam se našao ovde. Može neki savet za početnika u smislu šta kada i koliko. Do sada sam se pokrivao ok ishranom ali i rezultati nisu baš zadovoljavajući. Što se treninga tiče uglavnom je to teretana ili napolju na šipkama.
Dobro nam dosao!Na pravom si mestu!!!!
Mene bi interesovalo sta,koje vezbe,koliko serija,koliko dugo vezbas u teretani,kao i to koliko imas godina?sta su ti ciljevi u sportu?
Sačuvana
rhal
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #748 poslato: Decembar 22, 2022, 11:53:32 pre podne »

Pozdrav,
do sada nisam koristio suplemente ali bih krenuo. Po preporuci sam se našao ovde. Može neki savet za početnika u smislu šta kada i koliko. Do sada sam se pokrivao ok ishranom ali i rezultati nisu baš zadovoljavajući. Što se treninga tiče uglavnom je to teretana ili napolju na šipkama.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #747 poslato: Novembar 23, 2021, 11:28:32 pre podne »

Defitnitivno izbor ide uz sport kojim se neko bavi, potom i ishranom.
Voleo bih da neko od lekra na forumu kaze zasto kod nekih sportista dolazi do povecanog kreatinina pri bavljenju sportom i da li se sme koristiti kreatin u tom slucaju?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #746 poslato: Septembar 20, 2020, 10:39:46 posle podne »

Kolege su dale dovoljno korisnih saveta, ja bih se osvrnuo na značaj NAC... suplement za koji se pokazalo da je najefikasniji u podizanju nivoa master-antioksidansa našeg tela - glutationa, a može dati i bogat doprinos hormonskom balansu( uspešan u tretmanu pcos aka sindrom policističnih jajnika), kao i boljem raspoloženju...ne bih se dvoumio sa ili nac ili nešto drugo već bih nac stavio pod "must have" suplementacije...moja preporuka ide za 600-1800 mg dnevno podeljeno u 2-3 dnevne doze...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/suplement-koji-apsolutno-radi-n-acetilcistein

Što se tiče glavolomiki oko ishrane, kao što je već pomenuto lchf princip će svakako dati najbolje rezultate i sa aspekta "redukcije masnih naslaga" i sa aspekta hormonskog balansa i adekvatnog imunog odgovora...ali osnova svega je bez industrijski prerađene hrane, u prvom planu ključne reči - ogransko, sveže...

provera hormonskog panela poželjna...kao i redovne posete ginekologu...

a čemu neprijateljstvo prema whey?

a magenzijum-taurinat je idealan...sve u svemu, magnezijum citrat će odraditi posao...

SVE U SVEMU, ne gladuj, imaj redovne, kvalitetne obroke, budi dovoljno dobro hidrirana, spavaj dovoljno...izgbegavaj pretreniranost i rezultata će sigurno biti...

Od suplemenata bih dodao vitamin b12 u formu metalikobolamina 1000 mcg, selen( helat sa metioninom)100-200 mcg dnevno, cink( pikolinat, citrat, glukonat) bar 30 mg dnevno, uz već pomenuto...hormon balansere bih uzimao ako za tim ima realne potrebe, mada ašavaganda svakako da neće škoditi...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #745 poslato: Septembar 19, 2020, 11:51:06 posle podne »

Trening je takođe jako bitan u citavoj ovoj prepisci. Da li treniras previse, ili ipak premalo, to je na tebi da sama ocjenis. U svakom slicaju treba naci sredinu.

Dobro formulisan trening trpi i neke nedostatke u ishrani.. Oprasta neke greske... Kako god, nakon treninga treba da se osjecas dobro... Ono kad vam kazu da su bas iscrpljeni i slomljeni nakon treninga, tad je vec tijelo duboko ušlo u proces pretreniranja. Mada kod nas je vise onih podtreniranih nego pretreniranih.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #744 poslato: Septembar 19, 2020, 11:44:45 posle podne »

Rotacija UH moze da se prilagodi i postu.. Naravno uvijek je najbolje resenje prilagoditi se samim rotacijama bez nekih velikih oscilacija u samom procesu dijete. Koliko damo, toliko ćemo i da dobijemo...

Moja preporuka je da krenes malo jace sa slozenim hidratima. Da oporavis tijelo, da "zakrpis" nanijetu stetu, jedan refresh...

Mozes npr da ides po danima (prva tri dana)

150 UH
80 UH
120 UH

I tako da opet ponovis... Mozes da jedan dan u nedelji biti na 0 UH... Isto tako jedan dan mozes odrediti za malo viši unos UH u odnosu na ove brojke koje sam ispisao. I tako sve dok ne pronadjes kombinaciju na kojoj ces se osjecati dobro, jer ipak to je najbitnije u citavoj ovoj prici. Izgled nam apsolutno nista ne znaci ako se osjecamo malaksalo, bezvoljno, depresivno...




Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk
« Poslednja izmena: Septembar 19, 2020, 11:46:52 posle podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #743 poslato: Septembar 19, 2020, 10:20:13 posle podne »

Izvini...sad sam nasla
Sta ces promeniti zavisi od tebe. Tada kada si aktivno trenirala jesi li bila na ovom rezimu ishrane, ako nisi, telo ti samo porucuje da mu treba promena.
Kada se usklade ishrana i treninzi i odmor, i budes se osecala ok, razmialjaj o dodacima...
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #742 poslato: Septembar 19, 2020, 10:13:36 posle podne »

To je sto se nalaza tice. Sta vise, odsustvo anemije je povoljan cinilac u odbrani od infekcija
Je l bilo jos nekih infekcija u medjuvremenu?

Inace, umereno vezbanje se smatta apsolutno povoljnim na organizam.
Jaki treninzi jesu jedna vrsta stresa, kpju organizam adekvatnim odmorom treba da prevazidje i adaptira.
Mozda si naglo krenula u taj raniji rezim treninga?
Koliko x nedeljno imas treninge, trajanje, kako su podeljeni?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #741 poslato: Septembar 19, 2020, 10:06:13 posle podne »

Ta dva nalaza sam pogledala i uporedila.
Letos kada su bili niski Neu bili su visoki Limfociti, sto ukazuje na virusnu infekciju, uk broj Leu je u norm.opsegu tako da je to sve ok.
U septembru se vidi lep porast broja neutrofila u odnosu na jul, smatram da bi vec u oktobru pa i novembru bio u normalnom opsegu.
Svi drugi parametri su ok. Nema anemije.
Sačuvana
makikiss87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #740 poslato: Septembar 19, 2020, 08:25:36 posle podne »

Vezano za krvnu sliku, nisam razumela, neutrofili su niaki a koje celije su povisene?
Kakvi su leukociti?
Ako mozes da posaljes nalaze kr.slike....ovde ili meni na mail
alexandra.brankovic7@gmail.com

Hvala na savetima,evo poslacu vam nalaze na mail.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 51 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.