TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395161 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 06:49:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 51 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nekoliko saveta za pametnu kupovinu suplemenata  (Pročitano 207909 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #424 poslato: Septembar 28, 2014, 05:14:08 posle podne »

Koji sagorevač si uzela?  Ako je kompleksniji sagorevač, tj. sadrži kofein, ja bih izbegavala 5-6 sati pre spavanja. Sve zavisi kako reaguješ na kofein, nekome ne smeta ni kafa pre spavanja... dok neko oka ne može sklopiti celu noć.
Uglavnom se piju u kontinuitetu, jedna - dve kutije i onda je preporučjivo napraviti pauzu bar mesec dana da se telo ne bi "naviklo" na konstantan unos stimulanasa...
Sačuvana
ticvi-licvi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #423 poslato: Septembar 28, 2014, 03:28:32 posle podne »

Znači 3 pre treninga i 3 posle ? Pošto piše da je preporučeni dnevni unos 3 tablete. Pa se piju ili pre ili posle. Počela sam meso da jedem, konjsko i piletinu, pijem organsko mleko, jedem mladi sir i jaja, i sve ostalo po starom. Samo izgleda da sam postala malokrvna, jer sam planirala da odem kod nutricioniste onda, ali morala sam da vadim novu knizicu i u medjuvremenu sam postala malaksala, hronično umorna, spavala po 14 sati,osećam se depresivno, zaboravljam imam lošu koncentraciju, bila sam kod lekara i treba u petak da vadim krv. U medjuvremenu sam počela meso i ovo ostalo da jedem, sad nisam umorna ali i dalje loše pamtim, zaboravljam i malo sam depresivna. Tako da čekam lekara ! Tj PETAK. Ne uzimam ih samo, zato što kao početnik imam slabu motivaciju , pa odmah bi da vidim bar male rezultate i onda izbacujem čim ih potrošim i treniram normalno. A ovi sagorevači masti? Ne treba da se piju uveče, ali kad najkasnije mogu da ih popijem ? I da li se piju 2 nedelje pa onda pauza, ili kako ? Za sada sam samo 2 tablete popila ali neću više dok ne odem kod lekara pošto piše ako imam problem sa krvi itd da ih ne pijem, pa bih to prvo popravila.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #422 poslato: Septembar 28, 2014, 12:19:17 posle podne »

Tićvi, sve je to lepo, mislim po pitanju suplementacije, ali, kako si sredila ishranu?

Dali smo neke preporuke još u tvom ranijem obraćanju, da li si ih primenila???

Samo da podsetim, počeli smo od veganizma...gde smo sada?

Dodaci ishrani su samo dodaci osnovi, a ne glavni izvor gradivnih materija...

Postavlja se pitanje, kada ti zapravo trebaju amino kiseline?

Jednostavno, laički rečeno, one su tu(pre svega BCAA), da ti u periodu smanjenog ugljeno-hidratnog unosa budu dodatni izvor brzo dostupne energije( direktno ili se pretvaraju u dextrozu, tj. glukozu) i "malo" gradivnih materija, dakle, glavna funkcija im je da budu anti-katabolici, dakle da spreče razgradnju mukom stečene mišićne mase...ako od njih očekuješ da ti budu primarni izvor gradivnih materija, proteina, "doze su premale", tako da je bolje odabrati whey protein...a pre svega kvalitetnom, raznovrsnom i izbalansiranom ishranom obezbediti dovoljno proteina visoke biološke vrednosti, složenih ugljenih hidrata, i zdravih masti...

Kako napreduješ na tom polju?
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #421 poslato: Septembar 28, 2014, 12:05:49 posle podne »

Sve zavisi od tvojih mogucnosti ja licno na dijeti uzimam 15g pre i 15g posle u pwm jer bcaa nikad nije mnogo..
Sačuvana
Nenad Glisovic
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #420 poslato: Septembar 28, 2014, 12:03:01 posle podne »

Bcaa su ti potrebne samo oko treninga pre i posle.Bolje da uzmes bcaa u prahu mnogo su isplativije i pijes po 6-7g pre i posle treninga a u kapsulama su male doze da bi sprecile neku mogucu razgradnju misica..tj moras bar po 5,6 kaps pre i posle treninga sto znaci da ces ih brzo potrositi a ovako uzmes 500g za 3500 pa vidi sta je isplativije..
Sačuvana
Nenad Glisovic
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #419 poslato: Septembar 28, 2014, 09:43:12 pre podne »

Idi na 3+3, pre odnosno posle. Licno mislim da su to i dalje male doze. U danima pauze jedi hranu.
Sačuvana
ticvi-licvi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #418 poslato: Septembar 27, 2014, 09:24:19 posle podne »

BCAA gold amix-ove amino kiseline
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #417 poslato: Septembar 27, 2014, 08:38:46 posle podne »

To zavisi i od vrste amino kiselina koje piješ. Tj. od samog proizvoda, nemaju svi proizvodi istu koncentraciju amino kiselina u sebi.
Koje si uzela?
Sačuvana
ticvi-licvi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #416 poslato: Septembar 27, 2014, 08:31:23 posle podne »

Amino-kiseline pijem 1 kapsulu pre a 2 posle treninga, u pitanju su BCAA amino-kiseline? Ili 3 pre ako želim da srpečim razgradnju mišića i 3 posle ako želim bržu regeneraciju tj oporavak ? Al najbolje 1 pre a 2 posle ? U zavisnosti od toga šta želim, znam da treba da kombinujem ili tako ili pre 2 a 1 posle? Dan kad ne treniram, pošto sada samo 1 nedeljno ne treniram, pijem ujutru i uveče? Koliko ujutru, koliko uveče?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #415 poslato: Septembar 18, 2014, 10:34:29 pre podne »

Nitriti, nitrati, aditivi, konzervansi, vestacke boje, neki vestacki zasladjivaci, hidrogenizovana biljna ulja( trans masti)...kancerogeno, mutageno, teratogeno...uvek je bilo i bice da su sveze namirnice osnova zdrave i kvalitetne ishrane...

Mada s obzirom na sve opsteprisutne zagadjivace, dodate hormone i antibiotike da bi se poboljsali "prinosi" i lakse doslo da ekstraprofita na racun zdravlja nacije...ne moze se garantovati ni stepen kontaminacije "svezih namirnica"...ali opet, uvek birajmo manje zlo...sveze, sveze, sveze...sa sto manje termicke obrade, przenja u ulju...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #414 poslato: Septembar 18, 2014, 09:43:04 pre podne »

Nije za džaba izreka koliko para toliko i muzike.
Ko zna šta nam sve stavljaju u te konzerve i raznorazne preraĂ°evine..bolje je čovek da ne zna.
Sačuvana
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #413 poslato: Septembar 17, 2014, 06:15:23 posle podne »

Samo da znate da u tim jeftinijim tunjevinama maskiraju finu kolicinu soje koja u stvari i omogucava tu cenu, jos narocito ako je u sojinom ulju.

Razmislite, sveza tuna je +2500 din , a u konzervi da bude 550 din kg...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #412 poslato: Septembar 17, 2014, 09:29:35 pre podne »

Pa, nije valjda da je neko pomislio da sam je kupio za svaki dan? :D 20 konzervi će mi trajati godinu dana. Jednom kupovinom sam završio stvari sa tim konzervama i pokrivam te situacije kada mi zatreba brzi obrok. Nema potrebe porediti je sa belim ili slično, da kažemo da im je "različita namena". :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #411 poslato: Septembar 17, 2014, 07:47:18 pre podne »

Roberte tuna u konzervi nikada nije bila isplatljiva pa cak i ta od 70 din. Kila mesa tune u konzervi po 70 din izadje oko 580din. Kila pilecih grudi sa koskom 360din i kada ocistis izadje oko 420din. 160din po 1kg nije malo na duze staze. Ne znam za vas, ali ja sto vise sam sebi kupujem hranu sve vise jedem piletinu a manje tunu u konzervi. Uvek imam 1-3 konzerve u frizideru kada nisam stigao da spremim obroke sebi. :)

I ništa ne propuštaš što ne jedeš tunu u konzervi...   ponekad kao "brzi" proteinski obrok za snalaženje je ok, ali svaki dan definitivno nije ni zdravo...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #410 poslato: Septembar 17, 2014, 06:36:15 pre podne »

Piletina kupovna a crveno meso domaće proizvodnje. Jaja isto, s tim da dokupim koliko mi fali. I tako već 3 godine. Svako se snalazi kako ume.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 51 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.124 sekundi sa 17 upita.